onkyo 875 +kef

AvataR

Banned
No to mnie Blackninja ladnie zaskoczyles :) Odkad pamietam wszyscy tego odradzaja - no ale skoro tak mowisz to napewno tak jest . Musialbym takie cos kiedys odsluchac :) Nie mniej niech poslucha MARANTZa bo mimo wszystko powinien taki config rzadzic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ładnemu we wszystkim ładnie. Parafrazując do KEF-a wiele pasuje .
Marantza mamy właśnie tak podłączone i jakość proszę siadać :hmm:
HK ? Jak Blackninja mówi że gra dobrze - to znaczy tak też jest. Jak się przesiaduje po parę godzin dziennie przy takich sprzętach to coś się wie :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

duett

New member
witam ponownie posłuchałem w sklepie marantza i to było to mniejwięcej o co mi chodziło byłem pewny że to jest to ale poprosiłem aby podpieli dvd marantza pod onkyo875 i wtedy okazało się że jak na moje ucho równiesz doskonałe stereo zapytałem sie co to za model dvd i ile kosztuje i wtedy juz wszystko było jasne marantz 7001 ile kosztuje zainteresowani wiedzą do onkio 405 nawet nie porównuje , załatwiłem sobie na wypróbowanie 6001 ponoć dużo lepszy od odpowiednika 504 gdy go będe miał w domu po testach -cos napisze. onkyo troszke odstaje z dvd ale moze znajdzie się ktoś kto testował tą ich pomyłke dvd 805 hd i napisze jak to gra w stereo i w filmach bo znając życie zaraz będą mega promocje na ten model
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Witam!
Blackninja ma rację, sam posiadam Kef + H/K AVR 130 - staruszek jeszcze cały czarny. Zestaw brzmi świetnie bassu mimo, że kolumny są na 13cm głośniku jest akurat, miekko i bardzo przyjemnie, średnica i góra bardzo subtelna przez co bardzo miło się słucha tego zestawu. W KD H/K łoi strasznie, bass wgniata i mnie się to podoba co nie oznacza, że tłucze samym bassem. Stereo jak dla mnie świetnie-przyjemnie i subtelnie z miłym bassem. Słyszałem onkyo ale ten z kolei sypie góra, jest dynamicznie ale nie schodzi aż tak nisko i głęboko jak H/K. Jedyne co mnie ciekawi to połączenie H/K + B&W. Kolega ma monitory B&W i grają bardzo analitycznie, może to byc ciekawe połączenie z H/K, który daje sporo dobrego dołu. Jak będe zmieniał niebawem kino na nowe to na pewno głównym obietem zainteresowania będzie nowy H/K jakaś wyższa seria oraz Kefy np. iQ7 + velodyne cht-10r.

Poprzednio miałem ampli yamahy, po zmianie na H/K kolumny dostały bassu plastyczności i przestrzeni. Z yamaha grały bardzo plastikowo choc to było kilka lat temu, może yamaha się zmieniła, ale ja i tak od razu ją dyskwalifikuje.

Brzmienie H/K opisałbym jako spektakularne :)
 

michal7

New member
Avr + Kef

A ja tez swoje 3 gr dorzucę. Mam h/K 147 i KEF iQ. W kinie domowym satysfakcjonuje mnie w pełni; heniek może podstawowy, a dźwiek po optyku z PS3 i jest OK. Natomiast moim skromnym zdaniem do stereo to sie kompletnie nie nadaje. Juz myślałem że zdołam połączyć funkcję KD + stereo w jednym - po komentarzach m.in na tym forum padło na H/K bo ponoć najlepiej radzi sobie w stereo. Moim zdaniem nie radzi - zreszta jak pewnie każdy AVR w tym przedziale cenowym. Czyli nie spodziewam się radzenia sobie w stereo takich sprzetów jak yamaha 661, onkyo 505, 605. Zaznaczam że z dekodowania dźwieku przestrzennego jestem bardzo zadowolony, filmy ogląda sie świetnie, KEF jest extra - ale po tym doświadczeniu widze, że jak już skompletuje wszystko (na razie jest to co w podpisie) + centralny + sub - to mysle że jeszcze zainwestuje w uzywany NAD albo cos bliskiego TYLKO do stereo. Może jakies mega sprzety typu wymieniony Marantz połączy obie funkcje - tu nie odpowiem bo tego nie słyszałem.
 

duett

New member
c.d.

i wszystko sie wyjasnilo zaprosilem do domu goscia od kalibracji , przywiozl troszke sprzetu i wiedzy w glowie ktorej mnie zabraklo efekt jest taki ze gra u mnie onkyo z kefem a ja jestem bardzo zadowolony, moge tylko nadmienic ze cały system odyssey mozna potraktowac jako gadzet bo niewiele ma wspolnego z indywidualnym ustawieniem-pozdrawiam
 

k_sawko

New member
KEF i ONKYO

duett napisał:
i wszystko sie wyjasnilo zaprosilem do domu goscia od kalibracji , przywiozl troszke sprzetu i wiedzy w glowie ktorej mnie zabraklo efekt jest taki ze gra u mnie onkyo z kefem a ja jestem bardzo zadowolony, moge tylko nadmienic ze cały system odyssey mozna potraktowac jako gadzet bo niewiele ma wspolnego z indywidualnym ustawieniem-pozdrawiam

jeżeli pozwolisz - jak po tych kilku miesiącach oceniasz prace tego Onkyo. To , jesli się nie mylę 875? czy w obu zastosowaniach działa podobnie dobrze? ku
Sam chcę kupic Onkyo 805 ale po lekturze tego postu zastanawiam się nad HK. (355?)
 
Do góry