OLED 77-83'', budżet 20k PLN, 4m do ekranu, okna północ. Prośba o doradztwo

grabarzg

New member
Cześć,

Szukam telewizora OLED, który będzie podpięty do wzmacniacza YAMAHA N803D + TANNOY Mercury 7.4, lub do sensownego soundbara z subwooferem. Tu poproszę o Wasze opinie, którą drogą pójść i dlaczego - ale o audio na samym końcu. Generalnie chodzi mi o efektywność, nie o topienie bezsensowne pieniędzy :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, czasem lekki kąt się pojawi.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na północ, telewizor będzie stał plecami do nich. Pokój nie należy do jasnych
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobrą jakość obrazu. Filmy wieczorne to priorytet.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: UPC 4K TV BOX
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, wzmacniacz, być może soundbar.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, głównie Netflix. Czasem tv codzienna.
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Na ten moment nie.
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
15. Preferencje co do wielkości? 77'' lub 83'' [mniejsze nie wchodzą w grę z racji odległości].
16. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny interfejs.
17. Preferencje co do marki ? Brak
18. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 20k PLN [+/-] na sam TV.

I jeszcze pytanie o audio: czy do TV zostawić stereo czy jednak pójść w sensowny soundbar? Zależy mi na doznaniach filmowych. Nie mam możliwości podpięcia głośników "za kanapą". Jeśli soundbar prośba o rekomendacje.

Dodam także, że odbyłem kilka rozmów ze sprzedawcami w różnych salonach typu Sony, MM, ME i opinie są skrajnie różne.

A może poczekać do nowego roku? Nie mam parcia tu i teraz, niemniej skoro żona już zgodę wyraziła... :)

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo fajny budżet :) z tą kasą ja osobiście celowałbym w Sony A90j 83”. W tej przekątnej oprócz Sony masz jeszcze LG C2.
No i dalej grono oledów 77”. Tutaj masz zarówno modele z i bez radiatora. Wszystko się rozchodzi o to, obraz którego producenta przypadnie Ci najbardziej do gustu. Pochodź, pooglądaj.
Ja mam Sony A80K 77”. Wcześniej miałem mniejszego LG C1. I mi się bardziej podoba obraz z Sony. Na audio video show oglądałem Philipsy. Też mi się podobały. Na pewno nie będziesz zawiedziony z Panasonica. Tylko ma najsłabszy system.

Co do audio, ro miałem kiedyś kino domowe. Potem zmieniłem na stereo i tak oglądam treści. Jednak po jakimś czasie brakuje trochę efektów :) i będę dokładał soundbar. Nie chce ponownie całego kina. Nie chce tez dwóch dużych systemów. Na oku mam belki z tylnymi głośnikami. Konkretnie Samsung Q930b albo Q990b.
 

cyment

Member
A nie lepiej suba dolozyc do tego setupu i miec porzadne 2.1? 803 ma wyjscia ma suba. Ja osobiscie bym tak zrobil, i tak planuje zrobic (mam obecnie 2.0 wharfedale diamond 11.4 i czasami brakuje dolu) ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb :
  • LG 83C11
  • Sony 83A90J
  • LG 83C21

  • Philips 77Oled 807
  • LG 77G23

Jeśli masz kasę na dobry soundbar do 1o tyś :
  • Sonos ARC
  • Harman Citation
  • Ambeo
Wszystkie dla niebieskich członków forum masz z pakietem dodatkowo.
 

luck76

Well-known member
Jest jeszcze nowy Panasonic 77” i G2 od LG ale przekraczają niestety 20TPLN.

Co masz na myśli pisząc „Nie mam możliwości podpięcia głośników "za kanapą””? Jaki masz układ pokoju?
 

tracer10

Member
Jak już masz 20 k to dołóż troche do Panasa LZ2000 77' i olej całą resztę bo nawet koło niego nie stała.
Że też ci proponują LG za tyle siana, normalnie komedia.
Co do systemu My Home Panasa to wszystko na nim śmiga w ułamku sekundy. Netflix czy D+, Prime Video, APTV+ to samo.
Fakt nie ma tam ani HBO MAX, ani Playera no, ale jak chcesz miec full wypas apki to tylko tv na android lub dobra przystawka.

