Onkyo 808/1008 czy Yamaha 2067/1067 ???

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak Racja Onkyo 5007 już za niecałe 5000tys(gwarancja EIC) można mieć, a ja czekam aż będzie za 3899-3999:) zł tak jak kosztowało 905 Onkyo.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Insdel

New member
Tak Racja Onkyo 5007 już za niecałe 5000tys(gwarancja EIC) można mieć, a ja czekam aż będzie za 3899-3999:) zł tak jak kosztowało 905 Onkyo.Pozdrawiam

Tylko żebyś się doczekał, rozmawiałem z typem z EIC i mówił, że niewiele tego zostało... Z 9000zł na 5000zł to naprawde duża promocja, zwłaszcza, że od 5008 różni sie tylko HDMI 1.4 oraz Audyss..XT32 i to chyba na tyle...:) Ja początkowo też kierowałem się na HDMI 1.4 ale klasa pieca też miała zanaczenie. Więc do wyboru miałem 5008 za 8000zł albo 5007 za 5000, szybka kalkulacja dała odpowiedz.... Mając do wyboru 1008 z hdmi 1.4 albo 5007 bo cena jest praktycznie taka sama, nie wahał bym sie długo, ale cóż....Moim zdaniem na 3D jest jeszcze za wczesnie, zbyt młoda technologia.
 
Ostatnia edycja:

moods

New member
Na pewno się doczeka bez obaw!!!!! Co do tych promocji to jedna wielka ściema.Zawsze jest przyrost formy nad treścią i nawet cena 3999 i tak jest za wysoka(tyczy się to każdego producenta). A tak w temacie to dopuściłbym jeszcze przez kolegę kilka innych opcji tj Pioneer SC-LX72, Marantz 6005,Denon avr 2311. Najlepiej odsłuchaj. Wydajesz kupę kasy i sugerowanie się innymi(każdy chwali swoje jak również to co ma na zapleczu do sprzedania-pamiętaj o tym) jest błędem.Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Hej, dzięki za ciekawą dyskusję.
Zacząłem rozglądać się po necie w temacie Denona 3311... wygląda więcej niż obiecująco...
Jednak, tu zaczyna się problem...
Onkyo 808 kosztuje koło 900€.... Yamaha 2067 koło 1100€ i dlatego się zastanawiam czy warto aż 300€ dopłacać. Teraz dochodzi jeszcze Denon z ceną ponad 1200€. Chyba to nie jest ścieżka we właściwą stronę.

Ja raczej celuję w okolice 1000€ za sprzęt, który ma mieć minimum (oprócz solidnej mocy 5.1 może 7.1 z biampingiem):
- HDMI through (na stand-by) - nie zamierzam włączać ampli żeby obejrzeć wiadomości z SAT;
- DLNA 1.5 z obsługą minimum MP3, FLAC, WMA i AAC z większym bitrate i rozdzielczością;
- radio internetowe - wiem wiem że można dokupić dodatkowy player... ale po co mi DODATKOWy player?
- HDMI 1.4 + ARC - sprzęt zostanie na parę latek;
- sterowanie przez web + obsługa kilku stref (te dwie funkcje idą w parze + sterowanie tym co w słuchawkach bezprzewodowych idzie z ampli);
- 2x HDMI out do TV i projektora;
- wejścia USB i HDMI z przodu - nie będę grzebać od tyłu z kabelkami;
- solidna moc z transformatora a nie z zasilacza impulsowego (stąd moja lekka niechęć do niektóych producentów);
- last but not least - mały pobór mocy w standby - takie czasy ;)

Tak więc, Denon (i ewentualnie inni) być może wchodzą w rachubę... tylko za każdym razem będę musiał znaleźć coś na uzasadnienie odstępstwa od ceny Onkyo 808....

