PS3-LG55LM960V-Onkyo TX-SR500E opóźnienie lub brak DD

karpiugda

New member
Witam

Nie mogę sobie poradzić z dźwiękiem DD

PS3 do amplitunera podłączone jest optykiem a do TV kablem HDMI
TV do amplitunera również optykiem.

W grach na PS3 w konfiguracji gdy dźwięk idzie po HDMI i później optykiem z TV do ampli, na wyświetlaczu amplitunera pojawia się rozpoznanie sygnału DD

Po odpaleniu filmu z ścieżką 5.1 amplituner nie rozpoznaje DD ani DTS.

Kiedy zmienię ustawienia PS3 i dźwięk idzie optykiem od razu do ampli, jest rozpoznawany sygnał cyfrowy zarówno w grach jak i filmach ale występuje też duże opóźnienie w stosunku do obrazu które uniemożliwia oglądanie.

Czy ktoś może mi pomóc w ustawieniu tych urządzeń tak żeby zaczęło to działać poprawnie ?


Odnalazłem opcję w PS3 Bitstream HDMI i po zmianie z Linear PCM na Bitstream amplituner odczytuje DTS i DD po kablu optycznym z telewizora i nie występuje przesunięcie.

Ale nie rozumiem co tak naprawdę zmieniam i jakie to ma konsekwencje ?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
ustawienia które znalażłeś zostaw czyli bitstream bezpośredni i pozaznaczane DD i DTS w opcjach audio ps3 to wtedy wszystko co wyślesz do ampli będzie tam dekodowane i bedzie się paliła lampka z DD lub DTS dodatkowo wyłacz w konsoli takie opcje audio jak bitmapping i normalizacja w bo często są problematyczne. Zrezygnowałbym z przesyłania dzwięku przez TV, dodatkowa przeszkoda na drodze dzwięku a co do opóznienia to może byc że te dwie opcje w ps3 albo dlatego że szło przez linear PCM albo miksowanie bitstream
 
Do góry