oled nowe modele sierpień 2015

ambra

New member
promocyjna cena na Flat oled tv

Witam

Święta niedługo, więc najlepszy czas na zakupy teraz, nowa atrakcyjna cena na płaski oled 55" ., 3499€

Unsere Angebote in Hamburg-Harburg

Płaski,ekran ,oled,świetny do powieszenia na ścianie, 4k,HDR,HDMI 2,0, dvb-t2 ,i inne

Jak dla mnie zbyt tradycyjny,płaski jak kartka papieru,patrząc z boku można się pomylić z zasłoną ,haha

Pozdrawiam
 

pantomima

Banned
Ambra - aby cieszyc sie pozytywnym efktem zakrzywienia potrzebny jest naprawde duzy ekran , do tego ogladany z optymalnej odleglosci .
W przypadku mmiejszych przekatnych krzywizna jest bez znaczenia .
55" raczej nie spelnia tego warunku , nie zacieszaj tak .

Miec cos co tylko w teorii sie sprawdza to wcale nie az taka frajda .
Pohamuj entuzjazm .
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Ja się już przyzwyczaiłem do swojego ekranu, i kiedy patrzę na płaski oled to wydaje mi się taki " staroświecki" , kwestia gustu. Kiedyś była moda na wieszanie tv na ścianie, lub nad kominkiem jak w Stanach się zdarzalo.,Dziś tv musi mieć swoją szafkę lub stolik z ilumin.,wyposażony w modny Soundbar, też dekodery, i inne pierdy.,Lekko zakrzywiony wygląda dostojnie i nowocześnie. ,Co do wielkości ,taki chciałem ,taki kupiłem, nie ma też takiej teorii ,aby przy 2,5m oglądania potrzebny byl większy ekran,niż 55"., U mnie zakrzywiony ekran sprawdza się wyśmienicie, i nie wymieniłbym już na płaski ,nawet gdyby mi ktoś doplacał.,Cenę na płaski oled w promocji podałem jako ciekawostkę 1500€ niżej od czasu premiery 2m-ce temu.,choć z pewnością niedługo będą jeszcze tańsze. ,Co do porównania płaskiego ekranu z kartką papieru czy zasłoną to raczej komplement dla wytwórcy,że potrafił stworzyć takie dzieło, .tv jest taki cienki z boku,że prawie go nie widać. ,dla mnie też rewelacja, ale wolę lekko zwiewny, zakrzywiony, z wyglądu jak przyjazny serdeczny uśmiech.,pantomima ma teorie ,ja tv.
pozdrawiam☺
 

pantomima

Banned
Ja się już przyzwyczaiłem do swojego ekranu, i kiedy patrzę na płaski oled to wydaje mi się taki " staroświecki" , kwestia gustu. Kiedyś była moda na wieszanie tv na ścianie, lub nad kominkiem jak w Stanach się zdarzalo.,Dziś tv musi mieć swoją szafkę lub stolik z ilumin.,wyposażony w modny Soundbar, też dekodery, i inne pierdy.,Lekko zakrzywiony wygląda dostojnie i nowocześnie. ,Co do wielkości ,taki chciałem ,taki kupiłem, nie ma też takiej teorii ,aby przy 2,5m oglądania potrzebny byl większy ekran,niż 55"., U mnie zakrzywiony ekran sprawdza się wyśmienicie, i nie wymieniłbym już na płaski ,nawet gdyby mi ktoś doplacał.,Cenę na płaski oled w promocji podałem jako ciekawostkę 1500€ niżej od czasu premiery 2m-ce temu.,choć z pewnością niedługo będą jeszcze tańsze. ,Co do porównania płaskiego ekranu z kartką papieru czy zasłoną to raczej komplement dla wytwórcy,że potrafił stworzyć takie dzieło, .tv jest taki cienki z boku,że prawie go nie widać. ,dla mnie też rewelacja, ale wolę lekko zwiewny, zakrzywiony, z wyglądu jak przyjazny serdeczny uśmiech.,pantomima ma teorie ,ja tv.
pozdrawiam


Wiesz , pewnych rzeczy nie oszukasz ,nawet na sile .
Zrozum lub chiciaz postaraj sie zrozumiec ze pewna proporcja musi byc zachowana - sosunek odp wielkosci do odleglosci to warunek konieczny. W przypadku malej przekatnej efekt bd mizerny tak jak w Twoim przypadku .
Utwierdzanie sie w bzdurnych stereotypach nie spoteguje wrazenia jakie oddaje krzywizna tv z srednia przekatna .
Tak'samo jak w przypadku krzywizny dotyczy to rowniez efektu 3d.

Pozdrawiam i gratuluje ..... niekonczacego sie wybuchu entuzjazmu wywolanego zakupem tv .
Nie glaskaj juz tak tego oleda bo jeszcze zakwitnie ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera to co chce i to jest najpiękniejsze.
Zakrzywiony ma swoje problemy i dlatego nawet gdyby ktoś dopłacał.
Chyba że gratis....
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja się już przyzwyczaiłem do swojego ekranu, i kiedy patrzę na płaski oled to wydaje mi się taki " staroświecki" , kwestia gustu. Kiedyś była moda na wieszanie tv na ścianie, lub nad kominkiem jak w Stanach się zdarzalo.,Dziś tv musi mieć swoją szafkę lub stolik z ilumin.,wyposażony w modny Soundbar, też dekodery, i inne pierdy.,Lekko zakrzywiony wygląda dostojnie i nowocześnie. ,Co do wielkości ,taki chciałem ,taki kupiłem, nie ma też takiej teorii ,aby przy 2,5m oglądania potrzebny byl większy ekran,niż 55"., U mnie zakrzywiony ekran sprawdza się wyśmienicie, i nie wymieniłbym już na płaski ,nawet gdyby mi ktoś doplacał.,Cenę na płaski oled w promocji podałem jako ciekawostkę 1500€ niżej od czasu premiery 2m-ce temu.,choć z pewnością niedługo będą jeszcze tańsze. ,Co do porównania płaskiego ekranu z kartką papieru czy zasłoną to raczej komplement dla wytwórcy,że potrafił stworzyć takie dzieło, .tv jest taki cienki z boku,że prawie go nie widać. ,dla mnie też rewelacja, ale wolę lekko zwiewny, zakrzywiony, z wyglądu jak przyjazny serdeczny uśmiech.,pantomima ma teorie ,ja tv.
pozdrawiam☺
Jeśli już, to staroświeckim można nazwać zakrzywiony właśnie panel OLED, bo płaski udało im się wypuścić później.
Zakrzywiony ekran mógłby mieć sporo zalet tylko w jednym przypadku. Gdy ogląda go osoba siedząca centralnie ( czyli tylko jedna) i dodatkowo w ,, ogniskowej'' tego ekranu.
Wtedy zaletą takiej cykloidy jest to, że do każdego punktu ekranu mielibyśmy taką samą odległość.
Ale ten warunek w 99,99% przypadków nie jest spełniony i zalety zakrzywionego ekranu o którym piszą producenci znikają a zostają głównie wady.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kiedyś była moda na wieszanie tv na ścianie, lub nad kominkiem jak w Stanach się zdarzalo.,Dziś tv musi mieć swoją szafkę lub stolik z ilumin.,wyposażony w modny Soundbar, też dekodery, i inne pierdy.
Nieprawda.
W pokoju kinowym z prawdziwego zdarzenia, TV musi wisieć.
Nie da się postawić TV na szafce i zmieścić pod nim kolumny centralnej. Raz że nie wejdzie a dwa że wciśnięta na siłę wyglądałby fatalnie.
Soundbary to tanie i kiepskie rozwiązanie. Na 100% nie jest godne towarzystwo dla jakości obrazu z OLED-a. Jak zwracamy uwagę na jakość obrazu to i jakość dźwięku nie powinna nam być obca.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Znacie już pewnie zapis z instrukcji tyczący się wypalania pikseli w OLED:
,,Na panelu mogą być widoczne czarne i/lub jasne kolorowe punkty o wielkości 1 ppm. Nie oznaczają one uszkodzenia ani nie wpływa ją na jakość i niezawodność produktu.
To zjawisko występuję również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany produktu lub zwrotu pieniędzy.''
Z niej wynika spory paradoks. Mowa tam o dopuszczalnej wielkości ale jest podana jednostka 1ppm. A ppm to nie wielkość a ilość. Jeden na milion. Wygląda więc na to, że poeta nie wiedział co pisze.
Więc dzisiaj zadałem sobie trochę trudu i zadzwoniłem do LG, żeby sprawę wyjaśnić.

