onkyo 875 +kef

duett

New member
Witam podziele się z wami moją opinią o takim zestawie;
Do zakupu sprzętu przymierzałem się już jakiś czas , tak jak większość z was zaliczyłem kilka wizyt w sklepach , odsłuchach itp. po przeczytaniu wielu wypowiedzi na tym i innych forach po odsłuchach w salonach zdecydowałem się na zestaw onkyo 875 , dvd 405 i cały zestaw Kefa opartego na iq9.Troszke po znajomości udało mi się cały ten zestaw wypożyczyć do testu na kilka dni.
Właśnie wszystko poustawiałem połączyłem kalibracja itp.pełen nadzieji na niesamowite wrażenia odpaliłem sprzęt a tu wielkie rozczarowanie w kinie jest nie najgorzej woofer ładnie pomaga ale i tak nic nie powala.W stereo jest jeszcze gorzej dźwięk zupełnie nieciekawy basu się wielkiego nie spodziewałem ale żeby wysokich nie było , scena tak jakby oddalona gdzieś w tle.Wizualnie zestaw prezentuje się rewelacyjnie , filmy to wiadomo że na każdym sprzęcie będą nieźle się prezentowały , ale stereo żeby tak słabo się prezentowało to się nie spodziewałem.
Do tej pory w tym samym miejscu grał pianokraft 810 , wiadomo że to nie kino i brakuje kilku głośników ale naprawde nie ma się czego yamaha wstydzić.
Teraz stoje przed ogromnym dylematem czy warto .....
 

AvataR

Banned
Ja mam ONKYO 605 i Kefy takie jak w opisie. Tez uwazam ze szalu nie ma ale podobno calkowicie wszystko sie zmienia na ampli klasy MARANTZ 7002. Nie wiem ale cos mi sie wydaje ze KEFy amplikow opartych na burr browsach nie lubia ;) U mnie bardzo pomogla automatyczna kalibracja - bardzo mocno poprawila scene , juz nie jest schowana. Wszystko mozna dopracowac w Equalizerze - czego wczesniej zanim skalibrowalem bym sie nie spodziewal :) Pokombinuj a pozniej podlacz Marantza do tych KEFow i podziel sie wrazeniami :)
 

duett

New member
kombinuje na wszystkie sposoby ale rezultaty mizerne popodciągałem wysokie na max i basy na max ale chyba w sprzęcie tej klasy i za taką kase to nie tędy droga same kabelki na frontach ponad tysiaka wołają , niewiem myśle że to może wina tej 405?
 

AvataR

Banned
Hmm ciezko jednoznacznie powiedziec. KEFy moim zdaniem sa zajebiste jezeli cos tu przeszkadza to ONKYO jedynie :) No chyba ze muzykalnosc ich nie wpada Tobie w ucho - moze powinienes zastanowic sie nad mniej muzycznymi ale szalonymi JBLami ?? Nie wiem czego oczekujesz :) i jakie style muzyczne preferujesz ?
 

duett

New member
jbl odpada za bardzo hałasują ,nie wiem czy słuchasz mike oldfielda np. amarok dosłownie wszystko oddalone dźwięk rozmyty ale na odsłuchach było zdecydowanie lepiej ale rozumiesz odsłuch w salonach a w domu to inna bajka.
Nie wiem gdzie jeszcze szukać ewentualnej przyczyny niepokoi mnie to że aby było w miare coś słychać to głośność musze ustawiać na 15 db
 

Piotrbim

New member
Mam zestaw Denona oparty o Avance'a 670 ale ponieważ człowiek nigdy nie jest do końca zadowolony i ciągle czegoś szuka a w prasie fachowej i na wielu forach doczytałem się o wyższości Kef'a nad "resztą świata" wypożyczyłem zestaw Q5 (dobra cena) na odsłuch z nadzieją na zbudowanie zestawu stereo do drugiego pokoju : Denon 1500 + Kef'y. Powiem szczerze że się totalnie rozczarowałem i uprzedziłem do tej konstrukcji. Miałem epizod z Audio Physic Yara i bardziej mnie przekonuje niż Kef. A tak na marginesie to Avance są the best.
 

