Onkyo tx-nr5008 + ?

ziomek 1985

New member
dokładnie
te kolumny mogłyby kosztować spokojnie 2x tyle, moim zdaniem lepsza jakość dźwięku od wspominanych tutaj JBL Studio, Paradigm Monitor, Klipsch RF
poprawkę można tylko brać na charakter brzmienia, jak ktoś jest miłośnikiem metalowo-rockowych brzmień w muzyce, to powyższe zestawy mogą zabrzmieć ostrzej, z większym "pazurem" na górze pasma
przy reszcie muzyki można spokojnie postawić plus na korzyść MA

Zależy jaki charakter brzmienia... JBL studio to takie hmm mięsiste brzmienie inny bas niż u konkurencji przytłumione wysokie, Paradigm dla mnie zbyt twardy bas to kolumny do kina, natomiast co do klipschów mnie bardzo przypasowaly porównywałem bezpośrednio z rx6/8. Tak jak już wcześniej pisalem na moim harmanie dźwięk z rx6 był jakby "za firanką " nie był podawany bezpośrednio a już wysokich to tam prawie nie znalazłem no i ten bas hmmm jaki bas przecież te kolumny nie mają praktycznie żadnego uderzenia. MA rx8 to juz inna bajka podobne do RF82 większa moc jest uderzenie jest średnica jednak nadal brak mi wysokich. Dlatego zdecydowałem się na Klipsch RF -82.

Pozdrawiam.
 

wowo5

New member
A moze B&W 683? To doskonale kolumny. Potrafia zabrac bardzo glosno, gdy trzeba i subtelnie gdy tego muzyka wymaga. Mocny bas. Moim skromnym zdaniem sa duzo lepsze od JBL, Klipscha, czy nawet Monitor Audio Silver. Chyba ze mowimy o Glod albo Platinum to wtedy inna historia. Posluchaj B&W, a nie bedziesz zalowal.
 

Insdel

New member
Elo Nietoperki!

Czas na konkluzje:

Po tygodniu pełnych nerów, nieprzespanych nocy, choroby psychicznej, wkoncu dokonałem wyboru. Jezeli chodzi o JBL ES to słyszałem takie skarajne opinie, że niemieści sie to w głowie - i bądz tu zdrów :)
Ale dalej nie przedłużając, moj wybór padł na Infinity CLASSIA, dlaczego?, bo moim zdaniem graja rewelacyjnie za te pieniądze :)
W krakowie firma Audiotrent, których oczywiście gorąco pozdrawiam, umozliwiła mi odsłuch prawie wszystkich zestawów stereo poza B&W /brak w asortymencie/
W konkursie udział wzieli:
B&W 683 - 2649zł/szt
KEF IQ90 - 2049zł/szt
MA RX8 - 2745zł/szt !!!!!! (poj**** jakoś do ceny słabo przy wyżej wymienionej konkurencji, nie wspomne o cenie za RXW12 4190zł!!!, który nie jest zbytnio wybitny, wiele o polowe tańszych konkurentów bije go w klasyfikacji)
Infinity C336 - 1699zł/szt (wogole nie były brane pod uwagę)
i ostatnie JBL ES - ES90 - 1399zł/szt.(Dla więkosci z Was tak zwany "dramat").

Amplitunery: RX-V2067!!!! :), Onkyo TX-NR3007(brak 5007 na stanie)

Muzyka: na wstepie pisze, że testowałem je tylko pod zwgledem muzyki

Alex Gaurdino - I'm in love.
Perpetus Dreamer - The sound of goodbye (szybki kawałek dośc wymagający)
Ercola ft Daniella - Every word
Reflekt - Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix) (Fajny kawałek do testowania basów, w sklepie ludzie sie zlecieli, na początku kawałka sprzedawca myślał, że coś jest źle ustawione. MA zagrały najsłabiej)
Armin Van Buuren feat. Val Velzen - Broken tonight
Roc Project and Tina Arena - Never(Tiësto mix)
Delerium - Innocente (Tiesto mix) (B&W - brak słów, pieknie, kawałek odkryłem na nowo, doszukałem sie tam dzwięków których nigdy nie słyszałem na tym kawałku jedyny zestaw na Yamaszka + B&W)
Delerium - Silence ft. Sarah McLachlan (Tiësto Mix)
Cary Brothers - Ride (Tiësto Remix)(Ogólnie kompilacja ISOS6&7)
Tina Cousins - Mysterious Times(Sash)
Znalazły sie też kawałki Enigmy, Sarah Brightman, Jean Michel Jarre - Aero, Robert Miles, Schiller, oraz co gorąco polecam na wieczory z babeczkami :) Blank&Jones płyty seri RELAX.

Gdybym miał robić ranking testowanych zestawów wygladał by następująco:
1st - B&W
2nd - KEF/Infinity
3rd - MA/JBL ES (i nie porównuje tutaj MA do JBL tylko jakość do ceny w ogólnym rankingu, różnica w cenie pomiedzy JBL a MA to bagatela 7197zł zestaw 5.1)

Dla osób które chcą zakupić zestaw głośników, najważniejsze co trzeba zrobić:
1. założyć temat na forum, i przedstawić preferencje co do kina, muzyki(rodzaju)
2. zapisać wszystkie opinie, za i przeciw.
3. stworzyć liste zestawów na podstawie opini.
3. UMÓWIC SIE NA ODSŁUCH - najważniejsze, każdy słucha innej muzyki, i jednym np JBL bedzie lepiej brzmiał przy dance niż np. KEF, i na odwrót.
4. NIE MA GŁOŚNIKÓW DO WSZYSTKIEGO, umówmy sie co jest do wszystkiego jest do dupy.

Dla wielu z Was, wyżej wymieniona muzyka może wydawać się typu energy2000, ale w większości jest to trance, i jak powiedział sprzedawca, że taka muzyka więcej wymaga od głosników.

Ja zakonczyłem już poszukiwanie dzwięku, którego szukałem :) wybór padł na Infinity + Onkyo 5007 za namowa forumowyczów :)

Na koncu odsłuchu powiedziałem sprzedawcy, że docelowo chciałem JBL L, a on na to że daleko nie odbiegłem bo Infinity + JBL + Harman to jakby jedna korporacja więc sie nie dziwi dlaczego mój wybór padł na Infinity którego wogole nie brałem pod uwagę.

Więc jeśli szukasz JBL seri L, to życze szczęscia :) lub polecam Infinity Classia

Dziekuje wszystkim forumowicza za pomoc w doborze audio, gdyby nie wy pewnie bym sobie strzelil w łeb :)
KONKURS UWAŻAM ZA ROZWIĄZANY

Ps. Przepraszam za ewentualne, błedy ale pisałem z telefonu.
 
Ostatnia edycja:

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratulacje w wyboru, sam też po odsłuchu zdecydowałem się na ten ampli. Posłuchaj na nim yello płytę touch yello, zmiatałem szczękę z podłogi.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Insdel - możesz powiedzieć pod jakim względem według Ciebie MA RX8 grały najsłabiej ?

Co do Twojego rankingu sie kompletnie nie zgodze :) i to jeszcze z B&W na 1 miejscu to juz w ogóle, miałem okazje ich słuchać, dla mnie bez rewelacji przede wszystkim mają bardzo twardy surowy bas aczkolwiek bardzo silny przez co brzmią niezbyt przyjemnie, do tego brzmią pudełkowato tak stwierdziłem po odsłuchach nie znając jeszcze opini innych przed ich odsłuchem, nastepnie po odsłuchach poszperałem opinie na sieci na ich temat i sie potwierdziło sporo osób zarzuca im pudelkowate brzmienie szczególnie przy głośnym sluchaniu - bingo :) takze dobrze je oceniłem na odsłuchu, zresztą nie tylko ja byłem z kolega i tez kiwał głową ze bez rewelacji.
I feel that B&W is a overpriced. The 683 and 684 in particular have a very boxy sound as well...
Dziwisz sie cen za kolumny MA RX te kolumny mogłby kosztowac 2 razy tyle co kosztują i firma wcale by sie nie miała czego wstydzić, zobacz ich jakość wykonania samych skrzynek i porównaj sobie co oferuje konkurencja za te same pieniądze :) marne winilowe okleiny, prosta stolarka, beznadziejne prymitywne podstawki bez polotu itd...
Zresztą kto kupuje za cenę sugerowana przez producenta, kupuje sie takie kolumny duzo taniej, oczywiście nówki z pełną gwarancją zeby nie było ;)

Co do brzmienia RX8 kolumny bardzo muzykalne brzmią bardzo przyjemnie plastycznie i naturalnie, zresztą widać po fachowych recenzjach, forach ze są wyżej plasowane niz Bowersy 683 a tam ludzie maja juz troche bardziej umówmy sie wyczulony słuch wiedzą jak co ma brzmieć niz osoby co jadą na pierwszy odsłuch swoich pierwszych kolumn w życiu, nie mówie ze Bowersy to złe kolumny ale na pewno nie zasługują na numer jeden z tych wymienionych.

Co do Twojego wyboru to najważniejsze aby Tobie sie podobało jak gra takze zapewne wybór ok.
To w koncu słuchales tych B&W :)? bo na początku piszesz ze firma nie miała w asortymencie, bo jesli słuchales w 2 róznych sklepach i na innych sprzecie to zadne to testowanie i porównanie, inne pomieszczenia, akustyka, sprzęt, rozstawienie kolumn, kable, ustawienia ampli itp... prawie w ogóle nie daje miarodajnego porównania.

Wg mojego rankingu
1.MA RX8
2.KEF IQ90
3.B&W 683
Infinity i JBL nie sluchalem (zapewne obydwa mocne na basie :)

Co do repertuaru muzycznego :) to bardzo fajne zestawienie tez duzo z tego słucham, Sash, Blank&Jones, Shiller, JMJ, Sarah McLachlan - to jest to:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
było przesłuchać MA BX, stosunek jakości do ceny bez porównania lepszy od RX :)

a ta najniższa seria B&W wyprzedza o klasę wszystkie wyżej wymienione konstrukcję ale przy pierwszym kontakcie, to takie pierwsze wrażenie, więc nie dziwne że się spodobały bo ich detaliczność zawraca w głowie
jednak po pewnym czasie już nie jest tak pięknie bo trochę uszy bolą... na pewno nie są to kolumny do relaksującego słuchania w tle, nie każdemu taki sposób prezentacji odpowiada
jeśli kolega słuchał ich jednak w dobrze przygotowanym (mocno wytłumionym) pomieszczeniu odsłuchowym to na pewno wrażenie suchego czy ostrego dźwięku zostało mocno zatuszowane
 

Insdel

New member
Insdel - możesz powiedzieć pod jakim względem według Ciebie MA RX8 grały najsłabiej ?

Co do Twojego rankingu sie kompletnie nie zgodze :) i to jeszcze z B&W na 1 miejscu to juz w ogóle, miałem okazje ich słuchać, dla mnie bez rewelacji przede wszystkim mają bardzo twardy surowy bas aczkolwiek bardzo silny przez co brzmią niezbyt przyjemnie, do tego brzmią pudełkowato tak stwierdziłem po odsłuchach nie znając jeszcze opini innych przed ich odsłuchem, nastepnie po odsłuchach poszperałem opinie na sieci na ich temat i sie potwierdziło sporo osób zarzuca im pudelkowate brzmienie szczególnie przy głośnym sluchaniu - bingo :) takze dobrze je oceniłem na odsłuchu, zresztą nie tylko ja byłem z kolega i tez kiwał głową ze bez rewelacji.
Dziwisz sie cen za kolumny MA RX te kolumny mogłby kosztowac 2 razy tyle co kosztują i firma wcale by sie nie miała czego wstydzić, zobacz ich jakość wykonania samych skrzynek i porównaj sobie co oferuje konkurencja za te same pieniądze :) marne winilowe okleiny, prosta stolarka, beznadziejne prymitywne podstawki bez polotu itd...
Zresztą kto kupuje za cenę sugerowana przez producenta, kupuje sie takie kolumny duzo taniej, oczywiście nówki z pełną gwarancją zeby nie było ;)

Co do brzmienia RX8 kolumny bardzo muzykalne brzmią bardzo przyjemnie plastycznie i naturalnie, zresztą widać po fachowych recenzjach, forach ze są wyżej plasowane niz Bowersy 683 a tam ludzie maja juz troche bardziej umówmy sie wyczulony słuch wiedzą jak co ma brzmieć niz osoby co jadą na pierwszy odsłuch swoich pierwszych kolumn w życiu, nie mówie ze Bowersy to złe kolumny ale na pewno nie zasługują na numer jeden z tych wymienionych.