801545454

I dowiedziałem się jeszcze czegoś zupełnie innego. Według nich na panelu OLED 8 martwych, czarnych pikseli to jeszcze jest norma. Dopiero 9 będzie uznane za wadę. Natomiast już nawet 1 świecący na biało badpiksel będzie podstawą wymiany. Nie wynika to z żadnego dokumentu, ale można do nich wysłać zapytanie na maila i wyślą takie potwierdzenie.
A i nie ma rozróżnienia w tej materii co do panelu FHD i 4K. Mają te same normy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To w takim razie normą niech będzie to że sami sprzedawcy Lg będą kupować te tv i pracownicy od Lg...
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Przynajmniej zapisy w k. gwarancyjnej są (nie to co u sony) i są jasne...

HQ150 jak zwykle dramatyzuje i robi z igły widły z tą ilością. Wystaczy wziąć kalkulator do ręki by sprawdzić, że:
Tv fullhd ma ~2 100 000 pikseli czyli 2~3 martwe piksele kwalifikują tv do wymiany. IMO są to bdb warunki! wskaż innego producenkta, który daje lepsze!

Zaś tv 4K posiada ~8 300 000 pikseli i zapewne stąd te deklarowane telefonicznie 8 martwych piskeli (czyli w dalszym ciągu 1 piksel na milion)

Bardziej kierowałbym się zapisami w karcie gwarancyjnej niż rozmową telefoniczną.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Przynajmniej zapisy w k. gwarancyjnej są (nie to co u sony) i są jasne...

HQ150 jak zwykle dramatyzuje i robi z igły widły z tą ilością. Wystaczy wziąć kalkulator do ręki by sprawdzić, że:
Tv fullhd ma ~2 100 000 pikseli czyli 2~3 martwe piksele kwalifikują tv do wymiany. IMO są to bdb warunki! wskaż innego producenkta, który daje lepsze!

Zaś tv 4K posiada ~8 300 000 pikseli i zapewne stąd te deklarowane telefonicznie 8 martwych piskeli (czyli w dalszym ciągu 1 piksel na milion)

Bardziej kierowałbym się zapisami w karcie gwarancyjnej niż rozmową telefoniczną.

Podałem Ci oficjalne stanowisko LG w tej sprawie. Możesz do nich zadzwonić, podałem numer, i poprosić o pisemne potwierdzenie.
Instrukcja obsługi nie mówi nic o ilości tylko o wielkości. Nie wiem, czy udało by się na jej podstawie egzekwować cokolwiek, skoro jest to zapisane bzdurnie. Nie mam w niej jasnego zapisu o dopuszczalnej ilości bad-pikseli. Stanowisko LG jest jednak jasne. 8 MARTWYCH PIKSELI TO JESZCZE NORMA.
Podaj proszę zapisy z karty gwarancyjnej bo ich nie znam. Może faktycznie są jasne w odróżnieniu od niejasnych, błędnie podanych zapisów z instrukcji obsługi, które zacytowałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Jak wszyscy, jak non stop czytam, że problem podobno nie istnieje.
Też z góry przepraszam, ale nie będziesz mi mówił kiedy mam dać sobie spokój.
Temat jak widzisz jest bardzo ciekawy i przynosi cały czas nowe informacje. Teraz czekamy np. na treść gwarancji o której pisał @pierwszyyy, a która to podobno daje w tej materii jasne stanowisko:
,,Dwa piksele i wymiana ekranu OLED FullHD.''
Warto poczekać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też tak myślę że warto więc czekamy :) A nie wiem jak teraz przy 930 nie ma czegoś takiego bo mój znajomy miał taką sytuację - pisałem o tym i w serwisie jasno powiedzieli że nie ma wymiany , byłaby jakby to był lcd.. przy oledzie sorry taki klimat mamy...
 
Ostatnia edycja:

zaz

Member
HQ150, wszyscy wiedzą, że problem istnieje, ale nie dla wszystkich jest on aż tak ważny, żeby odwieść ich od zakupu oleda - zwyczajnie chcą zaryzykować dla pięknego obrazu (tak było też na początku z plazmami i wypalaniem). Pisz o czym chcesz, ale powielanie tej samej tezy (nawet słusznej) i atakowanie każdego kto chce wyrazić odmienną opinię niż Twoja nic nie wnosi do tematu.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale ja nikogo nie zamierzam odwodzić od zakupu OLED-a.
Jakbym był ,, na zakupie'' to też bym go brał pod uwagę. Natomiast uważam, że warto poznać wszystkie za ale i przeciw żeby jak najmniej ryzykować.
I naprawdę nie atakuję nikogo. Najwyżej pozwalam sobie na retorykę na takim samym poziomie jaka została skierowana w moją stronę. Zauważ, że użyłem tylko takich określeń i słów, jakie Ty wcześniej użyłeś w swojej wypowiedzi. Atakowałeś mnie?
 
Do góry