Odtwarzanie filmów HD na odtwarzaczu stacjonarnym

lipa_ml

New member
to ja mam takie pytanie , załużmy ze mam odtwarzacz co odtwarza hdtv np. buffalo i sciągam trailery w hdtv w jaki sposób nagrac je na dvd zeby w nim odtworzyc? bo jak nagram to w dvd-video to zmieni rozdzialke na kompatybilne z dvd wiec 720x na cos tam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
zgadza się, dlatego nagrywasz w takim formacie jakim ściągnąłeś, czyli wmvhd, .TS, mpeg2 i inne.
 

lipa_ml

New member
nastepne pytanie, jedzie do mnie lcd 37 cali i mam stare dvd sony ns400 które nie ma opcji skalowania obrazu. czy jest sens wymieniac na cos co ma skalowanie obrazu i wejscie hdmi czy poczekac jak satnieje cos co odtwarza hdtv? rozumiem ze skalowanie polega na zmianie standardowej ilosci lini na dvd do ilosci hdtv ale czy obraz po takim skalowaniu jest duzo lepsze jakosci niz z dvd bez skalowania na takim lcd?
 

lipa_ml

New member
może ktos sie wypowiedziec w tej kwesti? czy obraz z dvd po komponencie po przeskalowaniu na 720i lub 1080i do rozdzielczosci lcd jest duzo lepszy niz z odtwarzacza bez skalowania po normalnym RGB lub s-video ? i jak lepiej podłączyc dvd które ma hdmi i komponent ? czy przez hdmi tez wystepuje takie saklowanie? jesli oczywiscie dvd posiada taką funkcję, jakie mozecie polecic dvd z takim skalowaniem nie za drogie
 

jarojaw

New member
lipa_ml napisał:
może ktos sie wypowiedziec w tej kwesti? czy obraz z dvd po komponencie po przeskalowaniu na 720i lub 1080i do rozdzielczosci lcd jest duzo lepszy niz z odtwarzacza bez skalowania po normalnym RGB lub s-video ? i jak lepiej podłączyc dvd które ma hdmi i komponent ? czy przez hdmi tez wystepuje takie saklowanie? jesli oczywiscie dvd posiada taką funkcję, jakie mozecie polecic dvd z takim skalowaniem nie za drogie

Ja podłączyłem po komponencie i HDMI (Samsung - HD950)
i zdecydowanie po HDMI jest obraz lepszy przy skalowaniu 720p.
Ale rózne są opinie więc polecam samemu sprawdzić naocznie samemu.

Pzdr
Jarek
 

Piotr_the

New member
przy dobrej jakości dvd po hdmi na lcd obraz znacznie lepszy ważne jest też dvd polecam Pionka, Sony odradzam zdecydowanie Samsunga chodz daje kabel HDMI obraz najgorszy i dodatkowo śnieg testowałem na kilku tv nawet crt tragedia.;)
 

jarojaw

New member
Piotr_the napisał:
....odradzam zdecydowanie Samsunga chodz daje kabel HDMI obraz najgorszy i dodatkowo śnieg testowałem na kilku tv nawet crt tragedia.;)
Samsung Samsungowi nie równy.Akurat ten w teście dostał 5 gwiazdek na 5 możliwych, gdzie Pionek miał max 4, a który - nie pamiętam.
 

Przemcio73

New member
lipa_ml napisał:
może ktos sie wypowiedziec w tej kwesti? czy obraz z dvd po komponencie po przeskalowaniu na 720i lub 1080i do rozdzielczosci lcd jest duzo lepszy niz z odtwarzacza bez skalowania po normalnym RGB lub s-video ? i jak lepiej podłączyc dvd które ma hdmi i komponent ? czy przez hdmi tez wystepuje takie saklowanie? jesli oczywiscie dvd posiada taką funkcję, jakie mozecie polecic dvd z takim skalowaniem nie za drogie
Jest lepszy. Polecam denona 1930 (skaler do 1080 włącznie) idzie mi najlepiej na 720 (BEZ przeplotu) Jest dość duża różnica na korzyść funkcji upscaling'u. Jeśli chodzi o 1080i to już mnie to nie zachwyca - wg mnie gorsza jakość obrazu na moim samsung 32R. Jest jeszcze panasonic http://e-panasonic.pl/index.php?manufacturers_id=10&sort=3a&filter_id=36 lub samsung http://e-panasonic.pl/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=337
pozdrawiam
P.S. Skalowanie idzie TYLKO po hdmi.
 

Przemcio73

New member
Piotr_the napisał:
przy dobrej jakości dvd po hdmi na lcd obraz znacznie lepszy ważne jest też dvd polecam Pionka, Sony odradzam zdecydowanie Samsunga chodz daje kabel HDMI obraz najgorszy i dodatkowo śnieg testowałem na kilku tv nawet crt tragedia.;)
Mam nadal pionka 585 - jego jakość filmów dvd w stosunku do denona 1930 jest nieporównywalna... Denon gra WYŚMIENICIE z funkją faroudja. BRAK jakichkolwiek postrzępionych krawędzi.
pozdrawiam
 

lipa_ml

New member
coś czuje ze pozostane naraie na moim sony ns400 i kupie cos z odtwarzaniem hd bo wydawacza denona ok 1500 zł to troszke dla mnie za duzo jesli w tej cenie mozna kupic juz cos z hd.
 

JACEK2

New member
Przemcio73 napisał:
Jest lepszy. Polecam denona 1930 (skaler do 1080 włącznie) idzie mi najlepiej na 720 (BEZ przeplotu) Jest dość duża różnica na korzyść funkcji upscaling'u. Jeśli chodzi o 1080i to już mnie to nie zachwyca - wg mnie gorsza jakość obrazu na moim samsung 32R. Jest jeszcze panasonic http://e-panasonic.pl/index.php?manufacturers_id=10&sort=3a&filter_id=36 lub samsung http://e-panasonic.pl/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=337
pozdrawiam
P.S. Skalowanie idzie TYLKO po hdmi.
Doskonaly obraz jest tez z Pioneera DV 989AVI oczywiscie z HDMI .
A jezeli film byl krecony kamera HD to rezultat jest wiecej niz dobry - np Lost lub Prison Break.:)
PS. Odtwarzacz HD Toshiby bedzie w sprzedazy 15 listopada cena 500 euro .
 

lipa_ml

New member
to chyba najlepiej poczekac bo cos mi sie wydaje ze jak na rynek wyjdzie jakis odtwrzacz firmy popularnej jak np. toshiba czy samsung to zacznie sie wysyp tego typu urzadzen i pewnie za rok o tym czasie bedzie mozna cos kupic za ok 600-700 zł
 

Bad_Robot

New member
Mam Panasonic-a S52, można go kupić już za niecałe 400zł. Upscalling działa świetnie (mam połączony przez HDMI), ale jest jeden warunek - film musi być na prawdę dobrej jakości (z reszta to chyba na każdym odtwarzaczu). Zastanów sie, nie wiadomo ile czasu trzeba bedzie jeszcze czekać na odtwarzacze HD w przystepnej cenie, jaki jest na rynku filmów, a tak w cenie 400 zl juz możesz sie cieszyć namiastką HD. Czas płynie, Twój telewizor sie starzeje ;)
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jezeli masz chec czekac na odtwarzacze hd i mozliwosc zainwestowania troche wiekszej gotowki to mozesz rowniez zainteresowac sie Playstation 3, bedzie w marcu i za 499 oiro, lepsze to niz sam odtwarzacz, masz dodatkowo jeszcze konsole. A co do rozkrecenia sie rynku odtwarzaczy HD to nastapi to dopiero w polowie przyszlego roku i ceny na pewno tak szybko nie powinduja w dol...

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tuptus55

New member
Bez czekania jest Xbox360 już dziś około 1500zł. Nie kupuj podstawowej wersji (Core) za 1100zł bo była niedopracowana i wiele osób ją reklamowało. Tu masz opis testu http://**********.com/index.php?showtopic=762, jest Kis DP-600 czyta wszystko czyteż Snazio.
Podsumowując można powiedzieć. Nie ma na dziś odtwarzacza stacjonarnego (STB) czytającego wszystkie formaty HD bez pomocy komputera. Trzeba czekać aż producenci zastosują nowe chipsety ze stajni Sigma lub ST.
 

koles

New member
XORO HSD 8500 HD DVD-Player

Zerknijcie na tego :http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1260

Formaty : WM9 HD, MPEG2 HD, MPEG4 HD, Satellite Transport Stream (.ts) HD, FVD 720p & 1080i, DVD, VCD & SVCD Standard (PAL/NTSC), Audio-CD

Audio D/A 192 kHz / 24 bit Freq 20Hz ~ 20kHz ±1dB Dynamic > 80dB S/N Ratio > 90dB

WE/WY: Video: HDMI, SCART, YUV Progressive Scan, Video, VGA, S-Video, CardReader, USB 2.0 Audio: Audio Optic & Coaxialer Digital , Analoger 5.1 Out, Stereo Out

Wydaje się bardzo ciekawy za 899 zl.

A tak przy okazji.Mam na hd film 4,3 GB .Jakim softem to nagrać na płytę dvd ? Pytam bo np.Nero nie chce.
 
Do góry