OLED 77-83'', budżet 20k PLN, 4m do ekranu, okna północ. Prośba o doradztwo

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli tak postrzegasz jakość względem oleda w kontekście przekątnej, to nie ma sensu tego ciągnąć. Zostańmy przy swoich zdaniach.
Dla mnie 98" TCL'a wciąga mniejszego Oleda i wypluwa przez okno - mam tu na myśli oczywiście finalne wrażenia, chociażby po seansie filmowym.

Bo chyba o to finalnie chodzi? Sprawdż film o którym pisałem, tam gość testuje całą mase tv, sam miał prywatnie topowego Oleda Sony 83" i wymienił właśnie na tego TCL 98" - razem ze wszystkimi swoim wadami, chyba nie bez powodu? Ja mam dokładnie takie samo podejście, być może autor wątku, lub ktoś kto czyta anonimowo przemyśli dwa razy swoje pierwotne założenia.

Tak czy inaczej, dyskusja nie zaszkodzi. Jeżeli ma być Oled, to niech będzie Oled. Nie neguje, świetna sprawa. Jedynie dopowiadam, co jeszcze można jeszcze przy takiej kasie.
Ps. Tutaj wielu szukało A, a wychodziło z B - od tego są właśnie fora. Jest też sporo anonimowych czytaczy, dodatkowe przemyślenia zawsze na +. ; )
 

luck76

Well-known member
Jeżeli tak postrzegasz jakość względem oleda w kontekście przekątnej, to nie ma sensu tego ciągnąć. Zostańmy przy swoich zdaniach.
Dla mnie 98" TCL'a wciąga mniejszego Oleda i wypluwa przez okno - mam tu na myśli oczywiście finalne wrażenia, chociażby po seansie filmowym.

Bo chyba o to finalnie chodzi? Sprawdż film o którym pisałem, tam gość testuje całą mase tv, sam miał prywatnie topowego Oleda Sony 83" i wymienił właśnie na tego TCL 98" - razem ze wszystkimi swoim wadami, chyba nie bez powodu? Ja mam dokładnie takie samo podejście, być może autor wątku, lub ktoś kto czyta anonimowo przemyśli dwa razy swoje pierwotne założenia.

Tak czy inaczej, dyskusja nie zaszkodzi. Jeżeli ma być Oled, to niech będzie Oled. Nie neguje, świetna sprawa. Jedynie dopowiadam, co jeszcze można jeszcze przy takiej kasie.
Ps. Tutaj wielu szukało A, a wychodziło z B - od tego są właśnie fora. Jest też sporo anonimowych czytaczy, dodatkowe przemyślenia zawsze na +. ; )
1. Przywołany przez Ciebie model US z recenzji ma się nijak w porównaniu do wykastrowanej wersji EU,
2. Większy nie znaczy lepszy,
3. Tak, dyskusja ok, pod warunkiem że nie jest permanentną kryptoreklamą TCL ponieważ nosi znamiona braku obiektywizmu. Patrz poprzednie punkty 1 i 2. Kiki akurat bardzo celnie zrozumiał potrzeby i zaprezentował pełen wachlarz, za co szacun.
Może zamiast robić bałagan zapytajmy grabarzg czy rozważa LED?
 

luck76

Well-known member
Wszystko w temacie. Ten znaczek VIP to chyba deko na wyrost rozdają.
Tu wrzucisz reklamę TCL albo tam i masz :)
Powinno się dopisywać - wpis sponsorowany, jak w Niemczech :)

Jedyną osobą, która powinna takie rzeczy robić tutaj to Kiki, w końcu to on wydaje kasę na utrzymanie tego naszego Hyde Parku :) i jakoś musi na to zarobić :) a reszt powinna mieć dopiski o sponsoringu
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby się przekonać czy 98" to dobry model - należałoby go zobaczyć jak gra na własne oczy.
W klasie to rewelacyjny model.
Ci co zobaczyli, mają miejsce i kasę - zdecydowali się po kliku minutach obcowania.

Duże Oledy LG w klasie cena do jakości - są najlepsze.
I nie wiem skąd czerpiesz informację o głównej promocji Oled LG.
Wszystkie modele bez żadnego promowania są dostępne.
Ale LG to twórca technologii tej jakości, jest krok przed innymi, ma lepsze ceny w klasie.
A większość chce się zmieścić w budżecie.
Więc masz słabe informacje !!!

Soundbar - preferencje do dużego pokoju przy korzystaniu w dużej porcji również z muzyki , to główna ocena jakości wyboru.
W kinie super jak pada deszcz na filmie i oglądasz się za siebie czy Ci nie kapie.
Takie wrażenia doboru są warte kasy , nawet kosztem zaczekania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To po pierwsze, ale szkoda czasu na tą dziecinadę.

Co do "Vip'a", to dostaje każdy z automatu, jak nie skąpisz paru zł na utrzymanie forum, po to żeby jeden z drugim mógł mędrkować za darmo do woli.
Tak, TCL mi płaci za reklamę (ręce opadają). Generalnie lotto mi TCL, to była lużna uwaga, ale trzeba być wyjątkowym ignorantem, żeby nie docenić w świecie video tak potężnej przekątnej, szczególnie w kontekście cena/wielkość. Tyle, że to było skierowane do kinomaniaków, ludzi którzy trochę już przekątnych przerobili, także tych w projekcjach.
Nie znam nikogo, kto wolałby oglądnąć mecz na 77" Oledzie, zamiast na 98". Pomińmy już granie, filmy itp. Nie ma sensu.

Zatem zostańmy przy Oled, bo i tu wyrażnie odpowiedziałem, bez jakiegoś farmazolenia co kto kupił. Mało kogo to obchodzi. Odległość ZAWSZE jest kluczowa.
Nikt nie kupuje oleda dla samej jakości, a finalnie dla wrażeń z treści. Przekątna względem jakości jest kluczowa aby je uzyskać.

Konkretnie:
Panowie, ja mam świadomość co jestem w stanie dostać w tym budżecie natomiast interesują mnie argumenty za/ przeciw, a w Waszych wypowiedziach w większości ich nie znajduje.
Kluczowa kwestia:
1. Czy różnica pomiędzy 83''-77'' jest głównym kryterium, na które powinienem patrzeć, ponieważ wielkość obrazu robi największą robotę? Jeśli tak to pole mi się zawęża.

Otóż tak, wielkość robi potężną robotę - różnica pomiędzy 77" a 83" z odległości +/- 4m jest spora i zauważalna w odbiorze i wrażeniach.
Jeżeli ktoś radzi, żeby kupić 77" do tej odległości, przy założeniu że jest budżet na 83" - to gratuluje.
Można podać 77" jako alternatywe, ale trzeba też wyrażnie zaznaczyć, że wrażenia na 83" będą większe.

Finalnie każdy TV służy do oglądania treści, a nie podniecania się każdym pikselem.
Po tygodniu, dwóch liczą się już tylko wrażenia i to właśnie przekątną je zrobi - jeżeli odległość robi się znaczna.
Jest tu cała masa osób na forum, która cyklicznie od lat dochodzi do takich wniosków.
Jedni płaczą, że nie dołożyli do większego tv, inni cieszą się z wyboru i wzięli większy jak zakładali. Jest jeszcze trzecia grupa, która chwali zawsze swoje - czyli mają kapę na oczach, dla nich parametr odległości nie ma znaczenia.

Wiem doskonale jak prezentuje się 77" i 83" z 4m. Wiem jak wyglądają treści 21:9 (czyli praktycznie wszystkie filmy).
Dochodzą pasy, a tv maleje w oczach, wrażenia kinowe pryskają jak bańka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelu 98" jeśli masz miejsce i kasę - to wchodzisz w inną przestrzeń.
Większość tak opisuje :
- Masz wrażenie już nie nie jesteś gapiem przed telewizorem ale że bierzesz udział w oglądanych programach.
To jest właśnie nowy wymiar obcowania.
Niestety to nie ja wymyśliłem to - ale Ci co kupili.
 

luck76

Well-known member
Duże Oledy LG w klasie cena do jakości - są najlepsze.
I nie wiem skąd czerpiesz informację o głównej promocji Oled LG.
Wszystkie modele bez żadnego promowania są dostępne.
Ale LG to twórca technologii tej jakości, jest krok przed innymi, ma lepsze ceny w klasie.
A większość chce się zmieścić w budżecie.
Więc masz słabe informacje !!!
Panele LG produkuje inna spółka niż ta od TV. Nie wiem czy wiesz czym są ceny transferowe. Nie mogą sprzedawać między sobą w grupie LG w cenach wg wlasnego widzimisię. Poza tym matryca to jak część silnika. Skrzynia biegów może być już inna, inne zawieszenie, układ wydechowy, oraz inne kwestie wpływające na radość z jazdy. I tu bije ich zarówno Panasonic jakim Sony, które mają duuużo większe doświadczenie w technologii wizyjnej, audio oraz innych (np rozpraszanie ciepła matrycy). Nie oznacza to, że LG jest słabe, ale nie dysponuje takim doświadczeniem jak w/w. Ma natomiast kompetencje w technologii wytwarzania matryc, które są jedynie jednym z klocków na które składa się cały produkt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widziałem prace Sony i Panasonica.
Byłem na kilu porównaniach modeli na świecie.
Są też całe materiały zamieszczone na YT - jak to owi specjaliści przegrywają w konfrontacji z innymi.
Łatwo sprawdzić.

Matryce , marketing , produkt końcowy, cena.
Każdy może dowolnie kształtować ze kasę opinie własne , kierowane , czy sterowane.
Ale to Rynek weryfikuje kto jest najlepszy poprzez głosowanie własną , ciężko zarobioną kasą.

Widzę kto spełnia oczekiwania kupujących,
I widziałem jak ich akcje Panasonica czy Sony - sprzedaży pikują do dna.
Obie firmy były kiedyś na firmamencie ale pycha kroczy przed upadkiem.
Były tak zadufane w sobie , że nie zauważyły co się dzieje wokoło.
Panasonic to już tylko strzępy
Sony nie wiele dalej z udziałem w rynku.
Owo doświadczenie wg Ciebie podkreślane , ma się ni jak do wartości końcowej.
 

luck76

Well-known member
Ok, mam nadzieję, że pozwolisz załączyć link do blind testu bez sponsora branżowego :)

Link

Chętnie zapoznam się z analogicznymi o których piszesz wyżej oraz informacją na jakim polu są one konfrontowane.

Po raz kolejny schodzisz z tematu jakości obrazu na wątki poboczne. Ale Ok, zgadzam się, że pycha kroczy przed upadkiem. Oczekiwania rynku są takie, że każdy chce konsumować dużo i tanio, stąd coraz więcej obecnych wcześniej na rynku marek, w świetle braku możliwości obniżenia kosztów bez obniżania jakości opuszcza ten segment, sprzedając prawa do korzystania z nich Turkom i Chińczykom, natomiast same koncentrują się nad obszarami biznesu o wyższej stopie zwrotu z zaangażowanego kapitału. Grozi to niestety sklonowaniem chińskiego modelu życia - kupowania dużo, często i byle czego (no bo produkt ma coraz mniejszą konkurencję). W głębi duszy myślę, że UE robi dobrze porządkując kwestię energochlonnosci, chociaż muszą to robić ostrożnie bo mogą na tym ucierpieć konsumenci (tzw wylewanie dziecka z kąpielą) .Jestem ciekaw, kiedy ktoś zrobi benchmark jakość obrazu /zużycie przeznaczonej na jego wygenerowanie energii.

Chińczycy są arcymistrzami kopiowania i tu czapki z głów. Faktycznie potrafią wycisnąć soki z owoców cudzego R&D :)

Sony i Panasonic należą do grona liderów rynku kompletnych rozwiązań do profesjonalnego przetwarzania obrazu w zastosowaniach telewizyjnych. Z pokorą czekam na przykłady obecnych zastosowań TCL/LG/TPVision (Philips)/Vestel. Może jakiś przykład wozu transmisyjnego, kamer, monitorów studyjnych/filmowych? Wolę słuchać fachowców niż prezentacji marketingowych wygłaszanych kwadratowym angielskim.
 

tracer10

Member
No tak stała gadka Kiki.
Znam dyrektorów Panasonica, wszystkich bez wyjątku. Rozmawiałem z nimi nie raz. W zasadzie to dyskutują ze mną strategię.
A wogóle to firma mem zwijająca się z rynku. Gdziez tam ich Oledom do LG które ja sprzedaję.;)
Czy ty siebie czytasz redaktorze?
Niczym się nie róznisz jak widzę po czasie od Gmerowskiego fanboja Samsunga i jego wydatków na promocję.

@armanig
Po prostu czytaj czego oczekuje autor i tyle.
Po kiego grzyba wyskakujesz z telewizorem który Oledem nie jest i spamujesz temat?
Tak twój TCL 83' zjada każdego Oleda.
Zejdź już na ziemię.
 

luck76

Well-known member
Dobra, my tu gadu-gadu w dygresji, a nie zapytaliśmy, jakie przemyślenia ma kolega zainteresowany zakupem. Będą jaja jak wybierze Hisense i nie zdziwię mu się - bo marka to mistrz technologicznej różnorodności ;)

Nie ma co tak dopiekać koledze - sponsorowi tej dyskusji, jedno trzeba przyznać - w kategorii value for money, proponuje najlepsze z tego co ma dostępne :)
Jedyne, cze można się czepić, że wypiera rzeczy niedostępne w dystrybucji hurtowej, które ma jeszcze na stocku konkurencja.
Kiki, jaki masz duży wartościowo i sztukowo magazyn rzeczy kupionych na stan a nie na zamówienie (bez uwzgledniania TCL, Philips, LG)?
 
Ostatnia edycja:

grabarzg

New member
Cześć,

nie sądziłem, że wywiąże się aż tak burzliwa dyskusja. Co do zasady uważam, że to dobrze, ponieważ mam jakieś założenia natomiast personalnie nie jestem w pełni na coś zafixowany.

Moje przemyślenia:

1. Gdyby mój pokój należał do jasnych patrzyłbym także na coś innego, niż OLED. Zależy mi na filmach, więc... raczej OLED.
2. Nic większego, niż 83'' nie postawię, ponieważ zacznie zabierać mi jeszcze więcej światła w pokoju patrząc na ustawienie względem okna.
3. Jeśli kiedyś zmienię ustawienie i będę chciał coś większego pójdę w laser.
4. Skłaniam się ku 83'' A90J, ponieważ doszliśmy już do tego, że rozmiar robi największą robotę. Jeżeli mam wybierać między LG, a SONY wybieram SONY. Obecnie mam już któryś TV SONY, w rodzinie zawsze SONY i nigdy żadnych problemów.
5. Różnica cenowa pomiędzy 77'' np. Philips 807, a 83'' SONY jest z mojej perspektywy względnie marginalna.
6. Jedyne co mi jeszcze chodzi po głowie co wywraca powyższe to SAMSUNG QN90B 85''. Cenowo zamknąłbym się w 15 tyś. PLN. A80J to 20 tyś. Tak, wiem czerń nie byłaby tak idealna. Niemniej mówimy już o znacznej różnicy cenowej, a sam obraz gdy byłem w showroomie naprawdę robił robotę na moje kulawe oko. Druga rzecz, że SAMSUNG sprzętowo także nigdy mnie nie zawiódł.
7. TCL, HISENSE - nie. Nie jestem przywiązany do brandów, natomiast mam wewnętrzny problem z tym co nie jest TOP.
 

luck76

Well-known member
Cześć,

nie sądziłem, że wywiąże się aż tak burzliwa dyskusja. Co do zasady uważam, że to dobrze, ponieważ mam jakieś założenia natomiast personalnie nie jestem w pełni na coś zafixowany.

Moje przemyślenia:

1. Gdyby mój pokój należał do jasnych patrzyłbym także na coś innego, niż OLED. Zależy mi na filmach, więc... raczej OLED.
2. Nic większego, niż 83'' nie postawię, ponieważ zacznie zabierać mi jeszcze więcej światła w pokoju patrząc na ustawienie względem okna.
3. Jeśli kiedyś zmienię ustawienie i będę chciał coś większego pójdę w laser.
4. Skłaniam się ku 83'' A90J, ponieważ doszliśmy już do tego, że rozmiar robi największą robotę. Jeżeli mam wybierać między LG, a SONY wybieram SONY. Obecnie mam już któryś TV SONY, w rodzinie zawsze SONY i nigdy żadnych problemów.
5. Różnica cenowa pomiędzy 77'' np. Philips 807, a 83'' SONY jest z mojej perspektywy względnie marginalna.
6. Jedyne co mi jeszcze chodzi po głowie co wywraca powyższe to SAMSUNG QN90B 85''. Cenowo zamknąłbym się w 15 tyś. PLN. A80J to 20 tyś. Tak, wiem czerń nie byłaby tak idealna. Niemniej mówimy już o znacznej różnicy cenowej, a sam obraz gdy byłem w showroomie naprawdę robił robotę na moje kulawe oko. Druga rzecz, że SAMSUNG sprzętowo także nigdy mnie nie zawiódł.
7. TCL, HISENSE - nie. Nie jestem przywiązany do brandów, natomiast mam wewnętrzny problem z tym co nie jest TOP.
Skoro jestes otwarty na w/w brandy i dopuszczasz miniLED Samsunga, jak chcesz rzuć okiem jeszcze na 85X95K Sony. Zszedł poniżej 20 TPLN. Poleciłbym nowego Philipsa na miniLED ale kończy się na 75 calach :)
 

tracer10

Member
No pewnie, może Samsung i LG to i Panas może. A teraz zabłyśnij skoro wlazłeś i zaproponuj autorowi tematu tv.
Tylko poczytaj co potrzebuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cisną się na usta przysłowia babci, ale szkoda ich dla "fanboya".
W klasie 83 Oled TV masz dwa modele : LG I Sony.

I można pisać głupoty nie poparte faktami. I żeby nie brak profesjonalnych zachowań najsłabszego ogniwa - pracowników Panasonica którzy zagarniali tylko pod siebie, a nie tak jak ich uczył Konosuke Matsushita - dla firmy , to firma by rozkwitała. Być może należysz do tej grupy - dlatego bronisz koryta.
Z firmą Panasonic Polska byliśmy od pierwszego dnia jej narodzin. I mając zarządzającą kadrę z Japonii - mieli się rewelacyjnie.
Później przyszły miernoty i się skończyło.
Wyniki sprzedaży w Polsce, Europie i na świecie nie odczarują tragedii sępów.
Na szczęście matematyka nie ma oblicza politycznej klęski.

W klasie masz dwa modele 83 Oled i obydwa są świetne.
Masz też model 88" Oled - ale te są tylko na zapisy i raczej kasa przekracza Twoje deklaracje.
 
Do góry