Onkyo TX NR 646

jgasiorowski

New member
Napiszę tak, fajny kawałek klocka był, jakość dźwięku, bogactwo różnych funkcji używałem go zwykle jako odtwarzacza sieciowego. Niestety wczoraj mi padł i przestał grać z konfiguracji 5.0 jedynie udało mi się wycisnąć konfigurację 2.0 i to w trybie Pure-Audio i Direct z sekcji Tunera FM , stereo już nie działa. Reset ustawień też nic nie pomógł. Jutro reklamuję go do serwisu po 4 miesiącach eksploatacji.
 

DrWredman

Active member
Zgadzam się z Tobą, tylko decyzja o wymianie powstała niedawno, a to dopiero będzie mój 2 amplituner KD, pierwszy kupiłem prawie 17 lat temu, a był to Pioneer VSX8008RDS, którego kupiłem pod wpływem recenzji w jednej z gazet, chyba "AUDIO". Teraz jestem zdecydowany na 99% na Onkyo, tylko ciekaw jestem kiedy pojawi się 656 i jaka będzie cena i zadecyduję który wybiorę 646 czy 656.


Alexiel, też się zastanawiałem nad czekaniem, i wziąłem 646. Dopłata 500 złotych wnosi głównie tylko Multiroom i to przy zastosowaniu kompatybilnych urządzeń. Dochodzi też TIDAL. Podobno będzie też można odpalić Wideo z NASa na drugiej strefie.
646 Obsługuje na drugiej strefie tylko pliki audio z NASa lub pendriva i opcje internetowe czyli Spotify, radio internetowe itp.
Dla mnie nie są to warte uwagi nowinki, choć Tidala mam w abonamencie Play za darmo. Ale dziś Tidal a jutro może być Apple Music. Poza tym można cokolwiek odpalić z tabletu lub telefonu po BT.


Wcześniej miałem Onkyo 575, które grało dużo gorzej w stereo, kino było w miarę OK.
646 gra znacznie ładniej i ma więcej możliwości konfiguracji dźwięku. Z dobrym stereo nie wygra, ale do tego celu mam dobre słuchawki.


Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć o tym Onkyo 646 to pytajcie.
 

alexiel

New member
Dzięki za informację, w sumie też mam nadzieje że dźwięk będzie lepszy w stosunku do mojego 17 letniego Pioneera, pewnie zostanę wyśmiany, ale bardziej mi się wygląd 656 podoba, choć wiem że amplituner ma grać i to jest w nim najważniejsze. Pewnie rozsądek weźmie górę i kupię 646, aby nie przepłacać. W 90% zależy mi na kinie domowym, a skoro Pioneer jakoś daje radę, a ma 220W mocy pobieranej z sieci, 646 ma 600W to powinno być jeszcze lepiej.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Dzięki za informację, w sumie też mam nadzieje że dźwięk będzie lepszy w stosunku do mojego 17 letniego Pioneera, pewnie zostanę wyśmiany, ale bardziej mi się wygląd 656 podoba, choć wiem że amplituner ma grać i to jest w nim najważniejsze. Pewnie rozsądek weźmie górę i kupię 646, aby nie przepłacać. W 90% zależy mi na kinie domowym, a skoro Pioneer jakoś daje radę, a ma 220W mocy pobieranej z sieci, 646 ma 600W to powinno być jeszcze lepiej.


Jeśli chodzi o wygląd, 656 rzeczywiście jest ładniejszy, ale powiem tak: siedzę 6 m od amplitunera to widzę tylko zieloną poświatę na wyświetlaczu, niebieską diodę Dolby Atmos i czerwoną DTS oczywiście wtedy gdy działają systemy. Na ekranie w rogu TV można sobie wyświetlić jaki system aktualnie wchodzi i wychodzi: DTS, DD, HD Master itd. i na ile głośników gra albo jest symulowany. To bardzo przydatna informacja.
 

bomarek

Member
Dzięki za informację, w sumie też mam nadzieje że dźwięk będzie lepszy w stosunku do mojego 17 letniego Pioneera, pewnie zostanę wyśmiany, ale bardziej mi się wygląd 656 podoba, choć wiem że amplituner ma grać i to jest w nim najważniejsze. Pewnie rozsądek weźmie górę i kupię 646, aby nie przepłacać. W 90% zależy mi na kinie domowym, a skoro Pioneer jakoś daje radę, a ma 220W mocy pobieranej z sieci, 646 ma 600W to powinno być jeszcze lepiej.

Do momentu zakupu Pioneera SC-LX59 byłem posiadaczem Onkyo TX-NR818 i myślałem, że mam w miarę dobry sprzęt. Mam zestaw głośników Magnat Quantum serii 650 5.1.
Gdy usłyszałem brzmienie Pioneera po kalibracji do dzisiaj nie mogę pozbierać szczęki z podłogi. Wspaniała lokalizacja dźwięków, po zamontowaniu głośników sufitowych brzmienie w Atmosie to bajka.
Jutro dojedzie jeszcze sub QUANTUM 6725 A.
Radzę przed zakupem jeżeli ktoś ma możliwość posłuchania innych amplitunerów bo na Onkyo świat się nie kończy.
Mam wrażenie, ze co nowszy model to bardziej okrojony, dodaje się zbędne bajery które pom czasie okazuje się ze są nam zbędne.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Raczej tendencja jest zupełnie odwrotna w ostatnich latach - demontuje się wiele komponentów i ampli mają coraz mniej.

