OLED55CX3 jako ekran do PC i PS5

maciek26

New member
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem OLEDa - OLED55CX3
Ekran służyłby w większości do pracy na PC, grania na konsoli i multimediów pokroju YT.
Oczywistym jest że zastanawiam się nad tym, czy ekran taki nadaję się do tego przeznaczenia..
Wiem że wypalanie jest znacznie ograniczone w nowszych generacjach TV ale czy na tyle, aby sprawdziło się to w codziennym użytkowaniu?

Są może jakieś zabezpieczenia przed wypalaniem na windowsie, poza chowanym paskiem u dołu? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebnie się obawiasz.
Wiele osób korzysta podobnie i są zachwyceni.
Nowy Philips Oled ma już zabezpieczenie specjalne przed wypalaniem.
Dla niebieskich masz specjalna ofertę z pakietem.
 

SDman

Banned
To trzeba wiedzieć i mieć świadomość, że może się to przytrafić (oczywiście szybciej na statycznych obrazach paskach info itp.) ale nie tylko potrafią również powstać tzw. plamy w dowolnym miejscu.
Na gwarancji powinni wymienić i to byłoby szczęście, gorzej jak po 3-4 latach produkt na elektrośmietnik lub na części za grosze.
 

SDman

Banned
No tak zmienił ogłoszenie :) Pierwotnie chciał pogonić z wypaloną, ale mu wymienili.
"Matryca została wymieniona 11.03.2021r. przez serwis LG. Wymieniona matryca posiada jeszcze dwa lata gwarancji."
Tutaj -brawa dla LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś sięgać już po nowe modele :
- LG 55C1
- Philips Oled 856
Mają wiecej zabezpieczeń, a Philips ma system anty wypaleniowy zamontowany.
Tym bardziej, że są już w nowym programie dla niebieskich członków forum, gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

Michu30

New member
Jeżeli oled pod PC to odpuść pasek windows 10 nie chowa się do końca niestety a zostaje jeden czy dwa piksele linii paska startu windows. Dodatkowo pod pc masz od groma ikon i pasków stałych, których za chiny ludowe nie unikniesz. To samo do gier na konsoli oled może i daje obraz zajebisty ale wszystkie te gadki o zabezpieczeniach matryc przed wypaleniami to bujdy a sami producenci w instrukcji ostrzegają przed niewłaściwym używaniem tv. Jak pod PC to tylko LCD na dłużej ci wystarczy a oled 12 do 24 miesięcy i będzie trzeba raczej wymieniać jak większość czasu będziesz spędzał przy PC. Taka jest prawda niestety. W sieci jest pełno niezadowolonych ludzi, którym oledy się powypalały przy używaniu pod PC więc no. Ja też się zastanawiałem nad oledem właśnie do PC ale odpuściłem przeanalizowałem sobie koszta i możliwość wystąpienia usterek z matrycą i jednak to nie opłacalny zakup, pierwotnie celowałem w LG CX 55 ale wybrałem jednak XH90 może nie ma idealnej czerni ale też jest bardzo dobrze no i zero zmartwień o wypalenia.
 

maciek26

New member
W ofercie 2021 będzie chyba Sony X90J w wersji 50'??? Wiadomo jaka będzie cena? @kiki jest w programie dla niebieskich?
Kiedy premiera?
 

Michu30

New member
Na premierę ceny będą raczej duże tak jak to było z modelami na 2020 rok Pamiętam jak xh90 w maju kosztował 5600 zł lub 5700 zł zaraz po premierze a to zwykły LCD. To w tym przypadku może też być podobnie albo drożej.
 

pantomima

Banned
Nawet osoby, które używają TV sporadycznie mają się czego obawiać, ot taka technologia.

Tak wyglada wlasnie opinia człowieka, którego wiedza użytkowa
zatrzymala sie w roku 2013 na modleu plazmy st60 , człowieka ktorego wiedza użytkowa nowoczesnych wyświetlaczy, w tym przypadku oledów jest równa 0 .

Sam posiadam oleda lg e9 i oglądam na nim praktycznie wszystko już od ponad roku . Czasto są to materiały z mocno świecącym logo programu .Równie dużo gram korzystając z konsoli ps4 i na chwilę obecną po często kilku godzinach korzystania z tv nie zauważyłem nawet powidoków.

Kiedyś przed zakupem oleda sam byłem bardzo sceptyczny i obawiałem się tych powidoków,
ponieważ oprócz oleda mam jeszcze 2 plazmy g30 vt60 i doskonale rozumie temat wypaleń.

Z racji tego doświadczenia i opisów krążących w sieci bałem się tego zjawiska , choć nigdy nawet przez chwilę nie wykluczyłem zakupu tv z tego typu matrycą, ponieważ genialny obraz oled wręcz mnie zahipnotyzował.

Teraz juz po dluzszym okresie czasu użytkowania e9 mogę stwierdzić, że zjawisko wypaleń w oledach choć się zdarza,to jednak w dużym stopniu jest to mocno nadmuchany temat , głównie przez tzw."technologicznych dziadów " których jedyna styczność z tą technologią to sklepowa półka.

Z całą pewnością oled ,to nie jest dobry pomysł na monitor .

Korzystanie z oleda jako telewizora jest zupełnie czymś innym niż wykorzystanie go w roli monitora komputerowego i sam odradzał bym taki zakup .
Monitor to zupełnie inny czas pracy jak również rodzaj wyświetlanego materialu i najlepsze zabezpieczenia nie uchronią nas przed często kilkunasto godzinnym wyświetlaniem obrazu statycznego.

Oled to genialny obraz !
Sdman to z kolei totalny dyletant, laik który nie dojrzał jeszcze do tej technologii. W zasadzie to do żadnej innej dostępnej na rynku , ponieważ co podkreślę raz jeszcze , z wiedzą użytkową utkwil w 2013 roku przy starej plazmie , pomimo to jego stopka brzmi zarazem bardzo poważnie i odważnie .Jeszcze mocniej wybrzmiewają jego opinie,które nie są poparte nawet minimalnym doświadczeniem w praktyce a są tylko i wyłącznie cytowaniem frazesów zaczerpniętych z sieci .

Nie jest ani sprzedawcą rtv, nie jest serwisantem , nie zajmuje się również profesjonalną kalibracją wyświetlaczy.

Czy warto więc brać pod uwagę jego dywagacje na poważnie, proszę ocenić samemu .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Ty jesteś jednak niespełna rozumu.


Rozumie, że ten ograniczony przykład riposty z twojej strony , to nic innego jak mechanizm ucieczki przed jak widać mocno już sflaczałym balonikiem własnego ego .

Żałosna reakcja na podbudowanie własnej wartości, ale domyślam się , że to jedyny sposób obrony przed tym , co Cię dotknęło...

Trzymam kciuki za Ciebie i pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:
Do góry