OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

mieszko0680

New member
Witam

No i kości zucone na stół dziś zamowiłem panasa jutro odbiór mam nadzieje ze nie bede żałował tak jak z philipsem na początku było super po roku dobrze a po dwóch d..a
 

mieszko0680

New member
Po profesionalnej kalibraci philips pfs8109 bylo super ambilight dodam że aż trztero strony rewelacja zachwyt pełną gębą a po roku zaczeło sie wyłączanie z kontaktu raz na tydzien potem częściej a tak po dwóch latach zaczęła klatkowac matryca itd. I od teraz tv ma mi służyć tylko do ogladania a androida mam w tablecie i mi to wystarczy 😊
 

SRN233

Member
Zdjecie już wrzucałem pod moim postem z dnia 26-11-2018, 20:37 (na pewno tam było i jest:)) - piksel na dole w prawym dolnym rogu.
A czy ten piksel widać zawsze na czerwonym tle niezależnie co oglądasz czy tylko na konkretnym materiale/źródle?



Gram ostatnio trochę w RDR2 i tam jest mnóstwo czerwonego, szczególnie przy uruchamianiu i nie zauważyłem tego u siebie.


P.S. jakbyś mógł zrobić zdjęcie żeby było widać całą ramę TV i ten piksel
 

Adarotth

New member
A czy ten piksel widać zawsze na czerwonym tle niezależnie co oglądasz czy tylko na konkretnym materiale/źródle?



Gram ostatnio trochę w RDR2 i tam jest mnóstwo czerwonego, szczególnie przy uruchamianiu i nie zauważyłem tego u siebie.


P.S. jakbyś mógł zrobić zdjęcie żeby było widać całą ramę TV i ten piksel

Przepraszam, ale to jest nie wykonalne, bo żeby zobaczyć piksel musisz mieć praktycznie nos przy matrycy.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Media Markt telewizor OLED Ultra HD firmy Panasonic TX-55FZ800E jest w cenie promocyjnej
6998 zł + 13 kart podarunkowych po 50 zł do sklepu Carrefour . 65"-tka jest w cenie 10899 zł + 21 kart podarunkowych po 50 zł do sklepu Carrefour .(zdaje się , że karty podarunkowe do 12 grudnia 2018 włącznie)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
OK szanowni państwo, TV jest sprawny i bez wad, te paski, o których mowa są we WSZYSTKICH oledach. Byłem w sklepie i oglądałem na wystawie telewizory i w każdym jednym TV oled pojawiały się owe paski i tu kwestia w stronę usera @accu - Twój błąd - pytałem jak pisałeś kilka postów wyżej, że przesuwu pixela nie zauważysz. Owszem, zauważysz i to gołym okiem i to jest właśnie ów "przesuw pixela", o którym mowa . W LG ta opcja nazywa się "przesunięcie obrazu" w Philips nie wiem bo nie dokopałem się do ustawień. Sony nie mieli na wystawie więc sprawdzić nie mogłem, ale na bank ma to samo.

Witam uprzejmie,
Tak , ja mogę się mylić , ale .. ? Proszę może zapoznać się jakie zdanie w tym temacie mają testujący telewizory OLED
firm Sony i LG . Poniżej podaję linki :
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a9f/settings
Proszę przeczytać rozdział : Ustawienia panelu eksperta .



https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings
Proszę przeczytać rozdział : Ustawienia panelu OLED .


BTW , i jeszcze jeden link dotyczący tego tematu :
https://www.tabletowo.pl/co-kazdy-powinien-wiedziec-o-wypaleniach-matryc-oled-w-telewizorach/



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
OK szanowni państwo, TV jest sprawny i bez wad, te paski, o których mowa są we WSZYSTKICH oledach. Byłem w sklepie i oglądałem na wystawie telewizory i w każdym jednym TV oled pojawiały się owe paski i tu kwestia w stronę usera @accu - Twój błąd - pytałem jak pisałeś kilka postów wyżej, że przesuwu pixela nie zauważysz. Owszem, zauważysz i to gołym okiem i to jest właśnie ów "przesuw pixela", o którym mowa . W LG ta opcja nazywa się "przesunięcie obrazu" w Philips nie wiem bo nie dokopałem się do ustawień. Sony nie mieli na wystawie więc sprawdzić nie mogłem, ale na bank ma to samo.

Witam uprzejmie,
Tak , ja mogę się mylić , ale .. ? Proszę może zapoznać się jakie zdanie w tym temacie mają testujący telewizory OLED
firm Sony i LG . Poniżej podaję linki :
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a9f/settings
Proszę przeczytać rozdział : Ustawienia panelu eksperta .



https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings
Proszę przeczytać rozdział : Ustawienia panelu OLED .


BTW , i jeszcze jeden link dotyczący tego tematu :
https://www.tabletowo.pl/co-kazdy-powinien-wiedziec-o-wypaleniach-matryc-oled-w-telewizorach/



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Wszystko fajnie, tylko jaki cel miał ten post? Wstawienie ustawień dla LG i Sony i co poza tym?


Pisałeś, że przesuwu pixela nie zobaczysz - owszem nie zwraca się na to uwagi podczas tradcyjnego oglądania TV, ale to, że na ekranie z lewj strony po 15m masz 1,5cm czarnego paska z po prawej jest go 0,7 i analogicznie po ok. 30m zmiana stron - pisałem, że widać to zjawisko na wszystkich OLED bo to mechanizm obronny, więc kompletnie nie rozumiem co miałeś na myśli wrzucając te linki, które de facto opisują to co podałem.
 

accu

New member
Bez reklam
Wszystko fajnie, tylko jaki cel miał ten post? Wstawienie ustawień dla LG i Sony i co poza tym?


Pisałeś, że przesuwu pixela nie zobaczysz - owszem nie zwraca się na to uwagi podczas tradcyjnego oglądania TV, ale to, że na ekranie z lewj strony po 15m masz 1,5cm czarnego paska z po prawej jest go 0,7 i analogicznie po ok. 30m zmiana stron - pisałem, że widać to zjawisko na wszystkich OLED bo to mechanizm obronny, więc kompletnie nie rozumiem co miałeś na myśli wrzucając te linki, które de facto opisują to co podałem.

Witam uprzejmie,
A taki , że testujący te telewizory OLED napisali , że działanie funkcji przesuwu piksela jest niezauważalne . Cytuję" The first is Panel Shift , which shifts the screen by few pixels . (this is not noticeable)" - Pierwsza to przesunięcie panelu , które przesuwa ekran o kilka pikseli( to nie jest zauważalne) . Widzę , że nie zapoznałeś się z testem rozdziałów , co napisali testujący . :-|
A polski redaktor pisze cytuję" Jednym z podstawowych zabezpieczeń stosowanych w matrycach OLED przez czterech wymienionych producentów jest ruchomy piksel . Mechanizm ten działa automatycznie , przesuwając
wyświetlany materiał w zależności od modelu TV nawet o kilka pikseli-proces jest niezauważalny dla widza" .Tyle tytułem odpowiedzi .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Witam uprzejmie,
A taki , że testujący te telewizory OLED napisali , że działanie funkcji przesuwu piksela jest niezauważalne . The first is Panel Shift , which shifts the screen by few pixels . (this is not noticeable) - Pierwsza to przesunięcie panelu , które przesuwa ekran o kilka pikseli( to nie jest zauważalne) . Widzę , że nie zapoznałeś się z pełnym testem rozdziałów , co napisali testujący . :-| Tyle tytułem odpowiedzi .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Widzisz mylisz się bo zapoznałem się i to najwidoczniej Ty nie zapoznałeś się ze zdjęciami, które tu wrzucałem nawet z linijką po lewej i prawej stronie, które ewidentnie obrazuje to o czym jest mowa czyli przesuw pixela. Po wyłączeniu opcji "przesuw pixela" w menu efekt nie występuje.


Dodatkowo w sklepie na każdym jednym telewizorze z panelem oled to zjawisko się dzieje i widać je na każdym. Jest oczyiwstym, że nie ogląda się TV z linjką w ręku, ale proszę nie mówić, że tego nie widać bo widać bo potwierdzają moje zdjęcia (i oczy). Owszem nie widać tego jak się przesuwa, bo pasek o szerokości ok. 0,8cm który tworzy się ok. 15m jest faktycznie nie do zauważenia w normalnych warunkach, ale nie o tym tutaj jest mowa.



Nadal masz zamiar się kłócić?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Widzisz , mam inne spojrzenie na funkcję działania przesuwu piksela . Gdyby proces ten był
widoczny podczas oglądania , kto kupiłby telewizor OLED ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SRN233

Member
Chwila, moment, nie odwracaj teraz kota ogonem.
Skoro jak mówisz jest to niewidoczne to jakim cudem zrobiłem zdjęcia czegoś czego nie widać?


Przeczysz sam sobie.
 

SRN233

Member
Nie ma co kruszyć kopii, przesuw pixela w codziennym użytkowaniu jest niewidoczny dla widza, ale nie, że jest całkiem niewidoczny.


Najbardziej to mi chodziło o kwestię, że zarzuciłem Ci coś bezpodstawnie.


Moim zdaniem temat został wyczerpany.
 

accu

New member
Bez reklam
Chwila, moment, nie odwracaj teraz kota ogonem.
Skoro jak mówisz jest to niewidoczne to jakim cudem zrobiłem zdjęcia czegoś czego nie widać?


Przeczysz sam sobie.

Witam uprzejmie,

Nie rozumiesz działania funkcji przesuwu piksela . Nic na to nie poradzę . :-|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SRN233

Member
I widzisz, cały czas zarzucasz mi, że jestem taki głupiutki a sam nie odpowiesz skąd te paski na tych zdjęciach które wrzuciłem? Bo to jest właśnie efekt przesuwu pixela - i nie potrafisz nie wiedzieć czemu, że tak jest.



Zamiast przyznać rację - lub udowodnić, że nie to mi mówisz, że ja nie rozumiem.


Rozumów nie pozjadałem ale wrzucasz jakieś linki, piszesz, że nie rozumiem na czym to polega a piszę wyraźnie, że po wyłączeniu w menu opcji "przesuw pixela" efekt nie występuje w ogóle (czyt. nie pojawiają się czarne paski po bokach ekranu).




Podejrzewam, że nawet nie widziałeś zdjęć, o których mówię. Ale OK - przyjmijmy stanowisko, że ja się nie znam itd. a Ty jesteś super specem.
 
Do góry