Do Gwiazdki jeszcze trochę czasu więc podyskutujmy jeszcze troszeczkę i podzielmy się wrażeniami, za i przeciw dotyczącymi tej klasy sprzętu (przy założeniu mniej więcej 50/50 muzyka/film... no może więcej muzyki).

i P.S. - proszę nie zaśmiecać tego wątku promocją wyprzedaży - parametry mam jasno zdefiniowane i okazje nie odpowiadające potrzebom i tak mnie nie zainteresują (chyba, że do odsprzedaży ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Z tego co wiem pewna duża sieć na literki MM zamówiła troszkę 3311 wyczaj moment bez vat i 1000 masz w kieszeni
Zapytaj też o cene kolege blackninja może sie dogadacie
Przedewszystkim odsłuchaj w miare możliwości
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak myslicie czy bdedzie roznica w stereo czy podczas ogladania filmow jesli chodzi o DAC 192 kHz/24-Bit Burr-Brown kontra 192 kHz/32-Bit Burr-Brown chodzi mi np o onkyo 3008 v 5008 i czy jesli w 5008 ma transformator toroidalny to w 3008 jest jakis zwykly transformator skoro tylko jest napisane ze jest transformator :) Pozdrawiam i czekam na odpwoiedz. Zalozylem temat ale i tu zadaje skoro sie interesujemy onkyo :)
Lolek
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Na pewno się doczeka bez obaw!!!!! Co do tych promocji to jedna wielka ściema.Zawsze jest przyrost formy nad treścią i nawet cena 3999 i tak jest za wysoka(tyczy się to każdego producenta). A tak w temacie to dopuściłbym jeszcze przez kolegę kilka innych opcji tj Pioneer SC-LX72, Marantz 6005,Denon avr 2311. Najlepiej odsłuchaj. Wydajesz kupę kasy i sugerowanie się innymi(każdy chwali swoje jak również to co ma na zapleczu do sprzedania-pamiętaj o tym) jest błędem.Pozdrawiam

Wiem że się doczekam!!do tej ceny 3999zł za Onkyo 5007 a może się mylę?Też na allegro koleś wciskał mi kit że do końca pażdziernika nie będzie już na rynku modeli 5007 bo nie wiele jest już u dystrybutora EIC (chciał po prostu abym uwierzył:)jak na razie jest tego Full.Mamy to szczęście że Polska to nie afryka i znajdujemy się w centrum europy!!za zachodnia granicą mamy potężny/bogaty rynek niemiecki tam do tej pory na e-bay.de mają 905!!a ile już używanych widziałem modeli 5007.Ostatnio rozmawiałem z Człowiekiem z Allegro sprzedawał Onkyo 875 gwarancja 12 miesięcy, powiedziałem że 3 lata powinno być on twierdzi że sprzęt jest sprowadzany, ja pytam z Niemiec?on mówi że z Japonii że tam w hurtowniach jest tego FULL ja mówię to bierz będzie się to sprzedawać a on że minim to 100sztuk trzeba brać!?chyba coś ściemniał.Nie wnikam.No ja tak myślę i ciekaw jestem co wymyślę:)czy będą Onkyo 5007 za 3999zł?ja wyliczyłem że w następnym roku.Ale okaże się Pozdrawiam.Aha Onkyo 5008 jako jedyny na rynku Ma wejście D-SUB można konwertować sygnał z PC do 1080p..?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
W końcu jest! Dostałem od św. Mikołaja Yamahę RX-V2067 w przepięknym kolorze Titanium.
Pierwsze wrażenia:
- bałem się o kolor, że będzie sreberko ale jest lepiej niż się spodziewałem po fotkach - Titanium jest bardzo ładnym, ciemnym i stonowanym kolorem.
- streaming po sieci zadziałał po automatycznym upgrade firmware - od teraz wszystko gra jak trzeba.
- ampli pamięta, gdzie był w sieci jeśli się go wyłączy w trakcie streamowania muzyki.
- niesamowite są możliwości DSP.
No i najważniejsza sprawa - HDMI through działa pieknie. Można nawet przełączać wejścia pilotem bez wybudzania ampli!

Na razie tyle... więcej wrażeń jak go lepiej przetestuję.
 

mr-butcher

New member
Podziel się koniecznie wrażeniami z użytkowania Yamahy 2067

I napisz proszę, czy porównywałeś ją z modelem 1067 ?
Ja jestem w wstępnej fazie szukania KD dla siebie i właśnie Yamaha 1067(2067 także) mnie bardzo interesuje.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Tak, TV mam podłączone po optyku i muszę powiedzeć, że zaskoczyło mnie jak ładnie to działa! Nie ma żadnych trzasków a do tego jak tylko włączę ampli, to automatycznie dźwięk w TV się wycisza - nie trzeba nic kombinować.... wyłączam Yamahę... i automatycznie mam z powrotem głos w TV... super sprawa.
Mój TV, to Samsung UE46B7000 więc jeszcze sprzed czasów HDMI 1.4 i ARC.


