Onkyo TX NR 646

3echo

Member
Bez reklam
"DynamicEqualizer " sam ustawiałeś częstotliwości pod siebie ? czy tam są jakieś profile muzyczne?

U mnie w HTR558 załączasz dynamic EQ i gra muzyka.Nie ma żadnych profili.Nie wiem jak w 609,ale jedno jest pewne,że bez dEQ dźwięk jest do bani.Płaski i bez dynamiki.Dlatego jestem ciekaw czy tą funkcję zastąpili czymś w nowszych modelach bo wiem,że jej nie ma?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
W nowym onkyo 656 nie ma ani dynamic EQ ani podbicia basów z funkcji muzycznych jest music optimizer i AccEQ masz tam normalny equalizer w którym ręcznie możesz sobie podbijać lub zmniejszać dane częstotliwości.
 

mors111

Active member
Bez reklam
"DynamicEqualizer " sam ustawiałeś częstotliwości pod siebie ? czy tam są jakieś profile muzyczne?

W starym wzmacniaczu miałem guzik CONT dawał ostrego kopa nawet za dużego :D to coś typu Loudness, po tym jak podłączyłem amplituner onkyo 656 różnica była spora dźwięk jest czysty ALE był pusty taki bez duszy trochę męczyłem się na początku i aktualnie w equalizerze wymodziłem pod siebie coś co mnie w pewnym stopniu zadowala, ale jednak coś jeszcze mi brakuje :)

na początku oczywiście zrobiłem auto kalibrację
fronty ustawione na full band ( w kinie też , choć zalecają od 80hz , ale ja uwielbiam jak fronty wzmacniają suba , i nawet bez niego mogło by się obejść , ale nie ma co przeciążać amplitunera , niech sub zrobi co swoje )

suba w stereo nie używam ( tylko w kinie )

dynamicequlizer , załączam kiedy potrzebuję extra kopa jak kiedyś loudness w Diorze
w direct też lubię posłuchać w szczególności pliki Flac , bo graja czysto i równie dynamicznie
 

mors111

Active member
Bez reklam
W nowym onkyo 656 nie ma ani dynamic EQ ani podbicia basów z funkcji muzycznych jest music optimizer i AccEQ masz tam normalny equalizer w którym ręcznie możesz sobie podbijać lub zmniejszać dane częstotliwości.

to lipa , nie wiem co daje ten AccEQ

u mnie w ręcznym equalizer wszystko na "0" , wysokich tonów jak i basu też nie dotykam ( wszystko na "0" ) jedyne to jak już pisałem DynamicEqualizer - daje mega kopa , nawet za dużego czasami
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No AccEQ to nowa kalibracja w onkyo + korektor dźwięku.
Kicha totalna te nowe onkyo wykastrowali ze wszystkie np
Autorska kalibracja AccEQ
brak DynamicEqualizer
brak podbicia basów
brak procesora obrazu Qdeo
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A skąd miałem wiedzieć wszyscy gdy pytasz mówią że to to samo co onkyo 646 instrukcji nie czytałem aż tak dogłębnie nie no tu wychodzi że narzekam strasznie, ale nie jest aż tak źle....
 

3echo

Member
Bez reklam
Słuchałem ostatnio tx 8150 i 656 w pure direct oba i na tych samych kolumnach.Wzmak pod względem dynamiki i przestrzeni przebił av ze dwa razy.W amplitunerze kompletny brak tych atutów.W kini będzie pewnie odwrotnie,ale nie sądziłem,że różnica będzia tak duża.
Myślę sobie,że może kalibracja coś wniesie,ale z tego co piszecie to chyba nie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie no w kinie jest pier*** ale fakt nie mam porównania do czegoś innego.
Mówisz kalibracja ale że w stereo? ja mam wyłączoną tylko włączony equalizer i podbite basy trochę.

a i jeszcze to w onkyo 656:
CAUTION: Connect speakers with 6 Ω to 16 Ω impedance.

:D
 
Ostatnia edycja:

marcin_nov

New member
Panowie mam pytanko, bo właśnie walczę z nowym nabytkiem 646...

Dlaczego jak wyłączam pilotem TV to wyłącza mi się również ampli, obojętnie czy gra z cd czy z radia internetowego...

Można to jakoś ominąć?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Można, a tu sposób
 

Attachments

  • tryby.jpg
    tryby.jpg
    71 KB · Wyś: 53

cezary69

New member
Bez reklam
To jest z instrukcji od 616, ale tak samo to wygląda w rz800 więc i 646 pewnie menu jest takie same. Zmienili je dopiero w nowych rz1100...
 
Do góry