Odtwarzacz Blu-ray

wiatrak

Active member
Bez reklam
I w sekcji video. Dla filmów na BD (1080p) może niewielka / żadna, ale dla DVD i BD z przeplotem (1080i) różnica będzie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tu już jest conajmniej dyskusyjnie, może się nawet okazać, że Samsung ma lepszy obraz, w każdym razie różnica będzie trudna do uchwycenia. Na 10 połowa wskaże Oppo, połowa Samsunga, nie będę się upierał ale moim zdaniem obraz jest bardzo mocną stroną koreańskich modeli, a dźwięk przy połączeniu cyfrowym też jest niezły, a co ważne nie jest przesadnie efektowny raczej w miarę zrównoważony, co w tej klasie cenowej nie jest tak oczywiste.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Tu już jest conajmniej dyskusyjnie, może się nawet okazać, że Samsung ma lepszy obraz, w każdym razie różnica będzie trudna do uchwycenia. Na 10 połowa wskaże Oppo, połowa Samsunga,

z tym jestem w stanie sie zgodzic , ale z reszta to juz przesadziles...:D
widzialem kilka modeli BD w akcji (jesli chodzi o obraz BD) i mysle ,ze przy TV do 50" odgadniecie jaki model (w tym samym przedziale cenowym) jest podlaczony...to czysta loteria !:D
i prosze nie mow mi o "wiekszym zrownowazeniu" dzwieku przy polaczeniu cyfrowym budzetowych playerow BD .
 

kamyk8_80

New member
jery-- napisał:
A jak powinno się podłączać budżetowe BD, analogowo ?

szczerze to właściwie cyfrowo podłączonego sprzętu nigdy nie słyszałem.
Jestem przyzwyczajony do analogowego grania.
Czy w cyfrowym jest strata? Mówimy oczywiście o stereo.
 

jery--

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
cyfrowo - po to aby jak najbardziej ograniczyc ich wplyw na jakosc przekazywanego sygnalu.
Właśnie tak polecają testerzy sprzętu, np. w miesięczniku AUDIO VIDEO. Tanie odtwarzacze jak i te ze średniej półki mają słabe wyjścia analogowe audio. Dopiero w wysokich modelach np. DENONa, czy PIONEERa wyjścia analogowe mogą konkurować, lub przewyższają cyfrowe.
Na tym forum i nie tylko często spotyka się stereotyp że analog jest zawsze lepszy, a szczególnie do stereo.

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jery-- napisał:
Na tym forum i nie tylko często spotyka się stereotyp że analog jest zawsze lepszy, a szczególnie do stereo.

hm... no wiec to nie wyglada tak prosto...;)
chyba w dalszym ciagu najbardziej popularnym polaczeniem cyfrowym jest spdif (coaxial lub optical) ktory w przeciwienstwie do polaczen analogowych posiada jednak pewne techniczne ograniczenia.no i druga sprawa- w duzej ilosci przypadkow osoby kompletujace zestaw stereo wybieraja komponenty na powiedzmy "dosc przyzwoitym" poziomie i w wyniku odsluchow, co oznacza ,ze swiadomie wybieraja odpowiednie "brzmienie sprzetu" uwydatniane przy podlaczeniu analogowym.

no a tak calkiem na margnesie- polaczenia analogowe maja jednak inne brzmienie niz cyfrowe (oczywiscie nie zawsze lepsze) a co za tym idzie "swoj urok" ;)
 

janusz

New member
Bez reklam
Dodałbym, że połączenia analogowe wpływaja na charakter dźwięku. Wystarczy porównać kilka kabli nawet w podobnej cenie, brzmienie czesto będzie zupełnie inne przy tym samym sprzęcie. Przy połączeniu cyfrowym konwersję cyfrowo analogową dokonują przetworniki wzmacniacza (stąd mniej ważna jakośc odtwarzacza, oczywiści nie dokońca, bo pozostają takie elementy jak stabilnośc napędu itp.), przy analogowym to przetworniki odtwarzacza odpowiadaj za jakość i oczywiście kable, które nieco ingerują w dźwięk, więc na kabelkach analogowych nie warto oszczędzać.
 

kamyk8_80

New member
w kablach oczywiście nie oszczędzam, więc tutaj również nie oszczędzę.

