Onkyo 808/1008 czy Yamaha 2067/1067 ???

gryka1

New member
Jeśli kogoś interesują opinie o rx-v 2067 to odsyłam na stronę HIFI REGLER ................jest tam sporo na ten temat.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
VADERUS gdzie kupiłeś swoje yamaszki i w jakiej cenie? ( jeśli to nie tajemnica ) .Napisz coś prozę o BD-s 1067 , co o nim sądzisz ?

1. Mam nadzieje, ze nikt mnie za to nie zlinczuje ale jestem naprawde zadowolonym klientem audioswiat.pl - kupilem u nich za bardzo milutka cene + 3 lata gwarancji + bardzo dobra i mila obsluga.
2. Co BD-S1067 - kupilem w zeszly weekend i jestem niesamowicie zadowolony. Do tej pory uzywalem Playstation 3 i myslalem, ze jest ok.... ale obraz z Yamaszki jest duuzo lepszy... a dzwiek... nie spodziewalem sie az tak kolosalnej roznicy! Wszyscy w domu to zauwazyli, wiec nie chodzi o moje 'zwyrodnienia'. Naprawde dzwiek okazal sie rewelacja - mocniejszy, glebszy, niesamowita dynamika i przeszeroka scena... oraz wreszcie przestalo byc slychac wyraznie z ktorego glosnika co gra - teraz mam scene dzwiekowa jako calosc dookola, do tego wychodzaca znacznie poza granice glosnikow. Dla mnie rewelacja - poczytaj na forach anglojezycznych - maja tam te same opinie.
Aha, gdzies cos slyszalem ze ktos niby slyszy jakis wiatraczek z BD Yamahy... hmm... ja nic nie slysze... chodzi cichutko i tylko kiedy trzeba... ale zeby go uslyszec trzeba ucho przylozyc do tylu obudowy. Szuflada... kolejna sprawa - niesamowicie gruba i solidna - nie jest to naped z PC. Nie wiem skad te plotki i czy aby napewno od tych ktorzy widzieli ten player :wink:
Co do ceny, to osobiscie uwazam ze jest calkiem usprawiedliwiona. Fakt, tanio nie jest ale roznica wzgledem PS3 jest przeogromna. Plus masz super obsluge DLNA i polskich napisow. To czego nie ma w instrukcji: czyta po usb dyski NTFS i wyswietla polskie napisy w .txt

Pozdrawiam i podziel sie wrazeniami jak juz skompletujesz wszystko.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Proszę użytkowników i specjalistów audio o wyjaśnienie odnośnie specyfikacji Yamahy 1067 i 2067. Dane poniższe zaciągnąłem z porównywarki obu ampli na stronie dystrybutora Audio Klan :

Yamaha 1067:
Bi-amping - NIE - ktoś tutaj pisze, że tak kolumny podłączył
Tłumienie linowe - TAK - co to za funkcja i czy jest pożyteczna
Przetwornik Burr-Brown 192kHz/24-bity -NIE - to samo pytanie. Co za funkcja i czy pożyteczna
Menu ekranowe - NIE

Yamaha 2067:
RDS - NIE

I jeszcze jedno pytanie. 1067 posiada funkcję Virtual CINEMA DSP . Czy 2067 też ja ma i co to za funkcja?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No to najwidoczniej nie za bardzo kontrolują to co jest na ich stronce:) Bo możliwość bi ampingu jest jak najbardziej, menu ekranowe GUI, Burr Browny też są, natomiast z tłumieniem liniowym nie pamiętam, a znowu z tym, że 2067 nie ma RDS to ładnie pojechali... No bez jaj. Ale masz rację na stronce w porównywarce tak jest napisane.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Co BD-S1067 - kupilem w zeszly weekend i jestem niesamowicie zadowolony. Do tej pory uzywalem Playstation 3 i myslalem, ze jest ok.... ale obraz z Yamaszki jest duuzo lepszy... a dzwiek... nie spodziewalem sie az tak kolosalnej roznicy! Wszyscy w domu to zauwazyli, wiec nie chodzi o moje 'zwyrodnienia'. Naprawde dzwiek okazal sie rewelacja - mocniejszy, glebszy, niesamowita dynamika i przeszeroka scena... oraz wreszcie przestalo byc slychac wyraznie z ktorego glosnika co gra - teraz mam scene dzwiekowa jako calosc dookola, do tego wychodzaca znacznie poza granice glosnikow. Dla mnie rewelacja - poczytaj na forach anglojezycznych - maja tam te same opinie.
Aha, gdzies cos slyszalem ze ktos niby slyszy jakis wiatraczek z BD Yamahy... hmm... ja nic nie slysze... chodzi cichutko i tylko kiedy trzeba... ale zeby go uslyszec trzeba ucho przylozyc do tylu obudowy. Szuflada... kolejna sprawa - niesamowicie gruba i solidna - nie jest to naped z PC. Nie wiem skad te plotki i czy aby napewno od tych ktorzy widzieli ten player :wink:
Co do ceny, to osobiscie uwazam ze jest calkiem usprawiedliwiona. Fakt, tanio nie jest ale roznica wzgledem PS3 jest przeogromna. Plus masz super obsluge DLNA i polskich napisow. To czego nie ma w instrukcji: czyta po usb dyski NTFS i wyswietla polskie napisy w .txt

Pozdrawiam i podziel sie wrazeniami jak juz skompletujesz wszystko.[/QUOTE].Witam. Możesz napisac jakie formaty odtwarzaa tem bd a z jakimi ma problemy, jak radzi sobie z płytami bd nagranymi na kompie?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Hej, jak cytujesz to nie wycinaj znaczników cytatu, bo się ciężko czyta co cytowane a co dodane od siebie :mrgreen:

A teraz po kolei, co wytestowałem:
- filmy: .mkv, .m2ts, .divx, .avi, .avchd - każda rozdziałka, spokojnie łapie po sieci 1080p .mkv (a sieć ma 100Mb tylko)!
- napisy: .srt, .txt, no i bez problemów wmuxowane w .mkv napisy i audio. Wsio z poslkimi krzaczkami! miodzio!
- muzyczka: .mp3, .wav, .aac. Niestety, nie łyka .flac :confused: . To co gra, to może być w stereo tylko
- płytki: nagrane CD-R, DVD-R z plusem i minusem. BDR - nie testowałem, nie mam :???:
- audio cd: zwykłe plus: SACD, DTS-CD, audioDVD - DTS-CD to coś wspaniałego!
- fotki: .jpg 10megapix (tyle mam) i znowu szok - bardzo szybko
- wsio co czyta z płyt to czyta też z USB. Do USB może być flash w FAT(32) i NTFS (czyta bez problemu mimo, że się tym w instrukcji nie chwalą)
- no i najlepsze: bardzo dobra obsługa DLNA - wsio ładnie i szybko mimo, że net cały czas 100MB

Dla mnie, powtarzam, bomba.
:-D


Co BD-S1067 - kupilem w zeszly weekend i jestem niesamowicie zadowolony. Do tej pory uzywalem Playstation 3 i myslalem, ze jest ok.... ale obraz z Yamaszki jest duuzo lepszy... a dzwiek... nie spodziewalem sie az tak kolosalnej roznicy! Wszyscy w domu to zauwazyli, wiec nie chodzi o moje 'zwyrodnienia'. Naprawde dzwiek okazal sie rewelacja - mocniejszy, glebszy, niesamowita dynamika i przeszeroka scena... oraz wreszcie przestalo byc slychac wyraznie z ktorego glosnika co gra - teraz mam scene dzwiekowa jako calosc dookola, do tego wychodzaca znacznie poza granice glosnikow. Dla mnie rewelacja - poczytaj na forach anglojezycznych - maja tam te same opinie.
Aha, gdzies cos slyszalem ze ktos niby slyszy jakis wiatraczek z BD Yamahy... hmm... ja nic nie slysze... chodzi cichutko i tylko kiedy trzeba... ale zeby go uslyszec trzeba ucho przylozyc do tylu obudowy. Szuflada... kolejna sprawa - niesamowicie gruba i solidna - nie jest to naped z PC. Nie wiem skad te plotki i czy aby napewno od tych ktorzy widzieli ten player :wink:
Co do ceny, to osobiscie uwazam ze jest calkiem usprawiedliwiona. Fakt, tanio nie jest ale roznica wzgledem PS3 jest przeogromna. Plus masz super obsluge DLNA i polskich napisow. To czego nie ma w instrukcji: czyta po usb dyski NTFS i wyswietla polskie napisy w .txt

