Odtwarzanie płyt Blu-Ray BD-R i BD-RE

Gucio50

New member
Bez reklam
Zdzisław napisał:
Chyba dla przeciętnego Polaka 100 zł za film to trochę za wiele. Chyba, że ma liczną rodzinę bo dla singla to wiele taniej obejrzeć film w multikinie. W końcu ile razy można ten sam film oglądać.

To nie tak. Kiedyś DVD też było za drogie dla przeciętnego polaka. Za pierwszy odtwarzacz Panasonic zapłaciłem 2000zł.

Teraz filmy w sklepie są po około 50zł, koncerty 80-90. Kogo na to stać. Są tacy. Zresztą są też i tańsze,

Za parę lat płyty Blu-Ray nteż będą w tej cenie. Myślę że płyty DVD i Blu-Ray kupują
1. Tych co stać zapłacić za ogladanie w domu filmu z Kim Bassinger "Strażnik" za 60zł, :grin:
2. Tych co muszą mieć koncert Erica Claptona dla siebie w domu, :mrgreen:
3 Piraci, którzy wytwarzają kopie na sprzedaż :eek:k:
4 Na prezenty, dla nieszczęśników, którzy zamiast płyty za 60zł woleli by litra Bolsa lub Wyborowej, :(
5 Wypożyczalnie. :rolleyes:

W sumie całkiem spory rynek płyt DVD a teraz i Blu-Ray :krol:
 

pisk

New member
MATI31 napisał:
Powiem wam tak szczerze zawsze sie czlowiek łapie na jakiś nowościach a potem się okazuje. To co dzwoniłem do tych co zakupilem Sharp-a to powiedzieli ze niestety nie ma możliwosci zwrotu towaru i tak właśnie nabijają ludzi w butelke.

Liczą, że odpuścisz.
Z tytułu niezgodności towaru z umową masz prawo do zwrotu tego towaru.
Pewnie będą kręcić, ale myślę, że ustawa jest po Twojej stronie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
pisk napisał:
Liczą, że odpuścisz.
Z tytułu niezgodności towaru z umową masz prawo do zwrotu tego towaru.
Pewnie będą kręcić, ale myślę, że ustawa jest po Twojej stronie.

Podstawą reklamacji czy żądania wymiany lub zwrotu gotówki jest niespełnienie zapowiedzi z instrukcji sprzedawanej wraz z towarem.

To że na jakiejś stronie internetowej jest napisane :confused: że Samsung BD-P1000 czyta B-R i B-RW a w instrukcji nie jest tak napisane :( , NIE daje prawa do żądania zwrotu gotówki lub wymiany/naprawy/ :p
 

pisk

New member
Wcześniej padł zwrot:

Po po co w instrukcji piszą, że czyta BD-R i BD-RE po co!!


Jeśli to prawda, to jest to podstawa do zwrotu.
 

czechoj

Member
:roll: wyciąg z instrukcji obsługi odtwarzacza... to nie tylko strony interentowe to oficjalna informacja od Sharpa :(

standardy odczytu Sharp BD-HP20S.jpg
 

Gucio50

New member
Bez reklam
czechoj napisał:
:roll: wyciąg z instrukcji obsługi odtwarzacza... to nie tylko strony interentowe to oficjalna informacja od Sharpa :(


Oficjalna jest UMOWA, a więc instrukcja jaką otrzymałeś w momencie kupna. :D


Z drugiej strony, nawet nie, jak nie będzie czytał BD-R to być moze w ciągu kilku dni zwrócą Ci pieniądze. Po pół roku myślę że wątpię. :p
 

Zdzisław

New member
Mam nowy odtwarzacz DVD ONKYO DV-SP405. Technicznie nowoczesny - ma nawet łącze HDCMI i światłowodowe. Niestety to w połowie tylko mebel. Ani myślę wchodzić w podobny interes z odtwarzaczem BLU-RAY. Mój odtwarzacz nie otwiera mi połowę legalnych płytek CD z muzyką. Mam tez kamerke HD tyle , że jak narazie uczę się od kilku tygodni czym i jak mam moje filmiki przekonwertować i zapisać na DVD. Oczywiście na komputerze mogę ale chciałbym to samo na TV. Już szlak mnie trafia . Pewnie mogę bezpośrednio z kamery odtworzyć ale na kamerze mogę zgromadzić 40GB a resztę muszę nagrać i chcę z tego korzystać w przyszłośći na DVD a nawet na BLU-RAY bo np. z wesela syna nagrałem ponad 40GB, które zrzuciłem na komputer. Po doświadczeniach z odtwarzaczem DVD nie mam zamiaru ryzykowania z BLU-RAY. Ci co wiedzą więcej jak ja radzą mi tylko postawić komputer przy Telewizorze albo Playstation3. Czy rzeczywiście jest to sensowne rozwiązanie wszak na gry nie mam ochoty i czasu. Za kolejny kosztowny i zbyteczny (gdyby tak miało sie okazać) żona z domu by mnie pognała . Co o tym myslicie.
 

palio

New member
odtwarzanie,sprzęt...

witam wszystkich

Szanowni koledzy jestem przerażony tym co piszecie a zarazem wdzięczny za te informacje. Jestem na etapie wymiany sprzętu i wejście w strefę HD.
Miałem zamiar kupić kamerę SONY DR-SR12E i do tego odtwarzacz SHARP
BD-HP20S do tego jakąś nagrywarkę BD do kompa. Z tego zestawu miał wyjść materiał w jakości full HD do odtwarzania na powyższym sprzęcie. No i klops:(. Okazuje się że nic z tego nie będzie. Przynajmniej na tym sprzęcie. Wdzięczy będę za każdą podpowiedź czy sugestię. :D
 

Zdzisław

New member
To jesteś szczęśliwcem, że dopiero myslisz. Ja mam kamerkę i kupiłem sobie Pinacle Studio 11, do którego po zarejestrowaniu dodano mi obsługe wysokiej rozdzielczości . Tyle, że jest to zapewne doskonały kombajn z którym można zrobić wiele ale jeszcze nie wiem co bo mam deficyt czasu. W każym razie mozna tym programem konwertować i przygotowywać pliki do wypalania , w tym na odtwarzacze. Ja mam ONKYO TUnet więc moge do niego połączyć kamerke wprost ale to półśrodek. Archiwum nie mogę na tym trzymać. Zatem wydaje się, że najpierw będziesz musiał przejść przez drogę krzyzową zanim opanujesz konwersję plików z kamery na BLY-RAY i będziesz mógł gromadzić sobie filmiki w wysokiej rozdzielczości . Tymczasem zważ, że obecnie twardy dysk kosztuje taniej jak same płytki Blu-Ray. Rozważ odtwarzanie z twardego dysku (tylko na FAT32) ale pamietaj, że na taki dysk nie załadujesz filmu gdzie jeden jakiś plik przekracza 4GB (to kolejny problem, który nalezy rozwiązać). Narazie mi sie wydaje możliwa opcja, że film przekonwertowuję na system plików "DVD-Video" ale nie wypalam takiego filmu bo może on mieć czasami kilkadziesiąt GB ale w tym systemie plików raczej nie występują pojedyncze pliki powyżej 4GB. Czy to możliwe? Nie wiem . W internecie prawie brak informacji o wysokiej rozdzielczości. a i nie ma programów do konwersji (albo ich nie znam) aby cięzkie filmu bez strat konwertować do sytemów akceptowalnych przez odtwarzacze DVD a raczej dające sie odtwarzać z wejść USB, w które wyposażone są niektóre otwarzacze DVD. Jeśli byłaby to mozliwa koncepcja to wydaje sie najtańsza na jakieś 2 - 3 lata zanim nowe technologie ugruntują się i potanieją. Droższa koncepcja to zamiast odtwarzacza jest zakup PS3 za 1400zł, w którym juz masz i twardy dysk (chyba też FAT32 i problem granicy 4GB) ale tam udaje sie odtwarzać prawie wszystko i to w rozdzielczości HD ale i w tym przypadku mało informacji na forach albo gdziekolwiek. Zastanawiaj się się zanim wydasz bezsensownie pieniądze. Twoje zadanie brzmii znaleść najtańsze i najprostrze rozwiązanie aby archiwizować filmy z kamery HD bez utraty jakości móc je każdej chwili oglądać na TV w rozdzielczości 1080p (full) lub choćby 1080i tj w takiej jakiej zapewne nagrywasz. Każdego kto znajdzie rozwiązanie problemu proszę o nakierowanie na źródło lub podzieli sie swą wiedzą chocby fragmentaryczną. Może pomogą ci co wiedzą jak odtwarzać poprzez USB albo PS3 filmy kilkunasto gigowe w wysokiej rozdzielczości na konsolach lub PS3 albo z najlepiej z dysków twardych poprzez USB na odtwarzaczach DVD z wejściem USB.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Koledzy, sorka za lamerstwo ale czy PS3 czyta te wypalane BR-E i wogóle te tworzone na kompie np. nagrywarką blu-ray LG ?
 

czago

Banned
Z tego co czytam to tylko Sony BDP-S500 czyta płyty BD-R/RE.
Z danych technicznych tego modelu:
- Odtwarzanie płyt BD-R/RE
- TAK (tylko BDMV)

Czy ktoś wie co to znaczy, że tylko BDMV?
Czy może ktoś już sprawdzał BDP-S500?
 

Zdzisław

New member
Nie wiem czy to Sony właśnie czyta lub nie. To co pisze jakoby czytało wcale nie jest pewne. Wypal sobie taka płytke i zanim kupisz to sprawdź, nie polegaj na tym co czytasz. PS3 czyta nagrywane. Biorąc pod uwagę koszty i kłopoty z nagrywaniem dla kogoś kto nie jest zainteresowany graniem proponuję Media center Dvico Tvix M-4100SH za 1700zł, Dvico Tvix M-5100SH za 1600zł albo Dvico Tvix M-6500A w Polsce za 2.200zł w Niemczech za 399EURO (tu i tam bez twardego dysku). Te 4100 i 5100 podobno odtwarzają przeniesiony materiał z Sony na twardy dysk tego urządzenia bez żadnych przeróbek. (Urządzenie to nie ma żadnego odtwarzacza optycznego) . Jednocześnie z takiego urządzenia można odtwarzać wszelkie kopie filmów w wysokiej rozdzielczości z komputera poprzez sieć np. bezprzewodową LAN lub przekopiowane na HD tego urządzenia. Tyle naczytałem na różnych stronach w Polsce Niemczech i angielskojęzycznych ale sam nie mam żadnego urządzenia . Dla mnie to trochę za drogo aby zapewnić sobie swobodę odtwarzania na TV HD z Sony HD. Narazie gromadzę na dysku komputera bo to najtaniej . Jeśli chcesz koniecznie Bly-Ray to na 99% tylko na dzisiaj PS3 z nowym Firmwarem a jesli decydować sie na gromadzenie archiwum na HD to Dvico Tvix 4100 lub 5100 albo jesli kupisz nawet z internetu z Niemiec to M-6500A. Każde rzowiązanie to koszt ok. 1.000zł. Ja szukam prostego i tańszego nadal.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
czago napisał:
Czy ktoś wie co to znaczy, że tylko BDMV?
BDMV = True Blu authoring.
BDAV = HD video on a disc

a po naszemu
BDMV - to cały obraz płyty z wszystkimi katalogami.podkatalogami,menu etc
BDAV - sam plik audio-video
 

czago

Banned
Dzięki jarwisz.
A czy ktos już sprawdził BDP-S500?
I czy pewne jest, że PS3 z nowy softem (jakim?) czyta BD-R bo ja miałem informację (sprzed 3 miesięcy), że nie czyta.
 

palio

New member
Zdzisław napisał:
To jesteś szczęśliwcem, że dopiero myslisz. Ja mam kamerkę i kupiłem sobie Pinacle Studio 11, do którego po zarejestrowaniu dodano mi obsługe wysokiej rozdzielczości . Tyle, że jest to zapewne doskonały kombajn z którym można zrobić wiele ale jeszcze nie wiem co bo mam deficyt czasu. W każym razie mozna tym programem konwertować i przygotowywać pliki do wypalania , w tym na odtwarzacze. Ja mam ONKYO TUnet więc moge do niego połączyć kamerke wprost ale to półśrodek. Archiwum nie mogę na tym trzymać. Zatem wydaje się, że najpierw będziesz musiał przejść przez drogę krzyzową zanim opanujesz konwersję plików z kamery na BLY-RAY i będziesz mógł gromadzić sobie filmiki w wysokiej rozdzielczości . Tymczasem zważ, że obecnie twardy dysk kosztuje taniej jak same płytki Blu-Ray. Rozważ odtwarzanie z twardego dysku (tylko na FAT32) ale pamietaj, że na taki dysk nie załadujesz filmu gdzie jeden jakiś plik przekracza 4GB (to kolejny problem, który nalezy rozwiązać). Narazie mi sie wydaje możliwa opcja, że film przekonwertowuję na system plików "DVD-Video" ale nie wypalam takiego filmu bo może on mieć czasami kilkadziesiąt GB ale w tym systemie plików raczej nie występują pojedyncze pliki powyżej 4GB. Czy to możliwe? Nie wiem . W internecie prawie brak informacji o wysokiej rozdzielczości. a i nie ma programów do konwersji (albo ich nie znam) aby cięzkie filmu bez strat konwertować do sytemów akceptowalnych przez odtwarzacze DVD a raczej dające sie odtwarzać z wejść USB, w które wyposażone są niektóre otwarzacze DVD. Jeśli byłaby to mozliwa koncepcja to wydaje sie najtańsza na jakieś 2 - 3 lata zanim nowe technologie ugruntują się i potanieją. Droższa koncepcja to zamiast odtwarzacza jest zakup PS3 za 1400zł, w którym juz masz i twardy dysk (chyba też FAT32 i problem granicy 4GB) ale tam udaje sie odtwarzać prawie wszystko i to w rozdzielczości HD ale i w tym przypadku mało informacji na forach albo gdziekolwiek. Zastanawiaj się się zanim wydasz bezsensownie pieniądze. Twoje zadanie brzmii znaleść najtańsze i najprostrze rozwiązanie aby archiwizować filmy z kamery HD bez utraty jakości móc je każdej chwili oglądać na TV w rozdzielczości 1080p (full) lub choćby 1080i tj w takiej jakiej zapewne nagrywasz. Każdego kto znajdzie rozwiązanie problemu proszę o nakierowanie na źródło lub podzieli sie swą wiedzą chocby fragmentaryczną. Może pomogą ci co wiedzą jak odtwarzać poprzez USB albo PS3 filmy kilkunasto gigowe w wysokiej rozdzielczości na konsolach lub PS3 albo z najlepiej z dysków twardych poprzez USB na odtwarzaczach DVD z wejściem USB.

twoje zdanie na ten tamat ma jak najbardziej głęboki sens, tylko z tego wynika że na dzień dzisiejszy poprostu sie nie opłaca inwestować w taki sprzęt ze względu na brak do końca rozwiązania na pełną integrację urządzeń i technologii oraz koszty w czym równeż się zgadzam. Kupno PS3 to mnie na dzień dziesiejszy nie interesuje, wolę poczekać i działać na tym co mam, jednak mając również Pinnacla 11 miałem nadzieje że wykorzystał bym jego możliwości obróbki materiału w HD a program jest świetny mam go od kilku lat od wer. 9.0. Chyba że kupić sama kamere HD i gromadzić materaiał na dysku w kompie. I tu mam pytanie - mówisz że max 4GB na partycji FAT 32 bo fakt jest takie ograniczenie ale czy nie mogę na partycji NTFS ? ona takich ograniczen nie ma. Natomiast któtyś z kolegów pisze że ponoć sony 500 może obsłużyć nagrane płyty BD i ta informacja jest ciekawa i jak ktoś coś wie na ten temat to czekam z niecierpliwością.
 

czago

Banned
Na partycjach NTFS nie ma takiego ograniczenia - sam przechowuję zmontowane filmy (najdłuższy ok. 13 GB) - wprawdzie w formacie DV a nie HD, ale to chyba nie ma znaczenia.
 

Zdzisław

New member
Cago i każdy może przechowywać na NTFS ale filmy ma sie po to aby je odtwarzać i to nie tylko na komputerze ale na TV a powoli takżę na plaźmie lub LCD HD. I tu jest problem bo odtwarzacze , które mają mozliwość przyłąCZENIA DYSKU TWARDEGO I ODTWARZANIA Z NIEGO TOLERUJĄ ZWYKLE usb 1 i dyski sformatowane tylko w FAT16 lub 32. W sprawie jest kilka aspektów . Jesli już kupisz bardzo drogi odtwarzacz BLU-RAY, który odtwarza AVCHD (format camer HD) to policz sobie koszty. Obecnie płytka Blu-Ray 25Gb kosztuje bodaj ok. 70zł. Zatem trzy razy więcej niż mamięć w dysku twardym 750GB. W tej sytuacji na dzisiaj lepiej gromadzić filmu na twardzielu i odtwarzać na komputerze a jesli chcesz na TV HD co jest najsensowniejszym sposobem należy poszukać takiego sprzętu, który współpracuje z twardym dyskiem ale w NTFS bo w wysokiej rodzielczości bardzo łatwo zrobic film powyżej 4GB . DV to nie HD.
 

abcaa

New member
BD-R, AVCHD odczyt

WiTam
Samsung 1400 czyta BD-R,AVCHD ale powinno się sprawdzić przed zakupem w sklepie ja tak zrobiłem. Na 5szt. czytał te formaty tylko jeden.
Sprawdzałem nowe modele Sony i jest ok. /ale sprawdzajcie zanim kupicie/
Do montażu i autoringu polecam Ulead Movie Factory6+z dodatkiem HD
jako jedyny tak naprawdę zrobi wszystko i wypali BD-R lub AVCHD bez kombinacji z kilkoma programami. Pinnacle jest daleko z tyłu.

Pozdrawiam
 
Do góry