Onkyo A 9050 słuchał ktoś ?

lobos

New member
Bez reklam
Elegancko wygląda ta parka Onkyo. W srebrnym nawet lepiej jak w czerni ;-)
Trochę surowo, ale i potężnie. Brzmienie jednak nie to samo co ampli... jaki by on nie był-wzmak to wzmak ;-)
Gratuluję zakupu.
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiesz co... zależy która firma, ale np. Onkyo czy Yamaha to w srebrze ładniejsze.
Czarny to czarny. Uniwersalny, ale jak to z autami...
Żółte raczej słabo chyba, że to Yellow Lamborghini ;-)
 

krystiano8

New member
Mi się wydaje ,że RZ900 ma dość dobrą sekcję analogową ,wydawać kolejne 3k na 9070 :?:.
Nie powiem mam starszy model amplitunera Onkyo 809 i sam dołożyłem wzmacniacz ,różnica jak u mnie bardzo zauważalna na plus,ale czy do RZ 900 dokładać sam nie wiem.
Ja napewno gdybym posiadał 5010 lub 3030 nie dołożył bym wzmaka wolałbym zainwestować w inny klocek lub kolumny.

Witam
Sprzedalem swoje Onkyo 509. Teraz poluje na serie 8xx i myslalem tez o stereo np Onkyo A9050. Pytanie czy warto? Amp ma wyjscie pre-aut ale z tego co sie orientuje wzmak powinien miec main in, czy ewentualnie mozna podlaczyc ampa pod zwykle wejscie? Czy zostaje mi wzmam A9070?
 

krystiano8

New member
Może podłączyć ampli pod każde wejście we wzmacniaczu, z tym ze do oglądania filmów musisz ustawiać głośność na wzmaku na taka jaka była podczas kalibracji.
A tu masz fajny wzmacniacz http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/127214-wzmacniacz-onkyo-a-9755-dual-mono-srebrny-igla.html

Tak. Widziałem ten wzmak ;-) tylko, że ja potrzebuje czarny...
Czyli mogę A9050/9030 spokojnie podpiąć pod line in?
Jaka będzie różnica w dźwięku /funkcjonalności pomiędzy line in/ direct in (main in)?
Czy lepiej poszukać wzmak z main in, np wspomniany A9755?
 

Rafal7

Banned
W jakości to żadna.
Z main lub amp direct jest wygodniej wciskasz guzik i tyle.
Ja przez dwa lata miałem podpięte pod aux jak miałem 720ae.
 

fade1

Member
Jak wrażenia z pierwszych testów? Nie bądź taki i podziel się z kolegami Twoją opinią...

Cześć,
Ja jestem zachwycony, między amplitunerem a A9070 różnica jest spora. Zaznaczam, że nie testowałem innego sprzętu.
Głośniki kupowałem z myślą o KD, natomiast teraz głównie słucham muzyki - z uśmiechem na twarzy. Po podpięciu wzmacniacza, głośniki jakby dostały "przyśpieszenia" / energii, słucham na opcji pureaudio a czasami się zastanawiam czy surroundy grają. Zwróciłem uwagę, że bębny/ stopa jest super, ale czasami talerze wydają się za głośne np. "Coma" GnR.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, z jakości stereo i również z "współpracy" A9070 z RZ800 w KD.
Marek
 
Do góry