[Nasze Zestawy AV] Onkyo TX-RZ800 & Dali Zensor 7

darekguma

New member
Bez reklam
Jak pierwszy raz widziałem tą serię Onkyo to trochę byłem zdziwiony taką linią, ale teraz, za każdym razem uśmiech nie schodzi z gemby, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. Co do pokoju jak dla mnie lekko i przyjemnie, super.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Patrząc kolorystycznie tam kompletnie nic nie pasuje. Tapeta czarno biała super, koleżka ma jest bardzo fajna, kolor ścian kawa z mlekiem... podłoga drewno kanapy szare .. sprzęt srebrno czarny na brązowo białej półce. Jak dla mnie kompletny haos :)

mając taką mikrofalówkę, raczej inną szafke bym myślał żeby to ustawić jakoś, zobacz jak fajnie u Bipo to wygląda, nie sterczy taki kloc. No i ta listwa, kuj ściane bo to nie fajnie wygląda ;P

a i ta szafka na płyty,, pasuje jak świni siodło :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Przesadzasz, jest ładnie, jest duzo kolorów ale za to ciemnych, ciemniejszych i ta biel to wszystko dzieli.Nie ma palety kolorów i nie jest kolorowo jak w wesołym miasteczku.
 

fade1

Member
Caparzo, chciałem pokazać audio, natomiast "aranżacja" i ściany czekają na remont - może wiosną.
Szafka rtv - myślę o białym połysku, ściana za tv- jakieś panele nie mam pomysłu na kolor. Podłoga zostaje, taka jest w prawie całym mieszkaniu.
Mogę linka do Twojego zestawu - może znajdę jakieś inspiracje.
I proszę nie porównuj mnie do Bipo, nie ten budżet nie ta wiedza.
 

3echo

Member
Bez reklam
Coraz bardziej mi się podoba ta "mikrofalówka" od Onkyo.
Już wiem,że następny amplituner będzie w kolorze srebrnym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ładne to Onkyo :shock:
Ten emblemat z DTS X, Atmos i THX to nalepka czy aluminiowy emblemat?

Widze stand pod tyły z allegro, ja wybrałem inne ;)

Ja też uważam że całkiem fajnie jest to nowe Onkyo, a na żywo lepiej wygląda jak na zdjęciu - szczególnie w kolorze srebrnym.. czyli takie jak stoi u Kolegi .. naklejki do zdjęcia subik do kupieni ai będzie gicio :) i kolejne marzenie na forum spełnione - super ...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Caparzo, chciałem pokazać audio, natomiast "aranżacja" i ściany czekają na remont - może wiosną.
Szafka rtv - myślę o białym połysku, ściana za tv- jakieś panele nie mam pomysłu na kolor. Podłoga zostaje, taka jest w prawie całym mieszkaniu.
Mogę linka do Twojego zestawu - może znajdę jakieś inspiracje.
I proszę nie porównuj mnie do Bipo, nie ten budżet nie ta wiedza.

Nie chodzi o wiedze i o budżet ale akurat w jegoprzypadku nie trzeba wydać miliona żeby grało.
Ja tylko wniosłem swoją opinię, bo po to jest forum żeby skomentować i nakierować kogoś na odp tor.
Ja nie mam zestawu póki co, tylko tv 60 cali w salonie i fajne sereo w swoim pokoju ;)
 

abart68

New member
Witam
Zakupiłem własnie ampli Onkyo TX-RZ800.
Do sprzętu oprócz subwoofera ,centralnego i surround-ów mam podpięte jako fronty głośniki Canton chrono 509DC .
W automatycznej konfiguracji ampli kompletnie popierdzielił odległości frontów ale to poprawiłem ręcznie.
Cantony zostały przez automat ustawione jako 50 Hz tak jak centralny i reszta czy powinienem zmienić ich ustawienie na full band .
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam
Zakupiłem własnie ampli Onkyo TX-RZ800.
Do sprzętu oprócz subwoofera ,centralnego i surround-ów mam podpięte jako fronty głośniki Canton chrono 509DC .
W automatycznej konfiguracji ampli kompletnie popierdzielił odległości frontów ale to poprawiłem ręcznie.
Cantony zostały przez automat ustawione jako 50 Hz tak jak centralny i reszta czy powinienem zmienić ich ustawienie na full band .

Fronty zawsze na Full Band.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Oj nie zawsze ,często robi się na small i wspomaga subem odciążając fronty.Czasami akustyka wymusza też takie ustawienie.Pzdr
 

lobos

New member
Bez reklam
Jednym słowem: super! :eek:k:
Kable od TV zamaskowane, granity są, uchwyty do tylnych... :)
Dodatkowo nowa RTV-ka i srebrny klocek doszedł ;-) Zestaw dopieszczony do końca. Świetnie!
P.s. półeczki na płyty przemalowałeś czy wymieniłeś na białe? ;-)
 
Ostatnia edycja:

fade1

Member
dziękuję,
pilot uniwersalny? o, muszę poczytać - nie ogarniam takich rzeczy -).
"widzę ze jest wzmacniacz, jak ampli na tle wzmacniacza?" - wzmacniacz dał mięsa do dźwięku, kolumny są "szybsze i szersze. Nie umiem tak pisać i dźwięku jak Wy,, najważniejsze - jak go podłączyłem byłem szczęśliwy jak prosie w maju. Kolejny target - cd.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fajnie to wyglada. Powiedzialbym ze pokoik jak z okladki.

Wydaje sie bardzo waski pokoik ale uzadziles go znakomicie.
 
Do góry