Onkyo 808/1008 czy Yamaha 2067/1067 ???

zenobiuszek1

New member
Witam po wielu dniachch porownan i rozterek zdecydowalem sie i zakupilem yamaha 1067

teraz w najblizszym czasie musze poszukac glosnikow ktore bede odpowiednie do tego sprzetu na pocztek chce dokupic same fronty a pozniej sukcesywnie dokupic centralny satelity i sub

moze macie jakies propozycje co do frontow rozsadnej cenie do yamahy 1067 sprawe komplikuje maly pokoj 13 metrow
 

krisder

New member
Bez reklam
Myślę że jako rozwiązanie doraźne możesz zastosować B2 na fronty. Jeżeli masz zamiar poprzestać na monitorach jako fronty, to jednak do Yamahy coś o bardziej ciepłym brzmieniu np. Monitor Audio. Same B2 dość znacznie ograniczą możliwości niezgorszego przecież amplitunera.
 

ronin

New member
1. Wyświetlacz ampli jak najbardziej wystarczy. ......
Co mi się nie podoba, to brak wyszukiwarki w którą mółbym wpisywać nazwę stacji/utworu - jak narazie muszę przewijać się po wszystkich plikach/folderach... ale nie czytałałem jeszcze instruckji :)
Wielkie dzięki za szybką i dokładną odpowiedź. Właśnie dzieki niej zdecydowałem na zakup ampli Yamahy 1067/2067 (teraz tylko muszę się zastanowić który).
:)
 

zenobiuszek1

New member
Myślę że jako rozwiązanie doraźne możesz zastosować B2 na fronty. Jeżeli masz zamiar poprzestać na monitorach jako fronty, to jednak do Yamahy coś o bardziej ciepłym brzmieniu np. Monitor Audio. Same B2 dość znacznie ograniczą możliwości niezgorszego przecież amplitunera.

z tego co czytam to raczej te b2 jako fronty bylo by tylko przejsciowo pozniej przeszly by na tył,a na przod np f1

ta opcja odpowiada mi najbardziej cenowo co nie znaczy ze bede jej sie trzymal na sile chce poprostu by to dobrze gralo 60 % kino i xbox 40 %muza

jesli ta opcja do tej yamahy jest złą rozwaze oczywiscie inne kolumny , zaznaczam ze pokoik ma ok 13 metrow


zwrocilem jeszcze uwage na firme kef glosniki c1 c3 i duzo drozsze iq10

kef c 1 lub c3 bedą (lepsze gorsze?) od klipsch b2?
 
Ostatnia edycja:

zenobiuszek1

New member
z tego co czytam to raczej te b2 jako fronty bylo by tylko przejsciowo pozniej przeszly by na tył,a na przod np f1

ta opcja odpowiada mi najbardziej cenowo co nie znaczy ze bede jej sie trzymal na sile chce poprostu by to dobrze gralo 60 % kino i xbox 40 %muza

jesli ta opcja do tej yamahy jest złą rozwaze oczywiscie inne kolumny , zaznaczam ze pokoik ma ok 13 metrow


zwrocilem jeszcze uwage na firme kef glosniki c1 c3 i duzo drozsze iq10

kef c 1 lub c3 bedą (lepsze gorsze?) od klipsch b2?
a jak sie to ma do iq10?

zaznaczam ze chce to tymczasowo rzucic na fronty pozniej by poszly na tyl
 

zenobiuszek1

New member
Witam kilka dni po zakupie moge sie podzielic kilkoma szczegolami na temat 1067

klocek spory , ladny wyglad aluminiowy przod, kawal sprzetu , nie posiada wentylatora i nie potzrebuje go wiec nie buczy

przy standartowym uzywaniu , kino , radio , cd ---ampli jest letni ( na moim poprzednim ampli mozna bylo smazyc)

wejsc i wyscjc w brud , na panelu przednim tez ie znajduja co jest bardzo wygodnei w doraznej potrzebie

wejscie usb , podpiety pendrive z mp3 i flac czyta bez problemu tytul na wyswietlaczu , flac rewelka

