Onkyo 609, Denon 1912, HK 265 który?

mefihl

New member
Kupiłem właśnie taki zestaw Onkyo 609+Hkts60, chodź miałem brać Denona. Po podłączeniu wszystkiego zastanawiam się czy to był dobry pomysł. Oto jakie pojawiły się problemy:
1) Dźwięk wydobywa się z głośników dopiero na ustawieniu głośności 30-40. Czy to jest normalne? Może to kwestia jakiś ustawień?
2) ARC, problem. Podłączyłem kablem HDMI z Samsungiem D6500, po znalezieniu w googole helpa co zrobić żeby TV widział się z ampi, dźwięk się pojawił ale co jakiś czas przerywa i widać na wyświetlaczu, że tak jakby znów dopiero wykrył sygnał i dalej działa jakiś czas. Czy ktoś wie czemu sie tak dzieje?
 

Przemek_PC

New member
Jeśli kupuje się głośniki o katalogowej skuteczności 86dB/1W a w rzeczywistości pewnie trochę mniej to niestety trzeba odkręcić gałkę wzmacniacza aby coś było słychać. Czego się spodziewałeś po głośniczkach o średnicy 75mm ?
 

mefihl

New member
Z tym sobie już poradziłem, problem został z tym losowym przerywaniem dźwięku. Specjalnie cofałem film czy występuje w tym samym miejscu, ale efekt jest losowy. Nie wiem czy to TV przerywa sygnał przez ARC, nie wyrabia czy coś. Proszę o pomoc.
 

mefihl

New member
Nie mam BR ;), chyba sobie poradziłem ustawiłem audio na Direct i jak narazie nie nic nie przerywa, mam nadzieje, że w tym był problem.

Edit: Niestety nadal przerywa, z czego to może wynikać?
 
Ostatnia edycja:

doco

New member
Witam po pół roku zastanawiania zanabyłem 609.
Na początku byłem zawiedziony, nawet bardzo po podłączeniu do HKTS 60,
ale z każdym kolejnym ruchem uśmiech się pojawiał i powiększał, po kalibracji
i ustawieniu parametrów pod siebie jest super. No może głośność max nie powala
na kolana, ale na imprezie potańczyć można.

Mam pytanie natury technicznej,
otóż nie posiadam BL i filmy odtwarzam głównie z maca, przy pomocy VLC,
są to przede wszystkim pliki HD głównie z dźwiękiem zakodowanym w pliku.
Mac po HDMI nie puszcza audio (beznadzieja!) to podłączyłem dźwięk optykiem.

Teraz najważniejsze, po ustawieniu w VLC urządzenia audio zewnętrznego, amplituner
sam przełącza się na odpowiedni format dźwięku, rozumiem że format kodowania który wybiera
ampli jest najodpowiedniejszy ???

Zastanawia mnie to gdyż po automatycznym
wybraniu tego formatu nadal istniej możliwość przełączania na inny.

Z góry dziękuje za odpowiedź

P.S.
Mam też pytanie dotyczące ustawień addusey,
czy po kalibracji głośników dokonując ręcznych korrekt w
ustawieniach audio kalibracja automatyczna resetuje się czy
te poprawki są tylko dodawane to tych obliczonych przez owy system.
Pytam gdyż chciałem dodać równo po parę dB na każdy kanał aby nieco
zwiększyć głośność.
 

ndo

New member
Z poziomem glosnosci to normalne, odkad THX doszedl do tych modeli maja szersza skale glosnosci aby mozna bylo sobie ja lepeij skonfugurowac do danego pomieszczenia. w kazdym amplitunerze mozesz zminiac przypozadkowany z automatu rodzaj dekodera czy formy odtwarzanego dzwieku
 

marco06

New member
Witam,
też mam dylemat pomiędzy Denonem a Onkyo, (80/20 muzyka/kino), słucham głównie jazzu i trochę rocka. Pokój ok 30m2. Kolumny o jakich myślałem to Jamo s606, ale po długich lekturach forum, skutecznie mi je wybito z głowy, sugerując raczej 506... Macie jakieś propozycje, zależy mi by ładnie grały muzykę, kino jest mniej ważne. Wolę dźwięk ciepły z miłym basem, ale by też nie zgubić całkowicie góry.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam,
też mam dylemat pomiędzy Denonem a Onkyo, (80/20 muzyka/kino), słucham głównie jazzu i trochę rocka. Pokój ok 30m2. Kolumny o jakich myślałem to Jamo s606, ale po długich lekturach forum, skutecznie mi je wybito z głowy, sugerując raczej 506... Macie jakieś propozycje, zależy mi by ładnie grały muzykę, kino jest mniej ważne. Wolę dźwięk ciepły z miłym basem, ale by też nie zgubić całkowicie góry.

No to albo wzmacniacz stereo + para kolumn i wtedy brzmienie kilka klas lepsze od amplitunera. Albo jesli chcesz jednak amplituner z 5 kolumnami i subwooferem aby poczuc kino a i muzyki posluchac w miare przyzwoitej jakosci to amplituner Harmana, Denona, Marantza te firmy w stereo brzmia przyjemniej niz ostre Yamahy czy plaskie Onkyo.
 

marco06

New member
A jakie kolumny byś polecił(w zbliżonej grupie cenowej), załóżmy pod Denona 1912, skoro Jamo s606, nie są najlepiej oceniane do muzyki?

Do takiego pomieszczenia to skup się na większych i lepszych kolumnach, ampli podobne.

Jakie byś więc polecił w zbliżonej cenie do Jamo s606 ?

Jeśli głównie muzyka to tylko wzmacniacz stereo. Napisz jaki masz budżet na całość?

Czy ten np. Denon będzie na prawdę tak słabo grał, nie chciałbym całkowicie zrezygnować z kina (mam już w ścianie poprowadzone kable do tylnych głośników :-?) Bo z tego co wiem, to do wzmacniacza nie da się podłączyć 5 głośników?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie bedzie, zalezy czego sie oczekuje. Trzeba powiedziec wprost ze wzmacniacz stereo zapewnia naprawde super brzmienie muzyki ale ogranicza tylko do stereo. Ja mam AVR 1910 i ze stereo jestem zadowolony bo jest naprawde przyzwoite. Onkyo raczej nie polecam do muzyki, Denon ma brzmienie w miare wyrownane z akcentem na gore pasma, Harman znowu jest cieply i basowy a gore ma lekko wycofana.

Co do kolumn to Jamo fakt, zadna rewelacja ale za ta cene to ciezko bedzie znajsc cos o wiele lepszego. W miare dobre kolumny zaczynaja sie od 1500-2000 za pare i tu mozemy zasugerowac cos z Roth Audio, Dali, moje JBL Studio tez byly relatywnie tanie jak na swoje brzmienie ale sa juz niedostepne a nowa seria ma cene z kosmosu.
 

marco06

New member
Pozostanę więc przy Denonie 1912, a co do kolumn to muszę dozbierać.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry