OLED Top z 2018 czy sredniak z 2021?

Przemek06

New member
Cześć, mam pytanie czysto techniczne, od dłuższego czasu szukam oleda, znalazłem ciekawy model z 2018r nowy, i tu rodzi się pytanie, jeśli to był topowy model na okres 2018/19 to jak bardzo będzie odstawał od takiego średniaka z 2021? A może nadal będzie go przebił? 🤔

Już na pierwszy rzut idzie matryca 120hz z 2018 i 60hz z 2021.

Modelami rozważanymi to Toshiba 55x9863DG oraz LG 48A13
 

pejotwroc

New member
Najpierw się upewnij że ten telewizor z roku 2018 jest naprawdę nowy. Szansa że tak jest to może 1 procent. Najczęściej są to fabryczne refurby lub co gorsza chińskie odnowione. Lub powystawowy. Teksty w stylu leżak magazynowy włóż między bajki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisał kolega wyżej. Zachowaj bardzo dużą ostrożność w kupowaniu Oleda z 2018r.
Co do podanych modeli to akurat LG 48A13, chyba najsłabszy ze stajni LG...
 

Przemek06

New member
Tak wiadomo zdrowy rozsądek przede wszystkim. Chodzi mi przede wszystkim o dywagacje czysto techniczne. Czy jest jakiś diametralny przeskok między takimi modelami czy tylko marketing.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ale trzyletni model to już może być problem ze wsparciem. Druga sprawa porównywanie modelu topowego z innym z najniższej serii to tak średnio.

Tylko pytanie na ile podany przez Ciebie model to topowa sztuka? Odtwarza on HDR10, Dolby Vision? Dźwięk DTS, Dolby Atmos?
 

pejotwroc

New member
55 cali i 48 cali. Sam sobie powiedz na jakim ekranie będzie ci się fajniej oglądało.
Tak patrzę na ten topowy model i dla mnie to żaden top. Raczej taki LG C1. Do serii LG G dużo mu brakuje.
 
Ostatnia edycja:

Przemek06

New member
Ale trzyletni model to już może być problem ze wsparciem. Druga sprawa porównywanie modelu topowego z innym z najniższej serii to tak średnio.

Tylko pytanie na ile podany przez Ciebie model to topowa sztuka? Odtwarza on HDR10, Dolby Vision? Dźwięk DTS, Dolby Atmos?

Jedno forum ma o nim 18stron i wypada on bardzo dobrze, co do dźwięku nie jestem pewien, ale HDR i dolby vision ma. Jedynie przy graniu ma 45ms laga, ale to jeszcze jest na granicy.

Co do drugiego pytania, 55 może być duże, a 48 miałem LCD i był lekko za mały �� ale ciężko coś dorwać, a szukam drugi miesiąc �� i już powoli ręce opadają, robiłem rozeznanie w sklepach i po prostu nie chce już LCD.

55 cali i 48 cali. Sam sobie powiedz na jakim ekranie będzie ci się fajniej oglądało.
Tak patrzę na ten topowy model i dla mnie to żaden top. Raczej taki LG C1. Do serii LG G dużo mu brakuje.

O dziękuję, trochę mi to też pomogło, bo nie wiedziałem z czym go tak sensownie porównać. No coś czuję, że ciężko będzie znowu coś wybrać. Znalazłem jeszcze jakiś model Metz za 3700, ale o nim to już kompletnie nic nie wiadomo. Oprócz tego, że to model na 2021
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie szukaj żadnych wynalazków! Szukaj znanych marek typu LG, Sony, Panasonic, Philips. Górna półka to np. wspomniany wyżej LG G1.
I 55 cali to minimum. Jak finanse pozwolą szukaj 65.
 

Przemek06

New member
Na chwilę obecną dozbierałem do 4500, pozbyłem się konsoli jednej :) Wskoczyła promocja na B1 od LG, oraz znalazłem w okolicy używanego CX, używany 4msc od września 2021 z fakturą i przedłużona gwarancja, mogę go odebrać za 3500zł. Zależy mi na opcjach dla gracza, bo chciałem wziąć Philipsa, ale on nie ma wsparcia g sync jak LG. Znowu mam mętlik w głowie :D
 

Przemek06

New member
TV odebrany, zrobiłem testy polecane przez inne forum z Polską w nazwie i jedyne co zauważyłem to bardzo skromny banding, Telewizor ma trzy miesiące, pilot nawet ryski nie załapał, a i znalazła się jeszcze folia na tyle obudowy. Z Zakupu jestem bardzo zadowolony, sprzedający też nie wydawał się cwaniakować, oraz udostępnił mi wszystkie dokumenty posprzedażowe. no może jeden minus zakup był na firmę, aczkolwiek przedłużona gwarancja jest do 2024, ale nie wiem czy obejmuje mnie po odkupieniu TV. Będzie dobrze :) w końcu ze spokojem zakup telewizora uważam za zamknięty. A przeszkód po drodze było dużo. Dziękuję za pomoc, i obym nie musiał wracać z problemami :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to niech Ci sluży. Teraz ciesz się dobrym obrazem. Tak przy okazji możesz skorzystać z promocji Apple TV dla LG trzy miesiące gratis - bardzo dobra jakość obrazu. Do tego jest też Prime Video za 49 zł na rok. Grzech nie skorzystać.
 
Do góry