podlaczony kabel sieciowy z routera wi fi i tu zaskoczenie bez zadnych ceregieli czy konfiguracji radio netowe smiga z miejsca az milo duza mozliwosc sortowania stacji muzyki wedlug kraju rodzaju muzyki itp

widzi pliki audio z mego pc udostepnione w programie samsung pc share manager ktory mialem ustawiony dla blu rey samsung tez bez zadnej konfiguracji w ampli

spora mozliwosc przypisywania wejsc i nazw sceny do wlasnych potzreb

menu ekranowe nie porywa grafika ale spelnia swoja role wszystko przejrzyste i klarowne

konfiguracja yapo dla dwoch miejsc co jest dla mnie przydatne jedno ustawienie dla kanapy drugie do fotela przy stole z piwkiem ;))))

wszystkie przelaczanie wejsc wyjsc trybu sceny w trybie czuwania rewelacja

duzo mozliwosci ustawien wedlug swoich upodoban ktore dopiero odkrywam

technicznie nie mam zastrzezen sprzet dopraciowany bardzo mila i prosta obsluga

sprzt nie daje powodow do stresu ze cos buczy czy nie chce zadzialac

co do najwazniejszego czyli dzwieku

jetsem bardzo zadowolony choc szukam optymalnego rozwiazania bo spzret daje sporo mozliwosci

daje mi radoche na moich leciwych jamo studio ale juz zamowione monitor audio bx2 i mysle ze yamaha tu dopiero pokaze na co ja stac
 

zenobiuszek1

New member
Podziel się wrażeniami jak juz odsłuchasz nowe kolumny

maja byc u mnie dopiero kolo czwartku , piątku jak tylko przetestuje podziele sie spostrzezeniami

docelowo maja sluzyc jako fronty i mam nadzieje ze wystarczą ( mam male pomieszczenie) mam nadzieje ze sie sprawdza u mnie w pokoju , ale w razie draki ( czego raczej nie zakladam) zawsze z czasem moga poleciec na tyl
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Kolejna piękna funkcja: na standby można sobie pilotem dowolnie wejścia HDMI przełączać - nie trzeba włączać całego ampli i uszczęśliwiać elektrowni :)
 

gryka1

New member
Witam! mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy RX-V2067 , czy możecie się podzielić swoją oceną dźwięku tego ampa......szczególnie w odniesieniu do starszych klocków Yamahy ?.
 

zenobiuszek1

New member
Witam w piatek dotarly kolumienki monitor audio bx2 do mojej yamahy i jak obiecalem podziele sie spostzrezeniami na ich temat

kolumny testowane z yamaha 1067 w trybie stereo podlaczone bi-amp pomieszczenie 11-12 metrow

kupione na fronty jak by sie nie sprawdzily sluzyly by jak tyly , po rozpakowaniu pudelka z tymi maluchami mialem wątpliwosci ze dadzą rade na frontach ale szybko zweryfikowaly moje wątpliwosci i szybka decyzja zostaja na frontach moc znakomita daja rewelacyjnie rade jako kolumny frontowe tzw male ale wariaty ;)

wykonanie spoko , estetyczne , maskownice na magnesy punktowe fajna sprawa

gwarancja autoryzowanego dystrybutora 5 lat ale wyczytalem ze 2 lata pelna gewarancja a 3 pozostale trzeba poniesc koszt za wymienione czesci ,

co do dzwieku to rewelacja i miazga,,,,,,,,,ale ( zaznaczam ze mialem doczynienia ze sprzetem audio ale mimo to dalej uwazam sie za laika w tej dziedzinie )

gdzies wyczytalem ze klumny te sa bardzo wybredne na zapodana do nich jakosc dzwieku i musze to potwierdzic slabej jakosci mp3 zagraja na nich wyjatkowo slabo , odczuwam duze roznice nawet przy jakosci dzwieku stacji radiowych

taka wiec uzytkownicy ktorzy zapodadza slaba jakosci muze beda zawiedzeni , moze byc tez że ,ze slabszymi ampli od 1067 tez te glosniki beda graly cienko mimo jakosci muzyki ale tego nie sprawdzalem

ale po zapodaniu muzy w formacie flac glosniki miazdzą jakoscią rewelacja , moc , szczegolowosc, przestrzen


gdy wlaczylem muze flac to na caly dzien przepadlem , dynamika szczegolowosc , klarownosc dzwieku ,muza zapodane w stereo a ja stojac na srodku pokoju mam wrazenie ze po bokoach i z tylu znajduje sie jeszcze kilka dzialajacych glosnikow , ladnei wypelnia pokoj muzyka

z glosnoscia doszedlem do poziomu w ktorym daje sie jeszcze sluchac muzyki w 11 metrach a bas byl dalej wyrazisty ,dzwiek klarowny dla amatorow mocnego basu przykrywajacego muzyke typu umc umc pewnie bedzie za malo ale ja majac mozliwosc podlaczenia do tego suba nie robilem tego bo glosniki daja super soczysty bas , i sub przy tym to profanacja


tak wiec jestem zadowolony , czytalem tez ze po ''wygrzaniu'' cokolowiek by to znaczylo graja jeszcze lepiej ja jestem zadowolony juz teraz ale jesli ma byc jeszcze lepiej to czekam bo u mnie graja drugi dzien


do yamahy 1067 z ktorej tez jestem bardzo zadowolony , super zakup, trafiony w dziesiatke glosniki te z dobrej jakosci muzyka rewelacja , juz zaciskam pasa i zbieram na pozostale komponenty systemu 5,1 monitor audio bo warto

i dzieki dla osob ktore mi zasugerowaly zakup tych glosnikow Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam! mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy RX-V2067 , czy możecie się podzielić swoją oceną dźwięku tego ampa......szczególnie w odniesieniu do starszych klocków Yamahy ?.


Po pierwsze, to jest moja pierwsza Yamaha. Poprzednio mialem Thomsona z pudelkowego zestawu 5.1 - sluzyl mi dzielnie przez ponad 10 lat i to calkiem dobrze... no ale czasy sie zmienily, doszlo hdmi i nowe standardy dzwieku... no i moj narzad sluchu tez zaczal sie domagac czegos lepszego (ewentualnie zblizajacy sie kryzys wieku sredniego tez moze sluzyc za wystarczajace usprawiedliwienie :)
Co do wrazen, zaczne od poczatku - poszukiwania dzwieku rozpoczalem od kolumn: mialy nie kolorowac dzwieku, miec ladna i otwarta przestrzen oraz szerokie pasmo i efektywnosc. Raptem prawie rok studiowania literatury i odsluchow i mam Magnaty z serii 600. Rewelacja i niesamowita czystosc i otwartosc dzwieku (przy tym bez jakichkolwiek dudnien ani cykan). Zadowolony na 110% :)
Potem przyszla kolej na ampli - i znow tylka kilka miesiecy obserwacji i testow modeli z roku 2010. Juz bylem blisko Onkyo - naprawde ladny, mocny dzwiek.... 55W w standby zrobilo swoje - odpadl! Potem krotko Pioneer - moze i niezly ale jak dla mnie odpustowy wyglad i mimo bajerow, to prawie kazdy niedopracowany do konca - odpadl! Dalej Denon (i juz podswiadomie czekalem na Yamahe, ktora wyjatkowo sie ociagala w 2010 roku). Denon 3311 - prawie wszystko jak trzeba... tylko cena duzo wyzsza od Yamahy za te same wrazenia dzwiekowe (moze mial troszeczke wiecej basu). Harman - fajny ale w 2009 - modele 2010 prawie nie dokonaly zadnego postepu (to tylko moje zdanie). Az w kocu roku Yamaha raczyla wreszcie wypuscic serie Aventage - w sama pore na list do sw. Mikolaja!
No i mam RX-V2067. Napisze tak: dzwiek niesamowicie jasny. Scena bardzo rozlegla. Wysokie sa wysokie ale czyste i nie drazniace (nie ma cykania ani zadnych metalicznosci). Basy - niskie, naprawde niskie - ale to zasluga chyba kolumn. I tu glowna uwaga - z poczatku myslalem, ze jakies takie slabe sa te basy... ale to bylo dlatego, ze poprzednik Thomson zamiast schodzic nisko raczyl mnie podkreconym lomotem. Kilka dni oswajania sie z dzwiekiem i basy absolutnie mnie satysfakcjonuja. Nadmienie, ze jeszcze poszukuje suba... ale tylko do filmow - w stereo bas mam idealny i nie potrzebuje dodatkowego wsparcia (znowu chyba zasluga Magnatow).
Poza tym, Yammy ma niesamowite tryby DSP - i to naprawde ladnie dzialajace! Reszta bajerow - jest chyba wszystko: FLAC, MP3, DLNA, radio internet, HDMI1.4 + USB z przodu, pelna obsluga CEC, w standby max 4W przy wlaczonych wszystkich funkcjach net standby i HDMI through - dziala pilot nawet w standby! No i prawie zimny caly czas - brawo!
Wracajac do basu na sekundke - kupilem w weekend bluray player Yamaha BD-S1067... i dzwiek sie magicznie dodatkowo poprawil jak zaczarowany! Do tej pory odtwarzalem BD z Playstation 3 i myslalem, ze to jest szczyt (przynajmniej w porownaniu do LG, Sams itd.). Coz, Yamaha chyba jednak naprawde zna sie na dzwieku. Obraz sie poprawil... dziwne ale dalo sie :) Dzwiek, noooo to po prostu rewelacja teraz - duzo potezniejszy, niesamowicie czysty, przestrzen jeszcze obszerniejsza... No dla mnie pelnia szczescia. Plus czyta i odtwarza wsio co sie da z USB i po DLNA.
Zostal tylko sub do poszukania... ale tylko do filmow, zeby robil mi wichury, tornada i takie tam! I tu jestem caly czas na etapie poszukiwan i przyjmowania wszelkich porad....