A czy Yamahy 2067 masz podłączoną z TV po optyku?
Jak możesz - to sprawdź czy nie ma trzasków przy przełączaniu kanałów.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dokładne porównania robiłem "na papierze"... czytając i porównując specyfikacje :)
Padło w końcu na 2067... bo różnica w cenie nie jest aż tak duża ale specyfikacja przemawiała na plus dla modelu 2067 (głównie większa moc ale też lepsze możliwości video i elastyczniejszy pilot... śmieszne ale mam dosyć już tych wszystkich pilotów). Co do video, to nie znalazłem nigdzie szczegółów co "siedzi" w 1067 i obawiałem się troszeczkę czy to nie może wpływać na obraz... 2067 ma dobry procesor (przynajmniej wg specyfikacji) i czułem się spokojniej, że obraz z bluray nie będzie miał ograniczanego pasma.


I napisz proszę, czy porównywałeś ją z modelem 1067 ?
Ja jestem w wstępnej fazie szukania KD dla siebie i właśnie Yamaha 1067(2067 także) mnie bardzo interesuje.

Kolejne spostrzeżenie - pobór prądu w standby przy HDMI through i aktywnym CEC waha się pomiędzy 4 a 5 W - zmierzone! W trakcie "normalnego" słuchania TV i CD pobór mocy w granicach 50-70W - zmierzone.

P.S.
Nie mam pojęcia co robią O..yo 808/1008, że potrzebują aż 55W w trybie Through na standby!

Dokładniejsze porównania mam tylko do mojego starego Thompsona AV (który też zasilał Magnaty Quantum):
- niesamowicie szersza scena stereo;
- jakby mniej basu przy cichym słuchaniu... ale z drugiej strony niesamowicie więcej szczegółów... kupisko dźwięków, których wcześniej w ogóle nie było słychać;
- wydaje mi się, że dźwięk jest dużo jaśniejszy... lżejszy na Yamaszce;
- przy około -20dB basu już nie brakuje w ogóle... jest głośno ale jeszcze bez bałaganu, dudnienia itp;
- przecudnie działające DSP - naprawdę potrafi cuda z dźwiękiem (oczywiście inny tryb dla różnego rodzaju dźwięków);

Ważne - przy bi-ampingu dźwięk jest zdecydowanie mocniejszy/pełniejszy.

Kolejna uwaga - YPAO stwierdził, że moje kolumny należy całkiem poważnie przyciszyć :) Po korekcji mam -8dB na kolumnę i do tego wszystkie 5.0 ustawił na Large... jeszcze się tym bawię, bo narazie wszystko było ustawione na byle jak...



Vaderus jak ta yamaha sie zachowuje w kinie domowym? jesli masz jakies porownanie z innym sprzetem to bardzo poprosze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Kolejne spostrzeżenie - pobór prądu w standby przy HDMI through i aktywnym CEC waha się pomiędzy 4 a 5 W - zmierzone! W trakcie "normalnego" słuchania TV i CD pobór mocy w granicach 50-70W - zmierzone.

P.S.
Nie mam pojęcia co robią O..yo 808/1008, że potrzebują aż 55W w trybie Through na standby!

Dogrzewają pomieszczenie
 

ronin

New member
@Vaderus - mam prośbę możesz opisać działanie funkcji Network.
Chodzi mi głownie o działanie radia internetowego i odtwarzanie plików z lokalnego NAS-a.
1. radio i NAS - czy wyświetlacz ampli wystarczy, czy raczej konieczne jest włączanie do tego użytku TV,
2. radio - jak mniej więcej wygląda wybór stacji radiowej, czy długo trzeba się naszukać , naprzyciskać, czy jest to stosunkowo prosto rozwiązane? Czy wyświetlaja się tytuły piosenek?
3. czy są wśród stacji np. Trójka i Radio PiN?
4. Jak wygląda odtwarzanie .flac po lokalnej sieci, czy łatwo jest poruszać się po katalogach tylko przy pomocy ampli, czy należy włączać do tego celu TV,
5. Jak wygląda jakość dźwięku po Network? czy jest akceptowalny w przypadku radia i naprawdę dobry w przypadku .flac (teoretycznie powinien byc lepszy niz z przeciętnego CD)
6 czy w przypadku odtwarzania .flac z sieci lokalnej na TV sa np. wyświetlanie okładki, etc, a na wyświetlaczu tytuły albumu i piosenek ? (z wyświetlaczem tak miał np. Denon3310)
7. Jak szybko trwa nawiązywanie połączenia z lokalnym serwerem (NAS-em) po włączeniu ampli?

