Odtwarzacz Blu-ray

kamyk8_80

New member
Witam

Poszukuję dobrego odtwarzacza Blu-ray.
Musi czytać .mkv i .divx
Będzie on pracował wraz z EXPOSURE XVII I VVIII + KEF QX40
Telewizor będzie w niedalekiej przyszłości zmieniany.
 

vandel

New member
kamyk8_80 napisał:
Witam

Poszukuję dobrego odtwarzacza Blu-ray.
Musi czytać .mkv i .divx
tu masz odpowiedz na swoje pyanie ten odtwarzacz radzi sobie chyba najlepiej z tymi plikami oczywiscie nie jest idealny ale odsylam do postow.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kamyk8_80 napisał:
Witam

Poszukuję dobrego odtwarzacza Blu-ray.

Będzie on pracował wraz z EXPOSURE XVII I VVIII + KEF QX40

to mi pasuje :D

to juz niestety do tego - nie bardzo

kamyk8_80 napisał:
Musi czytać .mkv i .divx

powiedz - czy myslisz o podlaczeniu cyfrowym ,czy analogowo ?!

bo jesli to drugie - to napewno nie szukasz LG....;)
a przynajmiej wedlug mnie- nie powinienes...
 

janusz

New member
Bez reklam
Niestety LG przy analogu nie zagranajlepiej, to poziom budżetowy. Niektórzy chwalą LG za neutralność, faktycznie jest lepsza niż w tanich modelach Sony, Samsunga czy Panasonica, ale to marna pociecha. Z modeli BR które odtworzą mkv i jednocześnie zagrają dobre stereo, tylko Oppo i Philips 9500. Można pozostać przy LG i oddzielnym odtwarzaczu CD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz - musze przyznac ,ze pomimo twojego sentymentu do "koreanczykow" potrafisz zachowac pewien obiektywizm ;)
LG nie dyskwalifuje za sam fakt ,ze to sprzet budzetowy , lecz za opisane ewidetne problemy z przekazywaniem dzwieku droga analogowa. odtwarzacz ,ktory podlaczony w ten sposob generuje zaklocenia a dzialanie serwisu majace na celu ich eliminacje polega na (bazuje na wypowiedzi uzytkownika) obcieciu przenoszonego pasma , wedlug mnie zdecydowanie nie nadaje sie aby go podlaczac dosprzetu posiadanego przez autora watku....
 

kamyk8_80

New member
Odtwarzacz CD mam, Rotel RCD-971.
Chodzi mi o sam odtwarzacz blu-ray, no i żeby czytał te dwa formaty.

Chciałbym mieć na nim efekty podobne do tych, które słyszę słuchając soundtracków filmowych.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli zależy Ci tak bardzo na tych formatach, to musisz zwrócić uwagę na więcej istotnych informacji. Nie chodzi tylko o mkv i divX, jak już uniwersalnośc to DivX HD, Xvid HD, coś jeszcze da się znaleźć, poczytaj w temetach o poszczególnych modelach. Niestety tu Ci nie pomogę zbyt dużo, gdyż odtwarzam je głównie z laptopa, to mimo wszystko najbardziej uniwersalny odtwarzacz do takich formatów, co nie zmienia mojej opinii iż BluRay powinien być uniwersalny. Na pewno nieźle radzi sobie Samsung 3600 (miałem okazję poznać możliwości), jeszcze lepsze opinie ma LG 390, ale nie nie potwierdzę tego, gdyż mój kontakt z tym odtwarzaczem był minimalny.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jest tylko jeden kruczek. Najlepsze jakosciowo z wymienionych BD, Oppo i Philips, mają jedną wadę użytkową, czytają dyski USB sformatowane tylko w FAT-32, a co za tym idzie, "lekkie" .mkv do 4GB. Nie wiem jak radzą sobie z odczytem .mkv z płyt (DVD DL), co nieco zwiększyłoby objętość odtwarzanych plików, zmuszając do ich wypalania na płytkach.

A jeśli wzmacniać sygnał ma Exposure, to odtwarzacz musi mieć dobrą sekcję analogową.

Jeśli się nie mylę, wspomniane LG 390 czyta dyski NTFS; nie wiem jak funkcjonuje odczyt cięższych plików po sieci. Czy wspomniane problemy z sygnałem analogowym w tym odtwarzaczu dotyczyły tylko wyjść 7.1 czy także konfiguracji 2.0?

Jest jeszcze jedna, mało rozpoznana (szczególnie pod względem jakości wyjść analogowych) opcja, HDI Dune BD Prime 3.0. Model 1.0 jest już wycofany, 3.0 dopiero wchodzi (wejdzie) do sprzedaży. Jako odtwarzacz sieciowy/plików bije w/w na trzy głowy.
 
Ostatnia edycja:

kamyk8_80

New member
poczytałem trochę i znalazłem odtwarzacz firmy Oppo model BDP-83.
Myślę sprowadzić go z USA.
Co myślicie o tym modelu, jak się będzie sprawował z moim stereo i z filmami .mkv i .dixv?

Jak go sprowadzę nie będzie problemów z podłączeniem go do prądu?
 

kamyk8_80

New member
janusz, nie taniej wyjdzie przez stronę oppo?
mam znajomego w USA i może mi to bez problemu załatwić.

squad05,widziałem Special Edition i kupiłbym bez zastanowienia, lecz za dużo kosztuje.

Jak jeszcze sprawa wygląda z tym usb w tych playerach?
Podobno czyta tylko peny z FAT 32. Jakbym podpiął dysk na usb działałby?
Czyta płyty 8.5gb?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z USB czyta także dyski twarde (z własnym zasilaniem), ale sformatowane w FAT-32. DVD DL także; w menu odtwarzania plików można wybrać źródło, płyta CD/DVD lub USB.

Sporo informacji na temat Oppo znajdziesz tutaj:
http://watershade.net/wmcclain/BDP-83-faq.html

I jeszcze jedna uwaga, może mało ważna w przypadku dużej ilości koncertów, lecz istotna w przypadku sporej ilości filmów: kodowanie regionów. Do kupienia są moduły region-free, lecz tu już trza umieć takie coś zainstalować i pewnie można stracić gwarancję.
 

janusz

New member
Bez reklam
kamyk8_80 napisał:
janusz, nie taniej wyjdzie przez stronę oppo?
mam znajomego w USA i może mi to bez problemu załatwić.

squad05,widziałem Special Edition i kupiłbym bez zastanowienia, lecz za dużo kosztuje.

Jak jeszcze sprawa wygląda z tym usb w tych playerach?
Podobno czyta tylko peny z FAT 32. Jakbym podpiął dysk na usb działałby?
Czyta płyty 8.5gb?
Tu może być problem, chciałbym, żeby ktoś mnie poprawił, jeżeli sie pomylę, ale moim zdaniem FAT 32 problem. Możesz niby sformatować dysk, ale co to da? Nie odtworzysz plików większych niż 2 GB, tak mi sie zdaje. Z płytmi 8.5GB pewnie nie będzie problemu.
Tak na marginesie, skoro masz dobry CD to nie rezygnuj z opcji LG 390 lub Samsung 3600, do filmów z różnych formatów są na razie najlepsze. Nie kupiłem co prawda nigdy niczego LG (znajomi chwalą), ale od kilku lat kupuję wszystko Samsunga (oprócz audio) i nigdy się nie zawiodłe, a wcześniej preferowałem japońskie firmy (głównie Panasonic/technics, ale też Pioneer, Yamaha, Toyota), zmieniłem preferencję głównie z uwagi na awaryjność japończyków , przynjmniej w modelach po 2000 roku.
 
Ostatnia edycja:

kamyk8_80

New member
FAT32 może obsługiwać pliki 1-4gb, więc film trzeba by dzielić.
Na aukcji której podał janusz jest oppo region free, czyli już z wbudowanym modułem.

Na penie 4gb zmieści się akurat serial w hd.
A problem dysku można rozwiązać poprzez połaczenie HDD-laptop i do odtwarzacza przez lan.

Jakościowo jest straszna przepaść pomiędzy oppo a lg/samsungiem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry