OLED C9 i warunki użytkowania wg LG

Wesley1

Member
Bez reklam
hahahahahahahaha powiem tylko, że bezlusterkowiec. Ale nie kojarzę dyskusji, że Nikon jest super a Canon beeee bo w nim się matryca wypala jak za dużo zdjęć robisz :(
 

Desverger

New member
A na poważnie, mam znajomka taki typowy korpoludek co to bez informacji nie może żyć - katuje non toper TVN24 lub TVN24BiŚ z przerwami na Netflixi XBOX-a. I teraz ważne - chłop ma C8 więc tego OLEDA ma już trochę i co? Żadnych wypaleń. To nie jest żadna reklama to samo życie. Chłop ogląda pogra i wyłącza TV tak jak w instrukcji kazali że by TV mógł przeprowadzić to czyszczenie matrycy. I tyle. To nie jest upierdliwe.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
z 2 strony ten temat nie wziął się "z chmury" :) wypalenia się pojawiają i to jest fakt. Jeszcze raz podkreślam, nikogo do niczego nie próbuję przekonać :) Każdy wie co kupuje i co dostanie za swoje pieniądze :) Mnie tylko "męczy" tłumaczenie typu: "jak nie będziesz za dużo oglądał i będziesz to robił "umiejętnie" to wszystko będzie OK" :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Desverger

New member
Mówię Ci brachu niech Twoje "męczenie" Cię opuści - (Cholera mówię jak Yoda :) ) na prawdę mam sporo znajomych z OLED-ami (wiem, że brzmi dziwnie - sam nie ma ale znajomych ma. Spoko, BTW, na dniach będzie - miałem dobrego LCD więc długo się z nim bujałem a dwa sporo było wydatków na chałupę więc TV poszedł w odstawkę siłą rzeczy) i chcąc zakupić takowego każdego z nich nękałem pytaniami i oględzinami. Najlepsze jest to, że gro ludzi nie siedzi na forach jak my i nie ma nawet zielonego pojęcia o powidokach, bandingu czy wypalaniach ( nota bene gdybym zaczął się o tym wymądrzać przy jednym z nich, lekarzu to by się zaraz w rewanżu zapytał jak się operuje duodenum). Ja miałem spore obawy tym bardziej, że się naczytałem jak to mówi mój znajomy "artykułów o żabach" i zacząłem wodę mącić w temacie wypaleń aż żona się zirytowała i powiedziała - "Ty to weź nic nie zmieniaj i masz spokój". Każda wizyta u znajomych a ja wręcz lupa i szukam wypaleń. Konkluzja: zaprawdę powiadam Ci to "robienie umiejętnie to jest żadna upierdliwość". Jak raz po kilku godzinach oglądania TVN 24 wyłączysz TV na 10 min nic się nie stanie. Co lepsza nikt chyba tyle tego ***************u aż tyle nie ogląda. Znajomki tv mają np w sobotę włączony od rana do wieczora i oglądając różne kanały i grając i nic się nie dzieje. AMEN. Ja już prawie zdecydowany na GZ1500 zamiast C9.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Mówię Ci brachu niech Twoje "męczenie" Cię opuści - (Cholera mówię jak Yoda :) ) na prawdę mam sporo znajomych z OLED-ami (wiem, że brzmi dziwnie - sam nie ma ale znajomych ma. Spoko, BTW, na dniach będzie - miałem dobrego LCD więc długo się z nim bujałem a dwa sporo było wydatków na chałupę więc TV poszedł w odstawkę siłą rzeczy) i chcąc zakupić takowego każdego z nich nękałem pytaniami i oględzinami. Najlepsze jest to, że gro ludzi nie siedzi na forach jak my i nie ma nawet zielonego pojęcia o powidokach, bandingu czy wypalaniach ( nota bene gdybym zaczął się o tym wymądrzać przy jednym z nich, lekarzu to by się zaraz w rewanżu zapytał jak się operuje duodenum). Ja miałem spore obawy tym bardziej, że się naczytałem jak to mówi mój znajomy "artykułów o żabach" i zacząłem wodę mącić w temacie wypaleń aż żona się zirytowała i powiedziała - "Ty to weź nic nie zmieniaj i masz spokój". Każda wizyta u znajomych a ja wręcz lupa i szukam wypaleń. Konkluzja: zaprawdę powiadam Ci to "robienie umiejętnie to jest żadna upierdliwość". Jak raz po kilku godzinach oglądania TVN 24 wyłączysz TV na 10 min nic się nie stanie. Co lepsza nikt chyba tyle tego ***************u aż tyle nie ogląda. Znajomki tv mają np w sobotę włączony od rana do wieczora i oglądając różne kanały i grając i nic się nie dzieje. AMEN. Ja już prawie zdecydowany na GZ1500 zamiast C9.

Tak się zastanawiam komu taką reklamę robisz ? Oledom ? tak ich chwalisz ? że takie są super ? W bajki to ja nie wieżę a dokładnie w twoje bajki tutaj w ten teks "bajkowy "
Napisałeś to co chciałeś napisać i aby osoby dały się przekonać jakie to są wspaniałe tv OLED ale prawda jest inna i wypalanie paneli było jest i będzie , z czasem jednak będzie to niwelowane ale z czasem to jest technologia ale nie do końca jeszcze dopracowana ale dojdzie do tego że wypalanie zostanie wyeliminowane ale z czasem

Na dzień dzisiejszy jednak problem występuję i taka jest prawda
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
nie, chodzi o to logo przy włączaniu samej aplikacji netflix, nie mogę podać niestety linka bo aktualnie mam poniżej 5 postów:(


tutaj link do loga Netflix o którym mówi kolega :hihi:

AF1QipPNbgNysokz3v60_N21fszxUo0Mn4cGu1WtdgVt


trzeba kliknąć bo nie generuje mi się miniaturka
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Tak się zastanawiam komu taką reklamę robisz ? Oledom ? tak ich chwalisz ? że takie są super ? W bajki to ja nie wieżę a dokładnie w twoje bajki tutaj w ten teks "bajkowy "
Napisałeś to co chciałeś napisać i aby osoby dały się przekonać jakie to są wspaniałe tv OLED ale prawda jest inna i wypalanie paneli było jest i będzie , z czasem jednak będzie to niwelowane ale z czasem to jest technologia ale nie do końca jeszcze dopracowana ale dojdzie do tego że wypalanie zostanie wyeliminowane ale z czasem

Na dzień dzisiejszy jednak problem występuję i taka jest prawda



Od każdego sprzedanego w Polsce OLED-a mam 15 groszy - ot i cała prawda dlaczego je tak zachwalam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Rodrik_AR

New member
tutaj link do loga Netflix o którym mówi kolega :hihi:

AF1QipPNbgNysokz3v60_N21fszxUo0Mn4cGu1WtdgVt


trzeba kliknąć bo nie generuje mi się miniaturka

To jest niemożliwe aby logo startowe Netfix wypaliło się u normalnego użytkownika.
Przecież to logo ukazuje się przez kilka sekund przy starcie aplikacji.
Podejrzewam, że pokazano tu telewizor prezentacyjny, który gdzieś tam całymi dniami wyświetlał materiały reklamowe Netfixa.
 

SeBaLy

New member
To jest niemożliwe aby logo startowe Netfix wypaliło się u normalnego użytkownika.
Przecież to logo ukazuje się przez kilka sekund przy starcie aplikacji.
Podejrzewam, że pokazano tu telewizor prezentacyjny, który gdzieś tam całymi dniami wyświetlał materiały reklamowe Netfixa.

Zdziwisz się, bo ja posiadam LG B7 65'', kończy mi się gwarancja i właśnie zauważyłem wygalenie w prawym dolnym rogu z napisem netflix (plansza czerwona), oraz dość duże wypalenie po środku ekranu objawiające się ciemną plamą(plansza czerwona), dziwne jest to, że netflixa używamy w domu najmniej, syn całe dnie spędza przed youtube na tv, nie raz lecą paski informacyjne też cały dzień, ja gram w weekendy po 4-5 godzin w gry na xboxie zawierające wszystkie możliwe paski informacyjne HUD, a jednak powstało wypalenie z tym napisem od netflixa. Doszukałem się wypowiedzi na zagranicznych forach, że OLED najwięcej wypala się w kolorze czerwonym, może stąd ten problem. Złożyłem reklamacje z tytułu rękojmi i czekam na odpowiedź euro rtv agd. Tv był zabezpieczony opcją ,,przesunięcie pikseli'' która miała chronić przed wypaleniem, były też w nim regularnie robione ,,odświeżanie pikseli''. Mam tylko nadzieje, że uwzględnią reklamację i wymienią matrycę lub tv na nowy. Teraz się waham czy nie sprzedać gdy wymienią na nowy tv, bo nie zabardzo dopracowana ta technologia. Co do plusów to filmy UHD HDR wyglądają cudownie a czerń jest mega, bo tv po prostu w tych punktach się wyłącza.
 
Ostatnia edycja:

crollek

New member
Tv był zabezpieczony opcją ,,przesunięcie pikseli'' która miała chronić przed wypaleniem, były też w nim regularnie robione ,,odświeżanie pikseli''.
Opcja "przesunięcie pikseli" była u mnie włączona od razu przez producenta, natomiast "luminancja w logo" mam ustawioną na niską.
Moje pytanie dotyczy "odświeżanie pikseli" co jaki czas wykonujecie tą operację?
 
Do góry