Onkyo TX-RZ900 wywala korki/czasami

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
B16A dawało ci zabezpieczenie na poziomie 80A w czasie 0,2s.
C10A to 100A
C16A to 160A. Trochę dużo.
Zacząlbym od C10A zawsze to 20A więcej niż B16.

Zapytaj elektryka czy nie lepiej na początek sprawdzić na mniejszym amperażu C.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Rozmawiałem z elektrykiem. Mogę spokojnie wymienić na C16A, generalnie do gniazdek powinny być teraz stosowane zabezpieczenia typu C. Co do mniejszego amperażu to 10A ale w przypadku wymiany na D.

Wymienię i odezwę się za jakiś czas co i jak.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Minęło 2 tygodnie od wymiany na C16A. Wszystko jest ok. Znajomy elektronik tez potwierdził, że przy dużych toroidach wymiana na C załatwia problem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jest że chyba teraz norma to będzie bezpiecznik typu C bo tez są producenci którzy nie stosują miękkiego startu w swoich sprzętach a to powoduje że słabsze "korki" wywalają :)
 

moto2004

Member
Powiedź mi kolego czy po takich resetach miałeś AMP DIAG i tak jakby skanował kanały ? Dziś mój się wyłączył przy dość głośniejszym słuchaniu po czym wchodził właśnie w tą diagnostykę, teraz wywala błąd NG CH: C i nic dalej nie idzie zrobić... Chyba poległ na cacy ehhh... akurat jutro przychodzi komplet Klipscha ;( Co najdziwniejsze pokazuje błąd CH:C a centralny nie był podłączony od zakupu. Trochę lipa podczas gdy stara Yamaha grała często i bezawaryjnie od 2005 roku...


2 godziny później....

Udało mi się "wyczyścić ten błąd". Po resecie urządzenia naciskamy CBL/SAT + STANDBY gdy mamy na ekranie AMP DIAG, amplituner się resetuje i skanuje od nowa jak znajdzie błąd- NG: CH C naciskamy ENTER pojawia się PROTECT: I wówczas przytrzymujemy ENTER i naciskamy STANDBY- pokazuje się CLEAR i po resecie działa. Bez tego ciągle wyszukuje powyższy błąd i po 3 minutach się wyłącza, pilot nie reaguje wówczas.

Zapewne to jakieś podstawy i ameryki nie odkryłem- jednak zostawiam dla potomnych na forum nie mogłem się doszukać.

Problem nie występuje jak wyłączę z listwy wszystkie urządzenia zostawiając sam ampli. Na szczęście chyba wszystko działa :) Ufff....
 
Ostatnia edycja:
Do góry