OLED C9 i warunki użytkowania wg LG

SeBaLy

New member
Nie tv się wyłącza tylko każdy pixel. W Lcd tv wyłącza podświetlenie o ile ma sfery wygaszania.
Chodziło mi właśnie o to że tv wyłącza się gdy wyświetla czarny ekran. Tak wyłącza każdy piksel w tym obszarze :). Napisałem po prostu w skrócie, myślałem, że wszystko jest jasne w tym temacie.
 

crollek

New member
Sciąg sobie plansze kolorów(czerwony,zielony,niebieski,żółty) na dowolny czytnik. Wypalenia z tego co piszą na zagranicznych forach, widoczne najwięcej są w kolorze czerwonym.
Dzięki. Miałem lekkie zaćmienie i nie wpadłem na to aby wykorzystać złącze USB inaczej niż do filmów :)
 

mpDante

Member
Bez reklam
A na poważnie, mam znajomka taki typowy korpoludek co to bez informacji nie może żyć - katuje non toper TVN24 lub TVN24BiŚ z przerwami na Netflixi XBOX-a. I teraz ważne - chłop ma C8 więc tego OLEDA ma już trochę i co? Żadnych wypaleń. To nie jest żadna reklama to samo życie. Chłop ogląda pogra i wyłącza TV tak jak w instrukcji kazali że by TV mógł przeprowadzić to czyszczenie matrycy. I tyle. To nie jest upierdliwe.


Ciężko mi uwierzyć w to co piszesz, z własnego doświadczenia. Zastanawiam się nad zamianą Philipsa 55OLED803 na LG C9... ciekawe tylko czy LG lepiej sobie radzi z wypaleniami, bo wytrzymałem po wymianie matrycy w sierpniu i już nie da się komfortowo oglądać, mam pasy i logo z TVN24 widoczne na żółtym i szarym tle. Reklamowałem to pierwszym razem z rękojmi, więc teoretycznie mogę teraz wziąć kasę... tylko na co ją wydać?
 

feromann

Member
Ciężko mi uwierzyć w to co piszesz, z własnego doświadczenia. Zastanawiam się nad zamianą Philipsa 55OLED803 na LG C9... ciekawe tylko czy LG lepiej sobie radzi z wypaleniami, bo wytrzymałem po wymianie matrycy w sierpniu i już nie da się komfortowo oglądać, mam pasy i logo z TVN24 widoczne na żółtym i szarym tle. Reklamowałem to pierwszym razem z rękojmi, więc teoretycznie mogę teraz wziąć kasę... tylko na co ją wydać?
Q85,Q90:smile:
 

mpDante

Member
Bez reklam
Może LG ma inne systemy oczyszczania matrycy, bo same matryce OLEDowe podejrzewam, że będą te same, a technologia jest kulawa, wystarczy popatrzeć na ekrany amoledowe w telefonach, zwłaszcza Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz potrójne zabezpieczenie na Oledach.
Możesz też wprowadzić swoje dodatkowe.
I masz wówczas zero wypaleń.Na E9 masz specjalną cenę w programie gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj maila to CI wyślę.
 

Opad579

New member
Dobry wieczór,

Podłączę się pod temat gwarancji LG. Miałem LG EG910 kilka lat i w tym roku stwierdziłem że czas na zmiany. No wiec padło na 65c9 z polskiej dystrybucji , kupiłem 2 miesiące temu. To mój pierwszy telewizor 4k. Spodziewałem się super obrazu z odtwarzacza uhd i filmów 4k. Ale niestety nie było efektu wow. Obraz jakiś taki wyblakły był, rozjaśniony. Ta czerń nie była taka jakiej się spodziewałem, ostrość tez nie ta. Oglądając np Matrix gdzie Neo i Morfeusz są na białym tle widać kaszę. Batman Mroczny rycerz napisy końcowe to jakaś katastrofa. Na czarnym tle wyraźne jaśniejsze placki. Dzisiaj włączyłem muzykę i wyświetlił się obraz stały i zobaczyłem to. Pytanie czy ten typ tak ma , czy rozdzielczość fhd do której byłem przyzwyczajony maskowała niedoskonałości a teraz je widać w 4k. No i ekran większy 55 vs 65 cali. Czy taki efekt na statycznym ekranie nadaje się pod reklamacje? Jeśli tak to co lepiej do LG czy do sklepu zgłaszać naprawę? Cena była dobra jak kupowałem wiec za ew zwrot kasy nie kupię już takiego samego.poza tym C9 już chyba wychodzą z dystrybucji i nie chciałbym trafić na jakiś odrzut od innego klienta. Wiec pozostaje naprawa?
Dziekuje za pomoc.
ps
Przepraszam za zdjęcie do góry nogami ale tak mi zaciągnęło.
 

Attachments

  • D456EE25-9487-4BC2-B520-C72DEE1CA944.jpg
    D456EE25-9487-4BC2-B520-C72DEE1CA944.jpg
    12,5 KB · Wyś: 88

Desverger

New member
Cholera coś masz nie tak z tym TV. Dwa tygodnie temu przesiadłem się z Samsunga A856 na topowego OLEDA Panasonica czyli 65GZ2000 i obraz jest mega. 4K to bajka obraz - można oglądać godzinami a FHD pięknie skaluje. U mnie jak przełączasz kanały i jest czarny ekran to w ciemnym pokoju nie widać gdzie tv jest. Na C9 tez powinien być piekny obraz. Coś musisz mieć nie tak z matryca chyba. Przymierzałem się do C9 ale dołożyłem do GZ (plus udało mi się kupić gdy była promocja nocna w MM) i nie żałuję bo obraz ma lepszy od C9.
 

Opad579

New member
No właśnie nawet pasy są ciemniejsze niż sam ekran jak wyświetlany jest jednolity czarny obraz. W starym oled było czarno jak smoła. Tutaj mogę dostrzec gdzie jest pas a gdzie ekran czarny.
 

Zoreusz

New member
Nie ma o czym gadać, reklamuj to. Mam ten model i obraz jest świetny, bez przypadłości, o których piszesz.
 

czullo

New member
No właśnie nawet pasy są ciemniejsze niż sam ekran jak wyświetlany jest jednolity czarny obraz. W starym oled było czarno jak smoła. Tutaj mogę dostrzec gdzie jest pas a gdzie ekran czarny.


Masz Oleda z mocnym bandingiem, to samo jest u mnie, a najlepsze że LG ci powie że to nie jest wada tylko CECHA matrycy i nie uzna ci reklamacji. Przerabiałem ten temat. Nigdy więcej nie kupie OLED a już na pewno nic od LG.
 

Opad579

New member
Ech. A miało być tak pięknie. No cóż . Składam reklamacje przez stronę LG . Do sprzedawcy (Media Exp) nie składam bo obecnie na ich stronie ten model dostępny jest tylko w sklepie wiec pewnie już tylko powystawowe.
 

Opad579

New member
Jeszcze takie ujęcie z filmu Ad astra ( choć kompresja na forum jest b duża i nie wiem czy coś będzie widać). Lot na księżyc 22 minuta filmu. Film 4k , kable hdmi nowe. Odtwarzacz Uhd panasonic ub450 także nowy. Jak dla mnie kosmos powinien być czarny a jest szary w stosunku do pasów . No chyba ze tak ma być. Trochę zgłupiałem już. I jeszcze jedno zaobserwowałem na pasach u góry ekranu są takie mikro rozbłyski jasne. Z około 1 m je widać . Tak ma być czy to także feler?
 

Attachments

  • 9AEF09F4-8C70-4B2E-9CE4-44C13839CCDC.jpg
    9AEF09F4-8C70-4B2E-9CE4-44C13839CCDC.jpg
    11,2 KB · Wyś: 91
Do góry