ok 40 cali, plazma..?

Anre!

New member
ok 40 cali, plazma, (LG 42 PJ 350)?

dzień dobry Państwu.

poszukuję telewizora ok 40 cali. mam dekoder N na kartę, stąd programy HD na tą chwilę odpadają (głównie oglądam TVN24, CNBC Biznes, TV BIZNES). posiadam również PS3 (zależy mi, by TV dobrze współpracował z konsolą). chce wydać max 2000zł (choć ok 1600-1700zł by pasowało bardziej).
pytanie: lepiej LCD czy PLAZMA? myślę o LG 42 PJ 350, czy to dobry wybór? może zupełnie coś innego? marka nie gra roli, oby był dobry i w rozsądnej cenie.

proszę o pomoc. z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Anre!

New member
proszę o odpowiedź (zależy mi na szybkim kupnie, tz. na dziś), zawężę pytanie: czy LG 42 PJ 350 za 1600zł to najlepszy wybór w swojej klasie?? z góry dzięki.
 

Beherit_69

New member
Ave.
Wspomniany przez ciebie LG, ma dziadowską rozdzielczość (choć cenę ma ciekawą; 1599 pln). Pod PS3 proponowałbym jednak Full HD. Przejrzyj najnowszą ofertę Panasonica. Może da się wybrać coś godnego uwagi. Jednakże, może nieco inaczej wyglądać kwestia pieiężna.
 

Anre!

New member
Panowie, dzięki za zainteresowanie.
na konsoli gram sporadycznie.. nienałogowo (FIFA, PES, po meczyku dziennie (planuję, gdyż konsoli póki co nie posiadam)).
co do full hd, raczej oglądam programy informacyjne, rzadziej filmy, konsola j.w.
cena 1800-1900zł to max dla mojego portfela (choć lepiej gdyby było wspomniane 1599zł).. czy do tego pułapu coś lepszego od LG42PJ350?
..Specjaliści co Wy na to?
 

digitalus

Banned
witam
rozdzielczosc 1024x768 jest bardzo dobra do kanalow sd. na pewno jakosc obrazu bedzie lepsza w plazmie hdready niz w full hd np w lcd.przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora hd ready to lepsza jakosc obrazu
temat poruszany wiele razy np tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/127690-post10.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/508235-post13.html
tutaj tez mamy potwierdzenie z innego zrodla czyli grupy dyskusyjnej
Plazma - dlaczego nisza rozdzielczo jest lepsza ???
kanaly hd w telewizorze 42 hdready tez beda wygladac dobrze.
niektore kanaly to nie hd tylko pseudo hd, dlatego tez beda wygladac lepiej w hdready
 
Ostatnia edycja:

Anre!

New member
dziękuję za bardzo profesjonalne podejście do tematu.
spytam swoim prostym językiem: ....czyli PJ350 jest w hd ready? ....poleciłbyś mi właśnie ten telewizorek w tej kategorii jakości i ceny?
 

digitalus

Banned
PJ350 to telewizor w hd ready. jakosc obrazu sd bedzie bardzo dobra. na pewno lepsza niz w lcd.
uzyszkasz lepsza jakosc obrazu niz na tych zdjeciach.
1.kupujesz 42 calowy telewiozr
2. rozdzielczosc ekranu PJ350 to 1024x768 . LG 50pq6000 to wiekszy ekran i rozdzielczosc 1365x768 , czyli kanaly sd w PJ350 nie moga wygladac gorzej tylko lepiej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/415413-post33.html
tak. sd to np tez programy z indywidualnej anteny zewnetrznej ( dachowej) tvn, polsat,tvp . z tunera satelitarnego np tvn cnbc biznes.
 
Ostatnia edycja:

Anre!

New member
sd to zwykły sygnał? np. tvn cnbc biznes z dekodera N?
to co Mistrzowie swego fachu.. mogę śmigać po LG42PJ350?
..naprawdę mi pomagacie, nienawidzę płacić za coś, co wart tych pieniędzy nie jest.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ave.
Wspomniany przez ciebie LG, ma dziadowską rozdzielczość (choć cenę ma ciekawą; 1599 pln). Pod PS3 proponowałbym jednak Full HD.
A ile gier PS3 "zagra" w prawdziwej rozdzielczości 1080p? Nie rozciągniętej z 720p do 1080p ale prawdziwej 1080p? Z tego co mi wiadomo większa część gier to 720p.

Anre! - jak nie obejrzysz to nie będziesz wiedział czy ci spasuje.
 
Ostatnia edycja:

Anre!

New member
Wszystkim bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ za rady. zakupiłem LG42PJ350. podłączyłem (póki co nie ustawiając NICZEGO ..(ps. a powinienem? ustawienie telewizora może zmienić na + jakość obrazu?)) pod telewizje N i jest naprawdę OK. pozdrawiam serdecznie!
 

digitalus

Banned
w tunerze nbox nacisnij na przednim panelu przycisk res i przytrzymaj ,wybierz 720p, przez chwile nie bedzie obrazu.jakosc obrazu powinna byc lepsza niz na 1080i.
oczywiscie jesli korzystasz z wyjscia hdmi
 
Ostatnia edycja:

Anre!

New member
1. powłoki antyrefleksyjnej nie ma,
2. przycisku na "tunerze nbox" (masz na myśli dekoder telewizji N na kartę (OPTICUM 4060CX PLUS), bo taki właśnie posiadam) nie ma niestety,
3. są może do znalezienia w internecie jakieś najlepsze/optymalne ustawienia dla tego telewizora, myślę o OBRAZIE/DŹWIĘKU, bo póki co, obraz jest dość niewyraźny, a myślę, że o wiele lepszą jakość mogę uzyskać, lecz nie wiem jak,
4. PYTANKO: nawet przy całkowicie wyłączonych telewizyjnych głośniczkach z za telewizora wydobywa się bądź, co bądź, ale jednak, dość niepokojący dźwięk (jakiegoś procesora, czy wiatraczka.. nie mam zielonego pojęcia czego właściwie), nie jest on może uciążliwy, ale czy w ogóle powinien mieć miejsce? + przy wyciszeniu głosu na dekoderze, a zwiększeniu głośności w telewizorze, głośniczki dość mocno szumią.. to standard?
 

digitalus

Banned
wejdz do menu dekodera OPTICUM , zmien ustawienie ,wyjscie video z cvbs na rgb.po zmianie trzeba wylaczyc tuner pilotem i wlaczyc powinna byc wyrazna poprawa. najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB. sprawdz tez czy kabel euro jest podlaczony do av1 w telewizorze.
domyslnie w wiekszosci tunerow ustawione jest na cvbs.trzeba to zmienic bo inaczej bedzie brak ostrosci.
szkoda ze tuner nie posiada wyjscia component np jak ferguson fx7600 wtedy jakosc obrazu bylaby jeszcze lepsza.
Anre napisz czy jest poprawa po zmianie na RGB
Jesli chodzi o buczenie lub brzecznie to tutaj jest nawet ankieta.dotyczy innej plazmy
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/20211-sonda-o-bzyczeniu-lg-pc51.html
osoby ktore maja dobry sluch moga slyszec buczenie.
chyba ze buczenie jest bardzo glosne wtedy mozna zadzwonic do serwisu.
napisales tez ze glosniczki szumia. sprawdz czy bedzie podobnie gdy podlaczysz inne zrodlo sygnalu np dvd lub gdy korzystasz z anteny zewnetrznej dachowej.
 
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
3. są może do znalezienia w internecie jakieś najlepsze/optymalne ustawienia dla tego telewizora, myślę o OBRAZIE/DŹWIĘKU, bo póki co, obraz jest dość niewyraźny, a myślę, że o wiele lepszą jakość mogę uzyskać, lecz nie wiem jak,

w tv pq200r używam ustawień opracowanych przez użytkownika J_K dla tv pq6000
imo są to bardzo dobre ustawienia :eek:k:
ale potrzebny jest dostęp do menu serwisowego...
możesz wypróbować też ustawienia dostępne w normalnym menu ustawień obrazu
imo też powinno być lepiej

a rzeczone nastawy leżą tu -> http://www.hdtv.com.pl/forum/387860-post27.html

a tu cały wątek, warto poczytać -> http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/40207-lg42-pq6000-swiecenie-matrycy.html
 

Anre!

New member
"ale potrzebny jest dostęp do menu serwisowego..." ..i tu mam problem, od ustawień temp. kolorów nic więcej nie potrafię ustawić, proszę o szczegółową instrukcję.
miłego dnia.
 

manius55555

New member
Anre!
Prosze o wiecej spostrzezen na temat tego tv.
Napewno duzo osob jest nim zainteresownych tak jak i ja.
Sadzisz ze to dobry zakyp czy w podobnej cenie wolal bys panasonica.
 

pierwszy

Banned
"ale potrzebny jest dostęp do menu serwisowego..." ..i tu mam problem, od ustawień temp. kolorów nic więcej nie potrafię ustawić, proszę o szczegółową instrukcję.
miłego dnia.

hej, z tego co widzę jest w tym tv "expert control" i możliwość ustawień RGB - to powinno wystarczyć
lg_42pj350_recommended-ire.jpg


a jak wejść w menu serwisowe w tym modelu to niestety nie wiem

link z innego postu na forum - jest tam co nieco o tym tv i kalibracji
HD Televizija - HDTV eZine ť Recenzija [plazma]: LG Infinia 42PJ350 (106 cm)
 
Do góry