Onkyo TX-RZ900 wywala korki/czasami

soplus

Active member
Bez reklam
Cześć,

Problem jak w temacie.

Do jednego gniazdka podpięte jest sporo sprzętu, przez listwę antyprzepięciową Philipsa (TV, ampli, konsola itd). Sprzęt włączam Harmony one wiec nigdy nie jest tak, że chodzi wszystko na raz, max tv, ampli i np. tuner.

Wcześniej przy AVR255 był spokój. Dzieje się to bardzo nieregularnie, tylko przy włączaniu raz na tydzień, dwa.

O co kaman?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Cześć,

Problem jak w temacie.

Do jednego gniazdka podpięte jest sporo sprzętu, przez listwę antyprzepięciową Philipsa (TV, ampli, konsola itd). Sprzęt włączam Harmony one wiec nigdy nie jest tak, że chodzi wszystko na raz, max tv, ampli i np. tuner.

Wcześniej przy AVR255 był spokój. Dzieje się to bardzo nieregularnie, tylko przy włączaniu raz na tydzień, dwa.

O co kaman?
Jaki duzy bezpiecznik, czy masz roznicowke ? Czy tez wylatuje?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

soplus

Active member
Bez reklam
Różnicówka jest, uziemienie w gniazdku też. Bezpiecznik 16A. Czyli co, na uziemieniu się ładunki zbierają i wywala?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Może wystarczy zmienić bezpiecznik z klasy B na C.
Nie gadajcie mu bzdor. C jest do silnikow ze wzgledu na duzy prad podczas rozruchu. Sprawdz wszystkie gniazdka ktore sa podł. Do tego obwodu.
Jesli wszystko w nich wporzadku jest to proponuje wymiane zabezpieczenie typu S . niestety czesto one wylatują bez powodu nawet jak nie ma obciazenia czyvtez zwarcia. Ewentulanie zamien S z innego obwodu i sprawdz. Czy nadal wystepuje samoczynne wyłaczenie.
Sprzet na jakis czas przepnij do innego obwodu. Moze amplituner robi zwarcie (w co wątpie)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

soplus

Active member
Bez reklam
Najgorsze jest to, że dzieje się to bardzo losowo i tylko przy włączaniu. Podepnę ampli pod drugą listwę (choć to i tak ten sam obwód). Wymiana bezpiecznika na C jest szkodliwa? Jakieś provblemy może to spowodować?
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Nie tylko silniki. Także tam, gdzie masz większe prądy rozruchowe.
W domu mam jeden obwód na C16A do piekarnika elektrycznego plus mikrofalówka i nie jest to samoróbka.
Na piekarnik elektryczny daje zawsze bezpiecznik typu B i osobny obwód dla niego wydzielam. Kazdy robi jak uwaza za słuszne. Moim zdaniem C na piekanik nie ma najmniejszego sensu. Prąd przy grzałkach nie ma charakterystyki skokowej. Chyba ze ktos ma inna teorie.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Kolego, wymień na taki sam co masz.
Żeby obciążyć nadprądowy B16 to nawet nie wiesz ile musiałbyś podłączyć sprzętów.
;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Koledzy powyżej macie oczywiście rację co do kl C.
Do elektroniki to nawet nie bardzo.
Najpierw tak jak piszecie. Wymiana na inny B16 i weryfikacja czy przyczyna jest w ampli czy gdzie indziej.
W sumie nie wiadomo co jest włączone w ten jeden obwód i jaki jest stan przewodów.
 
Do góry