Więc oppo bdp-83 będzie miał najlepsze audio z dostępnych odtwarzaczy wymienionych w tym temacie?
 

jery--

New member
Bez reklam
Odp. janusz

I właśnie o to chodzi że przetworniki w tanich odtwarzaczach są niewiele warte i lepiej aby obróbką audio zajął się amplituner (jeśli jest dobry).
A niektórzy przy zakupie odtwarzacza np. do 1000 zł. zawracają sobie głowę czy, i jakie jest audio po analogu.
Przecież kupując BD za np. 800 zł. nie kupimy kabli za np. 300 zł bo to i tak niewiele da i lepiej te parę stówek zamiast na kable dołożyć na zakup lepszego odtwarzacza.
To nie są moje przemyślenia tylko takie konkluzje wysnuwam czytając testy w pismach fachowych. Ani razu nie zdarzyło mi się aby polecono przesyłanie dźwięku po analogu w budżetowych odtwarzaczach BD.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
no niby jest racja ,ale ci powiem ,ze w tych pismach to tez czesto takie pitolenie..... przede wszystkim- jesli ktos kupuje player BD za 1000zl to nie podlacza go analogowo do sprzetu za 25-30 tys. wiec jaki sens testowania ich w takim wlasnie "otoczeniu" ?! tak naprawde ,moze sie przeciez okazac ,ze to co "gubi" odtwarzacz lub "zapiaszcza gore" a co da sie uslyszec na kolumnach za 18 tys, jest daleko poza mozliwosciami jakichs....jamo ?! czy koda czy cos tam innego w przedziale cenowym " o jedno zero mniejszym".
no i kolejna sprawa - czlowiek jest tylko czlowiekiem.... czasem ma kaca, czasem wydatki, czasem obudowa mu sie niespodoba ;) , czasem inna recenzje przeczyta....jakiegos innego "autorytetu"....
nie wspomne juz o fakcie ,ze czasem recenzujacy "expert" nie potrafi rozpoznac dzwieku z jakiego formatu pochodzi.....ba ! nawet nie wie jak to sprawdzic...:D
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja to piszę tylko po to aby ludzie kupujący sprzęt w tej klasie cenowej nie zawracali sobie głowy takimi "pierdołami" często podpuszczani przez innych forumowiczów. A w tym wątku bo pewnie zaglądnie tu trochę potencjalnych nabywców w/w odtwarzaczy.

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w jakiej klasie cenowej ?! jesli ktos ma amplituner bez w pelni funkcjonalnego HDMI z przedzialu "budzet" do tego zestaw kolumn za mniej wiecej 2k , to zdecydowanie powinien sobie zawracac glowe wielokanalowym wyjsciem analagowym i jego jakoscia - oczywiscie "na miare zestawu" wiec rozmawiamy o playerach za 1-1,5 k . a dlaczego... to mysle ,ze wyjasni cytat z wypowiedzi kolegi z forum ,ktory mam w stopce...;)
 

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
w jakiej klasie cenowej ?! jesli ktos ma amplituner bez w pelni funkcjonalnego HDMI z przedzialu "budzet" do tego zestaw kolumn za mniej wiecej 2k , to zdecydowanie powinien sobie zawracac glowe wielokanalowym wyjsciem analagowym i jego jakoscia - oczywiscie "na miare zestawu" wiec rozmawiamy o playerach za 1-1,5 k . a dlaczego... to mysle ,ze wyjasni cytat z wypowiedzi kolegi z forum ,ktory mam w stopce...;)
Nic tylko przyznać rację. Nie dociekałem dokładnie, ale autor tematu nie ma chyba amplitunera wcale (jeżeli przeoczyłem proszę mnie poprawić), także do niego ta wypowiedź się nie tyczy.
 
Do góry