Co do Twojego wyboru to najważniejsze aby Tobie sie podobało jak gra takze zapewne wybór ok.
To w koncu słuchales tych B&W :)? bo na początku piszesz ze firma nie miała w asortymencie, bo jesli słuchales w 2 róznych sklepach i na innych sprzecie to zadne to testowanie i porównanie, inne pomieszczenia, akustyka, sprzęt, rozstawienie kolumn, kable, ustawienia ampli itp... prawie w ogóle nie daje miarodajnego porównania.

Wg mojego rankingu
1.MA RX8
2.KEF IQ90
3.B&W 683
Infinity i JBL nie sluchalem (zapewne obydwa mocne na basie :)

Co do repertuaru muzycznego :) to bardzo fajne zestawienie tez duzo z tego słucham, Sash, Blank&Jones, Shiller, JMJ, Sarah McLachlan - to jest to:eek:k:

Napewno pod względem basu, który był bardzo mięki i długi, brak mu było elastyczności, i efektu. RX8 grały bardzo fajnie przy JMJ, Blank&Jones Relax i spokojnych kawałkach, ale przy bardzo dynamicznej muzyce juz tak wesoło nie było, grały tajakby ciszej bez polotu i szczegółów, głośniki tajakby sobie nie radziły z tempem, chciały zagrać bardziej dostojniej ale wg, swojej receptury, a na to nie było czasu przy tej muzyce, kawałek szedł szybciej niż, głośniki były w stanie grać, wygladało to tak, jakbyś biegł do okoła słupa i cały czas nadeptywał sobie na napięty brak równego tępa, nie jestem audiofilem, ale sprzedawca sam zwracał mi uwage na roznice w głosnikach i faktycznie można było ją dostrzec. Odsłuchu B&W w innym salonie po wszystkim sprzedawca powiedział mi ze bas bedzie głebszy i bardziej naturalny, a ja na to dlaczego, czyżby wygrzewanie, a on na to ze przed moim przyjsciem wyciągnoł głośniki prosto z pudełka i nie zauważył ze głośniki fabrycznie maja gąbke tłumiąca w otworze bass reflex, więc samo mowi to za siebie. RX8 mnie nie poraziły swoim brzmieniem, ale duży wpływ na to miała też cena, jakoś wykonania i wygląd też się liczy, ale wyglądem one nie grają. Różnica pomiedzy np Kef za 2000 a MA za 2800 była na tyle mała, że dawanie 1600zł za tą różnice w dzwięku mijało sie z celem (oczywiscie w moim przypadku), ale wkoncu kazdy jest inny, innym taki dziwięk odpowiada a innym nie, dzieki temu nie jestesmy tacy sami i to nas odróżnia. Ja wybrałem Infinity, innym sie moze to nie podobac, ale mi ten dzwiek odpowiada, wahalem sie pomiedzy Kefem, i wybór padł na Infinity tylko dlatego ze maja głosniki scienne, bo graja bardzo podobnie, w Kef srodek bardziej szczegółowy, ale to tez przy dłuższym słuchaniu męczy. Dlaczego audiofile zachwycaja sie głosnikami produkowanymi 25 lat temu, bo były rewelacyjne? Nie, poprostu zrobione były na te czasy w ktorych zyli, czasy sie zmieniaja i odsłuchać płyte the beatles na starych głosnikach a na obecnych, kazdy zauważy rożnice, bo chodzi włąsnie o tą niedokładnośc, w dobie cyfrowej ludzie doszukują sie analogu to tak samo jakby puścić Armina na głosnikach 20-25 letnich dzwiek juz nie bedzie taki jakby chcial nam przekazac twórca, "czegoś" bedzie brakowało, sa kawałki ktore beda brzmiec podobnie, ale nie wszystkie. Żyjemy w Polsce niektórym odpowiada Ferrari, produkowane w jednej fabryce na świece, przez inżynierów ubranych w stroje robocze od Kalvina Cleina, w technologi kosmicznej, a innym odpowiada Mazda RX8 za 1/10? ceny z silniczkiem 1,3 Wankla i 237 koniami pod maska. To i to jeżdzi, ale umówmy sie w polsce jest niewiele miejsc gdzie mozna naprawde sie cieszyć osiągami Ferrari jak i Mazdy ("akustyka mieszkań, domów, wygłuszenie pomieszczeń, jakośc odtwarzanych kawałków" itp) A posiadac Ferrari tylko dlatego, żeby "mieć" Ferrari mija sie z celem, to jakby mieć za żone Magan Fox ale nie móc z nią zabawiać w nocy :).