Chyba programowych dodatków nie bierzesz za gadżety? To zwykły marketing żeby co roku napędzać sprzedasz..
 

alexiel

New member
Do momentu zakupu Pioneera SC-LX59 byłem posiadaczem Onkyo TX-NR818 i myślałem, że mam w miarę dobry sprzęt. Mam zestaw głośników Magnat Quantum serii 650 5.1.
Gdy usłyszałem brzmienie Pioneera po kalibracji do dzisiaj nie mogę pozbierać szczęki z podłogi. Wspaniała lokalizacja dźwięków, po zamontowaniu głośników sufitowych brzmienie w Atmosie to bajka.
Jutro dojedzie jeszcze sub QUANTUM 6725 A.
Radzę przed zakupem jeżeli ktoś ma możliwość posłuchania innych amplitunerów bo na Onkyo świat się nie kończy.
Mam wrażenie, ze co nowszy model to bardziej okrojony, dodaje się zbędne bajery które pom czasie okazuje się ze są nam zbędne.
Wiem, że na Onkyo świat się nie kończy :), tylko Ty masz Pioneera z wysokiej półki i ciężko te dwa modele porównywać. Cenowo można porównać w tej chwili Onkyo NR646, Pioneera VSX930 i Denona AVR X2200, na pewno Twój Pioneer rozłożyłby te trzy modele razem wzięte, ale ja w tej chwili mogę sobie pozwolić na kwotę góra do 3000zł i raczej wolałbym nowy niż używany, tak przynajmniej w tej chwili myślę.
 

alexiel

New member
Mam pytanie, czy ktoś ma 646 spięty z 4Ohm kolumnami, bo w specyfikacji napisane jest speaker impedance 6-16 Ohm? Nie grzeje się zbytnio przy większym obciążeniu?
 

DrWredman

Active member
Mam pytanie, czy ktoś ma 646 spięty z 4Ohm kolumnami, bo w specyfikacji napisane jest speaker impedance 6-16 Ohm? Nie grzeje się zbytnio przy większym obciążeniu?


Tylko modele północno amerykańskie i tajwańskie mają impedancję 6-12 Ohm.


W instrukcji napisano też:
Należy zmienić ustawienie jeśli któryś z głośników ma impedancję 4 Ohm lecz mniejszą niż 6 Ohm.
 

alexiel

New member
Przeglądałem dziś stronę ze specyfikacją 646 i 656 i chyba 656 nie ma współpracy z 4Ohm Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-NR656 a 646 ma Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-NR646 poza tym w manualu też jest to napisane. W 656 nie ma już WRAT (Wide Range Amplifier Technology), ani Phase-Matching Bass Boost, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale chyba jest trochę różnic w stosunku do 646 i nie chodzi o zmianę frontu. Tu jest z manuala 646
Signal to Noise Ratio
100 dB (LINE, IHF-A)
80 dB (PHONO MM, IHF-A)
Speaker Impedance
6 Ω - 16 Ω (North American and Taiwanese)
4 Ω - 16 Ω/6 Ω - 16 Ω (Others)

a tu z 656
Signal to Noise Ratio
106 dB (IHF-A, LINE IN, SP OUT)
80 dB (IHF-A, PHONO IN, SP OUT)
Speaker Impedance
6Ω - 16Ω

poprawili stosunek sygnał/szum o 6dB.
Teraz ciężko stwierdzić czy te zmiany będą na plus, trochę za mało jestem obeznany z tematem, może ktoś dorzuci coś w kwestii tych zmian.
 

DrWredman

Active member
Jeżeli rzeczywiście nie ma WRAT to dźwięk na pewno będzie inny co nie znaczy gorszy.
Jeśli zależy Ci na nowym modelu poczekaj na więcej opinii z rynku i zrób odsłuch porównując 646 i 656, jeśli oczywiście masz taką możliwość.
Być może wersja europejska będzie miała 4 Ohm. Jeśli brak WRATa się potwierdzi to pewnie nie będzie innej wersji tylko jedna.
Są zwolennicy i przeciwnicy WRAT. Nie mam zdania na ten temat bo nie miałem bezpośredniego porównania.
Jak dla mnie 656 za mało wnosi aby na niego czekać. Dlatego wziąłem 646.
 

alexiel

New member
Pytam się o te 4Ohm, ponieważ niedawno kupiłem kolumny 5.0 4Ohm, choć mój Pioneer daje radę mimo że jest na hybrydach i powinny być tylko kolumny 8Ohm, faktem jest że jakoś nie szaleje z głośnością, a niskie rejestry idą na subwoofer. W 656 dodali jeszcze filtr VLSC poprawiający dźwięk. Możliwe że ja nawet nie usłyszę różnicy z braku WRAT.
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
To bardziej :)

vsx-1131-b-_apb_b-151110-l_660x344.jpg

onkyo-tx-nr-656-rear.jpg
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Globalne Pionkio podobne ? Najlepszy jest z integrowany przewód zasilania,koniec poprawy rozdzielczości,sceny,itd hi-end...... sieciówkami : )
 

Attachments

  • vsx-1131-s_back.jpg
    vsx-1131-s_back.jpg
    38,1 KB · Wyś: 104
  • onkyo.jpg
    onkyo.jpg
    46,3 KB · Wyś: 156
  • pionkio.jpg
    pionkio.jpg
    32,8 KB · Wyś: 96
Do góry