duett

New member
ja też sobie raczej odpuszcze tą konfiguracje i poszukam czegoś innego wręcz niewiarygodne ale taki zestaw nie wytrzymał przy pianokrafcie :(
 

przemowroc

New member
Ha i to samo mnie spotkało. Zachwyt Onkyo 805 wyglądał pięknie, no i "made in japan" tyle tylko że gra bez wyrazu, efektu stereofonicznego nie usłyszałem te wszystkie testy to nie wiem kto przeprowadza ?!?. Teraz posiadam " przestarzałego" H/K 645 i bajka gra z Bowersami model 309 i jest cudnie , niczego nie chcę zmieniać(choć na początku chciałem wymienić kolumny). Stereofonia znakomita jak na ampli do KD , moc ehhh potrafi łupnąć tylko że zauważyłem że przyjemnością stało się dla mnie słuchanie średnio cicho. Wszystko czytelne, poukładane czego przy sprzęcie onkyo nie uświadczyłem zawsze czegoś brakowało i gałęczka głośności do góry.
Posłuchaj czegoś z oferty H/K , wiem drogie i trochę przestarzałe ale pamiętaj kupujesz dzwięk a nie wygląd i wyposażenie , posłuchasz a przekonasz się o czym mówie też nie wierzyłem teraz napewno następca bedzie Harman..........
 

AvataR

Banned
Mike Oldfield jest zajebisty ale w gruncie rzeczy dwie plyty mnie bawia VOYAGER i DISTANT EARTH. Jak dla mnie brzmia swietnie na KEFach :) Przypuszczam ze wszystko zalezy od warunkow w domu. Ja mam niby male 12m2 ale na takiej powierzchni graja przytulnie i bardzo szczegolowo. Pamietaj co najwazniejsze ze KEFy zaczynaja grac profesjonalnie dopiero po conajmniej 100 godzinach grania. Poczatki wszedzie sa trudne a tym bardziej w tej klasie jaka reprezentuje KEF. Musza sie wygrzac.

Teraz slucham NO MERCY i szczegoly w dzwieku sa great. Uwielbiam tzw "plumkanie" na KEFach wymiata :)

Tak wiec jak widzisz co dom to historia :) Zycze powodzenia :)

PS
W drugiej kolejnosci koniecznie przetestuj MONITOR AUDIO serie RS - swietne kolumienki

Moim zdaniem dooopy daje ONKYO - moj tez jest cienki ale robie co moge. Zmien elektronike a KEFy Cie wciagna bez reszty :)

Co do wypowiedzi poprzednika - Zgadzam sie HK jest bardzo dobre ale do powiedzmy JBLi i pozadnego walniecia tym bardziej w kinie. Do "plywania" w muzyce jednak polecam Marantza (model ampli 7002 chyba najlepszy do Twoich celow i muzyki ) lub Cambridge Audio (niestety maja bardzo slabo wyposazony Ampli, Wzmacniacze stereo za to swietne :) )
 
Ostatnia edycja:

duett

New member
dziekuje wszystkim za wypowiedzi podsumowując kef tak ale nie z onkyo no chyba ze te 100 godzin pomoże albo iq9 +konkretny wzmacniacz a kino to manta lub ferguson też da sobie rade tym bardziej że HD odtważają:eek:k:Niestety widze że jeszcze nie ma sprzętu na rynku który miałby taki wypas jak onkyo a brzmienie NADa może kiedyś:confused:
 

AvataR

Banned
W sumie masz duzo racji :) jedynie ten wlasnie MARANTZ byl wychwalany za brzmienie w kinie i stereo z glosnikami tak wymagajacymi jak KEF. Aktualnie to jest chyba zestaw marzenie jezeli chodzi o polaczenie stereo i kina.

Pamietaj ze kupujac ampli nie jest najwazniejsze jaki ma skaler i czy w ogole go ma bo teraz kazde urzadzenie praktycznie skaluje - tylko jak gra bo z zalozenia to w takim urzadzeniu jest najistotniejsze. Marantz poza skalerem ma totalnie wszystko, wlacznie z wejsciami i wyjsciem HDMI
 