Pozdrawiam i podziel sie wrazeniami jak juz skompletujesz wszystko.
.Witam. Możesz napisac jakie formaty odtwarzaa tem bd a z jakimi ma problemy, jak radzi sobie z płytami bd nagranymi na kompie?[/QUOTE]
 

Vaderus

New member
Bez reklam
No niestety, z niezrozumiałych względów, nie łyka żadnych .flac'ów :(
Ale znalazłem i na to metodę - na serwerku lub PC instalujesz sobie Foobar z pluginem UPNP. Konfigurujesz plugin do transkodowania i masz .flac'i i wsio inne :)

Całe szczęście, że ampli RX-V2067 czyta .flac'i bez problemu. Czemu to tak Yamaha pokręciła - zupełnie nie rozumiem.


Co do Bluray 3D, to po upgrade jest opcja włączania i wyłaczania 3D... i nawet ostrzega, jak nie masz telewizora 3D.... a że nie mam, to nie mam jak sprawdzić. W trakcie update był jednak dodatkowo dogrywany firmware 3D... więc pewnie jest.

No i ciekawostka - na dołaczonej do instrukcji karteczce pisało, że w przyszłości będzie poprzez upgrade 3D - już jest i Youtube... zobaczymy...



Nie łyka żadnych .flac, czy tylko wielokanałowych?
 

Flapu

New member
Vaderus, proszę potwierdź jeszcze że BD-S1067 wyświetla okładki płyt podczas odtwarzania mp3 z USB. W instrukcji jest napisane że tak ale wolałbym się upewnić że nie ma z tym problemu.

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jak jest okładka, to wyświetla. Po DLNA to samo - jest okładka z mp3, to jest okładka na ekranie. Nie ma okładki z plikiem, to mamy ikonkę nutek :)


Vaderus, proszę potwierdź jeszcze że BD-S1067 wyświetla okładki płyt podczas odtwarzania mp3 z USB. W instrukcji jest napisane że tak ale wolałbym się upewnić że nie ma z tym problemu.

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Właśnie pojawił się nowy soft do Yamaha RX-V 1067, 2067 i 3067 i to od razu w wersji 3.15 !

Ktoś coś wie na ten temat? Może wgram go dzisiaj... ale oczywiście nigdzie nie widzę żadnego opisu co wnosi
Jedynie na stronach UK była wzmianka o udostępnieniu radyjka Napster dla USA, CA, UK i DE... ale firmware ten dostepny jest w całej Europie więc musi wnosić coś więcej niż tylko specyficzny bajer dla czterech krajów...

Trochę więcej nt. zmian w tym linku: "Official" Yamaha RX-A1000/RX-A2000/RX-A3000 thread - Page 99 - AVS Forum

Link do firmware'u: RX-V2067 - Yamaha Downloads Other European Countries

Update: zainstalowalem... i nie widzę narazie żadnych zmian. Faktycznie pod NET pojawił się Napster... ale jego kliknięcie powoduje wyświetlenia komunikatu "nie dla psa kiełbasa"... znaczy się, ze Napster tylko UK i DE :)
Może ktoś inny coś jeszcze zauważy ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
C

czarny280

Guest
W szranki stanęły Denon 2311, H/K 460, Pioneer 2020, Sony STR-DN 2010 i Yamaha 1067. Yamaha jako jedyna dostała ocenę końcową wybitną. Najgorzej wypadły H/K i Sony. W kategoriach dźwięku za stereo wyróżniony został Denon a za KD Yamaha.
 
Do góry