Widziałem tydzień temu LZ2000 77' w sklepie w Belfaście gdzie kupiłem rok temu JZ1500. Szczęka na ziemi.
;)
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Dokładnie, w kwestii smart warto kupić sobie Apple TV za kilka stówek. Gdyby Panas robił 75” LCD na FALD (takie jak kiedyś DX900) to pewnie nawet nie rozglądałbym się za innym tv. Sam od 2015 mam 55” CX700 (poszła do sypialni) która od 2017 pracuje w tandemie z Apple TV 4K. Szybkość działania, brak problemów ze źródłami i soundbarem (ARC), w końcu brak jakichkolwiek usterek (podobnie jak poprzedni 42” G20 - tez jest w domu do dziś). Te telewizory nie miały grama problemu z softem, obrazem, dźwiękiem.
 

grabarzg

New member
Cześć,

Panowie, ja mam świadomość co jestem w stanie dostać w tym budżecie natomiast interesują mnie argumenty za/ przeciw, a w Waszych wypowiedziach w większości ich nie znajduje.

Kluczowa kwestia:

1. Czy różnica pomiędzy 83''-77'' jest głównym kryterium, na które powinienem patrzeć, ponieważ wielkość obrazu robi największą robotę? Jeśli tak to pole mi się zawęża.
2. Budżet na poziomie 20k PLN uważam za dość znaczny. Wspominacie o LG G2 i Panasonic LZ2000, które go przekraczają. Zasadniczo pytanie czy warto dołożyć, ponieważ absolutnie deklasują konkurencję i jest to przepaść jakościowa? Patrzę przez pryzmat efektywności wydawanego pieniądza.
3. Co do audio: Czy sensowniej dołożyć suba zgodnie z pytaniem kolegi @cyment czy stereo tego typu + sub będzie grać dużo gorzej, niżeli sensowny soundbar + sub? @kiki wspomina o budżecie na poziomie 10 tyś. To jest do zrobienia przy założeniu, że rzeczywiście jest to właściwy kierunek pod kątem jakości, tj. lepiej wydać 10k PLN i chwilę dłużej dozbierać, niż np. coś za 5k PLN.
4. Układ pokoju załączam. Nie mam możliwości postawienia za kanapą głośników oznacza, że kanapa dochodzi do ściany, ale gorzej, że nie mam tam gniazd zasilających.
pokoj uklad.jpg
 

tracer10

Member
Podstawowe pytanie brzmi czy mając taką kwotę lub ciut wyższą [ tego nie wiem ] chcesz kupić bardziej lub mniej porządny TV?
Jeżeli jestes zafiksowany na rozmiarze tv i nic więcej cię nie interesuje to bierz 83 cale czegokolwiek na co cię stać i tyle w temacie.
I tyle odnośnie pkt 1.
2. G2 vs LZ2000? Nie ma tu wogóle o czym mówić. Chcesz kupić tłuczony masowo LG kup wszak twoja kasa. Chcesz kupić flagowca z wyselekcjowanymi panelami Oled + radiator bierz Panasa.
3. Audio, poczytaj specyfikację audio LZ2000 i porównaj to z G2. Dane są wszędzie tych TV. Niebo, a ziemia.
4. Rozważ uchwyt na ścianę, to ci pozwoli manewrować TV, LZ2000 ma głośniki z tyłu i brak miejsca na audio masz załatwiony jeżeli chodzi o tył telewizora.
0.35 sec, zobacz jak wygląda to faktycznie. 160W nie w kij dmuchał.

Co do Kiki
Pamiętaj, że on prowadzi sklep gdzie handluje przede wszystkim LG i zawsze będzie je polecał każdemu co w sumie nie jest niczym złym, ale niewiele ma wspólnego z obiektywnością.
Trzeba by upaść na głowę żeby wydać tyle pieniędzy na LG. Wszak masz do wydania 20 tysi czy 7?
Podobnie jak na konkurencyjnym portalu gdzie tamtejszy redaktor jest owładnięty samsungomanią + bierze kasę od nich.
 
Ostatnia edycja:

cyment

Member
3. Co do audio: Czy sensowniej dołożyć suba zgodnie z pytaniem kolegi @cyment czy stereo tego typu + sub będzie grać dużo gorzej, niżeli sensowny soundbar + sub? @kiki wspomina o budżecie na poziomie 10 tyś. To jest do zrobienia przy założeniu, że rzeczywiście jest to właściwy kierunek pod kątem jakości, tj. lepiej wydać 10k PLN i chwilę dłużej dozbierać, niż np. coś za 5k PLN.
Pierwsze pytanie, skad w ogole pomysl na soundbar?

Drugie pytanie czy sluchasz muzyki?

Ja swego czasu szukalem rozwiazania, ktore nada sie zarowno do stereo jak i filmow i udalo mi sie to z kolumnami Wharfedale, gdzie jest fajnie wypchnieta srednica, dzieki czemu lektor jest bardzo wyrazny. Dyponujesz spoko amplitunerem i ja na Twoim miejscu nie wywalalbym kasy niepotrzebnie, bo dokladajac subwoofer i ewentualnie robiac upgrade kolumn bedziesz mial sprzet relatywnie uniwersalny, bez zagracania dodatkowymi klamotami salonu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kluczowa kwestia:
1. Czy różnica pomiędzy 83''-77'' jest głównym kryterium, na które powinienem patrzeć, ponieważ wielkość obrazu robi największą robotę? Jeśli tak to pole mi się zawęża.

Z takim budżetem brałbym już TCL 98", zupełny inny wymiar oglądania.
Poniżej 83" nie schodziłbym, a już na pewno nie wydałbym 20k na 77" do 4m.
 

tracer10

Member
Nie wydałbyś 20 tys na 77' do 4 m, a wydałbyś na TCL? Cóż można i tak wywalić kasę w błoto.
Przeczytaj pkt 8 z pierwszego postu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście. TCL, to 98"!
Wrażenia nieosiągalne dla żadnej 83"-85" - bez względu jaka bym tam nie była jakość wyświetlanego obrazu.
Siedzę od 10 lat na 80"+ i na projekcji 120", wiem, że nie pakowałbym się z wydatkiem 20k na tv 77", dla mnie to nie ma sensu. Jeżeli już, to 83" w górę.
Ponadto, jak oglądamy duzo filmów, należy pamiętać, że te w większości są w 21:9, więc ta wizja wyświetlanego obrazu znacząco się zmniejsza i na 83" nie robi już takiego wrażenia z 4m. No, ale co kto lubi.
 

grabarzg

New member
Pierwsze pytanie, skad w ogole pomysl na soundbar?

Drugie pytanie czy sluchasz muzyki?

Ja swego czasu szukalem rozwiazania, ktore nada sie zarowno do stereo jak i filmow i udalo mi sie to z kolumnami Wharfedale, gdzie jest fajnie wypchnieta srednica, dzieki czemu lektor jest bardzo wyrazny. Dyponujesz spoko amplitunerem i ja na Twoim miejscu nie wywalalbym kasy niepotrzebnie, bo dokladajac subwoofer i ewentualnie robiac upgrade kolumn bedziesz mial sprzet relatywnie uniwersalny, bez zagracania dodatkowymi klamotami salonu.
właśnie nie upieram się na soundbar i celowo temat jest poboczny. Nie wiem jakie podejście jest efektywne. Zestaw audio, który mam służy mi tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki. 99% Spotify. Jeżeli wystarczy do tego dorzucić suba, żeby dudniło odpowiednio w filmach to naprawdę nie potrzeba mi niczego więcej.
 

tracer10

Member
Oczywiście. TCL, to 98"!
Wrażenia nieosiągalne dla żadnej 83"-85" - bez względu jaka bym tam nie była jakość wyświetlanego obrazu.
Siedzę od 10 lat na 80"+ i na projekcji 120", wiem, że nie pakowałbym się z wydatkiem 20k na tv 77", dla mnie to nie ma sensu. Jeżeli już, to 83" w górę.
Ponadto, jak oglądamy duzo filmów, należy pamiętać, że te w większości są w 21:9, więc ta wizja wyświetlanego obrazu znacząco się zmniejsza i na 83" nie robi już takiego wrażenia z 4m. No, ale co kto lubi.
Powtarzam ci, czyt pkt 8 pierwszego postu.
To się kłóci z tym co proponujesz autorowi tematu.
Kupi TCL potem pójdzie do sklepu, zobaczy prawdziwą jakość i zemdleje na co wydał 20 tysi.
 

cyment

Member
właśnie nie upieram się na soundbar i celowo temat jest poboczny. Nie wiem jakie podejście jest efektywne. Zestaw audio, który mam służy mi tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki. 99% Spotify. Jeżeli wystarczy do tego dorzucić suba, żeby dudniło odpowiednio w filmach to naprawdę nie potrzeba mi niczego więcej.
Wiesz, ale Ty tutaj masz czystą sytuację, bo sprzęt już posiadasz. Nie musisz decydować w tym momencie. Przyjdzie TV, podłączysz swoje audio, ustawisz pod filmy i zobaczysz. Zawsze możesz później zamówić suba i/lub soundbar i porównać bezpośrednio (14 dni na zwrot). Nikt Ci bardziej nie doradzi niż Twoje ucho (ja dobierałem setup pol roku).

Masz spoko ampli (z korekcja akustyczna), który ma potencjał, bo możesz lepsze kolumny kiedyś dołożyć. I ja bym te opcje rozważył, bo dostaniesz dużo lepsza jakość.
 

luck76

Well-known member
LZ2000 ma wyjście na subwoofer, więc podoła bez belki znakomicie z wbudowanym zestawem głośników, który zmiata wszystko łącznie z Philipsowską (notabene bardzo udaną konstrukcją) doczepką B&W - bynajmniej tak mówi osoba która ma zamiar przesiąść się z 934. Generalnie rozwala mnie to silenie się chińczyków na doklejanie metek firm, które albo padły albo są bliskie tego (Onkyo, Teac, B&W, B&O)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wydałbyś 20 tys na 77' do 4 m, a wydałbyś na TCL? Cóż można i tak wywalić kasę w błoto.
Przeczytaj pkt 8 z pierwszego postu.
Powtarzam ci, czyt pkt 8 pierwszego postu.
To się kłóci z tym co proponujesz autorowi tematu.
Kupi TCL potem pójdzie do sklepu, zobaczy prawdziwą jakość i zemdleje na co wydał 20 tysi.

A cóż takiego jest w pkt. 8?
Z góry zakładasz, że TCL 98" tą jakość ma fatalną. Zaraz dojdziemy do momentu w którym stwierdzimy, że w ogóle nie da się oglądać.

Otóż sprawdz sobie pierwszy lepszy test użytkownika "B the Installer", podmienił tam topowego Oleda 83" od Sony właśnie na TCL 98"
Nie bez przyczyny!!! W innym wątku wklejaliśmy filmy i były tam uzasadnienia takiej podmiany.
Wrażenie, wrażenia i jeszcze raz wrażenia.

Sam mam średnią półkę 83" Samsunga, ma oczywiście wady, ale bez przesady, oglądam w nocy/dzień, bez znaczenia. Cieszy za każdym razem.
Mam też dwa Oledy, mniejsze i owszem, czerń jest lepsza, ale w życiu nie zamieniłbym seansu nocnego z większego 82". Nie ma żadnej przepaści, czy omdlewania ; )

Każdy ma oczywiście swoje zdanie, nie mam czasu, a tym bardziej ochoty na jakiś niepotrzebne spiny, wyrażam swoje zdanie na bazie praktyki.
Z dużymi przekątnymi mam styczność od dekady i wiem, że PRZEKĄTNA robi o niebo większą robotę każdego dnia, przy każdym seansie, jak mniejsza z lepszą jakością.

Trzeba też pamiętać, że to jest ponad 4m, a nie 2m. Przy 4m 83" nie robi już takiego wrażenia, a już na pewno nie przy formacie filmowym 21:9.
77" mimo jakości tego wrażenia zrobi jeszcze mniej.

