Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

malyr

New member
Cyfrus dokładnie mam tak podłączone
nie mogłem sobie poradzić z funkcją ARC w TV, nie wracał mi dźwięk z TV do amplitunera po HDMI, działało to tylko w jedną stronę
więc teraz każde urządzenie podłączone do onkyo przekazuje dźwięk po HDMI a z TV (oglądanie yt, filmów z usb) wraca po optycznym do onkyo
 

radeqs

New member
dobra, teraz moje dokładne pomiary
radeqs fronty masz ustawione na LARGE? mi po pomiarze ustawia na SMALL, ale nie wiem czy wtedy nie jest gorzej, muszę poszukać optymalnego ustawienia
na razie łażę po pokoju z subem i nie mogę mu miejsca znaleźć, ciężkie bydle do takich zabaw :)
W 609 nie ma czegoś takiego jak small, large. Przypuszczam, że odpowiednikiem large jest w 609 full band (brak odcięcia niskich częśtot. tylko dla sub'a) i właśnie tak mam to ustawione - nie mam w moim zestawie sub'a a i tak nieźle basy dają...

PS. Nie wiem, czy bezpośrednie porównanie zużycia prądu ma jakikolwiek sens. Głośno to dla jednego tak, że trzeba w stoperach chodzić, a dla drugiego to tak, że słychać wyraźny dźwięk. Na stopień subiektywnej (a nawet obiektywnej) głośności wpływ ma również pomieszczenie oraz głośniki. Trzeba by było przy identycznych głośnikach w identycznym pomieszczeniu z decybelometrem (czy jakoś tak) oraz miernikiem zużywanej mocy to pomierzyć, aby mieć precyzyjne wyniki. W innym przypadku różnice mogą wyjść np +/- 30%.
 
Ostatnia edycja:

Cyfrus

New member
Czyli dokładnie identyczny efekt otrzymałbyś gdybyś np. BR podpiął po HDMI z TV (bezpośrednio), a dźwięk po optyku puścił z BR do ampli. Wtedy gdyby zależało Ci na jakości dźwięku włączasz ampli, a gdy nie to dźwięk leci przez TV a ampli może być wyłączony.

Czy dobrze zrozumiałem? Czyli co Ci daje podpięcie Cd lub BR przez HDMI do ampli skoro i tak masz go podpiętego po optyku - a jak sam stwierdziłeś nie słyszysz różnicy w dźwięku.
 

radeqs

New member
Nie koniecznie, telewizor nie odeśle dźwięku z zewnętrznego źródła dźwięku/video (jak np. blue ray) po optyku do amplitunera. Dźwięk z telewizora odsyłany jest tylko jeśli działa któryś z tunerów (DVB-T/S/C lub analog) + filmy odtwarzane z USB/NET.
 

Cyfrus

New member
W 609 nie ma czegoś takiego jak small, large. Przypuszczam, że odpowiednikiem large jest w 609 full band (brak odcięcia niskich częśtot. tylko dla sub'a) i właśnie tak mam to ustawione - nie mam w moim zestawie sub'a a i tak nieźle basy dają...

PS. Nie wiem, czy bezpośrednie porównanie zużycia prądu ma jakikolwiek sens. Głośno to dla jednego tak, że trzeba w stoperach chodzić, a dla drugiego to tak, że słychać wyraźny dźwięk. Na stopień subiektywnej (a nawet obiektywnej) głośności wpływ ma również pomieszczenie oraz głośniki. Trzeba by było przy identycznych głośnikach w identycznym pomieszczeniu z decybelometrem (czy jakoś tak) oraz miernikiem zużywanej mocy to pomierzyć, aby mieć precyzyjne wyniki. W innym przypadku różnice mogą wyjść np +/- 30%.
Ale w tym wypadku chodzi o szacunkową wartość, rząd wielkości czy przy cichym (normalny) jest 50W czy raczej 150W. Moim zdaniem ma to sens.
 

Cyfrus

New member
Nie koniecznie, telewizor nie odeśle dźwięku z zewnętrznego źródła dźwięku/video (jak np. blue ray) po optyku do amplitunera. Dźwięk z telewizora odsyłany jest tylko jeśli działa któryś z tunerów (DVB-T/S/C lub analog) + filmy odtwarzane z USB/NET.

Radeqs, tylko zauważ że moje rozwiązanie było inne. Zaproponowałem BR połączyć po optyku z amplitunerem oraz BR po HDMI z TV. Wtedy mamy niezależność, możemy dźwięk słuchać albo z TV (przy wył amplitunerze), albo włączyć amplituner i z niego mieć dźwięk dobrej jakości w 5.1.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dźwięk po optyku oznacza max DTS - nie będzie za to DTS MA ani TrueHD. Optyk ma swoje limity i dlatego lepiej po HDMI, który przepuszcza każde audio bez skalowania w dół.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

radeqs

New member
Radeqs, tylko zauważ że moje rozwiązanie było inne. Zaproponowałem BR połączyć po optyku z amplitunerem oraz BR po HDMI z TV. Wtedy mamy niezależność, możemy dźwięk słuchać albo z TV (przy wył amplitunerze), albo włączyć amplituner i z niego mieć dźwięk dobrej jakości w 5.1.
OK, rzeczywiście nie doczytałem...
 

Cyfrus

New member
Mam pytanie dotyczące pilota od Onkyo 509. Czy można z niego obsługiwać nowy telewizor LED oraz Blu-ray firmy Sony. Czyli czy da się zaprogramować obsługę tych urządzeń. Prośba do posiadaczy o opinię, czy komuś siś udało.
 

mietka

New member
Cyfrus dokładnie mam tak podłączone
nie mogłem sobie poradzić z funkcją ARC w TV, nie wracał mi dźwięk z TV do amplitunera po HDMI, działało to tylko w jedną stronę
więc teraz każde urządzenie podłączone do onkyo przekazuje dźwięk po HDMI a z TV (oglądanie yt, filmów z usb) wraca po optycznym do onkyo
Musisz mieć tv z gniazdem hdmi(ARC) i w menu tv włączyć tryb arc
u mnie to hula
 

malyr

New member
o to chodzi, że mam TV z ARC, resetowałem onkyo itp. cuda, chwilę mi działało, pozostanę przy swoim rozwiązaniu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bronstein

New member
Mam pytanie dotyczące pilota od Onkyo 509. Czy można z niego obsługiwać nowy telewizor LED oraz Blu-ray firmy Sony. Czyli czy da się zaprogramować obsługę tych urządzeń. Prośba do posiadaczy o opinię, czy komuś siś udało.

Tak, jest to mozliwe, do 509 dodawany jest pilot z mozliwoscia
programowania. Na stronach Onkyo mozesz znalezc dokument z kodami polotow roznych producentow.

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk
 

Cyfrus

New member
Przyznam że szukałem i nie znalazłem, mogę poprosić linka. Czyli poza TV można wprogramować inne urządzenia Sony. Prośba o linka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aciol

New member
Niestety ten sam problem, mam z dekoderem Vectry ta sama firma (ADB) i żaden kod nie pasuje. Podobno z wyższych modeli "uczące się" piloty dają rade... Ciekaw jestem za ile i gdzie można dostać taki pilot? :p
 

mietka

New member
Zwykły uniwersalny logitecha np harmony 300 jest dobry i obsługuje i onkyo i N-ke i cena niezaporowa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mietka

New member
w tym harmony masz aż lub tylko 4 urządzenia na prawdę polecam mam go a jak nie znajdziesz sprzętu do niego to z oryginalnego pilota się uczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry