Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

Desverger

New member
Witaj,
Poczekaj do świąt mają być panowie i skalibrować obraz z bratniego forum, a po świętach odsprzedam Ci skalibrowaną 65C9 za naprawdę dobre pieniądze (w orginalnym kartonie z rachunkiem i gwarancją 23 miesiące).Kupiłem w Neonet na promocji 26.11.2019 ale jestem średnio zadowolony z tego tv i wracam na 100% po świętach do Sony.
Bez kalibracji widać kto robi telewizory od dekad a kto produkuje matryce i nieudolnie próbuje produkować telewizory.
AMEN.....
To są moje subiektywne odczucia po obcowaniu z obrazem LG w wersji C9 (bez kalibracji) przez dwa tygodnie.A ta sztuczna inteligencja to wg. mnie nieporozumienie, w LG po wypowiedzeniu kwestii wychodzi jakiś dramat w af8 powiedziałem co chcę zobaczyć i wyświetlało się na ekranie.
Oświećcie mnie może ja robię coś źle.




To aż tak źle z tym C9? :confused: Wszędzie zachwalają w tym na sąsiednim forum, a już po kalibracji to w ogóle cud... a tu klops :shock: Co tak najbardziej w obrazie Ci przeszkadzało? Chcesz wrócić do AF8? A jak wg Ciebie w Sony sprawuje się Android i smart TV? Pytam bo cały czas mam w głowie to co powiedział jeden z 2 znajomych właścicieli TV serii 9005 - "obraz super ale jak go kiedyś siekierą j....ę za te zwiechy i mulenie to tylko drzazgi zostaną".
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
To aż tak źle z tym C9? :confused: Wszędzie zachwalają w tym na sąsiednim forum, a już po kalibracji to w ogóle cud... a tu klops :shock: Co tak najbardziej w obrazie Ci przeszkadzało? Chcesz wrócić do AF8? A jak wg Ciebie w Sony sprawuje się Android i smart TV? Pytam bo cały czas mam w głowie to co powiedział jeden z 2 znajomych właścicieli TV serii 9005 - "obraz super ale jak go kiedyś siekierą j....ę za te zwiechy i mulenie to tylko drzazgi zostaną".

Odkąd mam oleda LG zapomniałem co to zwiechy i mulenie.Sama obsługa dzięki pilotowi Magic to już inny poziom i aż się chce odpalić np.youtuba.
Po kalibracji faktycznie obraz nabiera innego wymiaru.
 

pit237

New member
Witaj,
i wracam na 100% po świętach do Sony.
Bez kalibracji widać kto robi telewizory od dekad a kto produkuje matryce i nieudolnie próbuje produkować telewizory.

Ja też mam podobne odczucia.

Zeszłoroczny (z niskiej półki) telewizor SONY 55XF7096, który nie posiada ekranu z Triluminos, bez kalibracji wyświetla dużo ładniejszy obraz (nasycenie, kolory, jasność, ostrość), niż tegoroczny TV LG 65SM8200 z ekranem NanoCell.

Niestety SONY ma androida, który spowalnia działanie telewizora.
Natomiast LG ma własny WebOs, który działa rewelacyjnie.

Gdyby SONY miał własny system taki jak WebOs, to już dawno bym kupił SONY.
 

Rodrik_AR

New member
Mam Sony 65AG9 od 5-ciu miesięcy i android działa bardzo szybko i płynnie bez zawieszeń. Opowieści o przycinaniu i wolnym działaniu androida w Sony mogły dotyczyć starszych wersji androida i TV, oraz niższych modeli urządzeń ze słabszym procesorem.
 

Desverger

New member
dzisiaj 65C9 jest w euro za 7999 w 30 ratach 0% odroczonymi do maja :)

będzie u mnie w sobotę :)

Gdy kupowałeś to miałeś możliwość wysyłki pod Twój adres? Znajomy próbował kupić w tej promocji ale dostępna była tylko opcja „odbiór w sklepie” przy czym od razu była adnotacja „towar dostępny w tym sklepie ale może pochodzić z ekspozycji” wić zrezygnował.
 

kosa666

New member
Gdy kupowałeś to miałeś możliwość wysyłki pod Twój adres? Znajomy próbował kupić w tej promocji ale dostępna była tylko opcja „odbiór w sklepie” przy czym od razu była adnotacja „towar dostępny w tym sklepie ale może pochodzić z ekspozycji” wić zrezygnował.

tak, bezpłatną dostawę miałbym na wtorek, płacąc 29,90cebulionów mam dostawę na jutro... nikt mi nic nie zgłaszał, że powystawowy (zamawiałem o 7:30 rano)
 

Desverger

New member
Widać tak było tylko na początku bo później jak i teraz (choć rano było inaczej) wyświetla się komunikat: Sprawdź dostępność w sklepach,
Brak możliwości dostawy - czyli musisz odebrać w sklepie a tam zgodnie z informacją albo zapakowany albo z wystawy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież dla niebieskich jest taniej i to z pakietem.
Wkrótce pakiet zostanie wycofany.
Jeśli najważniejsza jest tylko cena.
To wkrótce będzie goła cena, będzie lepsza niż u innych ale pakiet będzie płatny !
 

65AF8

New member
Jest coś na rzeczy SONY OLED

Ja też mam podobne odczucia.

Zeszłoroczny (z niskiej półki) telewizor SONY 55XF7096, który nie posiada ekranu z Triluminos, bez kalibracji wyświetla dużo ładniejszy obraz (nasycenie, kolory, jasność, ostrość), niż tegoroczny TV LG 65SM8200 z ekranem NanoCell.

Niestety SONY ma androida, który spowalnia działanie telewizora.
Natomiast LG ma własny WebOs, który działa rewelacyjnie.

Gdyby SONY miał własny system taki jak WebOs, to już dawno bym kupił SONY.

Napisze Ci tylko że faktycznie Sony zmniejszyło pojemność wewnętrzną w GB do 2,5 ale bardzo mocno poprawili działenie androida na swoich tv. Moj serdeczny kolega kupił 65AG9 i miałem okazję pobawić się tam systemem operacyjnym android i aplikacjami... w porównaniu do AF8 ... zapierdala............
Oczywiście nie mam nic do Webos z tv 65C9 bo jest bardzo przyjazny i szybki....ale ........szanowni inżynierowie LG do roboty albo na nauki do Minato dzielnicy Tokio gdzie mieści się SONY.
 

65AF8

New member
Tak ja kupiłem w wybranym sklepie we Wrocławiu...to także jest dobre bo sprawdziliśmy wstępną poprawną działalność matrycy w sklepie...
 

65AF8

New member
Na dzień dzisiejszy, czekam na kalibrację obrazu C9, jeżeli obraz nie powali mnie na kolana to będzie do kupienia za wspaniałe pieniążki.
Męczy mnie Philips ale to dalej chińskie TP Vision i po zeszłorocznej 2-wu miesięcznej przygodzie z 65PUS8102 który potrafił się włączyć samoczynnie o 2-iej w nocy nie podejmę ryzyka zakupu tv tej firmy.
 

Tux

New member
Przecież dla niebieskich jest taniej i to z pakietem.
Wkrótce pakiet zostanie wycofany.
Jeśli najważniejsza jest tylko cena.
To wkrótce będzie goła cena, będzie lepsza niż u innych ale pakiet będzie płatny !
To jaka cena za 65' dla niebieskich bez pakietu i z pakietem (co zawiera pakiet) ?
 

kosa666

New member
i w końcu wjechał do mnie wczoraj 65C9, w nocy testowałem i moje małe uwagi/spostrzeżenia (w porównaniu do KS8000 65" - 2,5 roku temu to był flagowy Samsung):

1. NIe kupię już TV bez DolbyVision! :)
2. Netflix wymiata
3. Na kablówce aż takiej różnicy nie widać (oprócz czerni)
4. Nie umiem ustawić tak by włączając kino domowe podłączone po optyku TV automatycznie wyłączał dźwięk z własnych głośników i klawisze głośności przejęły sterowanie głośnością kina (tak działa Samsung)
5. To samo z dekoderem - jak włącza TV to zawsze pyta czy włączyć dekoder zamiast go po prostu WŁĄCZYĆ!
6. Nie wiem gdzie edytować wielkość napisów odtwarzanych filmów :(
7. Nie wiem jak działa to przesuwanie pikseli w celu zabezpieczenia przed wypalaniem (jaka różnica w parametrach tej funkcji?)
8. Córka pograła na XBOX - wygląda zacnie... ale zauważyłem, że cały czas w jednym miejscy jest pasek z życiem bohatera... czy np po 5 godzinach takiego grania i wyświetlaniu w tym samym miejscu tego białego paska - nie pozostanie powidok?

Generalnie jest zacnie, ale na odpowiednim materiale

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będziesz chciał grać po 5 godzin dziennie to musisz jeszcze przeformatowywać w trakcie obraz.
 
Do góry