Onkyo TX NR 646

mors111

Active member
Bez reklam
Pytam się o te 4Ohm, ponieważ niedawno kupiłem kolumny 5.0 4Ohm, choć mój Pioneer daje radę mimo że jest na hybrydach i powinny być tylko kolumny 8Ohm, faktem jest że jakoś nie szaleje z głośnością, a niskie rejestry idą na subwoofer. W 656 dodali jeszcze filtr VLSC poprawiający dźwięk. Możliwe że ja nawet nie usłyszę różnicy z braku WRAT.

w 656 widzę że chwalą się :

- HDMI Standby Through (4.9 W) – przejście sygnału z urządzeń podłączonych do amplitunera przy użyciu HDMI do TV przy wyłączonym amplitunerze (standby)

w 609 pobiera 30W , ale ja i tak mam wszystko wpięte po HDMI do TV więc z tego nie korzystam
 

Manky

New member
w 656 widzę że chwalą się :

- HDMI Standby Through (4.9 W) – przejście sygnału z urządzeń podłączonych do amplitunera przy użyciu HDMI do TV przy wyłączonym amplitunerze (standby)

w 609 pobiera 30W , ale ja i tak mam wszystko wpięte po HDMI do TV więc z tego nie korzystam
Całe audio przepuszczasz przez telewizor i dopiero do amplitunera?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Widocznie video ma do tv, a audio do amplitunera. Albo robi tak jak zasugerowales i puszcza audio przez tv. Ale obstawiam pierwszą opcje.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja mam tak podpiety bd player. Ma dwa wyjścia hdmi. Jednym audio do ampli, drugim video prosto na matrycę. Reszta sprzętów normalnie przez ampli do tv :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Widocznie video ma do tv, a audio do amplitunera. Albo robi tak jak zasugerowales i puszcza audio przez tv. Ale obstawiam pierwszą opcje.

coś w ty stylu

u mnie do tv po HDMI idą :
X box 360
blu-ray
dekoder TV

dźwięk z TV mam po optyku do amplitunera jak i z Blu-ray idzie po optyku do amplitunera
 

mors111

Active member
Bez reklam
Optyk kastruje wszystko do zwykłego dd i dts. Zatem do jakości dvd. Zatem robisz błąd.

z TV to raczej nie problem
z BD , amplituner pokazuje DD lub DTS , 7.1 nie mam

a czy jak podłączę BD do amplitunera za pomocą HDMI będzie lepiej ?

z dźwięku z TV podłączonego do amplitunera za pomocą optyka jestem zadowolony , jest przestrzeń , dźwięk leci dookoła wg mnie OK
 

3echo

Member
Bez reklam
Nie ma co gdybać tylko czekać aż ktoś wysłucha oba ampli.
O braku WRAT już wspomniałem,ale jak to wpłynue na dźwięk niech się wypowie ktoś kto odsłuchiwał.
Chwalą się że stereo poprawili,ale czy to tylko na papierze czt kosztem kina tego nie wiadomo,bo za świerzy temat.

wysłane z mojego ciapatalk-a
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
z TV to raczej nie problem
z BD , amplituner pokazuje DD lub DTS , 7.1 nie mam

a czy jak podłączę BD do amplitunera za pomocą HDMI będzie lepiej ?

z dźwięku z TV podłączonego do amplitunera za pomocą optyka jestem zadowolony , jest przestrzeń , dźwięk leci dookoła wg mnie OK
Podłącz bd player hdmi do ampli to będziesz miał zamiast dd i dts -> dolbytrue hd i dts hd master audio. Formaty bezstratne.
 

Bmw5er

New member
Nie ma co gdybać tylko czekać aż ktoś wysłucha oba ampli.
O braku WRAT już wspomniałem,ale jak to wpłynue na dźwięk niech się wypowie ktoś kto odsłuchiwał.
Chwalą się że stereo poprawili,ale czy to tylko na papierze czt kosztem kina tego nie wiadomo,bo za świerzy temat.

wysłane z mojego ciapatalk-a



Zgadza sie [emoji106] też jestem bardzo ciekaw jak to sie przedstawi w rzeczywistości. Cena podana 649 Euro :) co do naszego rynku raczej 2900 jak nie lepiej. Pozostaje pytanie kiedy się pojawi i jaka cena będzie za 646.
 

DrWredman

Active member
Zgadza sie [emoji106] też jestem bardzo ciekaw jak to sie przedstawi w rzeczywistości. Cena podana 649 Euro :) co do naszego rynku raczej 2900 jak nie lepiej. Pozostaje pytanie kiedy się pojawi i jaka cena będzie za 646.


Jeśli 656 będzie za 3 kafle to cena 646 pozostanie bez zmian, przynajmniej do gwiazdki albo wyczerpania zapasów.
 

alexiel

New member
Nie wiem co zmienili, ale faktem jest że elektronika jest inna, widać to na zdjęciach. Nie wiem czy ideowo dużo się zmieniło, ale układ płytek PCB jest inny. Należy mieć tylko nadzieje, że kolejne modele nie będą gorsze brzmieniowo od swoich poprzedników.

Mogli poprawić stereo, ponieważ ten filtr Vector Linear Shaping Circuitry jest dla frontowych kolumn, to kino nie powinno na tym stracić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry