Odtwarzanie płyt Blu-Ray BD-R i BD-RE

jamo

New member
Gucio50 napisał:
Mam nagrywarkę Blu-Ray, która pisze płyty BD-R i BD-RE ( odpowiednik RW)
ale żaden z testowanych we wrocławiu w sklepie odtwarzaczy Samsung, Sony i Panasonic jej nie odtworzył

Na stronie Samsung, BD-P1000 jerst napisane , że owszem, ale mój nawet po wgraniu najnowwszego softu ze strony Samsunga ogranicza się do odtwarzania dźwięku obraz pokazuje zielony zału ekran. Te w sklepie nawet tego nie p[otrafiły, napisały że dysk ma zły format. Sprzedawca tłumaczył ze pewnie maja stary soft.

Ostrzegam więc entuzjastów. :(

Tylko Playstation 3 rozwiąże Twój problem ! Bez trudu odtworzysz płyty BD-RE. Można również zgrać dane na Pen drive i zrzucić na twardy dysk playstation 3.
 

tcom

New member
dysk twardy a playstation 3

Witam
Mam 2 pytania:

- czy mając zdjęcia na twardym dysku (750 GB) mogę bez problemu wyświetlać pokaz na PS 3, bez przegrywania na jego twardy przez USB ?

- zdjęcie o dużej rozdzielczości z pendriva podłączone do portu USB w DVD (jakie też jest pytaniem ?) jest bezstratnie transferowane przez HDMI na projektor podłączony do DVD ? Po prostu czy on to skaluje do np. 720p a potem spowrotem na 1080p (projektor full HD)

Pozdrawiam
 

drobers

New member
Czy ktoś z forumowiczów jednoznacznie może stwierdzić, że PS3 odtwarza płyty nagrane nagrywarką BD-R i BD-RE?
BDMV i BDAV ?
 
Ostatnia edycja:

drobers

New member
Zdzisław napisał:
To jesteś szczęśliwcem, że dopiero myslisz.....
Zdzisławku ja posiadam PS3 i kamerkę HDR SR 11E, i powiem Ci , że oglądam filmy nagrane ta kamerką z twardego dysku podłączonego przez USB do PS3, mało tego pliki są podielone bo kamerka je dzieli za kazdym naciśnięciem klawisza REC. ale ja je oglądam w całości a mają po 25, 30GB, ogląda sie w całości bez przeładowywania na następny i następny i następny... wczoraj mi sie udało odkryć jak to zrobić:)Dodam iż twardziel ma 500GB pojemności i sformatowany był na FAT32


CYTATY tniemy....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czechoj

Member
drobers napisał:
Czy ktoś z forumowiczów jednoznacznie może stwierdzić, że PS3 odtwarza płyty nagrane nagrywarką BD-R i BD-RE?
BDMV i BDAV ?
POTWIERDZAM
nagrane filmy na BD-RE w formacie BDMV (kamera AVCHD) nagrywarką LG GGW-H20L idą na PS3 bez zająknięcia.....
 

Zdzisław

New member
PS3 i podobne urządzenia odtwarzają filmy z kamery

Ja problem rozwiązałem w ten sposób, że kupiłem nie PS3 a DVIX HD M-6500A i mam problem z glowy. Jest to urządzenie , w ktorym mieści się HD wg wyboru (ja mam 500GB) i tam zbieram filmy z kamery SONY. Oczywiście można te lilmy z kamery obrobic jakimś programem chocby dołączonym do kamery aby usunąć ujęcia nieudane albo przepadkowo nagrane scenki nieważne. Narazie płyta BLU RAY kosztuje ogromne pieniądze i to zdecydowanie wieksze jak odpowiednia pamięć na twardym dysku. Oczywiście można na tym urządzeniu podobnie jak na PS3 ogląda także także filmy zapisane we wielu formatach np. MKV. Oczywiście w chwili kiedy ja kupowałem to urządzenie w Polsce kosztowało 2200zł bez dysku a ja kupiłem w Niemczech z dyskiem 500GB za 1400zł podczas np. w USA lub Kanadzie ten sprzęt kosztowal jeszcze mniej ale sprowadzenie z tych krajów wiązałoby sie z opłatami celnymi. Dzisiaj nie śledzę ale pewnie w Polsce ten sprzęt mozna kupic za rozsądne pieniądze . Nadmieniam, że urządzenie to pozwala także na oglądanie filmów z PC za pośrednictwem sieci.
 

neon

New member
Zdzisław napisał:
To jesteś szczęśliwcem, że dopiero myslisz. Ja mam kamerkę i kupiłem sobie Pinacle Studio 11....... [/quote]
Mam kamerę Panasonic HDC-SD5 ful HD i nie znalazłem programu w którym można dokonać autoringu Blu ray, wszystkie obdługują HD-DVD program Pinacle Studio 11 też. Filmy zapisane w formacie blu rey na płycie są nagrywane w odcinkach tak jak zostały zapisane w kamerze.
Jeśli ktoś zna taki program to proszę o informację.
Pozdrawiam

. Cytaty tniemy..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wlodek1956

New member
blu ray recordable

Witajcie : każdy film nagrany HDV ( ja mam soniego FX1 ) można zmontować i autoryzować uleadem 6plus oczywiście plus dodatek HD-pack
( odpłatny ) menu i chapterki co sobie życzysz . Ja montuję na Ediusie Canopusa a reszta uleadem. Odnośnie obsługi to tylko pliki BDMV ( multipleks) bedą widziane w większości stacjonarnych plajerkach BDAV nie koniecznie choć ostatnie zmiany w oprogramowaniu firmware rodzą nadzieje. I jedna uwaga nie sprawdzajcie w sklepiach obsługi BD-R , BD-RE bo nie posiadają zaktualizowanego oprogramowania i potem w świat idzie błędna informacja , że nie obsługuje co jest nie prawdą O.K. Pozdrawiam :mrgreen:
 

neon

New member
Proszę nie cytować (powtarzać) wypowiedzi poprzednika. ArtS :)

Dziwi mnie, że program który posiadam DVD MF 6 plus, łącznie z płatną aktualizacją nie potrafi łączyć klipów i tworzy obraz menu z każdego klipu, więc może ich być 99. Czynności autoringu są dostyępne tylko dla formatu HD-DVD i DVD. W innych programach jest podobnie.

W moim poście ja opisuję, że nie zgadzam się co napisał poprzednik ponieważ program "uleadem 6plus" który poprzednik opisuje nie wykonuje autoringu video nagranych w blu ray.
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
A kolega umie czytać zalecenia odnośnie nie cytowania poprzednika???

Witam
Zrobiłem sporo filmów programem Ulead MF6+z zakupionym dodatkowo pakietem HD pack i wyjaśniam:
Bez zakupu dodatkowego pakietu HD nie ma autoringu AVCHD ani Blu-raya

1. klipy z kamerek avchd nie da się połączyć tak aby płynnie przechodziły z 1 do 2 i dalej, ale da się zrobić film z tymi 99 klipami i jednym menu po prostu podczas oglądania będą występowały przeskoki między klipami /kolejny dodatek ma to zmienić/ a do wyboru masz autoring DVD,HD-DVD, AVCHD I BDMV. I wszystkie działają super
2. Ja posiadam kamerę HDV i nie mam żadnych problemów z obróką filmów
a końcowy wynik dla mnie tym programem jest BDMV.
Z taśm nie ma tyle problemów co z twardych dyskow czy kart pamięci.
Za to pinnacle 11.2 połączy te 99 klipów i będą szły płynnie ale co z tego wynik końcowy to AVCHD nagrane na płytce DVD /20min/ bez menu i chapterów.
Wszystkie filmy które zrobiłem jako BDMV odtwarzam na PS3 idzie idealnie.
Przy wyborze odtwarzaczy BD najlepiej zabrać płytke nagraną i sprawdzać,
z tego co widzę coraz to więcej odtwarzaczy czyta BDMV.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

abcaa

New member
czago napisał:
Z tego co czytam to tylko Sony BDP-S500 czyta płyty BD-R/RE.
Z danych technicznych tego modelu:
- Odtwarzanie płyt BD-R/RE
- TAK (tylko BDMV)

Czy ktoś wie co to znaczy, że tylko BDMV?
Czy może ktoś już sprawdzał BDP-S500?

Witam
BDMV to końcowy produkt - zrobionego przez ciebie filmu z kamery i nagranego na płytce BD-R programem do autoringu.
BDP-S500 czyta /sprawdzałem osobiście/ ale tylko BDMV i nie spodziewaj się że będzie inaczej
Pozdrawiam
 
Witam!
Kupiłem ostatnio kamerę „ JVC GZ-HD7E „w wysokiej rozdzielczości Full HD 1920x1080i do tej kamery dostałem oprogramowanie PowerDirector 5 Express oraz też nabyłem nagrywarkę Blu-ray
„LG GGW-H20L” i oprogramowanie „LG BD Rewriter& HD DVD –ROM Drive Solution„
Do obróbki materiału z kamery razem z przejściami i tytułami używam programu nero8 ,
Ulead VideoStudio 11+ lub Pinncle 11+ na moim komputerze w miarę te wszystko pracuje czyli szybko renderuje materiał z miksowany z dodatkami.
Procka mam Athlona Barton 3000+ pamięci RAM 2 GB dyski mam duże, karta grafiki jest Radeon 9600TX 128ram na odtwarzaczu CyberLink PowerDVD7 odbiera płynie zrobione sklejone z tytułami i przejściami pliki mpeg2.
Kupiłem teraz płyty do nagrywarki Blu –ray wielokrotnego zapisu BD-RE 25GB oraz jednokrotnego zapisu BD-R 25GB
Strasznie długo ten pilik mpeg2 1920X1080i tworzy strukturę obrazu płyty interaktywnej Blu- Ray z menu i butonami do wybierania scen czyli żeby materiał mpeg2 o wadze 25Gb przetworzyć na ten format, tej właśnie płyty z nowymi plikami strumieniowymi o nazwie ”m2ts” wszystkie jakie posiadam programy robią to ok. 16 godzin uważam że jest to strasznie długo przecież zrbić plik mpeg2 z osobnym audio i video i znów to zcalić tylko na plik strumieniowy ( m2ts )nie powinno tyle czasu zajmować?

Mam pytanie?

Czy są jakieś inne lepsze i szybsze programy do tworzenia pełnego formatu zawartości obrazu płyty Blu-ray z pliku źródłowego mpeg2 (1920x1080i) na strumieniowy plik „ m2ts” czy ten właśnie format musi tyle czasu zajmować i już nic na to się nie poradzi?
Bardzo proszę o poradę.
Bo muszę przyznać że ze zrobieniem pełnej opcji interaktywnej płyty DVD o formacie 720x576 z przejściami tytułami i menu maksymalnie zajmuje mi ok. 3 godzin!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

abcaa

New member
Witam
Znaczenie ma tutaj procesor, ja posiadam cztero-rdzeniowy i film 1,5 godzinny renderuje około 5 godzin /BD-R/ . Programem Ulead Movie Factory 6+.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Ulead Movie Factory 6+. jest on niezbyt , taki sobie robiłem nim nic w menu nie podziałasz chodzi mi o programy bardziej wytworne w opcje menu
z ustawianiem ścieszek dźwiękowych ruchome obrazki i.t.p
 

lukaszlew77

New member
Nie wiem, czym się dziwisz, bo:
po 1) masz słaby procesor,
po 2) skoro zwykłe DVD konwertuje się ok. 3h, a materiał HD ma 3-4 razy więcej danych to po prostu musi trwać.
 

abcaa

New member
dekoder@buziaczek napisał:
Ulead Movie Factory 6+. jest on niezbyt , taki sobie robiłem nim nic w menu nie podziałasz chodzi mi o programy bardziej wytworne w opcje menu
z ustawianiem ścieszek dźwiękowych ruchome obrazki i.t.p

Na dzień dzisiejszy jest brak programów z autoringiem BD takich które by zadowoliły każdego, więc korzystać trzeba z tego co jest. Jak porównuje
menu z pinnacla do uleada to wole uleada , menu jest bardziej urozmaicone i ciekawiej zrobione/ruchome jak najbardziej/ A co najważniejsze film zrobiommy tym programem jest stabilny nie trzęsie, migota czy przerywa a oto chyba chodzi.
 

bluray

Banned
Czy są jakieś inne lepsze i szybsze programy do tworzenia pełnego formatu zawartości obrazu płyty Blu-ray z pliku źródłowego mpeg2 (1920x1080i) na strumieniowy plik „ m2ts” czy ten właśnie format musi tyle czasu zajmować i już nic na to się nie poradzi?
Dawno zakończyłem zabawy z różnymi programami w tej sprawie.
Kup NERO 8 (full). Jest niedrogi ca.: 250 zeta i zrobisz tam wszystko co chcesz.
Jako chyba nadal jedyny zrobi Ci DD 5.1 dżwięk.
Piszę chyba bo nie kontroluję już innego softu. Pewnie robią postępy.
Jak widać nawet mocne kompy robioa render długo.
CIERPLIWOŚCI !!!
Najpierw robimy testy na 1 min samplach,
wybieramy optymalne dla jakości rozwiązanie,
klikamy i idziemy spać.
Rano jest zrobione.
Nie ma innych sposobów.
Tak rada jeszcze:
lep[iej jest opanować jeden program do perfekcji niż latać po różnych.
 
Ostatnia edycja:
Masz rację że Full Nero8 jest dobry do robienia Blu-ray z kamery
JVC GZ-HD7E plik "TOD" jakość jest ok.
ale przedtem materiał z kamery sklejam z przejściami programem
Ulead VideoStudio 11+ i zpisuje je w postaci "m2t"
Nero później robi to błyskawicznie "renerowanie" do pliku video "m2ts"
w autoringu scalonej płyty po nazwą "BDMV" z menu.

Ale moje pytanie jest z innej beczki a dotyczy opisanego wcześniej odtwarzacza stacjonarnego Sharpa BDHP20S, czy ten odtwarzacz można gdzieś przetestować w salonie w Warszawie pod względem odbioru nagranego materiału z kamery na płycie blu-ray BD-RE
w formacie interaktywnym z menu "BDMV" i czy ten Sharp odtworzy moje Video?
bo widzę z wypowiedzi kolegów że są problemy?
Bardzo proszę o wskazówki ponieważ jestem w trakcie zakupu tego sprzetu?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

neon

New member
Pinnacle Studio 12 PL Ultimate BOX

To jest program który dopiero co się ukazał na Allegro. Na nim można tworzyć autoring płyty blu ray. W poprzedniej wersji 11 można było autoring wykonywać tylko do format HDDVD. Pewno niedługo inne firmy też będą obsługiwały autoring blu ray.
Jerzy
 

Lord Rayden

New member
Z wątku wynika więc,że oprócz Sony, żaden odtwarzacz Blue Ray nie odczyta płyty nagranej z kamery czy też kopii bezpieczeństwa płyty z filmem BD ? Czyli żaden tani Sharp czy Samsung...
 
Do góry