OLED 55" do 5kpln

pantomima

Banned
Toż właśnie to czynię :)
Tymczasem rozpętaliście tutaj jakąś wojenkę.

Wiem, że obraz z OLEDów w sklepach jest niemiarodajny, ale patrząc na nie i te które widziałem w domach prywatnych, to jest to to, co mi się podoba, w przeciwieństwie do niektórych LCD.
Dlatego pytam o OLEDa w konkretnym rozmiarze i takich odpowiedzi bym oczekiwał.

Zapytaj Kikiego ( nie jestem Jego adwokatem) , ale kto inny rzetelnie udzieli Ci pomocy ?
Później to zestawisz z uwagami innych, którzy na codzień korzystają z oleda i na tej bazowej dokonasz wyboru .
Sam doskonale wiesz , że warunki sklepowe tj głównie oświetlenie, jak również brak kalibracji tylko ograniczą potencjał jaki ta technologia generuje.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Wyślij konkretną wiadomość na priv i to wystarczy .
Od siebie podpowiem Ci jedno : gdybyś wyłapał jakąś super okazje w sieci, to upewnij się przed zakupem czy sprawdzą Ci zafarb, martwe piksele i tego typu bolączki przed wysyłką wybranego przez Ciebie modelu .
 

SDman

Banned
Jest w X-kom Sony XH-9505 za bardzo rozsądne pieniądze 4,8tys.
Mają program darmowego zwrotu TV na ich koszt -jakby coś nie pasowało.
Wracając do OLED, obecnie moim zdaniem jest za mała różnica cenowa
BX vs CX -tak więc CX jest znacznie lepszym wyborem.

Tutaj z innego wątku ciekawy merytoryczny wpis:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1604410-post31.html
 
Ostatnia edycja:

miaucoon

New member
Wracając do OLED, obecnie moim zdaniem jest za mała różnica cenowa
BX vs CX -tak więc CX jest znacznie lepszym wyborem.

Przy czym BXa znalazłem w sieci za 4400, więc różnica wychodzi 1000 zeta, to dość sporo jak dla mnie.
A mam jeszcze pytanie, jak się ma ten CX do PANASONIC TX-55GZ950E

Za resztę dzięki, poczytam.
 

SDman

Banned
W Neonet jest CX za ~ +- 5 tys. w zakupie z opaską za 59zł.
Panasonic wygra płynnością, skalowaniem i tzw. obrazem prosto z pudełka, to najlepiej skalibrowany TV na rynku.
Przegrywa natomiast swoim systemem ale nie prędkością, a ilością aplikacji.
Wiec wybór między CX, a GZ950 to ciężka sprawa bo różnice w obrazie, o których wspomniałem są minimalne ale są.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór jest za CX i to z kilku powodów.
- Cena
- zabezpieczenia
- AI
- Obsługa
- brak zafarbu
 

SDman

Banned
Mimo sentymentu do firmy Panasonic, ukarałem ich brakiem zakupu GZ-950 jak był za 5k. Powiedzmy, że system bym przeżył ale jak można było po 7 latach nie poprawić wyłączania obrazu aby został tylko głos ?!
Konieczne jest 11 kliknięć tak jak w starej PDP z 2013 r., pisałem do Panasonic`a, że trzeba to poprawić -bądźmy eko.
CX jest nowocześniejszy.
 

miaucoon

New member
Dzięki za sugestie, braciak zakupił tego Panasa tylko w rozmiarze 65" więc muszę do niego podjechać i zobaczyć na żywo jak to się sprawuje.
 
Ostatnia edycja:
L

lukas1985

Guest
Witam, jestem zwykłym użytkownikiem tv. Mam do wydania ok 4tys za tv 55'. Zainteresowałem się tv LG OLED model BX ,jednakże boje się wypalania pikseli, a tv chce na min 6-8 lat . Nie wiem czy nie lepiej wybrać Sony LCD model XH90.
 
Do góry