OLED 55" do 5kpln

miaucoon

New member
Cześć, od dłuższego czasu nosimy się ze zmiana TV i wreszcie chyba czas zrobić sobie prezent pod choinkę. Jak w temacie, proszę o doradzenie czegoś w rozmiarze 55" nic większego nie wchodzi w grę z racji miejsca, no i też ceny, nie chcielibyśmy przekraczać tych 5kpln.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - bez znaczenia w tym wypadku :)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? - z prawej strony, ale są zasłony :)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic, plazma, ale modelu za cholerę nie pamiętam, jakiś model sprzed 13-14 lat.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Dobry obraz (kolory, kontrast, przejścia), dobry system smart, aby VOD można oglądać bezpośrednio z niego, a nie konsoli :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? - głównie HD i SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - DVD, Xbox One
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - średnio pewnie około 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy + granie na konsoli
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - raczej nie, lub sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - 10-20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? - 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - "płaski" obraz z kiepską rozpiętością tonalną i lichym kontrastem
19. Preferencje co do marki? - bez znaczenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 5000zł może z niewielkim haczykiem, jeśli faktycznie będzie warto
22. Jak często wymieniasz TV? - obecny ma około 13-14 lat, będzie to pierwsza wymiana "płaskiego TV :)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No powiem ci że jeśli chodzi o wybór to ogranicza się on do modelu LG CX, i jeśli dobrze trafisz to przekroczy on minimalnie budżet. Jednak zapomnij o matowej matrycy. Te telewizory "błyszczą" i przy oglądaniu za dnia będzie trzeba tych zasłon użyć. Po za tym jeśli masz sporą kolekcję płyt DVD to warto byłoby sprawdzić jego skalowanie, bo o ile nowe telewizory na materiałach wysokiej jakości świecą ładnie to z gorszymi źródłami różnie bywa.
 

miaucoon

New member
Tylko biorąc pod uwagę wpis Kikiego z początku zeszłego miesiąca, wygląda na to, że nie ma sensu przepłacać za CX i lepiej wziąć BX.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jaka jest różnica cenowa. Nie obcowałem też z nimi ale na papierze CX pod każdym względem jest przynajmniej minimalnie lepszy. Ma szybszy procesor, jaśniej świeci, ktoś na forum wspominał też o tym że ma lepsze skalowanie niż BX, no i takie detale jak np. to że podstawa w BX jest plastikowa a w CX jest metalowa. Kolejna sprawa HDMI. CX ma wszystkie cztery 2.1 i są z boku telewizora, BX ma 2 ( z czego jeden ARC) i są z tyłu, więc jak będzie wisiał na ścianie to podłączenie może być uciążliwe.

Masz tu test-porównanie. Widać to gołym okiem że jaśniej świeci CX. No i ogółem warto obejrzeć go nawiązując do twojego dylematu.

https://www.youtube.com/watch?v=t6zWvHpX43A&ab_channel=allthingstech
 
Ostatnia edycja:

miaucoon

New member
Różnica w cenie 1000 złotych, więc pytanie czy faktycznie jest to aż taka różnica, aby dopłacić za nią ponad 20%. TV będzie stał, nie wisiał i bezpośrednio do niego będzie podłączone tylko kino domowe.
 

miaucoon

New member
Szukać promo to będę niezależnie od tego na jaki model padnie :)
Tylko czy to faktycznie jedyny sensowny wybór w tej cenie i wielkości i nie ma on żadnej konkurencji?
 

Undziak

Member
Niech Kolega, który chce kupić OLED 55" najpierw się upewni jaką jakość dostarczy mu taki TV z najczęściej używanymi sygnałami. W domu mam 50" plazmę i 65" oleda i jeśli miałbym oglądać SD to za chiny bym nie kupił oleda i to takiej wielkości. Moim zdaniem do oleda HD to minimum aby się cieszyć jakością. Tak samo jak plazma FHD też nie pokaże zbyt pięknie sygnału SD (OLED wypada gorzej bo jest 4K).
Ja oglądam 65" w podobnej odległości (3,2 m), 55" "pomniejszy" gorszą jakość.
Zalecam rozwagę.
 

pantomima

Banned
Bzdura -wart dopłaty każdej złotówki.

Bzdura ?
Z kim Ty chcesz konkurować? Z Kikim na temat wiedzy w materii telewizorów ?
Masz jeszcze jakiś rozum, czy już w ogóle Ci go wypaliło od tej plazmy , z którą utkwiłeś w nocniku w 2013 roku ?


Przecież Ty pojęcia bladego nie masz na temat tego , jaki obraz oledy generują, skalibrowane w domowych warunkach, czy to c9 czy BX, a8 .

Widziałeś choć któryś z nich na sklepowej półce?
Bo posiadać na własność, to nawet jednego oleda bez względu na markę nie miałeś !

Nie wypowiadasz się w temacie tego jak dany model tv sprawuje się w graniu na konsoli bo jak sam to ująłeś - nie grasz (nie posiadasz konsoli) ,więc po co mielisz jeziorem głupoty, jak oleda röwniez nie miałeś nawet jednego !


Jesteś jak koleś, który roznosi wysypkę(bzdury ) , a sama myśl o oled powoduje bełkotliwą mowę i trudności***w składnym formułowaniu myśli u Ciebie - bo Ty zwyczajnie pojęcia nie masz o tej technologii, choćby dlatego , że nie obcujesz z nią na codzień, nie posiadales nawet jednego na dłuższą chwilę, by móc rzetelnie powiedzieć cokolwiek na temat jakości jego obrazu .
Przestań już roznosisc tą wysypkę, zarażać tymi glupotami innych.
 

pantomima

Banned
No bardzo fajnie się ciebie czyta, jesteś mądry, inteligentny, błyskotliwy, umiesz uszczypnąć -aj.
Tylko co twoja wypowiedź ma wspólnego z wątkiem ?
Muszę przypomnieć kim ty jesteś:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1595360-post44.html
Każdy powinien wiedzieć.


Kto ma głowę na karku , ten wie jaki wydźwięk ma mój wcześniejszy post i temu podobne.

Gdyby Kiki emanował taką wiedzą na temat telewizorów jak Ty , zasypywał nas takimi "testami" jak Ty , to sprzedawałby 2 , może 3 telewizory na rok , a to forum już dawno nie miałoby racji bytu .


Ad vocem tej wrzutki Twojej - tak , trzeba było się uczyć lub kombinować tak , aby później było Cię stać na to i tamto , ale Tobie z żadnym z tych nie było po drodze , przez co zostały Ci tylko wypady do galerii na stoiska rtv i zawracanie głowy sprzedawcom , które niestety ani chwały ani kasy Ci nie przyniosą. Nikt tam też takiego oleda nie podaruje Ci za darmo .
Zrozumiesz to w końcu czy nie ? ;)

Kiki opowiada bzdury , że nie warto dokładać do CX?

Powiedz , jak długo bawiłeś się skalibrowanym oledem CX ? Jak długo bawiłeś się BX ?
Jak długo miałeś zestawione te dwa modele obok siebie ?, bo Jemu, to już pewnie niedobrze robi sie od tych pełnowymiarowych testów, porównań.
Udokumentuj to jakimiś zdjęciami, testami , ok ? , bo póki co to gubisz się Panie i kompromitujesz.

Żebym ja nie przypominał , jak Ty słowo plazma w liczbie mnogiej odmieniasz .

Literówki są dopuszczalne ale nie takie byki ! Mówi się Plazmy - nie Plaźmy nieuku .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Panowie, czy moglibyście się szarpać za warkocze gdzie indziej?

Nie róbcie tutaj śmietnika bez związku z pytaniem.

Chcesz kupić Oleda ? Pytaj ludzi, którzy oledy posiadają, użytkują je na codzień. Chcesz kupić e9/c9 , zapytaj mnie jak się sprawuje , a ja Ci opowiem o wszystkim , bo mam już go blisko rok . Wiem co jest na +, co mi dokucza, jeśli w ogóle .Na takich osób relacjach polegaj.

Nie powiem Ci natomiast jak świeci cx/gx , a8 bo nie posiadałem takiego oleda . Widziałem w salonie ,ale to żadna rekomendacja, dlatego nie sugeruj się podpowiedziami kogoś, kto nie ma nic wspólnego z Tą technologią, z modelem który Ciebie interesuje.
Tylko tyle i aż tyle .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Aj, mogłem nie ruszać twojego poprzedniego wpisu, zapomniałem, że z rozkazu działasz jak szarańcza.
Masz problem z samym sobą może zadzwoń gdzieś, bierz coś.
Czyżby mecze słabo wyglądały na twoim LG E9 ?
Zaśmiecasz forum, widocznie masz w tym interes.

Tutaj składam uroczyste postanowienie:

Nigdy nie odpiszę na twój zazwyczaj nic nieznaczący wpis na tym forum.
Panowie, czy moglibyście się szarpać za warkocze gdzie indziej?
Nie róbcie tutaj śmietnika bez związku z pytaniem.
Nie pozostaje mi nic jak przeprosić Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

miaucoon

New member
Chcesz kupić Oleda ? Pytaj ludzi, którzy oledy posiadają, użytkują je na codzień.

Toż właśnie to czynię :)
Tymczasem rozpętaliście tutaj jakąś wojenkę.

Wiem, że obraz z OLEDów w sklepach jest niemiarodajny, ale patrząc na nie i te które widziałem w domach prywatnych, to jest to to, co mi się podoba, w przeciwieństwie do niektórych LCD.
Dlatego pytam o OLEDa w konkretnym rozmiarze i takich odpowiedzi bym oczekiwał.
 

pantomima

Banned
Aj, mogłem nie ruszać twojego poprzedniego wpisu, zapomniałem, że z rozkazu działasz jak szarańcza.
Masz problem z samym sobą może zadzwoń gdzieś, bierz coś.
Czyżby mecze słabo wyglądały na twoim LG E9 ?
Zaśmiecasz forum, widocznie masz w tym interes.

Tutaj składam uroczyste postanowienie:

Nigdy nie odpiszę na twój zazwyczaj nic nieznaczący wpis na tym forum.

Każdy widzi kto zasmieca forum ,jak bardzo jesteś beznadziejny, nieudolny w obronie. Na żadne moje pytanie nie jesteś w stanie odpowiedzieć merytorycznie , czyli na temat z oczywistych powodów .

E9 profesjonalnie skalibrowany spisuje się rewelacyjnie . Nie zamienilbym go na żaden inny(choć zapewne obecnie są modele, które świecą lepiej ) . Jakość generowanego obrazu mi barszo pasuje. Obecnie myślę tylko o większej przekątnej.
Piłki nożnej nie jestem.pasjonatem, więc jeśli nawet coś z ruchem jest nie halo , to i tak mnie to nie dotyczy .
Jeżeli chodzi o tenis , snooker to obraz jest świetny , a Ty biedny Jasiu znowu się naczytałeś, bo przecież e9 to Ty nawet w sklepie nie widziałeś co ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry