Około 2000zł (benq? acer?)

Stasjo

New member
Witam
Mam do wydania ok.3000zl
Na projektor chce przeznaczyc maksymalnie troche ponad 2000zl.
Bylem do niedawna zdecydowany na benq w500. Ostatnio jednak kupilem nowy numer CHIP w ktorym pojawil sie test niedrogich projektorow do kina domowego. Benq zajal w nim dopiero 10 miejsce. Dobrze oceniony zostal Acer H5350, dluzszy czas pracy lampy ktora zreszta jest mocniejsza niz w benq. Mam jednak jakis dystans do tego testu dlatego licze na opinie osob ktore maja projektory. Co moglibyscie mi polecic w niewysokiej cenie. Projektora uzywalbym glownie do Xboxa 360 i filmow na dvd.
 

Smartek

New member
Nieprofesjonalizm Chipa moim zdaniem dyskwalifikuje ten test i raczej w ogóle nie brałbym go pod uwagę.
Mowa oczywiście o np. pomyleniu LCD z DLP... skandal.
Test sam wygląda jak na zmanipulowany przez firmę Acer...

W tej cenie pewnie najlepszym wyborem będzie BenQ i zapewne za kilka chwil ktoś to potwierdzi :).
 

trollu

New member
Cześć

Niestety forum w temacie niskobudżetowych projektorów hd-ready zdominowane jest przez posiadaczy benq w500 - nie spodziewaj się więc krytycznych wypowiedzi na temat tego projektora...
Co do h5350 vs w500 -> przydałby się test porównawczy...a ja takiego nie widziałem.
Co do zarzutów nt nieobiektywizmu / zmanipulowania testów w CHIPie -> wyglądają jak skargi obrażonego dziecka, którego resorak nie podoba się kolegom z piaskownicy... Moim zdaniem lepsze "nieobiektywne" porównanie w wykonaniu CHIPA niż jednostronne opinie posiadaczy danego modelu...
I na koniec - jeżeli przesiadasz się z średniej wielkości tv na 95% będziesz zadowolony zarówno w przypadku w500 jak H5350

pozdrawiam
tomek
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Już przy innej okazji ktoś wymienił wady testu w Chip'ie. Wprawdzie ostatniego jeszcze nie czytałem, tylko przeglądałem, ale to samo się tyczy także wcześniejszych.

Gdybym szukał maszyny do prezentacji, to tabelki z Chipa byłyby przydatne. Do kina w domu sądzę że nie. Akurat oskarżenie o manipulację (Acer górą) to może przesada (a może nie? ;) ), ale sama metodologia testów z Chipa jest przy wyborze kinowym błędna.

Co do topic'u. Zapewne nie ma dobrej odpowiedzi, bo nie sądzę że znajdzie się ktoś kto widział w akcji obie wymienione maszyny. W kategorii 2000 PLN sam "wybrałbym" raczej W500, a cudzysłów wynika z tego że o Acerze mało co wiadomo i taki to "wybór". No i mniejsze zaufanie do marki...
 

Buti

New member
Ja wybrałbym hc1100 mitsubishi. Projektor DLP, moim zdaniem super w kategorii tanich projów. Ma wady ale nie sądzę, że wymienione w temacie LCD mogą mu dorównać pod względem jakości obrazu. Polecam bo ostatnio staniał.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Staniał, ale chyba jest nie do kupienia. W połowie września niemal go kupiłem, miałem załatwione raty ale okazało się że sprzętu niet. No to Skąpiec i maile do sklepów. Wszędzie to samo, przykro nam itp. No i adresat mojego maila znikał ze Skąpca z HC 1100... ;)

Trudno się mówi... Za to pod koniec września staniał HC 1500... Tym razem zakup się udał, a dokładnie to kupno się udało.

Przez chwilę "wyszedł", ale wygląda na to że znów jest dostępny.

Tak czy siak, oba modele są już wycofane z produkcji i do kupienia są resztki z zapasów...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zdecydowałem się na to co jeszcze było dostępne, HC 1500.

Ale zakup się nie udał, czekam na powrót maszyny z serwisu. Podziałała 4 godziny...

Ma się tego fuksa... ;)
 

trollu

New member
Buti napisał:
Ja wybrałbym hc1100 mitsubishi. Projektor DLP, moim zdaniem super w kategorii tanich projów. Ma wady ale nie sądzę, że wymienione w temacie LCD mogą mu dorównać pod względem jakości obrazu. Polecam bo ostatnio staniał.

dla formalności - acer h5350 to również DLP (z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że zarówno w500 jak H5350 działają w technologii LCD)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Gdybym nie bał się zakupu za granicą, to wziąłbym Optomę HD700X za mniej niż 2000 PLN.

Rozważałem też LG AH115, ale brak jakichkolwiek testów i ocen nieco mnie odstręczał. Wygooglałem gdzieś w końcu instrukcję i okazało się że maszynka nie ma żadnej regulacji składowych RGB - odpada z kina, model biznesowo-prezentacyjny.

Myślę że ten Acer jest bardziej do "projekcynej TV", czyli koncerty, sport itp., niż do kina. Co nie oznacza, że filmu nie da się obejrzeć!

Czy w omawianym zakresie cenowym ma w ogóle sens rozdzielanie włosa na 4, który lepszy? Lepsze będą Mitsubishi HC3100, Optoma 75 (o 1080p przez grzeczność nie wspomnę... ;) ). Pewnie że lepiej kupić to co lepsze i mieć świadomość dobrego wyboru, ale bez przesady.
 

Buti

New member
trollu napisał:
dla formalności - acer h5350 to również DLP (z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że zarówno w500 jak H5350 działają w technologii LCD)
Trollu, racja.
Sprostowanie. Myślę, że hc1100 wypadnie lepiej niż w500, którym sam kiedyś byłem zainteresowany. Jeśli chodzi o acera to (nie boje sie tego powiedzieć głośno) wole nie mieć do czynienia z produktami tej firmy wiec rodzaj tego proja nie ma dla mnie znaczenia (mój błąd, że nawet nie sprawdziłem jaki to typ projektora i przyjąłem, że to lcd:???: ). W domyśle przyjąłem, że to kicha bez względu co "specjaliści" o nim napiszą. Nie chcę wywoływać wojny. Mówię co sądze o firmie acer. Nie widziałem proja tej firmy,nie czytałem o nim, jestem uprzedzony. Moje uprzedzenie wynika z obawy, że firma ta robi tanie proje tak beznadziejne jak tanie laptopy. Laptopy, z którymi miałem do czynienia. :twisted:
Pozdro.
 

jaano

New member
Nie wiem czy nie robicie "z igły widły" - to moj 1szy post tutaj, do tej pory tylko czytałem..
- co do Acera mam juz drugi laptop i to jeszcze w rozdzielczosci HD 18,4 cala wiec gigant - przy okazji sluzy mi czasem do projekcji - nie narzekam na ani jeden wiec dziwie sie braku zaufania do tej firmy - ja raczej niedawno pierwsze uslyszalem o Benq gdy kupiłem ekran LCD.... ale nie narzekam na niego ;) Sam tez myslalem na Acerem lub tanim Benq 111 bodajze
- po drugie - mam okazyjnie kupionego Nec VP50 - typowo biznesowy (LCD 1280x780 o ile dobrze pamietam i kontrast jedynie 700 - fakt maly kontrast jest troche odczuwalny bo przy wyzszym ustawieniu traci sie male roznice w kolorach ale raczej to zalezy od jakosci i kontrastow w filmie, itd) i jestem jak na 1szego użytkownika bardzo pozytywnie zaskoczony jakoscią i możliwościami tego rodzaju sprzetu - jak mam go wlasnie podlaczonego do laptopa i puszczam prezentacje w HD to jest na co popatrzec, ale głownie puszczam dvd i divx bo tez jest to tansze jak na razie.. - i nie ma wg mnie co szalec i znajdowac roznice miedzy projektorami, bo zeby naprawde byly widoczne trzeba by podlaczyc kilka razem i wyswietlac obok siebie to samo...
- stad uwazam ze jak na 1szy projektor - kazdy bedzie zadowowlony praktycznie z kazdego wyboru .... no moze dopoki gdzies u kogos nie zobaczy lepszego... moi znajomi wszyscy ktorzy widzieli obraz o szerokosci 250cm z mojego - sa w szoku i kazdy teraz kombinuje nad kupnem jakiegos... :D)))) a ja uwazam ze to duzo lepszy wybor nawet nad 50 calowym tv....
wiec....no moze przy kupnie drugiego bede bardziej zwracal uwage na kontrast...ale mam nadzieje ze to bedzie za minimum 5 lat :)

pozdrawiam

probki (zdjecia) dopiero po 5 odpowiedziach - wiec moze wkrotce...
 
Ostatnia edycja:

trollu

New member
jaano,

przekaz mamy mniej więcej ten sam:
- "około 2000 pln" to sporo
- ceny projektorów zeszły na tyle nisko, że nie jest to inwestycja na całe życie
- można pokusić się w tym budżecie o "entry level" hd-ready projektor zarówno LCD jak DLP
- jeżeli jest to pierwszy projektor - zadowolenie gwarantowane niezależnie od wyboru
- postrzeganie marki jest bardzo subiektywne (benq vs acer) - dla mnie to takie same koreańskie niskokosztowe masówki, co nie powinno skreślać z góry ich produktów (mam w domu gadżety obu firm)

Przy okazji - dzięki Buti za wypowiedź w temacie - świetny przykład "nie wiem co to jest, ale na 100% bubel" ;)
 

Bambolo82

Banned
Na każdym nowicjuszu każdy projektor do kina domowego HD Ready, nawet za ok. 2000 zł (Benq, Acer, Optoma, Mitsubishi) robi piorunujące wrażenie.

Jak chwalę się znajomym moim Benq w500, to są totalnie zaskoczeni jakością obrazu i dziwią się że takie coś kosztuje tylko 2200 zł. Ludzie nie wyobrażają sobie nawet, jak świetnie świecą współczesne projektory do kina domowego.

To dla nich szok i wielkie odkrycie.
 

Buti

New member
trollu napisał:
jaano,

Przy okazji - dzięki Buti za wypowiedź w temacie - świetny przykład "nie wiem co to jest, ale na 100% bubel" ;)

Nie.To wypowiedź w temacie "Około 2000zł (benq? acer?)"
Przyznałem wcześniej, że marce acer nie ufam i nikomu tej marki nie polecam.
 

Maaaaaarek

New member

tomek67

New member
Do góry