NIAKANIAKA

New member
Przylanczam sie do wypowiedzi avataR
wlasnie jestem po zakupie zestawu 5.0 do mojego onkyo tx-sr 703 w wybor wlasnie padl an Monitor audio w moim przypadku narazie podpiolem tylko fronty br5 moje pomieszczenie to jakies 20m,22m
Glosniki jeszcze nie wygrzane moze z 15 godzin sluchania i powiem szczeze ze chyba niczego im nie brakuje muza(od pop-roku do metalu)ale probowalem na nich wszystkiego co mam pod reka. Gora nie meczy sednie wyrazne y soczyste,basik bardzo kontrolowany wystarczajaco gleboki jak dla mnie nawet powiem ze czasami potrafi zejsc jeszcze nizej i zadudnic nie spodziewalem sie tego po nich moze to zalezy od pomieszczenia u mnie lepiej graja jak sa dalej od siebie y dalej odemnie mazylem o br6 ale za duze tak powiedziala mija droga polowka:Dnie zaluje zakupu
Jedyna sparawa jaka mnie wkorzyla na poczatku to ze zaczynaly grac glosniej prawie od polowy glosnosci(volumen45 ale po podbiciu front l y front r na +5 level
graja glosniej wiecej na razie nie podkrecam bo sie wygrzewaja:D
dodam ze treble mam ustawione na razie na 0 y bas +3 ,wyrazna(duza) poprawa basu na tych glosnikach kiedy bawie sie podbiciem basu od 0 do 10
na razie nic wiecej nie powiem i nie chce ich przechwalac ale mysle ze z onkyo zgrywaja sie niezle y dodam ze narazie gram na jakims syfiastym dvd za 150 zeta:D pobawie sie w bi-wiring po zakupie kabelkow i jeszcze sie odezwe jak juz bede po skonczonym remocie wtedy podlacze wszystko i do tego czasu dokupie suba chyba jbl es 150
Pozdrawiam
 

duett

New member
jestem zaciekawiony i poczekam na Twoie opinie w końcu jak masz wydać 20 kawalków to napewno tez pomyślisz:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
Bi wiring z gory mowie ze przy tej klasie sprzetu nic nie da - Bi amp nieznacznie popawia brzmienie stereo - niestety ja mam 7.1 wiec odpada ;) Z gory jeszcze raz zaznaczam nie bawcie sie w bi wiring - nie ma totalnie sensu :) Ja mam aktualnie bi wiring bo bi amp juz nie moge i nic to nie poprawia :)

Ach w tym wszystkim nie dodalem ze na moim Onkyo 605 stereo totalnie odpada - jaka to jst porazka to az szkoda pisac. Przyzwyczailem sie do sluchania na 5.1 i tak ustawilem sprzet ze az mi sie spodobalo - polecam do muzy tylko i wylacznie Pro Logic 2 MUSIC. W stereo szkoda ucha :D Wiem ze to potworne w oczach audiofila co ja wyrabiam, ale na razie nie mam innego wyjscia :)
 

NIAKANIAKA

New member
Dzis rano pobawilem sie jeszcze "ecualizador" w equalizer setup wczesniej mialem ustawiony na auto,teraz po ustawieniu go na manual mozna jeszcze wiecej basu wyciagnac z tych kolumn
Postaraj sie gdzies odsluchas twojego kombajna z tymi kolumnami monitor audio nie koniecznie br5
Mi coraz bardziej sie podoba buzka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
duett to chyba kwestia kolumn, posłuchaj sobie Studio L są dużo bardziej ludzkie od niższych serii i moga sie podobać, Monitor Audio nawet seria bronze. Niestety Kef sopranem nie grzeszy.
 

duett

New member
studio l już odsłuchiwałem troszke nie na moje ucho jak dla mnie za wiele tam hałasu postaram się załatwić ampli marantz 7002 może w tedy zagrają lepiej , dla mnie istotny jest też wygląd a kef mi odpowiada najbardziej , może jakiś wyższy model HK.
Ale prawdopodobnie przyczyną moich problemów jest to że w zamieszchłych czasach posiadałem altusy później B&D i w podświadomości coś mi pozostało chociaż tamten dźwięk mi nie odpowiadał
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
Dla mnei tez stylistyka Kefa najbardziej odpowiada :) Zajebiscie ze zalatwiasz Marantza 7002 - koniecznie napisz odczucia bo to moj faworyt do tych kolumienek i na 99% tez przyszlosciowo chce go lyknac. Wszedzie pisza i mowia ze do KEFa to najlepszy wybor. W koncu wysoka klasa zoobowiazuje :) Polaczenia HK z KEFami chyba od razu mozna odpuscic - moze sie myle ale nikt tego nie poleca. jak HK to JBL albo B&W
 
Do góry