Mam nadzieje, ze ta opowiesc komukolwiek pomoze....
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Widzisz, ja wymieniłem Yamahę na Onkyo i też jestem zadowolony. Bardzo możliwe że Yamaha wypuszczając na rynek nowe modele nie poprzestała tylko na zmianie wyglądu zewnętrznego, ale i popracowali nad wnętrznościami. Dużo opinii na forach potwierdza spory skok jakościowy ampli tego producenta i ja mimo iż zdradziłem Yamahę, nadal darzę ją sentymentem. Niestety, to że następcą mojej starej Yamahy miał być nowszy i wyższy model tej firmy nie wystarczyło. Po odsłuchu "brzydkie" Onkyo pokonało ówczesne modele Yamahy a wyższy pobór energii mnie nie poraża gdyż telewizję (nawet dziennik tv) oglądam korzystając z ampli i wszystkich kolumn. Głośników telewizora nie używam w ogóle.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
No cóż, jednemu nie przeszkadza żarówka świecąca przez całą dobę... inni niekoniecznie są fanami tego rozwiązania.
Faktem jest, że Onkyo było długo faworytem na mojej liście. Faktem jest, że dźwięk z O mi się podobał... ale wygrać mógł tylko jeden i padło na Yamahę!
Tak czy inaczej, morał z tego taki - fora są super pomocne a testy i czasopisma niesamowicie ułatwiają ułożenie własnej krótkeij listy. Po tym pozostają własne osobiste odłsuchy, bo... "jeden lubi teściową a drugi jej córkę" ;)
Moja lista ostatecznie wyglądała tak:
1. Yahama 2067 (dzięki Ci św. Mikołaju, że zdążyłeś z tym modelem)
2. Denon 3311 (prawie go miałem ale podświadomie czekałem na Yammi)
3. Onkyo 1008 (pierwszy faworyt)
Taką ładną i wstępnie przeselekcjonowaną listę ułożyłem właśnie dzięki niesamowitej pomocy wszystkich piszących na przeróżnych forach i przeczytaniu masy czasopism. Wniosek - piszmy i dzielmy się jak najszerzej... a być może kolejny zadowolny audiofil się dołączy i będzie dzielił dalej... przede mną jeszcze decyzja co do suba...
 

gryka1

New member
VADERUS gdzie kupiłeś swoje yamaszki i w jakiej cenie? ( jeśli to nie tajemnica ) .Napisz coś prozę o BD-s 1067 , co o nim sądzisz ?
 
Do góry