Onkyo 808/1008 czy Yamaha 2067/1067 ???

Vaderus

New member
Bez reklam
W szranki stanęły Denon 2311, H/K 460, Pioneer 2020, Sony STR-DN 2010 i Yamaha 1067. Yamaha jako jedyna dostała ocenę końcową wybitną. Najgorzej wypadły H/K i Sony. W kategoriach dźwięku za stereo wyróżniony został Denon a za KD Yamaha.

No myśle, ze od paru dni notowania Yamahy w audio dodatkowo znacznie wzrosły ... Najnowsza aktualizacja daje bezpośrednia możliwość odtwarzania plików DTS 5.1
REWELACJA!
 
C

czarny280

Guest
Fajna tabelka, 92punkty/1000euro=bdb, 92punkty/1050euro=wybitna.

Patrzenie nie boli. Więc jeszcze raz popatrz na tą tabelkę. Chociaż myślę, że dobrze wiesz o co chodzi a tylko napisałeś troszkę złośliwe. Tam poza oceną w punktach jest ocena w stopniach. I suma ocen punktowych i w stopniach składa się na ocenę końcową. Jednak chyba nic nie jest w stanie zmienić faktu, że Yamaha w tym przedziale cenowym jest wybitna :) Potwierdzają to wszelakie testy, których z dnia na dzień pojawia się coraz więcej.
 

BD

Member
Bez reklam
wybitne jedynie starsze yamahy i przy okazji nie beda platic ;d -zainteresuj sie 3800/3900 z tych srednich i olej 3d w nowych ;]
 

werf

Active member
Bez reklam
No myśle, ze od paru dni notowania Yamahy w audio dodatkowo znacznie wzrosły ... Najnowsza aktualizacja daje bezpośrednia możliwość odtwarzania plików DTS 5.1
REWELACJA!

W moim 3067 na sofcie 2.05 DTS 5,1 po DLNA chodzi bez problemu natomiast mam prloblem z niektórymi plikami FLAC oraz zdjęciami
Pliki FLAC przeniesione na pena czyta bez problemu

Jak Vaderus to wygląda u ciebie?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
W moim 3067 na sofcie 2.05 DTS 5,1 po DLNA chodzi bez problemu natomiast mam prloblem z niektórymi plikami FLAC oraz zdjęciami
Pliki FLAC przeniesione na pena czyta bez problemu

Jak Vaderus to wygląda u ciebie?


Hmmm... być może u mnie też działało ale jakoś może nie próbowałem DTS wcześniej... nieważne.. teraz działa i jestem prze-happy :) DTS 5.1 brzmi lepiej niż miodzio :)
Co do .flac'ów to faktycznie jeden na 100 nie zadziała przez sieć ale nie wiem czemu. Natomiast nie sprawdzałem czy ten sam "kłopotliwy" .flac zadziała z usb - używam tylko DLNA. Najbardziej problematyczne pliki w dowolnym formacie streamuje przez foobar-upnp zainstalowany na serwerze :)
Co do .flac'ów to w ogóle zauważyłem, że flac flac'owi nie równy i co poniektóre grają dość słabo.. więc chyba to zależy co i kto ripuje.. a wydawało mi się wcześniej, że cyfrowy zapis bezstratny będzie zawsze dobry... no cóż nadal wolę CD. Co do .flac'ów to chyba oddzielny temat trzeba by powołać co i jak robić poprawnie.

Mam natomiast do Ciebie pytanie jakie zdjęcia Ci 3067 odtwarza??? Aż sprawdziłem dzisiaj i u mnie nic z tego.. tylko szare tytuły plików... Czy chodziło Ci o zdjęcia czy o okładki płyt?
 
Ostatnia edycja:

Artur79

New member
a ja do puli tych AMP chciabym dodac SONY STR-DA3600ES czy ktos ma porownanie z ONKYO i YAMAHA ? Ostatnio te sonowki pojawily sie w dobrej cenie na allego a TV mam sony i do kompletu pasuje mi ten AMP tylko jak on sie ma do 808 i 1067 ? i wyzszych ?

Planuje do niego dołozyc głosniki Monitor Audio BX6 prawdopodobnie ... czy taki komplet ma sens ?
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Powinna być w kioskach 19.03.2011;)

Dla zainteresowanych gazetka Audio Video najwcześniej będzie w sprzedaży w piątek 1 kwietnia. I będzie to numer na dwa miesiące czyli 3/4.

Nie wiem skąd biorą się u nich te ciągłe poślizgi. Najbardziej fachowe pismo. Fajne mają testy bo jak testują kilka rzeczy to ustawiają je według pozycji a nie tylko oceniają poszczególne sprzęty jak w większości gazet.
 

krisder

New member
Bez reklam
Dla zainteresowanych gazetka Audio Video najwcześniej będzie w sprzedaży w piątek 1 kwietnia. I będzie to numer na dwa miesiące czyli 3/4.

Nie wiem skąd biorą się u nich te ciągłe poślizgi. Najbardziej fachowe pismo. Fajne mają testy bo jak testują kilka rzeczy to ustawiają je według pozycji a nie tylko oceniają poszczególne sprzęty jak w większości gazet.


Czytam to pismo (jak i kilka innych) i moim zdaniem Twoje ochy i achy na temat tego czasopisma są mocno przesadzone. Redakcja, która z zasady ignoruje produkty choćby jednego dystrybutora jest mało wiarygodna. Pomijanie w testach jednej marki (brak zainteresowania sponsorowaniem testów) już na wstępie powoduje ograniczone zaufanie. Sam przed laty padłem ofiarą w/w pisma i zakupiłem "niesamowicie brzmiącą i wyposażoną" Yamahę. Miesięcznik mam po dziś dzień. Yamaszki się na szczęście pozbyłem.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Hehe :) na to jestem zbyt leniwy :)
Tabelki i obrazki mówią i tak same za siebie... a pierwszy akapit jest mniej wiecej o skoku Yamahy do przodu względem konkurencji... a właściwie nawet nie skoku a ucieczce do przodu jeśli chodzi o innowacyjność, jakość, fukcjonalnosc itd.
Reszta - zamiast tłumaczyć polecam lekturę setek innych forów i wpisów o problemach konkurencji, niedopracowanych rozwiązaniach i zupelnie zbednych nowosciach... Marki dopowiedzcie sobie sami...
I żeby nie było to pewnie za rok dwa się to zmieni... albo i nie :)
Wg mnie jeden z najdokladniejszych opisów i testów, lechtajacy ego posiadaczy, byc może przekonujący jeszcze poszukujących ale napewno frustrujące posiadaczy czegoś innego :)

A teraz tylko czekać, aż wpis zostanie ocenzurowany i skasowany... nie pierwszy już raz...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry