Odtwarzanie filmów HD na odtwarzaczu stacjonarnym

koles

New member
Jak to filmy hd zakończenia mam wszystkie do wyboru do koloru.
np.ts , wm9 hd lub xvidhd.avi.Zawsze kończy się tak samo.Nero 7.5.7 pl. wywala info że nie wypali mi w iso bo plik jest wiekszy niż 2GB i mam przejść na UDF.A w ten sposób też nie wypali bo nie potrafi sobie poradzić z DiscAtOnce.I z tąd pytanie czym takie pliki nagrać na płyty dvd żebym potem mógł je odtwarzać na stacjonarnym sprzęcie.
 

polariscon

New member
jarwisz napisał:
musisz użyć odpowiedniego programiku np.filenamer1.0 do przemianowania pliku na taki jaki czyta konsola /zmieniasz format pliku i po krzyku/

Czy chcesz przez to powiedzieć że po przemianowaniu plików można odtwożyć pliki HD np TS, czy VOB.
U mnie na xbox360 idą tylko filmiki w WMVHD przesyłane z PC przez mediaconnect.
Gdzie znaleźć ten program??
 

-=DaRo=-

New member
Witam mam LCD Sansunga 27 cali i zwyczajne DVD Manta Emperor 3 i ogladam sobie filmy w HD (wszelkie rozdzielczosci:)). Moj sposób jest następujący : filmy HD nagrywam na DVD-Video i poprostu odtwarzacz mysli że to jest DVD-V;). Odtwarzacz normalnie odtwarza te filmy w wysokiej rodzielczosci tak jakie one są. Proste :D zapraszamm do wypróbowania. Pozdrawiam:)

A jeszcze jedno. Nagrywam te płytki za pomocą programu PowerProducer 3 (Cyberlink DVD). ;):D

Edit Tuptus55: nie piszemy postów jeden pod drugim tylko edytujemy
 

wilek

New member
Czy moze mi ktos napisac czy jak np sciagne sobie jakis klip HD ipodlacze pc do LCD i odtworze ten film na kompie to bede mial ten klip w hd w na lcd?
Bo przeczytalem caly ten temat i w koncu sam juz niewiem.
Pozdrawiam
 

piciuuu

New member
tak, jak podlaczysz kompa do lcd po dsub czy dvi bedziesz mogl ogladac filmy czy klipy w HD
ps tylko procesor musi byc w miare dobry jak chcesz ogladac w najwyzszej rozdzielczosci
wilek napisał:
Czy moze mi ktos napisac czy jak np sciagne sobie jakis klip HD ipodlacze pc do LCD i odtworze ten film na kompie to bede mial ten klip w hd w na lcd?
Bo przeczytalem caly ten temat i w koncu sam juz niewiem.
Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
-=DaRo=- nie wprowadzaj ludzi w błąd, po kompresji do standardu DVD filmy tracą rozdzielczość i są skompresowane w 720x576
 

koles

New member
-=DaRo=- dokładnie a poza tym filmy hd to typowe .ts / .wm9 / .mkv

w odpowiednich rozdzielczościach 720i/p lub 1080i/p.Jak widzę po mojej Mancie E4 dzwięk owszem dekoduje ale nie obraz.Rozumie się samo przez się że nie da rady.
Wygląda na to że jedynym playerem jest Xoro8500 bo łyka w/w pliki wypalone na płytach dvd.Niestety jest problem - polskiej trzcionki.
Ale jego cena całkien kusząca.
 

wojtas17

New member
czyli reasumując nie ma takiej możliwości aby nagrac np jakąś reklamówke HD na dvd i odtworzyć n aodtwarzaczu? np mam zamiar kupić Samsung HT-TQ25 i on nie bedzie czytać plików 720p?. a gdy np odtwarzacz ma wyjscie hdmi to i tak plik HD ngrany na DVD-Video (traci swoje własciwości i jest to zwykłe DVD) puszczone przez hdmi znow upskaluje go do 720p ????
wiec mija sie to z celem i tak obraz nie bedzie HD?
 

Marcin_G

New member
Zwykłe DVD odtwarza sygnał PALowski, czyli 576i (chyba), i nie ma żadnej możliwości aby taki odtwarzacz przyjął sygnał HD. Zresztą było już o tym na forum sporo. Jak chcesz odtwarzać pliki z reklamówkami HD i inne tego typu to kup Snazio.
 

koles

New member
Albo Xoro 8500.
Bo z opisu wynika że łyka .ts/wmv9/m2t problem z H.264 (podobno wynika z chipa)
Właśnie skończyłem lekturę na 3 niemieckich forach.
Ludzie tam sporo piszą o tym playerku.
Np. to że pliki .ts lecą płynnie.

Dzwoniłem dziś do Digitalo.
Bardzo miły człowiek poświęcił mi dobre 15 min.
Dowiedziałem się że filmy 1080i tną strasznie.Chodziło dokładnie o Gladiatora 21GB w plikach .ts.
Przypuszczam że Alien & Predator 1080i też bedzie tak chodził.
Pliki .ts w 720i chodzą OK.Natomiast pliki WMV9 HD bez regionów śmigają podobno pięknie.
Dla zainteresownaych dodam że player jest u nich dostępny cały czas ;)
A jeśli bym go dziś zamówił to do Łodzi (z Warszawy) dotrze ok.3 stycznia lol :shock:
Na koniec pan zasugerował że jeśli chcę player czytając wszystko jak leci to - nowy Kiss.
Heh bo ten po linku łyka wszystko podobno.
Reasumując chyba jednak poczekam na player z nowym chipem.Bo ta 20L faktycznie ma problemy.

Tak z ciekawości zabrałem do kumpla kilka płyt dvd.
Na płytach są pliki .ts / wmvhd / mkv / xvidhd.
Kumpel ma ma Pioneer-a DV-696.
Pliki .ts brak obrazu idzie tylko dzwięk.
Pliki wmv to samo
Pliki mkv - płyta nie rozpoznana dla playera.
Titanic.720i.xvidhd - idzie poklatkowo ,staje , znów idzie.
Natomiast Star Wars3 720.xvidhd wcale się nie odpalił.
Wnioski wyciągnijcie sami zamiast zadawać dalej pytania czy na zwykłym dvd z portem HDMI odpalą się filmy hd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fanek

New member
Bez reklam
jakiś sensownie niedrogi sposób oglądania filmów pobranych z hdbits, nagranych na płyte, istnieje coś takiego ?:)

jeśli to głupie pytanie to sory, ale nie byłem w temacie 2.5 miesiaca, a teraz wracam już do HD :D
 

zajaczek

New member
A wiec mam xboxa360 i on nie czyta plikow .mkv itd.. teraz albo mam coz z oczami ale gdy film 720p puszczam z kompa do lcd 32' samsung r71 podlaczony kablem VGA to nie widze roznicy jak zrobie taki myk ze przerabiam film programem ConvertXtoDvd dodaje napisy wypalam dvd i wsadzam do X podlaczony przez component do lcd. i ja roznicy nie widze, nawet lepiej bo mam dzwiek 5.1 a z kompa nie mam takiego podlaczenia. Co innego gdy wsadze te film do stacjonarnego odtwarzacza i film tak jakby zwalnial.
 
Do góry