Kazdy jest inny na tyle, ze innym odpowiada jedno a innym drugie:) Ja wybieram Sienne Miller z możliwościa spania :)

Pozdrawiam
 

don111

Banned
Napewno pod względem basu, który był bardzo mięki i długi, brak mu było elastyczności, i efektu. RX8 grały bardzo fajnie przy JMJ, Blank&Jones Relax i spokojnych kawałkach, ale przy bardzo dynamicznej muzyce juz tak wesoło nie było, grały tajakby ciszej bez polotu i szczegółów, głośniki tajakby sobie nie radziły z tempem, chciały zagrać bardziej dostojniej ale wg, swojej receptury, a na to nie było czasu przy tej muzyce, kawałek szedł szybciej niż, głośniki były w stanie grać, wygladało to tak, jakbyś biegł do okoła słupa i cały czas nadeptywał sobie na napięty brak równego tępa,
masz rację, trochę tak grają MA a wynika to z tego, że wyższy bas nie jest podbity w średnim zakresie i tak utwardzony, coś za coś choć ten efekt jest naprawdę bardzo, bardzo delikatny w tą stronę o której napisałeś wyżej, nie ma możliwości aby jakikolwiek utwór ucierpiał przez to więcej niż odrobinę
podejrzewam, że główną przyczyną był mocno wytłumiony pokój odsłuchowy (mam rację ?) - kolumny z utwardzonym basem zagrają idealnie - przykład B&W lub zwłaszcza KEF (tu już naprawdę nie ma szans aby miały bas choćby zbliżony do MA), w domu przy mniejszym wytłumieniu sytuacja jest inna
ewentualnie jakieś niezgranie się z którymś z amplitunerów, Onkyo np (przynajmniej te tańsze) ma wyraźnie ciągnący się, trochę rozlany bas

Reflekt - Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix) (Fajny kawałek do testowania basów, w sklepie ludzie sie zlecieli, na początku kawałka sprzedawca myślał, że coś jest źle ustawione. MA zagrały najsłabiej)
specjalnie ściągnąłem ten utworek, żeby przetestować czy wszystko w porządku i powiem tak, tutaj taki bas poszedł na MA BX6, że szybko wstałem wyłączyć suba, w końcu chciałem przetestować same kolumny... sub był jednak wyłączony ;)
dynamika i tempo, wypełnienie basu - naprawdę świetne
wiem, że BX6 to nie to samo co RX8, ale charakter basu jest mocno zbliżony, a efekt o którym wspomniałeś jeśli już to powinien być nieco bardziej eksponowany właśnie w BX
 

Insdel

New member
widać każdy troche inaczej słyszy i czego innego wymaga, akurat tutaj w tym porównaniu RX8 za bas otrzymały maksymalną notę 10pkt, a B&W 683 tylko 8pkt.
AREA DVD Hardware

Dokładnie każdy słyszy inaczej, tak napisałem wyżej w wrażeniach z odsłuchu, poniżej cytat pewnego pana...

Audio, sprzęt audio, stereo, hi-fi, hi-end, kino domowe napisany przez pana Andrzeja Kisiela

"...Nie lubię szermowania hasłem o lampowym klimacie, lecz tym razem pozwolę sobie na to, bo okazja jest wyjątkowa - Monitor Audio RX8 dadzą nam wiele ze smaku lampowego brzmienia, nawet gdy podłączymy je do standardowego tranzystora. Ma w tym swój duży udział bas - solidny, soczysty, ciepły, ładnie różnicujący bez wysuszania i utwardzania, nie tak mocarny i dynamiczny jak z 683, ale obfity i dobrze rozciągnięty, a przy tym po prostu przyjemny..."

RX8 jest jak miś puchatek, słodki, kolorwy, lubiany, powolny, dokładny, za to B&W to taki miś pushupek, nachlać się, bęknąc, i pośc komuś spuścić wpierdol, taki niegrzeczny :)

RX8 w sam raz do spokojniejszych klimatów, z szybszymi też sobie poradzi, ale są lepsze puszupki :)
 

GrzegorM

New member
Witam
Podepnę sie pod temat - piszecie tu ze ampli 5007 i 5008 to praktycznie to samo - dlaczego wiec 5008 jest o 6,5 kg cięższy ? wydaje mi sie że taka różnica wagi wskazuje na coś wiecej niż kosmetyczne zmiany ?.
pzdr
 
Do góry