Onkyo TX-NR616 czy TX-NR626?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie masakra jest jak czlowiek widzi ze w sklepach bladego pojecia nie maja o tym co sprzedaja tylko jak zapmietali jakis czas temu ze byla taka gwarancja to za 10 lat beda dalej pisac ze maja amplitunery onkyo z 3 letnia gwarancja..Zenada.
 

Grzech36

New member
Ja tez stoje wlasnie przed tym dylematem 616 czy 626, poczytalem pomyslalem a dzisiaj gruntownie odsluchalem i zdecydowalem ze biore 616 bo uwazam ze jest roznica w odsluchu, szczegolnie przy nizszych glosnosciach i tych najwyzszych ( tak na 15-20% glosnosci - jak dla mnie normalne sluchanie i przy 60-75% glosnosci - jak chce glosno jakis koncert uslyszec ). Mysle ze ten certyfikat THX cos jednak znaczy i znaczy to ze 626 sie na niego nie zalapal. Wyczytalem ze to wlasnie z obnizeniem faktycznym bebechow w srodku 626 na polke nizej.
Poza tym, jak dla mnie zaletami 616:
1. Ma 3 strefe na pre-out - czyli moge sobie odtwarzac flac'i na wzmaczniaczu i glosnikach ktore mam tylko do sluchania audio
2. BT i WiFi wbidowane nic dla mnie nie znacza, bo kabel sieciowy mam za sprzetem, sterowanie ze smartfonu dziala identycznie

Martwie sie tylko ze jak to w dzisiejszych czasach pewnie niedlugo przestana wspierac 616 bo jest juz nowa seria i juz nic nie dodadza do funkcjonalnosci ( chocby w zakresie aplikacji internetowych itp. ) ... ale co zrobic, za rok pewnie podobny los czeka 626, a odtwarzanie plikow z sieci czy z nasa przez dlna bede juz mial i to w calkiem przyzowitej jakosci. Zawsze to redukcja klockow do 2, no moze 3 a nie 6 jak mam w tej chwili :) Kobieta mi mowi ze za niedlugo zaslonia telewizor heh :)

Wiecie co tak naprawde uwazam za wade tych Onkyo ? Brak jakiegos wyswietlacza wiekszego LCD czy co, to by bylo wygodne bez wlaczania tv. Ale wszystkiego miec nie mozna, jak to mowia :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
W sumie teraz to nie problem jest tyle tanich smartfonów ;) można poświęcić jednego i zrobić z niego wyświetlacz do sterowania amplitunerem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pyrzan

New member
Poruszyliscie ciekawy temat i gdybym przeczytal to wszystko co w nim zawarliscie to kupilbym 616.Od 6 dni jestem posiadaczem 626 i teraz bede zyl ze swiadomoscia ,ze nie jest to model wyzszy od 616 tylko nizszy.
Bluetooth i wi fi nie byly dla mnie wyznacznikiem tylko to ,ze niby jest nowszy a tak naprawde jest ubozszy chociazby przez tylko jedno wejscie optyczne ktore sa 2 w 616( popatrzcie tez na tyl, rozlozenie zaciskow glosnikow w 626 jest jak w baaaardzo tanich amplitunerach w przeciwienstwie do 616).
616 jest do kupienia w kraju w ktorym mieszkam za rownowartosc 1250 pln,626 za 1500.
Taka ciekawostka-przed 626 mialem HK 255, jak wyjmowalem 626 z pudla to sie zaskoczylem niemile waga 626, od razu pomyslalem ,ze chyba podjalem zla decyzje.`
HK jednak wazy i odpowiednio do wagi gral dlatego tak dlugo stal u mnie na polce (bebchy kiedys mialy duze znaczenie) I wiecie co? Milo sie rozczarowalem 626, pogrzebalem w setupie i gra tak samo jak nie ciekawiej przy nizszej wadze co juz nie jest chyba w dzisiejszych czasach wyznacznikiem jakosc sprzetu z niskiej lub sredniej polki.
Moj 626 gra na razie na frontach Cambridge Audio S30 (bylem zdziwiony ,ze daja sobie bardzo dobrze r rade), slucham glownie muzyki ale mysle o rozbudowie do pelnego KD.
Mozecie cos podpowiedziec na co ewentualnie zwrocic uwage zeby dobrze gralo z Onkyo a tym bardziej ztym budzetwowym 626 zarowno w muzie jak i w KD? ( nie mam miejsca na kolumny podlogowe).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego to ja ci na przykladzie Arcama podam - arcam 600 wazyl 25 kg jego obecny nastepca 750 wazy okolo jak dobrze pamietam 17,5 kg. Zobacz jaka jest roznica w kilogramach a w przykladzie podanym przez ciebie jest raprtem 1 kg mniej... Z tego jak dobzre pamietam moc zarowno w 616 jak i 626 jest ta sama tylko pobor pradu jest mneiszy o 20 W w 626 co jakis wplyw ma ale tez nie jakis bardzo duzy... W arcamie wyjeto radiatory i zmieniono caly uklad zasilania, a pobor pradu dalej zostal taki sam czyli 1500 W...
Kolego to nie chodzi o zadna ekologie tylko o kase, ludziska chca piedoly typu wifi, bluetooth i ine gadzety, ktore dla wielu ludzi nie sa istotne ale czesc ludzi sie domaga takich pierdol i chcac utrzymac cene na poziomie poprzedniego modelu, cos trzeba wyjac i sie zaczyna wyjmowanie wejsc , wyjsc , przerabia sie uklady zasilania, wyjmuje sie radiatory, wszystko po to zeby miec np wifi,bluetooth i jakies inne gadzety. Sami tego chcielismy i miejmy pretensje do siebie, bo to samo zaczyna sie dziac z tv , kiedys najwazniejszy byl obraz i nad tym pracowano, teraz najwazniejsze jest w tv ile ma gadzetow i co czyta taki tv i takie mamy wlasnie obecne tv...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cezary69

New member
Bez reklam
Pobór mocy w 626 jest mniejszy bo ucięli mu 5W na kanał. W 616 jest 7x165W/6Ω przynajmniej tak jest podane w opisie, bo już w cechach ma 160W ;) ale to widocznie coś komuś się walnęło.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma 3 letniej gwarancji na Onkyo, sklep wypisuje głupoty.

Byc moze sie teraz zmienilo kupując w grudniu 2011 na 609kę mam (36 miesięcy) gwarancji po zalogowaniu się na stronie rejestracyjnej.
 

Attachments

  • Screen shot 2013-11-08 at 3.14.07 PM.jpg
    Screen shot 2013-11-08 at 3.14.07 PM.jpg
    51,2 KB · Wyś: 98

Grzech36

New member
Koledzy mam takie konkretne pytanie - o kolor podswietlenia cyfr i liter na wyswietlaczu. Czasami widze egzemplarze z podswietleniem zielonym a czasami z bialym ( wg mnie znacznie czytelniejszym ). Od czego to zalezy - bo chcialbym kupic wersje z tym bialym wlasnie ?

Na stonach onkyo w zdjeciach modelu srebrny ma wlasnie biale podswietlenie, a czarny zielone wiec myslalem ze od koloru obudowy, ale znalazlem film na YT gdzie czarny egzemplarz ma rowniez biale podswietlenie.

To dla mnie wazne - moze sie wypowiedziec ktos obeznany albo wlasciciel szczesliwy ? :)


Pozdrowienia

Grzech
 

sebol81

New member
marmac500, przez te 2 lata dużo się zmieniło i już nie ma 3 letniej gwarancji. Onkyo w czerni ma na zielono podświetlany panel, Onkyo srebrne ma na biało podświetlany panel. Tyle w temacie. Na filmach może ten panel w czarnych urządzeniach wygląda na biały, ale w rzeczywistości jest zielony (nawiasem mówiąc paskudny kolor).
 

cezary69

New member
Bez reklam
W sumie to mogli by pójść po całości i dać możliwość wyboru koloru podświetlenia tak z 5 kolorów :) ale widocznie mają jeszcze w magazynie tych wyświetlaczy niezłą górę ;) to pewnie jeszcze poczekamy aż się coś w tym temacie zmieni. Choć po pewnym czasie przestaje na to człowiek zwracać uwagę czy taki czy inny ten kolor. Można zmniejszyć intensywność świecenia i da się z tym żyć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
marmac500, przez te 2 lata dużo się zmieniło i już nie ma 3 letniej gwarancji. Onkyo w czerni ma na zielono podświetlany panel, Onkyo srebrne ma na biało podświetlany panel. Tyle w temacie. Na filmach może ten panel w czarnych urządzeniach wygląda na biały, ale w rzeczywistości jest zielony (nawiasem mówiąc paskudny kolor).

Dokladnie tak jak piszesz kolego.. ja generalnie nie lubie czarnych sprzetow - wiec kupilem srebrny, a juz ten kolor zielony to juz masakra...
 

roger77

New member
626 przydało by się jeszcze jedno wejście optyczne-przynajmniej dla mnie.
Czy mierzył ktoś ile pobiera prądu w HDMI pass through 626, bo w starszych było to podobno ok. 20-30W
 

mrusiniak

New member
To może w końcu wypowiem się jako założyciel tematu :)

Kupiłem 616.

Jestem mega zadowolony, spełnia wszystkie oczekiwania, nie ma żadnych problemów (nie wiesza się, dziiała hdmi through)
Gra super i ma wszystki gadżety które potrzebuję.

Nie wiem jak brzmi 626 w porównaniu.

Niesamowicie trafne jest za to porównywanie 616 z 727 itd ktoś to dobrze zauważył

A ja wychodzę z założenia - jak mamy sprzęt A za cenę X i sprzęt B z dodatkami też za cenę X to gdzieś musieli coś przyciąć ze sprzętu A i o tym nie powiedzieli. A najłatwiej urwać z jakości audio bo tego w parametrach tak bardzo nie widać...

A tak szczerze.. wziąłem 616 bo ma białego ringa wokół gały głośności a 626 nie.. ;P
Szpan jest :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najwazniejsze Kolego ze jestes zadowolony wiec teraz aby kupowac filmy i ogladac :) albo sluchac muzyki ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry