Onkyo A 9050 słuchał ktoś ?

Kejup

Member
Bez reklam
He he. Też właśnie jestem w trakcie przebudowy całego zestawu. Planowałem tx-nr3030 ale chyba się przeliczyłem :-(
 

Snikers89

New member
Bez reklam
3030 to jak dla mnie kiepskie wyjscie bo cena nieadekwatna do jakosci.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
A skoro tu rozmowa wre, to co mozna dostać używanego/nowego do 3000 zł w stereo jako napędzenie frontów w kinie? Docelowo jako odzielny zestaw a kino chyba pójdzie pod młotek. Generalnie mam teraz Onkyo 828 w kinie, nie całkiem mi odpowiada. Lubie jego dynamikę i mocarne brzmienie z dołu, ale jak dla mnie są spore brak w innych zakresach, szczgólnie słyszalne w muzyce rockowej. Ma ktoś coś ciekawego w tej cenie, co by mogło napędzić BL-40 ?

Również mam ten ampli i również chcę polepszyć swój tor stereo. Chciałem kupić 9070, aby wykorzystywać go i w kinie i w stereo. Jednakże w sklepie, w którym dokonywałem odsłuchu, zainteresowali mnie również panowie TEAC AI-2000? Mają sprowadzić jeden do odsłuchu ze swojego drugiego sklepu. Co możecie powiedzieć na temat tego TEAC? Gra warta świeczki?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Odsłuchiwałem na głośnikach Bronze 5 (w domu mam BX5), więc mogę odnieść się do porównania 828 a 9070. To zupełnie inne granie. Mimo że 828 pozwala głośnikom zejść nisko, wyciąga fajnie doły, góra na początku wystarczała, ale 9070 (w moim odczuciu) robi to bardziej precyzyjnie. Wysokie tony - bez porównania na korzyść 9070. Płyty Pinkfloyd, Sting, U2 czy Meoli - nabierają nowych brzmień. Słychać dokładnie każde szarpnięcie przysłowiowej struny. Średnie tony na 9070 doskonale wypełniają scenę. Czułem sie jak bym był pośrodku orkiestry słuchając akustycznej płyty Coldplaya... Na pewno jest duży zapas mocy. Podłączaliśmy również 9050 - i tak jak koledzy potwierdzili - brak aż takiej dużej różnicy, aby wydać kolejne pieniążki. Druga sprawa - 9050 nie ma funkcji bypass... teraz ciekawe jak wypadnie TEAC AI-2000. Ma ktoś porównanie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchałem tego Teaca, porównanie z CA CXA80, Roksan K3, Arcam A39/29... moim zdaniem wypadł porównywalnie do Cambridgea, zarówno Arcamy i Roksan przewyższały je dynamiką, grały bardziej soczyście i czuć było większą moc.
Spróbuj gdzieś go porównać z innymi i wyrobić sobie własne zdanie, bo to moje odczucia ;)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A jaka jest różnica między Onkyo 9755 , a 9070 ? Czy ma sens podpinania jeszcze wzmacniacza do RZ 900 ? (głośniki Klipsch RF 62II)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
A jaka jest różnica między Onkyo 9755 , a 9070 ? Czy ma sens podpinania jeszcze wzmacniacza do RZ 900 ? (głośniki Klipsch RF 62II)
To sa 2 rozne wzmaki. A9755 jest budowa dual mono. O wiele mocniejsza ale za to bez DAC. I dosc starszy model. A9070 pod tym wzgledem nie ma polotu do a9755.
Natomiast A9070 ma wbudowanego Daca i sa wejscia cyfrowe gdzie w a9755 nie ma. W dodatku a9070 moze pracowac jako wzmacniacz, koncowka mocy i przedwzmacniacz i jest to oczywiscie nowszy model.
Podpisanie dodatkowego wzmaka czy koncowki zawsze ma sens o ile gra lepiej niz ampli. Stosuje sie ten sposob do polepszenia stereo w kinie domowym gdzie zazwyczaj nie zachwyca.
Jesli cie interesuje tylko opcja koncowki to bralbym Onkyo A9755 lub cos podobnego albo typowo koncowke mocy.
Natomiast jesli planujesz kiedys wrocic do stereo lub zrobic sobie stereo w innym pokoju to bralbym Onkyo A9070.
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ja sluchalem za jednym razem Nada i obu yamah 501 i 701. Nad brzmi super, wcale nie jest zamulony, jest rowny i wypelniony w kazdym zakresie. Niestety wyglad i brak Dac powoduje ze go nie kupie. Wzmacniacz musi byc w miare funkcjonalny.
Yamahy graja skrajami pasm. Ale wlasnie model 501 jest bardziej wycofany w srednicy co daje bardzo konturowe i efekciarskie granie. 701 gra rowno i jest lepiej wypelniona w srodku co daje poczucie mniejszej dynamiki i bo bas i gora juz tak sie nie wybijaja na pierwszy plan.
Na czym stanęło? Widze Yamaha wpadła w ucho.
 

fade1

Member
Mi się wydaje ,że RZ900 ma dość dobrą sekcję analogową ,wydawać kolejne 3k na 9070 :?:.
Nie powiem mam starszy model amplitunera Onkyo 809 i sam dołożyłem wzmacniacz ,różnica jak u mnie bardzo zauważalna na plus,ale czy do RZ 900 dokładać sam nie wiem.
Ja napewno gdybym posiadał 5010 lub 3030 nie dołożył bym wzmaka wolałbym zainwestować w inny klocek lub kolumny.



3k za A9070, gdzie ? > 5000,00 prędzej.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Na allegro najtaniej 3700zl wiec moze by dalo sie wytargowac u dellera cos taniej.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

fade1

Member
To ekspozycja sklepowa, gdyby mieli srebrny - bym się skusił. Normalne ceny od 4500,00 zł. Na amazonie jest za 949,00 eur. Mieszkam przy granicy niemieckiej przejdę się do jakiegoś ich media.
 

fade1

Member
"To sa 2 rozne wzmaki. A9755 jest budowa dual mono. O wiele mocniejsza ale za to bez DAC. I dosc starszy model. A9070 pod tym wzgledem nie ma polotu do a9755. "


Snikers89 - A9070 - to budowa dual mono.

"Pod gęsto ponacinana pokrywą górną ukryto klasyczny układ dual mono z jedynym elementem wspólnym, jaki jest solidny transformator. Za wydajność prądową odpowiadają po duże kondensatory na kanał o pojemności 15 000 µF każdy a w stopniu wyjściowym znajdziemy pracujące w układzie Quad Push-Pull tranzystory Toshiby. Jak przystało na przedstawiciela potężnego koncernu także i tym razem nie mogło zabraknąć stosownych, firmowych technologii i tak próbując rozszyfrować widoczne na froncie skróty mamy do czynienia m.in. z DIDRC (Dynamic Intermodulation Distortion Reduction Circuitry), czyli linearyzacją przetwarzania częstotliwości wyżej 100 kHz, płytkim sprzężeniem zwrotnym i HICC (High Instantaneous-Current Capability), czyli obciążalnością wyjść wzmacniacza sięgającą 100 A."
Onkyo A-9070
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Moze zamiast Onkyo to Atolla 100 IN SE?uzywke do 3000 zl dostaniesz.
Ewentualnie exposure 2010 lub cos w podobie.

Pzdr
 
Do góry