OLED55CX3 jako ekran do PC i PS5

SonGoku920

New member
Mam telewizor LG OLED CX 55 i po prawie 2 miesiącach użytkowania nie ma wypaleń a z racji tego że miałem dużo wolnego używałem telewizora prawie non stop. Grałem poprzez konsolę xbox series x, komputer oraz oglądałem filmy i anime jak leci nie raz telewizor chodził 12 godzin dziennie z przerwami.

Jedyne do czego nie używam tego telewizora to do przeglądania internetu oraz typowego użytkowania komputera czyli korzystania z jakiś programów i instalacji gier.

Przeglądałem fora internetowe na temat wypaleń i tak są użytkownicy którym się to zdarza ale jest też wiele użytkowników którzy piszą że używają non stop telewizora 4 lata do wszystkiego i nic im się nie wypaliło.

Test HDTV związany z wypaleniami OLED: https://www.youtube.com/watch?v=SlP2kwNqXNA&t=66s

Gościu puszczał 3 kanały non stop przez 20 godzin dziennie przez pół roku i nic mu się nie wypaliło.
 

pantomima

Banned
Niektórym nawet łopatą do głowy tego nie nałożysz, choć nie wiem jak bardzo byś chciał.
Jednak warto o tym wspominać, ponieważ duża część potencjalnych klientów nie jest podatna na te idiotyzmy rozrzucane głównie przez " technologicznych dziadów " .
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Macie rację panowie.
Ale fakt faktem coś tam się komuś wypaliło i całkowicie tego negować nie można.
U mnie na plazmie przez 12 lat tez się nic nie wypaliło, teraz nadal używa jej mój ojciec i też mega zadowolony. Innym na plazmach też się coś kiedyś wypalało i również tego nigdy nie negowałem.
 

SDman

Banned
Moim zdaniem na ocenę trzeba czasu i jak dla mnie miarą jest brak gwarancji.
Szkoda, że tak mało osób zabiera głos po 3-4 latach używania OLED`a.
Oczywiste są również warunki eksploatacji.
 

maciek26

New member
A jak jest z gwarancją? Producent wymienia panel jeśli się wypali? Można jakoś dokupić gwarancję? Też oglądałem ten materiał gdzie gościu puszczał 20h na dobę kanały i nie było śladu wypalenia. Dla tego rozważam zakup bo zastanawiam się czy ta legenda w 2021 roku po tylu latach się sprawdza.

Rodzicom kupiłem plazmę 12 lat temu.. TVP Sport i inne kanały lecą cały czas i nie widać nic.

Wiadomo monitor do pracy to statyczny obraz ale czym to się różni od ciągłego oglądania TV z logiem kanału? Niczym
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Teoretycznie niczym ale w systemie Windows podczas pracy nawet nie będziesz zwracał uwagi jak długo go wyświetlasz a na kanałach tv albo poleci reklama albo sam zmienisz program co jakiś czas. Dodatkowo w Windows jest o wiele więcej statycznych ikon itp i oleda pod pc to ogromne ryzyko. Wszystko zależy od tego co będziesz robił na pc bo jak większość praca na programach to ja oleda nie polecam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A czym się różni pasek start od logo trwam u babci która ogląda swojego ukochanego księdza 8h?
Ukochany ksiądz babci się cały czas porusza i wszystko z nim na ekranie, jak babcia wyskoczy na dłuższe posiedzenie do kibelka to się co najwyżej logo jej wypali a jak Ty wyskoczysz przy PC to masz cały ekran statyczny, nie tylko sam pasek - owszem są wygaszacze ekranu itd. ale zawsze to niekorzystniej.
 
Do góry