Już pomijam fakt, że tv za 20k za 2 lata będzie wart góra 5-7k (o ile ktoś w ogóle kupi), a przyszłe modele zapewne będą i tak lepsze.
Dla mnie to jest właśnie "topienie" pieniędzy, bo i o tym była tu mowa, no, ale jak jest lużna kasa, to czemu nie.
Ja za swojego poprzedniego dałem ponad 20k, poszedł ledwo za bodajże 5k.
Dziś jakbym miał wydawać ok. 20k, to tylko za takiego TCL 98", a nie "jakieś" 77-83". Wiem, że 98" da nieporównywalnie większe wrażenia.
Nie wspomnę już o gwarancji 5 letniej, no chyba, że ktoś lubi ryzyko, a w dobie dzisiejszej jakości, nie zdziwiłbym się, gdyby tv padł po 2 latach. Wówczas 20k idzie w piz....
 

luck76

Well-known member
A cóż takiego jest w pkt. 8?
Z góry zakładasz, że TCL 98" tą jakość ma fatalną. Zaraz dojdziemy do momentu w którym stwierdzimy, że w ogóle nie da się oglądać.

Otóż sprawdz sobie pierwszy lepszy test użytkownika "B the Installer", podmienił tam topowego Oleda 83" od Sony właśnie na TCL 98"
Nie bez przyczyny!!! W innym wątku wklejaliśmy filmy i były tam uzasadnienia takiej podmiany.
Wrażenie, wrażenia i jeszcze raz wrażenia.

Sam mam średnią półkę 83" Samsunga, ma oczywiście wady, ale bez przesady, oglądam w nocy/dzień, bez znaczenia. Cieszy za każdym razem.
Mam też dwa Oledy, mniejsze i owszem, czerń jest lepsza, ale w życiu nie zamieniłbym seansu nocnego z większego 82". Nie ma żadnej przepaści, czy omdlewania ; )

Każdy ma oczywiście swoje zdanie, nie mam czasu, a tym bardziej ochoty na jakiś niepotrzebne spiny, wyrażam swoje zdanie na bazie praktyki.
Z dużymi przekątnymi mam styczność od dekady i wiem, że PRZEKĄTNA robi o niebo większą robotę każdego dnia, przy każdym seansie, jak mniejsza z lepszą jakością.

Trzeba też pamiętać, że to jest ponad 4m, a nie 2m. Przy 4m 83" nie robi już takiego wrażenia, a już na pewno nie przy formacie filmowym 21:9.
77" mimo jakości tego wrażenia zrobi jeszcze mniej.

Już pomijam fakt, że tv za 20k za 2 lata będzie wart góra 5-7k (o ile ktoś w ogóle kupi), a przyszłe modele zapewne będą i tak lepsze.
Dla mnie to jest właśnie "topienie" pieniędzy, bo i o tym była tu mowa, no, ale jak jest lużna kasa, to czemu nie.
Ja za swojego poprzedniego dałem ponad 20k, poszedł ledwo za bodajże 5k.
Dziś jakbym miał wydawać ok. 20k, to tylko za takiego TCL 98", a nie "jakieś" 77-83". Wiem, że 98" da nieporównywalnie większe wrażenia.
Nie wspomnę już o gwarancji 5 letniej, no chyba, że ktoś lubi ryzyko, a w dobie dzisiejszej jakości, nie zdziwiłbym się, gdyby tv padł po 2 latach. Wówczas 20k idzie w piz....
Czytałeś jakie są oczekiwania zainteresowanego? Bardzo dobra jakość obrazu. Sorry ale TCL 735 vs wszystkie z wymienionych tv to tak jakbyś mówił zainteresowanemu wyjazdem na urlop camperem, że Jelcz będzie lepszy od np Grand California :)
Poza tym czytaj ze zrozumieniem co pisze autor - szuka OLEDa. Gdyby nie to, poszłyby inne propozycje, których niezbędne przytaczał żeby nie siać fermentu :)
 
Do góry