Odtwarzacz blu ray z dobrym dźwiękiem stereo

pasza120

New member
Witam,

Proszę o polecenie jakichś modeli odtwarzaczy blu ray do zestawu:

TV Panasonic e6e
Amplituner Yamaha rx-797
Kolumny docelowo bx2 (na razie magnat supreme 200)

Zależy mi na tym, żeby odtwarzacz był jak najcieńszy, ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Chciałbym żeby dźwięk stereo z CD był przyzwoity (nie perfekcyjny, nie mam miejsca na oddzielny CD:))

filmy/muzyka 60/40
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Obczaj sobie Panasonic BDT-330.

Mam model starszy BDT-320 i gra ok, bije dużo droższe odtwarzacze ;) Przetwornik dali jak dobrze pamiętam 32-bitowy.
Nowy model to praktycznie to samo, ale dodali skalowanie 4K i są 2 wyjścia HDMI na co warto zwrócić uwagę bo wyjść nigdy za wiele, mnie akurat by się przydało jedno więcej :D
 

pasza120

New member
wygląda ciekawie - a jak rozumiem mogę puścić obraz przez HDMI, a dźwięk RCA bezpośrednio na amplituner?

Czy sprzęt panasonica ma uniwersalne piloty? będę mógł obsługiwać odtwarzacz pilotem od tv?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co Ty opowiadasz? Przeciez 330 nie ma zadnych wyjsc analogowych RCA wiec o jakiej jakosci dzwieku mowisz? Dzwiek z wyjscia cyfrowego jest taki sam na kazdym odtwarzaczu.. Niestety teraz tanie odtwarzacze coraz rzadziej maja wyjscia analogowe..
 

SDman

Banned
Witam,

Proszę o polecenie jakichś modeli odtwarzaczy blu ray do zestawu:

TV Panasonic e6e
Amplituner Yamaha rx-797
Kolumny docelowo bx2 (na razie magnat supreme 200)

Zależy mi na tym, żeby odtwarzacz był jak najcieńszy, ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Chciałbym żeby dźwięk stereo z CD był przyzwoity (nie perfekcyjny, nie mam miejsca na oddzielny CD:))

filmy/muzyka 60/40

Witam,
Mam BD-F6500 z 50ST60, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Nie chodzi tylko o ilość aplikacji, szybkość ich działania ale przede wszystkim
o jakość.
TVN Player jest możliwość logowania, kontynuacji oglądania, wybrane HD jest trzymane przez cały
czas oglądania następnych. Panasonic nie ma tych parametrów.
IPLA pięknie graficznie jak w kompie.
Samsung jest absolutnym mistrzem więc dla innych marek TV polecam BD-F6500 i mamy Samsunga
Smart TV na swoim TV, odczyt BD, skalowanie DVD -gratis.
Przy odpowiednim kablu HDMI ST steruje całkowicie Samsungiem.
A do stereo :
Blu BD-F6500 i Pro-Ject DAC Box TV
Box Design by Pro-Ject Audio Systems
Żaden blu nie pobije jakości stereo z tego DAC`a -samsung oczywiście czyta flac.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

jaroslaw

New member
Witam, SDman zamierzam kupić BD Samsunga sugerując się Twoimi wpisami właśnie z uwagi na dobry smart. Myślę o f8500 z uwagi na wymiary pasujace pod posiadany ampli Onkyo tx-sr674e. Jaka jest różnica między nim, a polecanym przez Ciebie f6500?
 

SDman

Banned
Więcej bajerów, lepszy wygląd ale i cena lepsza ! Za 8500 masz 6500 i DAC .
Wyjścia rca nie ma w 8500, a nawet jakby było to i tak nie ma polotu do ProJect`a.
Polecam bo miałem ten układ (F6500 mam nadal). By, by CD na zawsze ;).

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co Ty opowiadasz? Przeciez 330 nie ma zadnych wyjsc analogowych RCA wiec o jakiej jakosci dzwieku mowisz? Dzwiek z wyjscia cyfrowego jest taki sam na kazdym odtwarzaczu.. Niestety teraz tanie odtwarzacze coraz rzadziej maja wyjscia analogowe..
Ja opowiadam o Panasie, a Ty o 330. Przecież firma ma w ofercie też z wyjściami analogowymi, trzeba tylko ruszyć głową.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale ja odp. na post Forest89, ktory pisze aby zobaczyc Panasa 330, on nie ma wyjsc analogowych tak jak inne modele z X30, analogowe wyjscia maja tylko modele flagowe.
 

pasza120

New member
no mam już Fioo d3 ww.ceneo.pl/14055277, bo w tej chwili oglądam filmy z dysku podpiętego pod TV i dźwięk kablem optycznym przez przetwornik na amplituner.

