Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

grzesiek1945

New member
Też brak info, najlepiej jak by LDAC wspierał. Ja mogę przetestować jedynie na RZ800 jakie kodeki wspiera.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

didotom43

New member
Obecnie mam Model Onkyo TX-NR636. 7.2, ale pomału kończę zabudowę pod projektor HD28DSE optoma, (w przyszłości 4k) i głośniki na suficie, system pozwoli odtwarzać 7.2.4 (Atmos), rodzi się dla mnie bardzo istotne pytanie,mianowicie miałem zakupić amplituner marantza 6013, ale znajomy ma (podobną konfigurację lecz wszystko 4k, ma poważny problem z odtwarzanie atomosa 7.1.4 zarówno na TV oraz na zmianę na rzutniku i musi przełączać kable, aby main HDMI out był na to urządzenie, na którym ma być atmost odtwarzany, po prostu na drugim wyjściu HDMI nie odtwarza atmosa, a z kolei nie może ustawić na marantzie tak, aby rzutnik nie miał wogole audio, aby atmos grał na amplitunerze z main OUT przy wyłączonym odborniku w jego przypadku main TV sub projektor.

Na HT636 po prostu daję na wyjściu HDMI sub bez audio, wyłączam urządzenie, które mam na main OUT HDMI, a audio gra dalej.

Rozumiem, że w modelu Onkyo TX-RZ830 nie będzie problemu takiego? skoro nie mam go w modelu TX-NR636.

W Marantzie cos zchrzanione w fv mają czy to normalne? Technicy mówią aby kupić 7013 marantza on ma 2 wyjścia monitor 1 monitor 2 i sub3, ale to 2k dodatkowo tylko dla wyjścia.

Jak wy macie poustawianego Onkyo TX-RZ830 majac jednocześnie podłączony TV i rzutnik,
czasami macie ochotę na zmiane pooglądać albo na TV albo na rzutniku
np.: netlixa np.:z apple tv 4k (lub jakiegoś innego sprzętu)
Nie ma problemu nigdy z atmosem?
 
Ostatnia edycja:

fecisko

New member
Witam wszystkich
Planuję wymienić moją Yamahę RX-A2010 na Onkyo TX-RZ830 - głównie z uwagi na planowaną docelową konfigurację Atmosa (5.1.4) i przy okazji przyda mi się upgrade do 4k. Mój obecny zestaw głośników to Monitor Audio BX6, BX Centre, BX2 + W10 - całość na razie gra w konfiguracji 5.1

Biorąc pod uwagę Atmosa planuję na początek użyć głośników wysokich przednich (żeby uzyskać 5.1.2 (nie sufitowych, ale naściennych, pod sufitem) Zgodnie z instrukcją Onkyo (i nie tylko) jest to jedna z opcji. W przyszłości pewnie, przy okazji jakiegoś większego remontu podziałam z sufitowymi, i wtedy dojdą tyły, ale po kolei..

Pytanie - czy taka opcja daje radę? I co w moim przypadku byście polecali na przód? Może BX1 do kompletu? Sprawdzi się to to?

Poglądowo screeny z instrukcji, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości :)
7AC8Jy.jpg


Tył w tej chwili odpada, bo za miejscem do siedzenia mam już ścianę, a wysokie tylne powinny być za słuchaczem (zgodnie z instrukcją). W grę by wchodziły więc tylko te odbijające dźwięk cuda stawiane na surroundach, ale to chyba się nie sprawdza za bardzo, więc reszta musi poczekać na sufit, który da większe możliwości.

Doradzicie co z tymi wysokimi frontami?
 

werf

Active member
Bez reklam
Bierz D&M i rób Auro 3D : )
Tak serio to ja nie lubię takich półśrodków uważam że nie spełni to do końca swojej zadanej funkcji.
 

fecisko

New member
Bierz D&M i rób Auro 3D : )
Tak serio to ja nie lubię takich półśrodków uważam że nie spełni to do końca swojej zadanej funkcji.

D&M? Nie mam pojęcia o czym mówisz, ale zakładam, że sobie ze mnie żartujesz ;)
Innych możliwości niestety na razie nie ma, na sufit muszę "odrobinę" poczekać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
D&M, to Denon lub Marantz, to jest teraz jedna firma, co nie znaczy, że tak samo grają, bo wiadomo, że Marantz gra lepiej ;)
Może wstrzymaj się z tymi naściennymi faktycznie, dobre 5.1 to podstawa.
Mam Atmosa, całą mase filmów które wykorzystują potencjał, a czasami odpalę "stare" poczciwe 5.1 i dalej to robi niesamowitą robotę.
 
Ostatnia edycja:

fecisko

New member
Może wstrzymaj się z tymi naściennymi faktycznie, dobre 5.1 to podstawa.

Dzięki za opinie i pomoc.
Może przy okazji pożyczę jakieś małe monitorki i przy chwili sobie stestuję, żeby zobaczyć jak to faktycznie gra, a żeby też nie ponosić kosztów. Z czasem i tak zrobię wszystko, jak powinno być - ale po kolei, najpierw amplituner
 

werf

Active member
Bez reklam

fecisko

New member

krisder

New member
Bez reklam
Mam zamontowane głośniki pod sufitem, nad frontami i jest dużo lepiej gdy leżały na frontach i dźwięk miał się odbijać od sufitu. Są to głośniki dedykowane do Atmosa i choć zdaję sobie sprawę z tego że te umieszczone na suficie, nad głową dają najlepsze efekty to na razie taka konfiguracja jest dla mnie do zaakceptowania.
 

dider

New member
Chciałem sobie zrobić system 7.1.4 i jest taka możliwość z dodatkowym wzmacniaczem a czy zamiast wzmacniacza mogę podpiąć amplituner yamaha rx v430 akurat taki posiadam 1cbc7e9b4b75918d2c2851a9aa10.jpg
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jest nowe firmware do RZ830 dodaje obsługę eARC

"Technologia ARC (Audio Return Channel) obsługuje obecnie transmisje sygnałów audio LPCM, DolbyŽ Digital i DTSŽ z telewizorów zgodnych z ARC lub urządzeń podłączonych do telewizora. Wprowadzenie eARC umożliwia teraz również transmisję sygnałów HD audio i wielokanałowego sygnału PCM z telewizorów kompatybilnych z eARC. W szczególności eARC może dostarczać oparte na obiektach formaty audio, takie jak Dolby AtmosŽ i DTS: XŽ, a także bezstratne formaty DolbyŽ TrueHD i DTS-HD Master Audio ™. Dzięki tej nowej technologii entuzjaści kina domowego mogą teraz cieszyć się różnorodnymi formatami dźwięku o wysokiej jakości - ich komponenty AV muszą być podłączone do telewizora tylko za pomocą jednego kabla HDMI"
 
Do góry