Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

Desverger

New member
W MM cena za 65" z 8999 podskoczyła do 14999. Taka mała korekta przed Świętami w ramach promocji: "Świąteczno-noworoczny fajerwerk cenowy" :)
 

Desverger

New member
@kosa666 - Napisałeś, że nie kupiłbyś już tv bez Dolby Vision. Na jakim sygnale miałeś "opad szczęki"? :) Netflix, Blu-Ray, inne?
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Tak aktualnie pokazuje ceneo gdy wpiszesz 65C9 chociaż już MM powoli naprawia ten błąd bo jak wejdziesz z linku ceneo do MM to cena jest 8999. Mam zrzut ekranu bo aż się za głowę złapałem.
 

Desverger

New member
Zrzut z ceneo


Wrzuciłem jeszcze jako JPEG bo tamto było w PNG. Btw, pomyłka czy celowe zagranie z tą ceną?
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (17).jpg
    Zrzut ekranu (17).jpg
    20,1 KB · Wyś: 26
  • Zrzut ceneo.jpg
    Zrzut ceneo.jpg
    299,1 KB · Wyś: 39
Ostatnia edycja:

65AF8

New member
Witam serdecznie,
Podłubałem trochę w ustawieniach i muszę napisać że się obraz mocno poprawił.Zauważyłem że musi być naprawdę dobry sygnał TV aby wydobyć z obrazu to co "tygryski" lubią najbardziej.W porównaniu do AF8 jest średnio z kompensacją smużenia, ale gołym okiem widać że jest jaśniej, i za to ogromny plus.Czekam na kalibrację obrazu....od MK z konkurencyjnego forum bo uważam że robią to najlepiej w Polsce.
Niemniej jednak powrót mój do Sony jest pewny i nieunikniony, a nastąpi to po nowym roku.
Także skalibrowane 65C9 będzie do kupienia za dobre pieniążki, obiecuję.
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
Oglądałem test wypalania na dystansie 3800 godzin z Oledem C8. Dowiedziałem się, że telewizor wykonuje po 4 godzinach ciągłego oglądania - po wyłączeniu z pilota - "masowanie matrycy - odświeżanie pikseli" - które trwa 10 minut. Ustawiam więc timer na 4 godziny po włączeniu, sam się wyłącza po tym czasie i po 10 minutach wracam do oglądania.

serio nie mogę oglądać TV cały dzień 12 godzin na różnych kanałach, 2 godziny konsoli, YouTube i Netflix?

czymś to grozi?:evil:
 

kosa666

New member
PROTIP:

Jak pokazać żonie, że OLED jest wart każdego wydanego cebuliona:?:

włączyć serial NASZA PLANETA na NETFLIX w DOLBY VISION, np czwarty odcinek o morzach przybrzeżnych - do teraz zbiera szczękę z podłogi :D

:bober:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TUX
Dla niebieskich cena specjalna bez bonów i z pakietem ważnych potrzeb o wartości 500 zł . A 65E9 jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Oled 804, 854, 934, 984 - też sam wybierasz ceny.
I też z pakietem !
 

Desverger

New member
Byłem zafiksowany na C9 głownie ze względu na webOS oraz jasność oraz to, że nie widziałem większej różnicy pomiędzy oledami różnych firm (no może z wyjątkiem Philipsa ale od razu muszę zaznaczyć,że nie chodzi mi o kolory, czerń czy kontrast a sposób jaki ten TV wyświetla ruch. Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się ustawić obrazu w taki sposób aby dla mojego oka albo nie rwał albo nie było tzw. efektu teatru lub opery mydlanej. Problem ten jest znany i opisywany na wielu międzynarodowych forach). Niedawno miałem przyjemność być w Belgii gdzie w wolnym czasie odwiedziłem lokalny MM. Gdy byłem na stoisku z oledami trafił mi się gość, jak mówią Kaszubi "będący na kupnie" oleda. Facet był wnikliwy, przygotowany i ogarnięty w sferze AV. Poprosił o prezentację swojego materiału (filmy i fotki) z pendrive oraz o podłączenie NETFLIXA, Apple TV, SAT-ki oraz DVB-T na TV SONY, LG oraz Panasonic. Nie była to Polska więc na prośbę gościa nie było żadnego marudzenia i te TV postawiono koło siebie. Oczywiście zaraz zlecieli się goście w czarnych koszulkach z napisami firm, które wymieniłem którzy jak na moje kaprawe oko trochę nachalnie wtrącali się w przebieg sprawdzeń tego człowieka. Nie znam francuskiego ale kolega mieszkający od 1979 r. w Belgii jako elektronik-automatyk a na dodatek hardcore-owy audiofil nie miał problemu z symultanicznym tłumaczeniem, które było co najważniejsze było merytoryczne w treści. Moje było nie było subiektywne odczucie (ale zgodne z Belgiem) było takie, że najlepszy obraz miał Panasonic. Na wszystkich TV było m.in. puszczane demo Panasonica (te z psem biegnącym po plaży, LG (król grający w szachy), demo z Samsunga z QLED czyli gimnastyczka z piłką na ruchomej platformie oraz, NETFLIX, Apple TV DVB, TV-SAT. Jak dla mnie, żony (o tym dalej) i gawiedzi, która się zgromadziła najlepszy obraz był na GZ2000 i GZ1500 a LG i SONY - ex-aequo. To widać gołym okiem, że obraz jest fajniejszy. Ja też nie jestem szpecem czy purystą obrazowym ale po prostu tak po ludzku obraz na Panasach był najfajniejszy. Panas chwali się, że kupuje matryce od LG ale w przeciwieństwie od innych firm on sam dokłada sposób zasilania i kontroli poszczególnych pixeli gdzie inne firmy tylko wprowadzają swój soft do obróbki sygnału bez obróbki wyświetlania. Ktoś powie,że Panas kosztuje więcej ale myślę, że oni opłacają koszt kalibracji każdego TV -telewizory Panasonica zawsze wygrywają w tzw. teście "out of the box" i chyba stąd ich cena. Oko kobiety to jednak oko kolorymetru czy spektorioradiometru, Żona od razu powiedziała, że ten a ten to ma biel zielonkawą a ten drugi tak jakby niebieskawą. Jeżeli chodzi o system to jest szybki jak w LG ale zawartość jest gorzej jak uboga. Jak w tych czasach nie mieć można airplay lub co najważniejsze aplikacji apple tv+ - jak dla mnie i dla wielu innych ludzi apple ma swój zasób w najlepszych parametrach obrazu.
Konkludując: szkoda, że nie można zbudować TV tylko wykorzystując rozwiązania najlepszych firm czy pomysłów - gdyby połączyć Panasonic z LG to wtedy TV byłby idealny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry