Onkyo 609, Denon 1912, HK 265 który?

doco

New member
Pytanie jak w temacie. Chyba oszaleje, jutro idę na odsłych,
co rozmowa to inne zdanie. Głośniki już wiszą HKTS 60.
Muzyka z radia 80% (rock, chillout), 20 % kino.
byłem prawie pewny onkyo
jednak później zaczęto mnie przekonywać do denona,
teraz słyszę że zdecydowanie HK.
Bądź tu mądry i pisz wiersze.
 

mors111

Active member
Bez reklam
pytanie , który zagra idealnie z Twoimi kolumnami
w jednej stajni są HK i Onkyo ( gdzieś kiedyś słyszałem )

Denon w innej stajni

w Onkyo masz wejście USB do odtwarzania muzyki ( nawet Flac ) w HK tylko do aktualizacjo oprogramowania ( dla mnie to dziwne jest akurat )

moc zasilacza największa w Onkyo , ale przy tych głośnikach to nie ma znaczenia ( sub zrobi odpowiedni efekt )

no i 265 jest najdroższe z tego wszystkiego

przy takim stosunku muzyka/filmy ze względu na to iż masz tylko małe kolumny brałbym Onkyo bo :
-mocy będziesz miał i tak pod dostatkiem
-USB do muzyki się przyda
-HK za drogi skoro nie masz dużych kolumn
-Denon ma mało wejść optycznych , coaxialnych ( tylko po jednym ) i innych
-do kina bardzo się sprawdzi a i kilka stówek pozostanie w kieszeni ( do ceny HK )

Denona dźwięk jest bardzo ładny ale nie odczujesz różnicy na twoim zestawie kolumn

Najpratyczniejsze będzie Onkyo
 

djhiq

New member
Moim zdaniem dla tych głośników każdy z tych ampli jest za dobry. Jeżeli planujesz kiedyś rozbudowę to owszem opłaca się inwestować w elektronikę. Jeżeli jednak ten zestaw ma być u ciebie na razie docelowym rozwiązaniem to raczej szkoda wydawać kasy. Fajnie jakbyś jeszcze napisał na jakich funkcjach w ampli ci zależy. Poza tym te kolumienki to raczej powinieneś kupić w przypadku gdyby stosunek kino/muza był 80/20 a nie na odwrót ale wiadomo już wisi więc nie narzekamy. Jeżeli nie potrzebujesz bajerów to do tego zestawu odpowiedni był by HK AVR 255 i nic więcej nie musisz mieć. U blacninja dostałbyś na niego bardzo fajną cenę. Onkyo to można by zabrać 608 lub 509 z wskazaniem na ten pierwszy. Denon to nawet 1611 by wystarczył.
 

krzysgro

New member
Denon ma poza roznymi innymi atrakcjami wbudowany Airplay i system Audyssey MultEQ XT, dla uzytkownikow sprzetu Apple i posiadaczy dziwnych miejsc do sluchania (np duzego poddasza z wykuszami etc) to wystarczy by przekonac sie do zakupu. Kiepski upscaling video mozna zalatwic dobrym odtwarzaczem blu-ray :) Oczywiscie Onkyo i Pionek VSX-1021-K tez beda dobrymi wyborami, wybierz ten ampli ktorego bajery najbardziej Ci pasuja :)
 

doco

New member
Jeśli chodzi o głośniki to priorytetem oprócz dźwięku oczywiście była wielkość.
Nie lubię drewnianych klocków, a melomanem też nie jestem. Kiedyś kupię porządny zestaw stereo to i domebluje mieszkanie. Wydawało mi się że wziąłem najlepsze z tych najmniejszych, no w powiedzmy w tym zakresie cenowym.
Nie ukrywam że zależy mi na obsłudze iPoda i radia internetowego, akurat Denon ma jeszcze AIRplay co jest genialne gdyż większość muzyki mam w iTune'sie maca, ale dowiedziałem się że wejście AIRPLAY nie może być odtwarzane w 2 strefie, a to padaczka gdyż właśnie tak chciałem słuchać muzyki w sypialni. W związku z tym i tak dokupię sobie Airport express lub apple tv i wszystkie będą miały tę funkcję i to w ZONE 2.
 

djhiq

New member
W takim razie harman odpada chociaż muzycznie chyba jest z nich najlepszy. Kup coś denon/onkyo ale ja bym nie wydawał więcej niz 2k
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ale sobie glosniki sprawiles do muzyki!80%muzyki a ty kupiles zestaw pod filmy!do rocka to jbl najlepiej.a jezeli chodzi o ampli to 265 bedzie ok jakbys planowal zmiane naglosnienia to nie bedziesz musial wymieniac
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
racja takie zycie,szkoda tylko ze kompromis jest jakby przyjacielem ale tak naprawde jest wrogie dobrego i tego czego sie chce :cry: masz dwie super propozycje 265 i onkyo 609
 

doco

New member
Byłem na odsłuchu. Przy Denonie zdecydowanie lepiej brzmi wokal i instrumenty w onkyo jakby trochę brakuje środka, ale ma zdecydowanie większą dynamikę. Wierzę że można dopieścić to equalizerem i chyba zdecyduje się na O. Dziękuje i pozdrawiam
 

djhiq

New member
Kolego equalizer to chyba powinieneś sobie darować. Optymalne jest przepuszczanie dzwięku bez przechodzenia przez dodatkowe zniekształcacze typu korekcja itp. Po drugie masz możliwość podbicie jedynie niskich i wysokich tonów. Musiał byś mieć zewnętrzny procesor ale chyba era takich cudów już minęła w domowym sprzęcie Hi-Fi
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Equalizer zawsze można ustawic a nawet trzeba np do filmów. Zresztą tym i tak zajmie się autokalibracja. Co do muzyki to ja mam włączony equalizer i słucham w trybie stereo, chociaż jest "Pure audio" gdzie omija wszystkie podbicia i ustawienia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z włączonym. Jeżeli przeprowadzasz autokalibrację za pomoca mikrofonu to system sam ustawi equalizer. Oczywiście można go ręcznie wyłączyc i ustawiać na ucho jeśli ktoś potrafi. Audyssey wyłącza się przy słuchaniu np. w trybie Pure Audio i chyba Direct, ale nie jestem pewien. Mnie dźwięk bardziej odpowiada przy włączonym Audyssey ( ustawione parametry equalizera), przy Pure Audio jest dźwięk czystszy ale mniej basu, ciszej, jakby bardziej płasko. Masz różne tryby w amplitunerze odsłuchu zarówno muzyki, filmów czy gier np. pro logic II, pure audio, direct, mono, stereo, 5 ch stereo itp. więc w tych 2 trybach co pisałem wyżej podbicia i ustawienia audyssey są wyłączane i idzie "oryginalna" ścieżka dźwiękowa. Trzeba sobie samemu przetestować w którym trybie lubimy słuchać. Zawsze można sobie włączyć/wyłączyć podbicia typu: Dynamic Volume czy Dynamic EQ
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry