Onkyo TX-NR616 czy TX-NR626?

maku99

New member
1. Oj nie ładnie, pierwszy post powinien być w dziale "Przywitaj się : )" :)
2. Nie jestem ekspertem, ale skoro lepsze kolumny masz podpiąć dopiero za pół roku a obecnie masz "pierdziwaki logitech x-530" (aktywne głośniki) to może lepiej poczekać i kopić komplet za pół roku (ampli na pewni pójdzie w dół bo pewnie wejdzie nowa kolekcja). W komplecie z głośnikami pewnie będzie można lepsza cenę wyhaczyć (np. u blackninja)
3. Ogólnie połączenie logitech x-530 z ampli wydaje mi się mało sensowne.
 

przemyku

New member
w sumie dobra sugestia :)
Może i racja, że warto poczekać pół roku i kupić komplet w lepszej cenie.
Myślę o ampli bo ułatwiłby mi podłączenie wielu sprzętów do jednego źródła, teraz te logitechy przepinam kablem, do konsoli, komputera, odtwarzacza multimedialnego, dekodera upc i telewizora i trochę to upierdliwe.
Głośniki upatrzone już są HARMAN KARDON HKTS 65 wolę mniejsze kolumny, nie mam zbyt wielkiego pokoju a i nie potrzebuję aż tak wypasionego sprzętu żeby szukać dużo większych kolumn.
Dzięki za odpowiedź!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wszystko nowe jest lepsze :) model 616 jest lepszym modelem. Wystarczy porównać dane techniczne obu modeli.

Kolego a twoje stwierdzenia sa tylko na podstawie danych czy tez miales jeden obok drugiego i sprawdzales na filmach i podczas sluchnia muzyki? Bo ja z kolegami sprawdzalismy w domu na tych samych filmach i tej samej muzyce.... Nie stwierdzilismy zeby 626 gral gorzej albo mial mniejsza dynamike w stosunku do 616.. a softowo, bajery itp jest z nim znacznie lepiej niz 616.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
To chyba nie zaglądałeś jednak do danych technicznych na stronie onkyo :) tylko dodam, że w 616 jest Audyssey DSX, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, dwa wyjścia optyczne, pełny radiator z alu. no i sugerowana cena 616 jest za 3099,- a 626 jest za 2699,- Jeśli samo onkyo wyżej ceni 616 to coś w tym musi być ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
626 kodeki tez ma a dsx to nie jest kalibracja tylko upmix dla kolumn wide.
generalnie 626 ma cos lepsze a cos innego gorsze. wszystko zalezy od priorytetow
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
626 kodeki tez ma a dsx to nie jest kalibracja tylko upmix dla kolumn wide.
generalnie 626 ma cos lepsze a cos innego gorsze. wszystko zalezy od priorytetow

Dokladnie tak jak piszesz malo tego to ze 616 ma radiator w calosci aluminiowy to tez nic nie oznacza , gdyz dla przykladu np podam ze nastepca amplitunera arcama 600 ( ktory wazyl 25 kg) obecny jego nastepca wazy cos ponad 17 kg i dalej pobiera tak jak i jego poprzednik z gniazdka 1500 W i nie ma w wogole radiatora i cale zasilanie zostalo przerobione... i dalej jest to chyba najmocniejszy amplituner jak jest na chwile obecna dostepny. I ostatnia sprawa mysle ze kolega Cezary powinien wiecej sluchac sprzetow na zywo i miec porownanie w tym wypdku oby modeli amplitunerow, a nie tylko czytac to co jest na kartce w danych technicznych... ja tak jak pisalem oba amplitunery widzialem- slyszalem ich w akcji i na pewno 626 nie jest slabszym amplitunerem zarowno w kinie jak i w stereo. Przynajmniej na tych kolumnach, na tych kablach i w tym konkretnym pomieszczeniu przy tym materiale ktorego sluchalismy...
 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
gdzieś ktoś tu napisał że 626 nie jest odpowiednikiem 616 tylko 515... , 727 jest następcą 616 , i jak tak paczę to wszystkie nowe modele są o oczko niżej do poprzedników...
 

