Onkyo HTR 558 ustawienia dźwięku

3echo

Member
Bez reklam
Witam
Od nie dawna jestem posiadaczem tegoż Amplitunera.Przeczytałem całą instrukcję obsługi(może niedokładnie)ale nigdzie nie mogę znaleźć opcji,aby automatycznie odczytywał dźwięk w zależności od źródła.Dokładnie chodzi mi o to,że jak chcę załączyć CD to chciałbym,aby odtwarzał tak jak płyta jest nagrana czyli w stereo.Jeśli załączę film na BD to powinien się załączyć dźwięk taki w jakim jest płyta bd nagrana...np HD Master.Teraz jest tak,że wszystko za każdym razem trzeba ręcznie ustawiać.Nie wiem czy jest taka funkcja w AV Onkyo?
 

3echo

Member
Bez reklam
Szkoda,że nikt nic nie wie.
Może z innej beczki...dlaczego jak odtwarzam film BD na ps3 to na amplitunerze nie świcą mi się kontrolki takie jak HDMaster,DD,AAC,DTS itp?
 

3echo

Member
Bez reklam
Może zacznijmy od początku:
-PS3 podłączone do TV kablem HDMI,a z TV optycznym do amplitunera
-DVD podłączone do amplitunera kablem HDMI
na amplitunerza w żadnym wypadku nie wyświetla się dźwięk DD,HD Master,DTS itp.
W ustawieniach dźwięku w PS3 po HDMI załączyłem ww.kodeki,ale amplituner nic nie wyświetla.
W czym problem?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Przepnij PS3 kablem HDMI bezpośrednio do ampli i odpowiednie światełka powinny się zapalić. Optyk nie puszcza więcej jak DD i DTS.
Tak jak masz teraz to TV zajmuje się dekodowaniem dźwięku i jest jak jest.
 

3echo

Member
Bez reklam
Tylko nie zawsze chcę puścić dźwięk przez ampli.Właściwie tylko ja tak gram.Dzieci jak grają to dźwięk idzie z TV i niech tak zostanie.
Może wystarczy podpiąć optyka z PS3 do ampli,a resztę zostawić jak jest?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
To rozwiąże sprawę dla DTS.
Jak już pisałem optyk nie puszcza nic powyżej DD 5.1 i DTS.
Przepnij i sprawdź czy Ci odpowiada. Tylko, że wtedy będziesz musiał chyba za każdym razem zmieniać w konsoli, którym wyjściem ma iść dźwięk.
Ewentualnie inne rozwiązanie, tylko nie wiem czy Twój ampli obsługuje, ustaw HDMI pass through i to załatwi sprawę dla Ciebie (dźwięk z kina) i dla dzieciaków (dźwięk z TV) bez żadnych kombinacji.
 

3echo

Member
Bez reklam
Jeśli podepnę konsolę bezpośrednio do ampli przez HDMI,to jest OK.Czyli wszystkie zapisane na płycie dekodery dźwięku są wyświetlane na panelu AV.Optyk faktycznie puszcza tylko dts.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz...dlaczego puszczając np.film z USB na TV nagrany w DD i puszczony przez AV,na ampli nie widać DD.Tak samo z dekodera Vectry,choć info podaje,że dźwięk idzie w DD.AV podpięty do TV przez HDMI i kabel optyczny.

... nie wiem czy Twój ampli obsługuje, ustaw HDMI pass through i to załatwi sprawę dla Ciebie (dźwięk z kina) i dla dzieciaków (dźwięk z TV) bez żadnych kombinacji.
Mój AV obsługuje HDMI through,tylko szkoda,że można ustawić tylko jedno wejście.
Natomiast dalej nie rozumiem dlaczego nie wyświetla się podświetlenie Dolby Digital.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

3echo

Member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie...dlaczego film puszczony z DVD na wejściu ma 2CH i PCM a nie DD?
Może,to rozwiąże problem:
3ppe.jpg
 

3echo

Member
Bez reklam
Okazało się,że w ustawieniach DVD trzeba było przestawić opcje sygnału.Wcześniej miałem wszystko ustawione na PCM i dlatego DD nie wyświetlało tylko PCM.Po konfiguracji wszystko śmiga jak należy.
Dzięki wszystkim za pomoc ;)
 

jacabad

New member
Witam posiadam Panasa TX-P46G30E i amplituner onkyo HT-R558. Jak podłącze dekoder satelitarny Ferguson Ariva 202e do plazmy kablem hdmi i z plazmy optykiem do amplitunera nie mogę uzyskać dzwięku 5.1 choć w dekoderze satelitarnym mam włączoną funkcje audio bitstream dzwięk idzie ale nie ma 5.1 kabel optyczny działa świeci czerwone światełko , w amplitunerze wszystko dobrze postawiane co moze być przyczyną ?
 

3echo

Member
Bez reklam
Spróbuj podłączyć dekoder do amplitunera , a nie bezpośrednio do TV,bo może TV nie wyśle sygnału 5.1
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
No własnie jak podłacze dekoder bezposrednio ale kablem coaxal bo dekoder nie ma wyjscia optycznego dziwek 5,1 przechodzi do amplitunera tylko ze denerwuje mnie taki objaw że jak przełaczam kanały w dekoderze to słychac takie pyknięcie w kolumnach , natomiast jak podłacze kablem optycznym z telewizora do amplitunera dzwięk jest ale nie ma 5,1 i nie ma takich pyknięc w kolumnach przy przełączaniu kanałów nie wiem co jest grane ze plazma nie wysyla dzwięku 5,1 optykiem. Ok już wiem dzwoniłem do panasonica ich plazma nie przesyła dzwięku 5,1 po optyku do amplitunera trzeba dekoder podłączyć bezpośrednio do kina.
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
Do którego HDMI w TV masz wpięty dekoder? Jak do 1 to sprawdź na innym. Słyszałem że port numer 1 ma w niektórych modelach pochodzenie z DVI-D - a co za tym idzie różne problemy z obsługą dźwięku. Warto sprawdzić tak czy siak ;)
 

SpoznionySen

New member
Witam wszystkich odswieżam troszke temat z pytaniem

Podłączam do TV Samsung f6500 kabel optyczny z drugiej strony wychodzi światło na kablu, podłączam do amplitunera onkyo r558 wejściem optycznym i kupa nie ma dzwięku, ustawione jest na wejście tv/cd i pzypisalem do niego wejscie optyczne co jest grane ?
 
Do góry