Onkyo tx-nr5008 + ?

Insdel

New member
Witam everyone :) Za jakiś czas zamierzam zakupić wyżej wymieniony sprzet i...., no właśnie i dalej nie wiem. Odrazu pisze, że nie jestem mega audioflilem z wypłata na pozimie 15000zł i słuchem nietoperza. Poprostu nazbierałem i chce przeznaczyć na cały sprzęt nie więcej niż 15000zł (AV + głosniki 5.1/7.1). Nie słucham Jazzu, Solu, Opery, itp, troche trance, ambient, progressive, więc podział 50/50 z filmami.
Początkowo chciałem 5008 + JBL ES ale słyszałem rózne opinie, więc mam burdel w czaszce w związku z tym. Na forum są bogowie dzwieku ktorzy lepiej słyszą od delfinów, między innymi pracują w sklepach i znaja sie na sprawie, więc oczekuje professionalnej porady w ww. temacie.

Dziękuje z góry za pomoc :)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to zmien proporcje bo wydanie 8 tysięcy na amp i 7 tysi na kolumny jakoś dla mnie pozbawione jest sensu.Kup jakiś klocek za 4 tysiące a reszte przeznacz na kolumny tym bardziej,że jak piszesz jakimś zwichrowanym audiofilem nie jesteś:)Albo kup tańszy amp i wzmak streo skoro kino i muza po połowie.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
a moze jak juz to onkyo 5007 do kupienia za ~5k i praktycznie jedno i to samo co 5008 tyle ze ma hdmi 1.3 ale za to 3k wtedy zostanie do kolumn.
 

BD

Member
Bez reklam
jeżeli nie zależy na 9.1 i 3D(nieporozumienie) to już lepiej model 905 i jeszcze więcej zostanie na dobre kolumny ;d
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dobrze kolega pisze ze jesli nie masz kasy wiecej na kolumny to kup model ktory wychodzi z obiegu a roznica tylko na 3d jest ( chyba ze cos w srodku jeszce pozmieniali ) bo do takiego amplitunera kupic slabe kolumienki to szkoda kasy. Albo doloz kasy do kolumn:) ja tez w przyszlym roku kupuje ten amplituner ale calosc kolumn 5.1 daje 18 tysiakow i nie jestem audiofilme poprostu tak jak ty zbieram kase na sprzet. A napewno nie kupuj JBL do onkyo. Pozdrawiam.
Lolek
 

Insdel

New member
Co ciekawe, słuchałem w krakowie 5007 + JBL ES i brzmienie mi sie podobało, w porównaniu np do KEF, co do czegoś tańszego...to za głośniki dam max 7tyś, nie kupie kawałka drewna i kilka głosników za powiedzmy 9000tyś, dawanie tyle kasy za głośniki to żdzierstwo. W zasadzie wszyscy wiedza co jest w śrdoku, wiadomo opłacić pracowników, prąd, ale bez kur** bez przesady, nie jest to warte przepłacac po 3000zł za szt, "bo środkowy zakres jest delikatnie lepiej odczuwalny". Wybrałem Onkyo bo w wersji obecnej bedzie pracował jako 7.2 + strefa w przyszłości, co do 5007 to jakieś problemy były z przegrzewaniem. Mi chodzi o głosniki do 7tyś.
W audio-świat: Proponowali mi RX-V3067 + ES Pack z subem + 2xES10 + ES250PW za 12500zł to chyba dobra cena z tym ze Yamaszce nie zrobie tego co na Onkyo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dziwne masz podejscie... a 3 tys. wiecej za pudlo prawie takiej samej elektroniki uwazasz ,ze jest calkiem rozsadne w swietle Twojej wypowiedzi ?
po cholere w ogole placic taka kase za skrzynki z plyty wiorowej w ktorej "w zasadzie wszyscy wiedza co siedzi w srodku"...?
czemu w takim razie nie kupisz kolumn za 4 tys. ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Wybrałem Onkyo bo w wersji obecnej bedzie pracował jako 7.2 + strefa w przyszłości, co do 5007 to jakieś problemy były z przegrzewaniem.

Jakie przegrzewanie daj spokój 5007 i 5008 to praktycznie te same klocki z tymi samymi bebechami i grzać sie bedą identycznie, jak zapewnisz im dobry przepływ powietrza to nie bedzie żadnych problemów.
Na chwilę obecną nie opłaca sie kupować 5008 bo to nowy model i b.drogi jak na tą chwilę, a jak ktoś bedzie chciał mieć 3D w 5007 to jest i tak wyjscie zakup w przyszłości odtwarzacza Blu-Ray z 2 wyjściami HDMI i wtedy bedziesz miał i 3D w połączeniu z nim.

BD - a gdzie on teraz dostanie jeszcze 905 :)
 
Ostatnia edycja:

Insdel

New member
dziwne masz podejscie... a 3 tys. wiecej za pudlo prawie takiej samej elektroniki uwazasz ,ze jest calkiem rozsadne w swietle Twojej wypowiedzi ?
po cholere w ogole placic taka kase za skrzynki z plyty wiorowej w ktorej "w zasadzie wszyscy wiedza co siedzi w srodku"...?
czemu w takim razie nie kupisz kolumn za 4 tys. ?

Widzisz jak sam pewnie dobrze wiesz, że "prawie robi różnice" zanim wybrałem Onkyo przeczytałem naprawde mase materiału na ten temat.... W temacie jest napisane wyraźnie do ok 7000tyś jezeli beda się "lubiały" z Onkyo to takie za 4000PLN też moga być :). Co do awaryjności jest tego duzo na youtubie, i zagranicznych forach, 5008 jest poprawiona wersja, stąd moja decyzja, funkcje, wejścia mi odpowiadaja więc Onkiacz. Na ta chwile nie mam kasy na pudła z mdfu z kawałkiem magnesu :) więc wezme to co bedzie w miare dobre, w przyszłości łatwiej mi wymienić głosniki niż amp.
Jak juz pisałem co wg was fajnie by grało z Onkyo, nie wazne jakim, jakie firmy są polecane do Onkyo, podobno KEF, mi Kef sie nie podoba ma strasznie płytki bas...Wasze wrażenia z odsłuchu Onkiaczów z róznymi głośnikami...

Mat74 specjalnie dla Ciebie...z pozdrowieniami od fana MDF'u
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1374802.html
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Twoje pieniądze i kupuj co chcesz ale mam do Ciebie takie pytanie.Czy ty chcesz w pełni wysisnąć to co może zaoferować tego typu amplituner?Bo jeśli tak to radzę zweryfikować swoje myślenie co do skrzynek z mdfu i magnesu a jak nie to jedź do Polpaku i kup sobie kody albo jakieś tagi bo one też zagraja z tym Onkyo.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
za jakis czas wyjdzie 5009 i też bedzie poprawiony, takie poprawy bedą nastąpywać z każdym modelem, dochodzić nowe ficzery, liczy sie cena gdzie różnica siega ponad 3k i nie jest warta różnicy której nie ma, i tak z 80% możliwości funkcji ficzerów nie skorzystasz ;)

Jak juz to lepiej kup Onkyo 808 tylko do kina a za tą reszte poszukaj wzmacniacza Stereo i lepiej zrobisz nic zakup teraz 5008 za 8k.

Co do kolumn to posłuchaj MA RX8 ja po odpowiednich ustawieniach w połączeniu z Onkyo 905 gra to teraz fenomenalnie na moje ucho.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
a tak na serio:
@Insdel- masz pieniądze kupuj 5007/5008 plus zestaw kolumn kina złożonego z Monitor Audio BR6/BX6 Set i zapewne będziesz więcej jak zadowolony :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
insdel- za duzo czytasz i ogladasz na youtube, sensowniej bedzie przeznaczyc ten czas na posluchanie czegos jeszcze.

btw.MA szczegolnie serie silver odradzam- bedzie za drogo i nie spodoba Ci sie dzwiek.blizej im do KEF niz do JBL wiec sobie odpusc.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
W sumie jak podobają się Tobie te JBLe to może warto zaryzykować i je kupić.Ogólnie to jest w czym wybierać.Może coś z Paradigma,kolumny mają niezłe kopnięcie choć jak dla mnie są męczące,za ostre jeśli można tak to nazwać.
 

killpit

New member
Osobiście również szedłbym w kierunku 5007 natomiast głośniki posłuchaj sobie Klipsch F3 albo seria Reference 82 lub coś w ty stylu moim zdaniem lepiej grają niż JBL ES ale przejdz się i odsłuchaj warto.
 

Insdel

New member
umówiłem sie na odsłuch, ściągnołem sobie kilka propozycji z rtvmax.pl i zobaczymy, kiedyś w mm słuchałem Klipsch tak napierdalały że 100m dalej słuchać było pomrukwanie basu, to swietne kolumny do kina, posłucham też MA, a co sądzicie o B&W cos mało popularne na forum.

MA BR6 :)
Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe
Klipsch Reference 52 - jako ideał, bo niestety maja więcej niż 34cm
Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe

PeterMac: Z miłą chęcią, ale nie chce sie wkurwiać jaki sie okaże ze fajnie te RX8 graja ale mam tylko 34cm max miejsca na głebokośc.

mat74: Zrozumiał bym gdybyś napisał, że za dużo czytam i ogdlądam redtuba, ale youtuba wtf?, jeżeli kolesie daja linki na youtuba jak przegrzewanie wyglada /i tu jest film/ i czego sie mozna spodziewać, 5007 nie zawsze się włącza, kolesie reklamowali a serwis na to ze tak ma być. Problemy z trzaskami przy przełączeniu źródeł dzwięku /podobno nieznośne przy wieczornych seansach/. W 5008 zostało to byc wszystko poprawione, i jest to jedyny AVR ktory ma PC IN /D-SUB/
Konkluzja: co do JBL'a nie wachal bym sie gdyby była dostępna seria L, ale jest problem, bo prkatycznie juz jej nie ma, bo zastapiła ja seria studio która wyglada jak z cyrku.

Pozdrawiam wszystkie delfinki i nietoperki :)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Trzaski to nie są tylko cykniencia przekażników własnie po to zeby nie było trzasków :) i wystepują tylko przy zmianie trybu pracy amplitunera z trybu 2 kanałówego na wielokanałowy, każdy model bedzie to miał, zapewne w 5008 jest tak samo jak w 5007, jesli jest inaczej to prosze zarzuć linka gdzie pisza ze to wyelminowali.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
5007 się bawiłem i ampli jak najbardziej poprawny. Co do JBL, jak by była Studio L to po problemie. Nadmienię jednak, że Sudio jest następcą Northridge. Studio L będzie miało swojego następcę, pewnie o bardziej standardowym wyborze.
 

don111

Banned
a tak na serio:
@Insdel- masz pieniądze kupuj 5007/5008 plus zestaw kolumn kina złożonego z Monitor Audio BR6/BX6 Set i zapewne będziesz więcej jak zadowolony :)
dokładnie
te kolumny mogłyby kosztować spokojnie 2x tyle, moim zdaniem lepsza jakość dźwięku od wspominanych tutaj JBL Studio, Paradigm Monitor, Klipsch RF
poprawkę można tylko brać na charakter brzmienia, jak ktoś jest miłośnikiem metalowo-rockowych brzmień w muzyce, to powyższe zestawy mogą zabrzmieć ostrzej, z większym "pazurem" na górze pasma
przy reszcie muzyki można spokojnie postawić plus na korzyść MA
 
Do góry