Onkyo TX-NR616 czy TX-NR626?

roger77

New member
Gratulacje zakupu.
Na początek dla uciechy sąsiadów polecam jakiś film wojenny, oraz rozkręcony na 3/4 subwoofer :)
Osobiście jestem pod wrażeniem filmów w .mkv niby dźwięk z polskim lektorem jest okrojony ale i tak potrafi dać czadu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście jestem pod wrażeniem filmów w .mkv niby dźwięk z polskim lektorem jest okrojony ale i tak potrafi dać czadu.

Nie bluznij, film z lektorem to jak dziewczyna z ptaszkiem, dziekuje za takie ogladanie :)

Btw: Nie spliteer, a splitter :)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe Armaniq ale teraz to dowaliles z tym lektorem, jednak sadze ze nie sa to dokladnie te same rzeczy bo filmy lubie z lektorem a Shemale nie bardzo :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zawsze z lektorem ogladasz filmy? Tak z ciekawosci sie pytam bo pod wzgledem wlasnie dzwieku to jest duza roznica, a czasem to nawet mega roznica na korzysc ogladania z dzwiekiem oryginalnym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

roger77

New member
kolego lolek126 jeszcze nie kupiłem splitera, bo najpierw spróbuje jak wygląda sprawa z podłączeniem wg. kolegi MasterName innego wątku

Ja mam podłączony dekoder UPC pod wejście HDMI1 w TV, kino domowe SONY pod HDMI2 i Xboxa Pod HDMI3. Jak gram albo coś oglądam i włączę w tym momencie Kino to ono automatycznie wykrywa TV przez kanał zwrotny i TV wyłącza głośniki a dźwięk idzie przez głośniki z kina. Nawet jak biorę ciszej i głośniej pilotem od TV to działa. A dodam tylko, że kino jest tylko podłączone jednym kablem do telewizora ale jest to kabel 1.4, który poza większą przepustowością ma kanał zwrotny Audio.

tylko mi czasu brakuje:sad:
co do filmów z lektorem to problem jakości dźwięku leży od wydawnictw lektor wymaga wyciszenia tła czy jak to tam zwał, bo chyba o to chodzi no i jeszcze to format
np.
Format : Matroska at 8.569 Kb/s
Length : 7,02 GB for 1h 57 min. 14s 48ms

Video #0 : AVC at 6.440 Kb/s
Aspect : 1920 x 800 (2.400) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 448 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : pl

Audio #1 : DTS at 1.510 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : en

przy ripowaniu filmów panowie oszczędzają na miejscu. Na niektórych BR jest Polski Lektor DTS-HD Master Audio 5.1
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Zawsze z lektorem ogladasz filmy? Tak z ciekawosci sie pytam bo pod wzgledem wlasnie dzwieku to jest duza roznica, a czasem to nawet mega roznica na korzysc ogladania z dzwiekiem oryginalnym.

Ja bym raczej powiedział że to dwa różne światy i choć czasem zdarza się w miarę dobrze wgrany lektor to i tak na większości oryginalnych ścieżek filmowych dziś dźwięk to potęga.
 

pajak

New member
616 vs 626

a co powiecie na to że 616 nie posiada dekoderów DTS i ma dużo większe zniekształcenia...?
przynajmniej tak podaja na tej stronie,
receivers.findthebest.com/compare/181-206/Onkyo-TX-NR616-vs-Onkyo-TX-NR626

THD Power Rating (20 Hz-20 kHz)THD is the percent of distortion at the maximum audio level of the receiver. A lower THD allows for more accurate sound reproduction.







0.7%
0.08%





Dolby DecodersAllows the AV receiver to decode audio sources in the listed format.



  • Dolby Digital EX
  • Dolby Pro Logic II
  • Dolby Pro Logic IIX
  • Dolby Digital Plus
  • Dolby Pro Logic IIZ
  • Dolby TrueHD
  • Dolby Digital EX
  • Dolby Pro Logic II
  • Dolby Pro Logic IIX
  • Dolby Digital Plus
  • Dolby Pro Logic IIZ
  • Dolby TrueHD
DTS DecodersThis receiver's supported DTS encoding.



  • DTS
  • DTS 96/24
  • DTS ES
  • DTS ES Discrete/Matrix
  • DTS HD
  • DTS HD High Resolution
  • DTS Neo:6
  • DTS HD Master Audio
  • DTS
  • DTS 96/24
  • DTS ES
  • DTS ES Discrete/Matrix
  • DTS HD
  • DTS HD High Resolution
  • DTS Neo:6
  • DTS HD Master Audio
 

pajak

New member
Spoko przeciez Nikt sie nie kłóci ..-:)
Mam możliwość zakupu 616 za 1000 zł i sie zastanawiam bo niezła cena lekko używany .... -:)
 

pajak

New member
A jakie kolumny polecacie 5.0 tak miedzy1000 a 2000 do tego ampli...."? Ciekawie wyglada propozycja hrs 85 maudio? Co panowie na to?
 

cezary69

New member
Bez reklam
W tej cenie to nie ma co marudzić ;) tylko brać, a co do kolumn każdy ma jakieś swoje preferencje co jednemu pasuje drugiemu już nie koniecznie. Podstawa to jaką powierzchnie chcesz nagłośnić i do czego to ma być bardziej muzyka czy kino domowe?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
To się nie zastanawiaj. Jak jesteś pewny że jest ok i nie grzebany to bierz. Będziesz zadowolony. Kolejny model, 626 to bardziej następca 515 z dodanym wi-fi i BT.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

Henry

Active member
Bez reklam
A jakie kolumny polecacie 5.0 tak miedzy1000 a 2000 do tego ampli...."? Ciekawie wyglada propozycja hrs 85 maudio? Co panowie na to?

Napisz coś więcej, w jakim pomieszczeniu mają być ustawione, jaki metraż, do czego głównie wykorzystywane....

Z zestawów 5.0 możesz zobaczyć JBL Lofty, Wharfadale Obisidiany i trochę droższe Indiana Line Nota, tyle tylko, że to takie propozycje do sprawdzenia, bo jak wcześniej pisałem nie wiem na jakim metrażu chcesz je ustawić i do czego głównie wykorzystywać (muzyka/filmy...)
 

pajak

New member
Metraż ok 30m otwarty na jadalnie.. Pytanie jeszcze czy można głośniki satelitarne wbudowac w karton gipsie poziomo w suficie czy nie da rady....-:)
A co będę słuchał ... Głownie tv, film z kompa czasem, radio.....
 
Do góry