Ale mając odtwarzacz blu ray bez wyjścia analogowego dźwięk pójdzie po hdmi do tv i z tv kablem optycznym przez przetwornik do amplitunera? :\
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SDman

Banned
Witam,
jeżeli chcesz trochę namiastki "prawdziwego stereo" to musisz rozdzielić sygnał z blu -optyczny
i dać do DAC`a i do ampli, sam DAC połączyć interkonektem (RCA) z ampli. Jakość przewodu optycznego
nie ma znaczenia, ale RCA już tak chociaż przy Fioo d3 to bez przesady.
Umożliwi ci to również granie bez udziału TV tylko start wybranego materiału z blu i TV off.
Jakbyś miał wzmacniacz to podany schemat byłby jak najbardziej zalecany ale przy ampli sam musisz
po eksperymentować czy słyszysz różnice

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lemil

Banned
Ja nie rozumiem takich wątków. Nie rozumiem po co te wszystkie dziwaczne kombinacje? Podłącza się odtwarzacz normalnie przez HDMI do amplitunera i sprawa jest załatwiona. Jeśli komuś dźwięk zanika po wyłączeniu telewizora to znaczy, że ma włączoną opcję komunikacji pomiędzy telewizorem i odtwarzaczem. W Samsungu to się nazywa Anynet+. Trzeba to wyłączyć i odtwarzacz gra również po wyłączeniu telewizora.

Natomiast kwestia jakości dźwięku, że niby to przez wyjście analogowe miało być lepiej. Nie będzie lepiej, będzie co najwyżej tak samo, albo gorzej...
 

SDman

Banned
Natomiast kwestia jakości dźwięku, że niby to przez wyjście analogowe miało być lepiej. Nie będzie lepiej, będzie co najwyżej tak samo, albo gorzej...

Witam,
sorry, ale w tym przypadku "trochę" pojęcia nie masz o czym piszesz, chociaż w innych wątkach całkiem mądrze prawisz.
Szczerze, nie rozumiem ?

Pozdr.
 

collider

New member
Bez reklam
Przy analogu jest lepiej, ale nie zawsze na tyle by gra byla warta swieczki. Przykladowo na moim zestawie przy takim podlaczeniu odczułem lekka roznice na korzysc analoga, ale prawdopodobnie ze wzgledu na budzetowy ampli i glosniki roznica nie przekonala mnie do takiego rozwiazania i zostalem na HDMI.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lemil

Banned
Witam,
sorry, ale w tym przypadku "trochę" pojęcia nie masz o czym piszesz
Pozdr.
Takie mam wrażenie, że jednak dobrze wiem o czym piszę. I piszę o tym, że w praktyce nie ma żadnych różnic pomiędzy jakością dźwięku wypuszczoną przez HDMI a wyjściem analogowym chyba, że analogowe będzie grać gorzej, co też zresztą mało prawdopodobne.

Najkrócej rzecz ujmując nie ma kompletnie żadnego znaczenia czy dźwięk na analogowy przerobi nam DAC w Blu-ray'u czy w amplitunerze. Możemy śmiało założyć, że każdy DAC, który jest na rynku zagra tak samo. Tu oczywiście trzeba wyłączyć jakieś przedpotopowe konstrukcje i najtańsze i najprostsze przetworniki.

Obecnie DAC różnią się między sobą parametrami, które można zmierzyć w laboratorium. Natomiast w praktyce grają tak samo.
 

SDman

Banned
Obecnie DAC różnią się między sobą parametrami, które można zmierzyć w laboratorium. Natomiast w praktyce grają tak samo.

:blagam:
to jakbyś napisał, że wszystkie odtwarzacze CD graja jednakowo.
Widać nie masz zbyt wiele styczności ze sprzętem audio, więc pliss odpuść.

Pozdr.
 
Do góry