Onkyo TX-NR616 czy TX-NR626?

mrusiniak

New member
Witam madrych i rozumnych..

Pytanie wydaje się banalne ale wcale nie jest...

Mianowicie mam dostępny TX-NR616 i TX-NR626 w dokładnie tej samej cenie...
Ale nie wiem który wybrać, bowiem
Nie zależy mi na WiFi i Bluetooth (szczególnie że na mój nos to może dodatkowo szumieć i dostarczać problemów)

Starszy model ma HDMI z przodu co jest mega fajne (np szybkie podpięcie laptopa) i podświetlną gałkę głośności (jest lans)
Ma zone 3, czego nigdzie indziej nie widziałem

Za to tx-nr626 ma wifi i bluetooth czego nie potrzebuję
poza tym wszystko to samo (chyba że się mylę)...

Z tego co udalo mi się szperając na forum dowiedzieć to to że nr616 miał spore problemy z syfnym softem.. pytanie mam czy problem został całkiem rozwiązany? już nic się nie wiesza, mały pobór w hdmi through? i hdmi through działa jak malina?

Mam obawy co do nr626 bo to najnowszy sprzęt.. cholera wie czy soft będzie bez bugów.. narazie na necie nic nie ma... no i nie wiem ile prądu bierze w hdmi thorugh..
a no i zabrali w nr626 THX.. z jednej strony trochę szkoda z drugiej nie sądzę abym kiedykolwiek miał głośniki THX certified gdyż cena zabójcza.. (obecnie też będę kupował ale to w przyszłym miesiącu...)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady uwagi co do różnic między oboma ampami...
A i proszę o szybką pomoc bo tą opcje cenową mam tylko do jutra...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie Onkyo 626.
Sprawdziliśmy w różnych warunkach i wszędzie wypada naprawdę dobrze.
Napisz do Blackninja dostaniesz extra ofertę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jak pisze Kiki, moj sasiad ma 626, a kumpel ma 616 i nei zauwazylismy w 626 ze cos jest slabiej, pomimo ze byc moze mniej bebechow ma... nastepca arcama 600 tez jest odchudzony, a jak go sprawdzano to nic nie jest gorzej jak w 600 pomimo ze wazy znacznie mniej bo radiatory sa wyjete i zasilanie przerobione , ale to nie powoduje ze mniej mocy ma i dalej ma pobor pradu 1500 W...
Mi osobiscie nie podoba sie to odchudzanie sprzetow ale chyba takie juz czasy mamy i trzeba sie do tego przyzwyczaic... Kupuj 626 tym bardziej ze te same pieniadze..
 

bald_man

New member
Mam 626 od ponad miesiaca i zlego slowa powiedziec nie moge.
Troche sie zawiadlem na funkcjach streamowych bo niektore serwisy wyskakuje mi komunikat ze usluga nie dostepna w mojej lokalizacji.
Generalnie sprzet calkiem ok troche trudny na poczatku (ten pilot jest masakryczny) ale obecnie nie zaluje ani jednej zlotowki jaka na niego wydalem

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
626 trzeba brać, jak lecisz na THX to ten znaczek nic ni eda jak nie będziesz miał do tego reszty tv z THX, kolumny z THX, kable z THX, blu z THX, wykladzina z THX...
 

przemyku

New member
Panowie, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek bo przymierzam się do kupienia 626. Przy okazji to mój pierwszy post i od razu przepraszam za lamerskie pytanie, ale dopiero wchodze w świat amplitunerów i nie wszystko jest dla mnie jasne a google nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

Otóż, nazbierałem sporo klamotów i chciałem to wszystko podpiąć pod ampli i jednym urządzeniem puszczać cały sygnał i audio. Onkyo 616 i 626 wydają się dobrym sprzętem i wystarczającym jak na moje potrzeby. Niestety nie mam aż takiej kwoty by od razu zakupić zestaw z głośnikami.

Posiadam stare wysłużone pierdziawki logitech x-530, szukam informacji czy można podłączyć ten zestaw tymczasowo (ok pół roku) do tego ampli?

Oczywiście fizycznie się da, ale logitechy mają wbudowany wzmacniacz, więc pytanie czy mogę je podłączyć bez popalenia sprzętu. Wyczytałem, że teoretycznie do wyjść pre-out można podłączać aktywne głośniki, ale szczerze, mój angielski nie pozwala mi jednoznacznie określić czy na pewno wszystko zadziała?
Jeszcze raz sorry za lamerskie pytanie.
 
Do góry