sorry za taka liczbę pytań, ale jednym z głównych moich priorytetów zakupu jest właśnie odtwarzanie mojej biblioteki .flac-ów (ok. 120 gb, naprawdę mam już dość żonglowania ponad 300 płyt, które mam) jak odpowiesz będę wdzięczny.
pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
1. Wyświetlacz ampli jak najbardziej wystarczy. Każdy tytuł czy nazwa stacji jest przewijana więc nie ma obaw, że nie zobaczysz całości. Oczywiście na TV jest ładna tabelka ale naprawdę wyświetlacz starcza - sam się do tego przekonuję (to samo dotyczy radia net, usb i nas);
2. Radio masz pogrupowane wg kilku kryteriów: kraj, popularność i rodzaj muzyki. Tytułów piosenek jeszcze nie zauważyłem - nie zwracałem uwagi na to.
3. Trójka i PIN są... jedynie chyba RMF nie widziałem w kategorii 'Polska'. "Złapanie" sygnału po włączeniu ampli to ok. 5 sek. Po wyłączeniu ampli zapamiętywana jest stacja, której słuchałeś ostatnio.
4. Odtwarzanie FLAC wygląda tak samo jak radia net i wszystkiego co się da po sieci i usb - więc wyświetlacz wystarczy. Zawsze widzisz najpierw nazwę folderu czy pliku... potem ok i wchodzimy głębiej... i tak aż naciszniesz ok na pliku. Nazwa pliku jest za każdym razem przewijana w całości - nic nie jest obcinane
5. radio i mp3 są ok. FLAC oczywiście gra duuużo ładniej i naprawdę słychać różnicę między mp3 (zależy oczywiście jakie masz kolumny i jakie mp3).
6. Okładki są wyświetlane dla wszystkich wspieranych formatów o ile są oczywiście dostępne (FLAC, mp3...) oraz dla radia internetowego (logo stacji).
7. nawiązywanie połączenia z nas i radiem net u mnie trwa ok 5 sek. Co mi się podoba - ampli zapamiętuje na jakiej stacji/utworze był przy wyłączaniu i jak włączysz, to zaczyna od tego miejsca.

Co mi się nie podoba, to brak wyszukiwarki w którą mółbym wpisywać nazwę stacji/utworu - jak narazie muszę przewijać się po wszystkich plikach/folderach... ale nie czytałałem jeszcze instruckji :)


@Vaderus - mam prośbę możesz opisać działanie funkcji Network.
Chodzi mi głownie o działanie radia internetowego i odtwarzanie plików z lokalnego NAS-a.
1. radio i NAS - czy wyświetlacz ampli wystarczy, czy raczej konieczne jest włączanie do tego użytku TV,
2. radio - jak mniej więcej wygląda wybór stacji radiowej, czy długo trzeba się naszukać , naprzyciskać, czy jest to stosunkowo prosto rozwiązane? Czy wyświetlaja się tytuły piosenek?
3. czy są wśród stacji np. Trójka i Radio PiN?
4. Jak wygląda odtwarzanie .flac po lokalnej sieci, czy łatwo jest poruszać się po katalogach tylko przy pomocy ampli, czy należy włączać do tego celu TV,
5. Jak wygląda jakość dźwięku po Network? czy jest akceptowalny w przypadku radia i naprawdę dobry w przypadku .flac (teoretycznie powinien byc lepszy niz z przeciętnego CD)
6 czy w przypadku odtwarzania .flac z sieci lokalnej na TV sa np. wyświetlanie okładki, etc, a na wyświetlaczu tytuły albumu i piosenek ? (z wyświetlaczem tak miał np. Denon3310)
7. Jak szybko trwa nawiązywanie połączenia z lokalnym serwerem (NAS-em) po włączeniu ampli?

sorry za taka liczbę pytań, ale jednym z głównych moich priorytetów zakupu jest właśnie odtwarzanie mojej biblioteki .flac-ów (ok. 120 gb, naprawdę mam już dość żonglowania ponad 300 płyt, które mam) jak odpowiesz będę wdzięczny.
pozdrawiam

 
Do góry