Odsłuch kabli głośnikowych

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W niektórych utworach też brakuje mi tych szczególików, dlatego jeśli Silver je przywróci, a przy tym zachowa wszystkie cechy Black, to może być strzał w dychę. Niestety, jeszcze nie teraz.

U mnie już Silver na centralu. Kompletnie zero ostrości. Więcej wysokich, więcej detali a wszystko gra super gładko. Nie wiem jak oni to robią z tymi kablami ale robią to bardzo dobrze:eek:
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Silver już się grzeje :D
Pierwsze 2-3h to była masakra, ostro. Ogólny bałagan.
Teraz minęła 6. godzina i zaczęło być już lepiej niż Ultra Blue. Ostrość zniknęła, jest gładko. Przybywa detali.

Był u mnie znajomy z nowymi Vila Audio (polska mała manufaktura z KRK). Grube, sztywne i nie praktyczne wielkie "węże ogrodowe" ;)
Ale grało to z nimi nieźle. Bardzo klarownie, gładko aksamitnie na górze.
Sam bym nie kupił ze względów czysto praktycznych ale pod względem audio jedne z najlepszych jakie słyszałem. Może najlepsze.

Jeszcze kiedyś się zrobi porównanie jak oba będą porządnie wygrzane.

Przy okazji przetestowałem zasilający Vila Audio (jeszcze grubsze bydle ale bardziej elastyczne) i musze przyznać że pod wzmakiem zrobił najwięcej dobrego. Duuużo dobrego..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Rafa, Silvery kupiłeś czy pożyczyłeś? Jeśli coś Ci nie spasuje daj znać ;)
Mówisz, że tak ostro? Trochę mnie zmartwiłeś... Do jakich innych kabli byś je porównał?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Kupiłem. Już nic nie jest ostre. Zmiany w dźwięku podczas pierwszych godzin "układania się" kabla bywają szokujące :)
W tej chwili po ok 19h pracy kabli wszystko się wygładziło. Ostre nagrania nie są wyostrzane. Scena wróciła na środek (przez pare godzin był chaos).

Mogłem kupić już wygrzane, sklep dawał taką opcje, ale chciałem sam doświadczyć zmian.
Do tego w razie co mam do 60 dni na zwrot gdyby kable nie przypadły mi do gustu.

Póki co kontynuuje.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Testowałem też przez tydzień Ultra Black u siebie i ti wyraźnie wyższa klasa grania. O wiele bardziej klarowne, czyste i neutralne brzmienie.
Dobrze się wpasowały w mój system.

Natomiast testowane na Hegel160 + Dali Rubicon 8 wyszło trochę nudno i nieciekawie. Hegel dominuje w systemie i narzuca charakter. Wymaga raczej innych kabli i trzeba brać to pod uwagę.

Przy okazji IC Ultra Black też przewinął sie przez mój system i to zupełnie nie to..niestety. Klarowny i neutralny jak głośnikowe ale tu kończą sie zalety. Scena gorsza, mniej wyrazista i płytsza niż na moim srebrnym Yarbo.
 

Anija

Member
Doradźcie jakie kabelki do HK3770 i dali zensor 7. Pomyślałam że zmienię na jakieś lepsze

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z kablami Oehlbach to jest taka sprawa ,że im droższy tym lepszy .Po prostu kabel musi kosztować
Pamiętam kiedyś przywiozłem z Niemiec kabel tego producenta co ciekawe był wyprodukowany w Szwajcarii,można powiedzieć "startowy " model ,fatalne brzmienie dźwięk ostry i natarczywy ,totalny brak kontroli wystarczyło głośniej podkręcić i następował haos - praktycznie kabel nie panował nad dźwiękiem
Dlatego tanie przewody lepiej sobie odpuścić i jeżeli już ,to kupić droższy model .Oczywiście nie jest tak ,że to beznadziejny producent bo produkuje naprawdę świetne przewody ,chociażby Magnat stosuje do wewnętrznego okablowania swoich kolumn
Szczerze mówiąc to osobiście wyżej cenię Inakustik ,świetne są kable z serii Atmos Air w dwóch wersjach ceny można uznać za jeszcze akceptowalne

W ogóle najtańsze sensowne kable to Techlink ,Qed Standard
 

werf

Active member
Bez reklam
Anja ty jesteś z Lublina dobrze kojarzę ? Jeśli tak idź sklepu który jest na Węglinie
Pan tam ma nacięte i zarobione konfekcją troszkę drutu w różnych cenach,pożyczysz posłuchasz w domu,sprawdzisz czy warto
 

Anija

Member
Tak jestem z Lublina 😊 miło, że pamiętasz. Wiem to Meloman, zrobię tak jak mówisz.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W Melomanie idzie się dogadać. Co do zmiany, jedni usłyszą na kablu za 10 zł, inni nawet na takim za 2000 zł nie... :) To pojęcie subiektywne
 

azimut

New member
Proponuję posłuchać QED Ruby Aniversary Evolition. Kabel w cenie ok. 35 zł/m, a gra lepiej niż niektóre kilkakrotnie droższe. Niedawno też miałem dylemat z kablami. Wypożyczałem do domu kilka kabli w różnych cenach. I ten Ruby u mnie zagrał lepiej niż Chord Odyssej 2, który kosztuje 140 zł/m.
 
Do góry