cezary69

New member
Bez reklam
A to ciekawe :) 616 pomimo, że już rok na rynku w niektórych sklepach więcej kosztuje niż 626 z tego roku. Co więcej można na niemieckiej stronie gdzie testowali je zobaczyć jak wyglądają od środka. Dalej do 626 wsadzili wi-fi i blutacza, a to kosztuje i na czymś trzeba było przyoszczędzić. Nie ma nic za darmo :) Moc ucięli o 5W i ma 160W więc nie wiem czy to ma powodować, że jest lepszym modelem? Kastrat będzie tylko kastratem :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
gdzieś ktoś tu napisał że 626 nie jest odpowiednikiem 616 tylko 515... , 727 jest następcą 616 , i jak tak paczę to wszystkie nowe modele są o oczko niżej do poprzedników...
Dokładnie :) w ubiegłym roku seria NR zaczynała się od 414, 515, 616, 717 do 818, a w tym jest już poprzeczka podniesiona zaczyna się od 525, 626, 727, 828 i 929. Czyli jest też 5 modeli i jakby nie patrzeć 626 jest odpowiednikiem zeszłorocznej 515 z bajerami ;)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
gdzieś ktoś tu napisał że 626 nie jest odpowiednikiem 616 tylko 515... , 727 jest następcą 616 , i jak tak paczę to wszystkie nowe modele są o oczko niżej do poprzedników...

To byłem ja :D w poście nr7 tego wątku.
Miło, że ktoś to zauważył i nawet cytuje.
Taka jest prawda niestety. Wg mnie jest to zagrywka czysto marketingowa firmy Onkyo. Celowe "wykastrowanie" serii budżetowych i obniżenie ich poziomu cenowego przy jednoczesnym pozostawieniu i kontynuacji numeracji serii. Logicznie 626 powinno być następcą 616, ale nie jest. Onkyo chciało, żeby ludzie tak myśleli, co mogło by spowodować zwiększenie sprzedaży. Bo przecież nowy model, po niższej cenie niż poprzednik w momencie wejścia na rynek, konkurencja dla serii x2000 Denona. Ba, nawet więcej, za cenę 616 można już pokusić się o model 727. Który w porównaniu wychodzi na młodszego brata bliźniaka 616. Porównajcie oba ampli na onkyo.pl
Luki w specyfikacji to chyba kolejna "zagrywka marketingowa". Wiadomo nie od dziś, że największe pieniądze się robi na niskiej i średniej klasie sprzętu. Hi-end i wyższa półka jest dla paru procent ogółu. Co nie zmienia faktu, że Onkyo to dobry kawał klocka, tylko połapać się w tym wszystkim czasami nie jest łatwo.
To tak jak z kartami graficznymi, co nowy model to nowa numeracja, czasami wyższa a karta o 10-20% słabsza niż starszy model...
I bądź tu człowieku mądry :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z poprzednikiem ze to może być zagrywka ze strony onkyo i to ze sami mieszają bo numeracja jest pokręcona... Podobno najwyższe modele już będą robić raz na dwa lub trzy lata tak słyszałem...
Ale tak jak pisałem ze obydwa amplitunery odsłuchiwałem u kumpla i jeden właściciel jak i drugi w jakoś specjalnej różnicy nie zauważył miedzy tymi amplitunerami poza wyposażeniem .... te same filmy i te same piosenki leciały na tych samych kolumnach... wiec wydaje mi się ze najbardziej obiektywnym czynnikiem jest odsłuch a nie czytanie samych danych technicznych. Nie mowie ze to mi się podoba ze wszyscy obcinają koszty i wyjmują z amplitunerow co się da kosztem np. wifi, myślę że wiele osób wolałoby mieć jakieś wejścia w amplitunerze, które im zabrano ale taki jest pokręcony świat ze to ludzie powodują miedzy innymi że firmy decydują się na odchudzanie amplitunerow dając jakieś bajery...
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sklepach mozna jeszcze kupic 609 w niezlej cenie (ok. 1600zl, 3 letnia gwarancja dystrybutora PL) z THX, identyczny design jak obecnych modeli + wyswietlacz dwuwierszowy, podswietlany ring, oferta godna zastanowienia jesli komus nie zalezy na 3 strefie, MHL itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry