Onkyo czy H/K

ufik

New member
Witam

W tej chwili zastanawiam się nad zakupem :

- Onkyo 605 + dvd 405 + jamo s606

, jednak ostatnio przeczytałem na forum o zestawie HARMAN KARDON dokładnie:

- H/k AVR 147 +DVD27 + JAMO S 606

Proszę o porade w wyborze szprzetu.Jaka jest róznica miedzy tymi dwoma modelami.
Mam pytanie rówiez o kolumny czy jest to dobry wybor do pomieszczenia 25m2 , czy może znajde cos dobrego w kolorze wenge w podobnej cenie lub nizszej od jamo.
Chodzi mi równiez o dvd w zestawie onkyo lub H/K czy nie lepiej zastąpic ich jakimis tanszymi modelami albo lepszymi w tej samej cenie.

Sprzet ma słuzyc do oglądania filmow(dvd,divix,kablówka) 70 %, słuchania muzyki 30%. W przyszłości planuje dokupic PS3. Posiadam telewizor LCD JVC. Sprzet bedzie stał w pokoju połaczonym razem z kuchnią około 25 m2.

Proszę o pomoc bo juz zupełnie zgupiałem w wyborze sprzetu.













 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do kina to sięgałbym po jednak po Onkyo 605 - tyle że to znacznie większy wydatek .
W tym zestawie Jamo zagra bardzo dobrze. To kino , którego nie będziesz się wsytydził. O ceny pytaj Blackninja.
 

kasia.pe

New member
kiki piszesz, że to dobry wybór do kina,a jeślizestaw miałby służyć w większej mierze do słuchania muzyki to co wówczas jest odpowiedniejsze?
 

autorus

New member
Jeśli do kina to tylko HK. Tylko bym poczekał bo lada moment maja sie pokazac nowe modele. No i zakupy HK to tylko u Blackninja :) Ma bardzo dobre ceny na ten sprzet :)

Odnośnie dvd to ja bym zrezygnował i np kupił hd-e1, jako dvd sprawdza się wysmienicie lub od razu kupic blu ray. e1 ostatnio widziałem w dogitalo.pl po 400zł ale chyba tam juz nie ma. Poszukaj na ceneo.pl. A idealnym rozwiazaniem byłaby toshiba xe1 ta to ma konkretne scalery i obraz wyglada "prawie" jak HD. Ale to już wiekszy wydatek.

Pozdrawiam

Autorus
 

ufik

New member
Pod jakim wzgledem onkyo jest lepsze od H/K do kina.

Chociaz autorus pisze akurat na odwrót.

Takze blackninja poleca mi H/K 247 (jaka jest roznica miedzy 147 czy warto doplacac dosyc sporo do modelu wyzszego ).

KIKI zdecydowanie proponuje onkyo 605 do moich potrzeb.


Nadal mam dylemat co wybrac. Może podacie jakies plusy i minusy tych sprzetów.

Od kilku miesiecy bylem zdecydowany na onkyo 505 lub 605.
H/K 147, 247 zobaczylem niedawno i znowu zaczał sie problem z wyborem sprzetu. Na plus H/K podam fajny wygląd i firma której nawet nie brałem pod uwage wczesniej, myslałem ze sprzet H/K jest znacznie drozszy. Plusy Onkyo dużo nagród i pozytywnych opini.

Jakie są zasadnicze róznice miedzy H/K247 a Onkyo605.
 

autorus

New member
Osobiście w kwestii audio to Blacninja jest guru. Więc ja bym go słuchał :)

Autorus

Ps. czy warto dopłacić? To też pytanie do Blacninja , ja uważam ze tak.

Nie cytuj poprzednika
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Półkowym odpowiednikiem 605 jest 247, z tym pod względem dźwięku i wysterowania kanałów onkyo przegrywa. Za onkyo jednak przemawiają nowe dekodery ale wielkiej uwagi do tego przykładać nie ma co.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

autorus

New member
Nie podałeś zakresu cenowego. Bo np ja mam hk645 od Blacninja, i jest super.
Proponuje pomysleć nad serią 445 i 645. Napisz do Blackninja to poda ci cenki :)

Odnosnie hk to jest to sprzecik wprost stworzony do kina, i ten bas :)
Niektórych odstrasza ekscentryczny wyglad no ale to juz kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje. :D

Autorus
 

ufik

New member
Cena sprzętu około 4000-4200 zł, to jest maximu. Nie chce wydawac na sprzet wiecej . Wczesniej planowałem wydac okolo 2800 zł. Jednak chce zeby ten sprzet sluzyl mi na lata i wole dolozyc wiecej do dobrych kolumn (wczesniej planowalem m-audio lub quan 500 ale mam nadzieje ze wybierajac jamo s600 nie bede tego zalowal). To samo dotyczy sie amplitunera.
Oczywiscie w cenie sprzetu mam sie zmiescic dvd.
 

autorus

New member
No wiec hk 247 widziałem ze ktos sprzedaje na allegro na gwarancji z 1650. Dvd Jakbys złapał hd-e1 za jakies 400zł , no i reszta zostaje na kolumny.
Nie moge znaleśc tych kolumn ale powinienies sie wyrobić :)

Autorus
 

ufik

New member
Onkyo 605 i H/K 247 są w podobnej cenie, czy onkyo rozni sie tylko nowszymi decoderami .
Kiki proponuje onkyo a blackninja H/K do kina ?

Planuje do konca roku dokupic PS3 czy jest warto kupywac dvd onkyo lub H/K w takim wypadu. Moze lepiej te pieniadze przeznaczyc na dvd z twardym dyskiem innej firmy. co wy na to.

No i jeszcze w sprawie amplitunerów ,który jest odpowiedniejszy, czy obydwa sa super i brac po uwage ich wygląd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy i na jeden i na drugi zestaw.
Co do wyglądu to tu oprócz Ciebie nikt nie zadecyduje który Ci się bardziej podoba. Ale skoro Blackninja mówi HK - to HK.
 

ufik

New member
Wiem ze wybor co do wygladu nalezy do mnie , chodzi mi bardziej o aspekt techniczny .
Poniewaz wczesniej polecany był onkyo 605 a od niedawna pojawił się H/K chociaz juz jest na rynku od wrzesnia. Czy wczesniej był o wiele drozszy a teraz zrownał sie cenowo z 605 i jest lepszą ofertą.
 

ufik

New member
Mysle ze wybiore H/K , tylko który amplituner wybrac 147 czy 247 , zestaw bedzie sluzyl głownie do kina czy jest sens doplacac okolo 1000 zlotych do wiekszego modelu. Czy on rozni sie tylko mocą.


Chodzi mi rowniez o dvd, poniewaz do konca roku chce dokupic ps3 czy zamiast dvd H/K nie lepiej kupic jakiegos fergussona czy bellwoda(moze cos innego), one posiadaja usb , czyli bedzie mozna podlaczyc zewnwtrzny dysk. Nie widziałem takiej mozkiwosci w dvd H/K. A moze lepiej wybrac jakas dvd z twardym dyskiem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
247 gra lepiej i ma lepszy tor video od 147, jak masz kase można dołożyć. Jako tanie dvd możesz kupić bellwoda.

HK z USB, proszę:

DMC250_B.jpg
 
Do góry